Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Krásy ženského orgasmu

30.listopad 2021
Krásy ženského orgasmu

Ženský orgasmus je opředen rouškou tajemství a neproniknutelných záhad. Právě díky tomu se mohou šířit mýty, které vám dnes vyvrátíme. Dozvíte se ale i to, jaké jsou druhy orgasmu, jak ženský orgasmus vzniká a jak ho ženy prožívají.

I když průzkumy v průběhu let přibývají, stále  se vyskytují různé mýty a nedorozumění ohledně ženského orgasmu. A ty nás mohou v sexu úplně zbytečně omezovat. Projdeme si tedy nejdříve pár mýtů, které se stále vznášejí nad ženským orgasmem.

Všude se šíří spousta špatných informací a spousta informací zaměřených na muže. Ženy dosahují orgasmu jinak než muži a v některých ohledech je sexuální akt, jak ho v současnosti známe a přijímáme, v rozporu s ženským potěšením. Pojďme se pustit do vyvrácení 11 hlavních mýtů o ženském orgasmu.

Mýty o ženském orgasmu

Mýtus č. 1: Orgasmus je jediným cílem při sexu

Sex je o potěšení. Někdy jde také o spojení. Orgasmus je krásný vedlejší produkt. Příliš mnoho lidí si však myslí, že sex - a stejně tak masturbace - se podobá výletu. Máte cíl, mapu a jediný nástroj, auto, kterým se tam dostanete. Sex by měl být zaměřen spíše na objevování než na cíl. I když jste to dělali už tisíckrát, každá příležitost má šanci být novým dobrodružstvím. Vydejte se tedy za ním tam, kam vás zavede, a pokračujte v něm tak dlouho, dokud vám bude přinášet potěšení.

Mýtus č. 2: Všechny ženy mohou snadno dosáhnout několikanásobného orgasmu

Ženy jsou šťastná skupina. Mají schopnost dosáhnout vícenásobného orgasmu. Ale nenechte se zmást filmy. To neznamená, že je všechny ženy, nebo dokonce většina žen, skutečně mají. A ani u těch, které je mají, to neznamená, že je to snadné nebo že se to stane pokaždé, když mají sex nebo masturbují.

Mýtus č. 3: Všechny ženy mají rády sex, jaký vidíte v romantických filmech

Pěkné holky chtějí mít také vášnivý a třeba i tvrdší sex. Ačkoli porno je nebezpečné, protože naznačuje, že ženy se snadno udělají okamžitě a několikrát a že sex s mužem je jen o muži, romantické filmy jsou stejně nebezpečné, protože naznačují, že jediné, co chtějí, je nechat se jemně hladit po vlasech a po zádech.

Se ženským orgasmem se pojí spoustu mýtů, věděli jste o některých z nich?

Mýtus č. 4: Předstírat orgasmus je naprosto v pořádku

Pokaždé, když žena předstírá orgasmus, dělá tak špatně sama sobě. Proč? Protože partnerovi v podstatě říká, že to, co dělá, ji dovedlo k orgasmu, z čehož vyplývá, že zmíněné úkony bude opakovat, zatímco - většinou - nic nemůže být dál od pravdy. Sex nevede vždy k orgasmu. Ale vždy musí vést k rozkoši. Takže pokaždé říkejte pravdu.

Mýtus č. 5: Bezpečnější sex ničí sex

To jsou jen bláznivé řeči. Bezpečnější sex je ve skutečnosti ještě sexuálnější, protože zaprvé ukazuje, že vašemu partnerovi na vás záleží natolik, že vás chrání, a zadruhé umožňuje vašemu mozku, aby se nestaral o těhotenství nebo pohlavně přenosné choroby a místo toho se soustředil na důležitou věc - hrát si s partnerem!

Mýtus č. 6: Žádná žena nechce mít rychlovku

Cokoli, co začíná slovy "žádná žena" nebo "každá žena", je pravděpodobně nepravdivé, protože všechny jsou stejně rozdílné jako podobné. Spousta žen má ráda rychlovky. Opět záleží na tom, kdo, kdy, kde, proč a jak. Rychlovka nemusí vést k orgasmu a může být zábavným způsobem, jak se s partnerem spojit, když není čas na nic víc.

Mýtus č. 7: Pokud máte zkušeného partnera, nepotřebujete žádné sexuální hračky

To je nesmysl. Tečka. Dosáhnout orgasmu není pro všechny ženy snadné a není žádná ostuda používat jakékoli prostředky, které se vám líbí. Takže si pořiďte hračky, a čím víc, tím líp.

Mýtus č. 8: Všechny ženy mohou snadno dosáhnout orgasmu

Soulož není hlavní událostí. Největší problém, pokud jde o ženský orgasmus, spočívá v tom, že muži i ženy očekávají, že se ženy dokážou udělat během tří až pěti minut, které mnozí muži vydrží během penetrace. Ale u většiny žen to tak nefunguje. Podle Betty Dodsonové potřebuje žena v průměru 20 až 30 minut stimulace klitorisu a obecně se upřednostňuje kombinace různých aktivit - a stejně není nic zaručeno.

K dosažení orgasmu potřebují ženy více času a stimulace

Mýtus č. 9: Poloha nehraje žádnou roli, pokud jde o ženský orgasmus

Poloha má na orgasmus velký vliv, ale ne z důvodů, které si možná myslíte. Je nepravděpodobné, že by se žena udělala pouze z penetrace. Pokud ano, bude to proto, že vše předtím bylo hvězdné, průnik byl dobře načasovaný a poloha umožňuje přímou nebo nepřímou stimulaci klitorisu.

Mýtus č. 10: Penetrace je pro ženu klíčem k dosažení orgasmu

Samotný pohlavní styk obvykle nevede k orgasmu. 25 procent žen tvrdí, že dokáže trvale dosáhnout orgasmu pouhou penetrací. I toto číslo může být vysoké; s největší pravděpodobností ty ženy, které uvedly, že dosáhly orgasmu pouze při penetraci, zažívaly určitou úroveň stimulace klitorisu při přirážení. Jiné zdroje zase tvrdí, že 99,9 procenta žen potřebuje stimulaci klitorisu, pokud chtějí dosáhnout orgasmu. Vždy se najdou výjimky. Ale mluvíme tu o pravidle, ne o výjimce.

Mýtus č. 11: Mužský orgasmus je primární a ženský sekundární

Ženský orgasmus je stejně důležitý jako mužský. Jen proto, že to ženám může trvat déle... Jen proto, že mohou mít více druhů nebo ho mít častěji... Jen proto, že samotná penetrace ženám nemusí nutně stačit... Neznamená to, že by měl být ženský orgasmus v jakémkoli ohledu na úkor orgasmu mužského. Mužský i ženský orgasmus jsou stejně důležité. Vždycky.

Typy orgasmů

Vzhledem k tomu, že se odborníci dosud neshodli na definici orgasmu, není překvapivé, že existuje více různých forem kategorizace orgasmů.

Psychoanalytik Sigmund Freud rozlišoval ženské orgasmy na klitoridální u mladých a nezralých žen a vaginální u žen se zdravou sexuální reakcí. Naproti tomu sexuoložka Betty Dodsonová na základě svých výzkumů definovala nejméně devět různých forem orgasmu, které jsou vychýleny směrem ke stimulaci genitálií. Zde je jejich výběr:

  • Kombinované nebo smíšené orgasmy: různé orgasmické prožitky smíchané dohromady
  • Vícenásobné orgasmy: série orgasmů v krátkém časovém úseku, nikoliv jeden jediný
  • Tlakové orgasmy: orgasmy, které vznikají nepřímou stimulací působením tlaku. Forma autostimulace, která je častější u dětí
  • Relaxační orgasmy: orgasmus plynoucí z hluboké relaxace během sexuální stimulace
  • Tenzní orgasmy: běžná forma orgasmu, pocházející z přímé stimulace, často při napjatém těle a svalech

Druhů ženského orgasmu existuje hned několik

Existují i další formy orgasmu, které Freud a Dodson do značné míry opomíjejí, ale popsalo je mnoho dalších. Např:

  • Fantazijní orgasmy: orgasmy vyplývající pouze z mentální stimulace
  • Orgasmy bodu G: orgasmy vznikající stimulací erotogenní zóny během penetračního styku, pocitově výrazně odlišné od orgasmů z jiných druhů stimulace

Jak vzniká ženský orgasmus?

Následující popis fyziologického procesu ženského orgasmu v pohlavních orgánech bude využívat Mastersův a Johnsonův čtyřfázový model.

Vzrušení

Když je žena fyzicky nebo psychicky stimulována, cévy v jejích genitáliích se rozšíří. Zvýšené prokrvení způsobí, že se vulva zvětší a poševními stěnami začne procházet tekutina, takže vulva zduří a zvlhne. Vnitřně se horní část pochvy rozšiřuje. Zrychlí se srdeční tep a dýchání a zvýší se krevní tlak. Rozšíření cév může vést k tomu, že žena vypadá zarudlá, zejména na krku a hrudníku.

Plateau

Když průtok krve introitem - dolní částí pochvy - dosáhne svého limitu, zpevní se. Prsa se mohou zvětšit až o 25 procent a zvýšený průtok krve do areoly - oblasti kolem bradavky - způsobuje, že bradavky vypadají méně vzpřímené. Klitoris se stáhne k stydké kosti a zdánlivě zmizí.

Orgasmus

Svaly pohlavních orgánů, včetně dělohy a introitu, zažívají rytmické stahy s odstupem přibližně 0,8 sekundy. Ženský orgasmus trvá obvykle déle než mužský, v průměru asi 13-51 sekund. Na rozdíl od mužů nemá většina žen refrakterní (zotavovací) období, a tak mohou mít další orgasmy, pokud jsou znovu stimulovány.

Rozlišení

Tělo se postupně vrací do původního stavu, dochází ke zmenšení otoků a zpomalení tepu a dechu.

Žádný orgasmus není jako ten předchozí, v průběhu života prožívají ženy rozmanité orgasmické zážitky

Pozoruhodná škála orgasmických zážitků žen

Debata o ženském orgasmu se v dnešní době zasekla na tom, zda lze orgasmus vyvolat pouze vaginální stimulací, nebo zda je vždy nutné vzrušení vnějšího klitorisu. Nový přehled výzkumu Concordia publikovaný v časopise Socioaffective Neuroscience & Psychology podrobně popisuje obrovský potenciál, který mají ženy k prožívání orgasmu z jednoho nebo více zdrojů smyslového vstupu.

V přehledu se vedoucí autor Jim Pfaus, profesor psychologie z Fakulty umění a přírodních věd, a jeho spoluautoři - postgraduální studenti Concordie Gonzalo Quintana Zunino a Conall Mac Cionnaith a Mayte Parada z McGillovy univerzity - zabývají vývojem debaty o klitorálním versus vaginálním orgasmu.

Došli k novému pojetí ženského orgasmu, které zahrnuje vnější žalud klitorisu, vnitřní oblast kolem bodu G, děložní hrdlo a smyslovou stimulaci negenitálních oblastí, jako jsou bradavky.

"Zkušenosti ukazují, že se stimulace jedné nebo všech těchto spouštěcích zón integruje do "celého" souboru smyslových vstupů, pohybů, poloh těla, vzruchů a signálů souvisejících s kontextem," říká Pfaus. "Tato kombinace smyslových vstupů spolehlivě vyvolává rozkoš a orgasmus při masturbaci a pohlavním styku. Přesto si myslíme, že je pravděpodobné, že se to v průběhu života mění, protože ženy zažívají různé druhy orgasmů z různých typů vjemů v různých kontextech a s různými partnery."

Článek vysvětluje, že rozdíl mezi různými orgasmy není mezi pocity vnějšího klitorisu a vnitřní pochvy, ale mezi úrovněmi toho, z čeho žena chápe "celý" orgasmus. To závisí především na její zkušenosti s přímou stimulací vnějšího klitorisu, vnitřního klitorisu a děložního hrdla. Souvisí to však také se znalostí vzrušujících a erotických signálů, které předpovídají orgasmus, se znalostí vlastního vzorce pohybů, které k němu vedou, a se zkušeností se stimulací více vnějších a vnitřních genitálních i negenitálních míst - například rtů, bradavek, uší, krku, prstů a, ano, i prstů na nohou.

"Orgasmus nemusí vycházet jen z jednoho místa, ani ze všech míst. A nemusí být stejný u každé ženy, ani u každého sexuálního zážitku, dokonce ani u téže ženy." Pfaus doufá, že tento článek přiblíží skutečnost, že ženský orgasmus není jen jinou verzí reprodukčního modelu mužské ejakulace.

"Na rozdíl od mužů mohou mít ženy pozoruhodně rozmanité orgasmické zážitky, které se vyvíjejí v průběhu celého života. Ženská erotická mapa těla není vytesána do kamene, ale je to spíše neustálý proces prožívání, objevování a budování."

A touto nádherně vševystihující větou můžeme náš dnešní článek zakončit. Pokud i vy chcete prožívat nádherné orgasmy, navštivte naši erotickou seznamku...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.