Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Které chyby dělají páry v posteli nejčastěji? - 1. díl

17.květen 2019
Které chyby dělají páry v posteli nejčastěji? - 1. díl

Muži i ženy nejsou vševědoucí, a tak se mnohdy dopouští v posteli chyb, o kterých vůbec neví, že ničí jejich sexuální život. A co vy, neděláte náhodou některou z nich? Díky našemu dvoudílnému článku zjistíte, zda je u vás také co napravovat a případně jak na to.

Pokud jste se svým sexuálním životem oba spokojení nejvíce, jak můžete být, a jste o tom oba přesvědčeni, pak asi neděláte žádnou z nejčastějších chyb v posteli, které budeme v našich dvou článcích zmiňovat. V tom případě gratulujeme a pravděpodobně se můžete věnovat napravování jiných stránek vašeho života. Pro ostatní (a že jich bude většina) jsou tu ale ty chyby, které se dějí opravdu nejčastěji a mnoho lidí by se mohlo přiznat k tomu, že je dělají. 

Začněte nejprve u sebe

Jsme lidé a ti mají bohužel velkou tendenci svalovat vinu na všechny ostatní, ale nehledat ji u sebe. Zkuste si jednou uvědomit, že ne vše je vina vašeho partnera, jiných blízkých, práce (nebo šéfa) a podobně. Zamyslete se nad danou situací a odpovězte si na otázku, zda děláte naprosto všechno dobře vy..? Možná se vám nepodaří chyby nalézt hned a jen sami od sebe. Pomoci může přečíst si o nich a následně se nad nimi zamyslet, případně se narovinu zeptat partnera, kde si myslí, že děláte chybu. Ale ani jemu nemusí některé chyby v sexuálním životě docházet, protože se jedná o vaše společné chyby, na kterých máte zásluhu oba dva. Jak z toho tedy vybruslit? Zjistěte si, které chyby jsou ty nejvíce opakované a upřímně si odpovězte na otázku, jestli právě vy je děláte a měli byste udělat něco pro to, abyste si díky nim již zbytečně neničili váš sexuální život. Tak které to jsou?

Jaké jsou nejčastější chyby v sexuálním životě

Nevěnujete se předehře po dostatečný čas

Typická chyba, která jde většinou od mužů. Ti si totiž myslí, že předehru k ničemu v podstatě nepotřebují, takže chtějí skočit rovnou na věc. Ale to neví, že se mýlí. Zaprvé, předehru potřebují už jen kvůli tomu, aby vnikání do vagíny šlo jako po másle. Nevzrušená žena bude nejen nelubrikovaná, ale ještě z toho nebude mít zrovna dobrý pocit, který skončí zatnutými svaly a proniknutí bude tak skoro až nemožné. Navíc to poté pro ženu bude velmi bolestivé a to na ničem nepřidá. Zadruhé, nejedná se jen o předehru, při které se muž věnuje ženě. V předehře by se žena měla věnovat i muži, pomalu budovat jeho vzrušení, a díky tomu může muž poznat i jinou formu sexu, než jen rychle zasunout, párkrát se projet tam a zpátky a hotovo. Neříkáme, že předehra je nutná naprosto ve všech situacích. Občas má člověk chuť jenom na rychlovku a tam žádná předehra nutná není. Stejně tak pokud jako předehru použijete žhavé zprávy nebo jiné nepřímé formy vzrušování, předehra nebude potřeba.

Až příště budete už velmi blízko k tomu, abyste na to zase skočili zbytečně moc rychle, zkuste se o trochu déle pomazlit, užít si i trochu vzájemné manuální nebo orální stimulace. Šeptejte si do ucha, jak moc jste vzrušení nebo co byste s partnerem právě teď chtěli dělat. Zkuste se lehce škádlit erotickými hračkami. V této fázi předehry nemusí vůbec dojít k orgasmu, ale nažhavíte se na sto procent.

Víte, jaké děláte chyby v sexu?

Váš sexuální život proměňujete v rutinu

V tu dobu si to člověk neuvědomuje, ale když se ohlédnete a uvědomíte si, jak se váš sexuální život za poslední rok nebo dva změnil.... Co jste udělali nového, s čím jste exprimentovali... A zjistíte, že nemáte vlastně vůbec o čem přemýšlet, protože je to pořád jedno a to samé dokola, budete z toho možná trochu rozhození. Nejlepší je, když se úplně vyhnete tomu, aby se z toho rutina stala. Většinou si to ale opravdu uvědomíte až zpětně, takže pak to chce nějakou nápravu. Nehroťte to a nedělejte hned převraty o 360°, zkuste to nejprve pomalu. Vaše klasická poloha je misionář? Zkuste to zezadu, ze strany nebo třeba ve stoje. Vaše klasické místo je postel? Proč nezkusit gauč, kuchyňskou linku, vanu, zem? Nedopřáváte si orální sex? Zapojte ho znovu do vašichn intimních chvilek. Poté se můžete přesunout i k jiným praktikám. Navrhněte partnerovi, že byste si mohli trochu zaexperimentovat, koupit si nějaké erotické hračky, díky kterým by váš sexuální život mohl být méně všední, vyzkoušejte praktiky, které by vás nebo vašeho partnera mohly uspokojit nevšedním způsobem, nebo dokonce k sexu někoho přizvěte. To už bude záležet jen na vás a vaší domluvě. Možností je spoustu, tak jich využijte, váš sexuální život už určitě nebudete poté moci nazvat rutinou.

Předstíráte orgasmus

Předstírání orgasmu je naopak oproti odfláknuté předehře záležitostí žen. Najde se jen velmi málo mužů, kteří pravidelně předstírají orgasmus, nehledě na to, že to mají o trochu těžší. U některých žen se ale předstírání orgasmu stalo normou. Většinou chtějí potěšit svého partnera, dát mu najevo, že je šikovný - ale ve skutečnosti to tak většinou není, protože kdyby byl, zeptal by se partnerky, jak to má udělat, aby ženu co nejvíce uspokojili. Problém pak ale nastává právě díky ženám, které partnera utvrzují v tom, že to dělá dobře, a on proto netuší, že je něco špatně. Jaké je pak jeho překvapení, když se žena po několika letech zmíní, že se jí to takto vlastně vůbec nelíbí. Nenechte to zajít tak daleko. Pokud jste žena, buďte ke svému partnerovi upřímná a snažte se hned na začátku vztahu vysvětlit svému partnerovi, jak to máte ráda. Pokud jste muž, ptejte se aktivně své partnerky, jak by se jí to nejvíce líbilo a ne jen jednou za vztah, ale pravidelně, například každých půl roku, protože se to v průběhu času může měnit.

Večer nemusí být prosycen romantikou, abyste měli sex

Máte v hlavě zakódováno, že musí být váš večer perfektní, abyste mohli mít sex

Večeře, svíčky a pak sex a přes to vlak nejede? Pokud to tak máte, tak si zbytečně ruinujete svůj sexuální život. Samozřejmě je moc krásné si jednou za čas udělat romantický večer s večeří při svíčkách, ale určitě by na tom neměl záležet sex. I když máte romantiku velmi rádi, nemusíte ji mít úplně pokaždé v takové extrémní (a hlavně časožroutské) verzi. Pokud jste bez dětí, možná máte čas na to dělat si takový večer několikrát v týdnu. Ale pokud máte děti nebo jiné povinnosti, které vám v tom brání, budete se muset spokojit s mnohem méně náročnými romantickými chvilkami. Ale to přeci nevadí! Nemusí to být vždy dokonalé, nelpěte na perfekcionismu. Určitě vám bude stačit, když si dané svíčky zapálíte v ložnici a romantiku vytvoříte třeba i příjemným mazlením před milováním

Vůbec spolu nemluvíte o sexu

Kámen úrazu mnoha a mnoha párů. Dělají, že sex v podstatě neexistuje, aby ho nemuseli řešit. Třeba ho i mají poměrně často, ale nebaví se spolu o něm! Snažíme se neustále opakovat, že komunikace je v sexu velmi důležitá, protože páry, které spolu nekomunikují, nemohou fungovat. Zkrátka se musíte bavit o tom, co vás uspokojuje, jak často byste chtěli mít sex, co se vám nelíbí, co byste chtěli zkusit, zda máte nějaké zdravotní problémy a tak dále. Mnohem lépe poznáte svého partnera a bude to mít celkově velmi pozitivní vliv na váš vztah. Když se na něčem neshodnete, například na frekvenci sexu, pokuste se dojít k uspokojení obou stran pomocí kompromisu. I když to bude někdy těžké a nebude chtít vy nebo partner slevit ze svých požadavků, udělejte to. A nemusíte pouze slevovat, ale také navrhovat různá jiná řešení. Nechcete tak často sex jako váš partner? Dovolte mu koukat se na porno, když bude mít chuť!

Máte představu, že ten druhý má naprosto stejné choutky jako vy

Chcete zkusit anální sex, a tak předpokládáte, že ho druhý chce zkusit také? Špatně! Každému se líbí něco jiného, a tak nemůžete automaticky předpokládat, že když se v čemkoliv jiném spolu s partnerem shodnete, že to tak bude i v sexu. Opět tu máme potřebu komunikace, protože bez ní nemůžete vědět, jestli to váš partner vyzkoušet chce, nebo ne. Nikdy partnera nepřesvědčujte a už vůbec nedělejte nic proti jeho vůli, ale můžete zase zkusit použít kompromis, který vám může velmi pomoci. Třeba má i váš partner nějakou sexuální fantazii, kterou by chtěl vyzkoušet, tak třeba můžete vyzkoušet od každého kousek. Pohrajte si s tím a dejte partnerovi najevo, že mu nasloucháte.

Nenašli jste se v těchto mužských a ženských sexuálních chybách, ale víte, že váš sexuální život není ideální? Možná děláte jinou chybu, jednu z těch, které si rozebereme v dalším díle článku. Nemáte sexuálního partnera, ale rádi byste? Seznamte se tedy se ženou nebo s mužem online!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.