Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Kdy mít sex v těhotenství a po porodu?

24.duben 2019
Kdy mít sex v těhotenství a po porodu?

Těhotenství a následný porod představuje pro pár velký zlom v jejich životech a samozřejmě se to týká i toho sexuálního. Je sex při těhotenství bezpečný? A kdy po porodu se můžete na intimnosti znovu vrhnout? Vyjasněte si to, ať nemusíte tápat, nebo dokonce zbytečně riskovat.

Když je žena těhotná, občas se jí může zdát, že už se bude nepohodlně a nepříjemně cítit až do konce svého života. Často se také stává, že naprosto zapomene na všechno, co se jakkoliv týká partnerské intimity (a to nejen té sexuální) a nechce pociťovat jakoukoliv blízkost. Jsou ale ženy, u kterých by tato tvrzení nemohla být dál od pravdy. Některé ženy se během těhotenství cítí nadržené nebo dokonce ještě víc nadržené než obvkykle, i když je pravda, že samotný sex třeba nesnáší zrovna nelépe. Je to způsobeno větším břichem, díky kterému ale zase můžete vyzkoušet nové polohy a užít si zábavu, kterou jindy nemůžete. 

Je sex v těhotenství bezpečný?

Pokud žena touží po sexu v těhotenství, může do toho jít, ale má to určité podmínky: "Jestliže žena není v rizikovém těhotenství, může si naprosto bezpečně užívat sex," říká Dr. Sherry A. Ross, odbornice na ochranu zdraví žen. "Ne každá žena na to má v těhotenství náladu a někdy se stává, že se muž na to bojí se svou těhotnou partnerkou skočit. Dobrou zprávou ale je, že vaginální sex je bezpečný, pokud žena nemá problémy, které by se týkaly těhotenství, nebo pokud jí to z jakéhokoliv důvodu její lékař nezakázal," dodává. Také se zmiňuje o tom, že většina sexuálních poloh je také bez rizika, jedinou nevýhodou, která může ženu omezovat je ta, že pro ni některé z nich začínají být postupně nepohodlné, a tak se musí volit jiné, pohodlnější polohy. Některé sexuální praktiky je také vhodné vynechat, vzhledem k tomu, že mohou být drsnějšího charakteru.

Co způsobuje chuť na sex v těhotenství?

Pro někoho to může být tabu, ale věřte, že je to naprosto přirozené.

Hormony

Když je žena těhotná, v jejím těle se děje mnoho hormonálních změn. S tím souvisí i to, že může žena pociťovat touhu na sex. Pokud se to tak děje právě u vás a váš partner je na tom stejně, tak se nebojte do toho jít. Možná to bude jedna z vašich mála možností, protože těhotenství často také znamená únavu a nevolnost, takže příští týden už tuto chuť mít nemusíte.

Emoční blízkost

U žen je sexuální apetit poměrně složitý a je poháněn mnohem více než pouze hormony. "Pokud se těhotná žena cítí sexuálně roztoužená, pravděpodobně to znamená, že je zamilovaná do svého partnera, cítí se v bezpečí a chce si ověřit, že její pocity jsou vzájemné," říká Felice Gersh, M.D., oceněná porodní asistentka a gynekoložka. "Možná jste někdy zaslechli, že některé ženy jsou v těhotenství mnohem víc sexuálně roztoužené, ale to se úplně neshoduje s mými zkušenostmi. Ve skutečnosti se teď nejčastěji potýkám s tím, že žena nechce sex po celých devět měsíců a někdy ještě později," říká Dr. Ros. Pro většinu žen se otázky ohledně sexu a intimity mohou lišit s každým novým trimestrem. Ross říká: "Během těhotenství většina žen preferuje intimitu a blízkost v podobě mazlení a líbání se svými partnery více než pohlavní styk. Stejně jako u každého sexuálního styku musí být prioritou dobrá komunikace a respekt k emocionálním a psychickým hranicím jak u vás, tak u vašeho partnera."

Zjistila jste, že jste těhotná? Co to znamená pro váš sexuální život?

Fyzické potřeby

Pro ženy jsou sexuální pocity velmi smíšené s pocity lásky. Gersh k tomu říká toto: "Těhotná žena, která touží po sexuálním styku, hledá fyzickou blízkost, chce mít pocit, že je stále žádoucí a chtěná, a chce vyjádřit svou lásku a poskytnout potěšení partnerovi kterého zbožňuje, a získat zpět pozitivní vibrace!"

Kdy se sexu v těhotenství vyvarovat?

Ale i když je sex během těhotenství v pořádku, existuje několik situací, ve kterých byste to neměli dělat a mohou zahrnovat konzultace se svým lékařem.

Tyto situace zahrnují krvácení a komplikace v těhotenství a další věci: "Pokud máte placentu praevia neboli vcestné lůžko (placentu pokrývající děložní čípek), nebo jste měla závažné problémy s krvácením a váš porodník řekl, abyste se vyhnula pohlavnímu styku. Pokud berete na léky proti předčasnému porodu, vyhněte se nechráněnému styku," varuje Dr. Mary Jane Minkin. 

Kdy je sex v těhotenství vhodný?

"Mnoho porodníků nebo porodních asistentek doporučuje ženám, které již překročily plánované datum porodu, aby si zkusily užít se svým partnerem intimní chvilku, která bude zahrnovat sex. Ejakulace, resp. sperma obsahuje látku zvanou prostaglandin, která může pomoci stimulovat porod," říká Minkin. 

Jaká jsou rizika sexuálního styku u těhotných žen?

Jedním z největších rizik je přenos infekce z muže na ženu. To se může stát v případě, kdy partner trpí nějakým zánětem, nebo dokonce pohlavně přenosnou nemocí. Je proto na místě doporučit spíše chráněný sex. Jestliže se po sexu u ženy objeví nějaké neobvyklé příznaky, jako je například špinění, krvácení nebo bolesti břicha, měla by si sex zejména v prvních třech měsících měsících odpustit. To ale neznamená, že muž ženu nemůže uspokojovat v těhotenství jiným způsobem, například rukama nebo ústy. I v tomto případě se ale musí dbát na hygienu! Ruce by si partner měl vždy umýt a v ústech by neměl mít žádný zánět. I v tomto případě se ale mohou objevit komplikace v podobě bolestí nebo křečí břicha nebo dokonce krvácení, a to kvůli orgasmu

I v těhotenství může být žena sexy!

První sex po porodu

Jak začít se sexem po porodu? Rozhodně nic neuspěchat. Vhodná doba přichází až po šestinedělí, které byste rozhodně měli dodržet, což znamená 6 týdnů bez sexu. Jde o to, že žena je po porodu velmi náchylná na různé infekce. Nechráněný styk v šestinedělí se tudíž vůbec nedá doporučit, ale ani ten chráněný na tom není lépe, protože ženské intimní partie jsou po porodu bolavé a nebylo by to pro ni ani příjemné. Ale ani následující dny a týdny po šestinedělí nemusí být žena naprosto schopná mít sex. Mnoho žen posléze trpí vaginální suchostí, díky které se sex stává bolestivým. Pomoci v tom ale mohou různé preparáty, poraďte se v takovém případě se svým gynekologem. 

A o tom, jak se změní nejen intimní vztah dvou osob po porodu dítěte si můžete přečíst dále v rozhovoru s Joshuou a Judy, kteří se svěřili spisovatelce Lizzy Francis.

Jak se změní sex po porodu?

Jak jste na tom s intimitou po porodu? Jak si na sebe děláte čas a kdy jste začali znovu přemýšlet nad sexem?

Judy: "Během porodu jsem se hodně potrhala, trvalo mi to asi... 8 týdnů? Zkrátka dlouhou dobu, než jsem se fyzicky uzdravila. Bylo nám řečeno, abychom se sexem počkali 6 týdnů. Po těch 6 týdnech jsme to zkusili a... nešlo to moc dobře. Bylo to bolestivé. Zkoušeli jsme to ještě několikrát, ale stále mě to bolelo, tak jsme byli trochu kreativní a začali jsme dělat věci, které pro nás oba byly stále zábavné. Počkali jsme ještě několik týdnů a pak jsme to zkusili znovu, museli jsme na to jít ale velmi pomalu. Začalo se to ale zlepšovat. Neřekla bych ale, že to pro mě bylo jako předtím. To trvalo, bože, jak dlouho, zlato? 3 nebo 4 měsíce?"

Joshua: "Ano. Minimálně."

Judy: "A čas, ten máme, když si ho uděláme. Záleží na týdnu. Rozhodně to ale neděláme tak často jako dříve. Snažíme se to ale načasovat tak, aby nám to vycházelo. Už v tom není skoro žádná spontánnost. Je to většinou nějak takto: 'Ok, zkusíme dneska večer sex? Spí?' Jdu do postele večer brzy, ujistíme se, že máme vše na další ráno nachystáno, odbydeme si to a jdeme spát. Ale někdy, třeba zrovna jako předchozí noc, jsme v polovině milování a Wesley se probudí. Ale většinou to vyjde tak, že ho znovu uspíme a můžeme pokračovat. Už to prostě není takové, jaké to bývalo, když jsme tu byli jen my dva."

Těhotenství i porod ovlivní váš sexuální život velmi významným způsobem. Je to něco, na co se nemůžete nikdy dostatečně dopředu připravit, vždy se najde něco, s čím nebudete počítat a co vás překvapí a především čemu se budete muset přizpůsobit. Pro partnery často představuje toto období zkoušku vztahu a věrnosti. Na druhou stranu se jedná i o krásné a nezapomenutelné období. Chcete také něco takového prožívat? Seznámení se ženou nebo mužem online by vám v tom mohlo pomoci.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.