Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Komunikace jako součást zdravého sexuálního života

16.listopad 2017
Komunikace jako součást zdravého sexuálního života

Komunikace je nezbytná součást našeho života, včetně našeho sexuálního života. Nedostatek komunikace však není neobvyklý, často tak mohou nastat problémy a sexuální zápal mezi partnery utichne. Víte, jak byste s partnerem měli správně komunikovat a co byste měli vědět, abyste se tomu vyhnuli?

Máte obavy, že se vašemu partnerovi zježí všechny vlasy i chlupy na těle, když budete chtít mluvit otevřeně o vašich sexuálních životech a sexu jako takovém? Nebo jste z toho tématu sami nervózní či se třeba stydíte o tom pípnout a radši mlčíte? Zbavte se strachu a hoďte všechny obavy za hlavu, protože existují otázky, na které byste měli znát odpovědi. Navíc se není čeho obávat, pokud s někým chcete udělat ten krok vstříc intimitě. Váš partner vás nebude odsuzovat, přeci jen jste na to dva a oba odhalujete všechny karty na stůl, tedy veškerá vaše sexuální tajemství. Jestliže tato témata budete neustále zametat pod koberec, těžko se někam dostanete.

Následující nezbytné konverzace jsou důležité pro udržení zdravého a naplňujícího sexuálního vztahu. A podle našich odborně schválených strategií, jak k jednotlivým tématům přistupovat, budete přesně vědět, jak a kdy byste měli tyto intimní rozhovory vést, díky kterým se ještě víc sblížíte a udržíte si sexuální život, který bude jen a jen vzkvétat.

Konverzace o vašem zdraví

Každému je snad jasné, že tato konverzace by měl být takovým neřčeným pravidlem a to bez debat. Zdraví máme každý jen jedno a měli bychom si ho cenit. Jakmile dospějete k tomu, že to mezi vámi jiskří a vzájemně se přitahujete, měli byste hned na začátku zjistit, jak na tom oba jste ještě dřív, než si spolu vrznete. Toto potvrzuje i doktorka Laura Berman, expertka na vztahy a sex. Pokud patříte mezi nešťastlivce, kteří se někdy nakazili pohlavně přenosnou nemocí, měli byste probrat s partnerem, jak na tom jste, kdy jste se naposledy nechali testovat apod. Je to sice velmi osobní a citlivé téma, ale berte to tak, že sex sám o sobě je velmi osobní. Ať bude reakce partnera jakákoliv, respektujte jej. Rozhodnete-li se do toho přeci jen jít, nezapomeňte na kondomy.

Jak nejlépe zahájit konverzaci, než do toho půjdete? Stručně a jednoduše řekněte: "Nechal/a jsem se testovat poté, co jsem naposledy s někým spal/a... A co ty?" Konverzace tak začne lehce a bude méně nahánět hrůzu. Pak už se stačí zařídit podle situace. Nesnažte se nic zatajit, vedlo by to jen k nejistotám, které mohou všechno zkomplikovat. Pamatujte, že je velmi důležité dělat bezpečná rozhodování.

Mluvte o tom, co vás vzrušuje a co naopak ne

Může být obtížné diskutovat o tom, co vás vzrušuje a co naopak ne, ale je to nezbytné. Veďte rozhovor mimo ložnici. Spousta párů dělá chybu v tom, že to řeší v daném okamžiku, tedy při sexu, a to vytváří velmi zranitelné prostředí. Zkuste se k situaci postavit pozitivně a spíše než abyste přímo odhalili nežádoucí chování, formulujte to například takto: "Opravdu miluji sex s tebou a rád/a bych vyzkoušel/a..." Nabídka alternativy, která by mohla fungovat lépe, vám umožní se podělit o to, co vás vzrušuje a zároveň zapudí to, co vás naopak vůbec nevzrušuje.

Ujasněte si, jak často chcete mít sex

"Když přijde na frekvenci vašeho dovádění, musíte být na stejné stránce," říká doktorka Berman. Co z toho vyplývá? Pokud to vy chcete každý den a váš partner to chce jednou za měsíc, bude to problém. Stejně jako u všeho ostatního, kompromis je klíčový. Asi to nebude znít zrovna moc sexy, ale zkuste udržet sexuální plán. Může vám dát šanci připravit si pomůcky nebo se vyhnout nechtěnému vyrušení. Doktorka Berman navrhuje sdílení intimního sexuálního zážitku alespoň dvakrát týdně, varuje však, že neexistuje žádný "magický trik", který by zaručoval blažený vztah. Musíte s partnerem spolupracovat, abyste našli frekvenci, díke které budete mít pocit, že jste naplněni.

Mluvte spolu o svých sexuálních preferencích

Diskutujte o svých tajných přáních a fantaziích

Sdílení scénářů, které vám dokážou rozproudit krev, dává vašemu partnerovi příležitost přivést vaše fantazie k životu, díky čemuž budete mít možnost se ještě víc sblížit. To se však snadno řekne. Pokud se cítíte nepříjemně nebo se stydíte, dohodněte se, že nikdo nebude nikoho odsuzovat. Doktorka Berman navrhuje si vytvořit "mapu fantazií" neboli seznam. Každý z vás si napište své touhy, následně své poznámky porovnejte a vytvořte si hlavní seznam. Co když jeden z vás touží po něčem, co je druhému proti srsti? Zjistěte, odkud se tato touha vzala a zkuste uzavřít kreativní kompromis. Například, když váš partner chce mít sex na veřejnosti, ale vy ne, zkuste navrhnout, že si rozložíte na zahradě (pokud nějakou vlastníte) deku, kde existuje malá šance, že vás zahlédnou sousedé. Nebo jakékoliv jiné místo, na které byste byli ochotni přistoupit. Fantazii se meze nekladou.

Stanovte si hranice

Tato část se bude spíše týkat partnerů ve vážném vztahu a podvádění. Jestliže do této skupiny nespadáte, protože máte volný vztah či kamarádství s výhodami, neznamená to, že byste si také neměli stanovit určité hranice, abyste předešli různým komplikacím. Vraťme se ale zpět k párům a podvádění. Co představuje podvod a nevěru, není vždy černé a bílé. Probrání tohoto tématu je však nejsnadnější a setkává se s méně obranami, když není vyvoláno podezřením. Takže nečekejte, až se něco pokazí, abyste definovali, jaké chování nebudete tolerovat. Sepište si seznam činů, které považujete za podvádějící (tanec je v pořádku, ale dotyky jsou vaším stropem?). Nezapomeňte zvážit moderní technologii. Znáte navzájem svá hesla na email a sociální sítě? Jste přátelé se svými ex na Facebooku nebo jiné sociální síti? Ať se vám nelíbí cokoliv, zmiňte to.

Dejte partnerovi najevo, co máte rádi

Víte, díky čemu má váš partner pocit, že je milován a uznáván? Dávejte mu to najevo. Ať už je to pomocí jednoduchých gest jako držení rukou nebo vzrušující jako posílání sexy zpráv, snažte se toho držet, abyste si udrželi uspokojivý sexuální vztah. Lidé dávají a přijímají lásku pěti různými způsoby: dary, kvalitním časem, potvrzením nebo komplimenty, službami a fyzickými dotyky. I když každý z vás dává a příjímá lásku jiným způsobem, můžete se i nadále vzájemně uspokojovat, pokud si budete vzájemně sdělovat, díky čemu se cítíte milováni. Napište si tři až pět vět, které začínají slovy: "Cítím se milován, když ..." a navzájem je sdílejte. Větu můžete pokračovat těmito slovy "když mi držíš ruku", dále například "když chceš mít se mnou sex" anebo dokonce "když umyješ nádobí, aniž bych tě o to požádal/a". Také si všímejte, jak se váš partner chová k vám.

Komunikujte o sexu častěji

Je důležité si uvědomit, že diskuze o sexu nejsou pouze jednorázové a hotovo. Naše touhy a potřeby se vyvíjejí, ať už je to cokoliv, co vám dělá dobře při randění, občasných schůzkách nebo během prvního roku manželství, nemusí platit za deset let. Ve skutečnosti, čím déle jste s někým ve vztahu, tím méně je pravděpodobné, že budete schopni přesně předpovídat preference svého partnera bez pravidelných konverzací. Proto je klíčová komunikace. Dávejte si navzájem vědět, zda a jak se vaše sexuální choutky vyvíjejí.

Ještě nemáte partnera? Zkuste využít naše rady při seznamování na seznamce!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.