Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jsem na vztah moc zvrácený?

27.říjen 2020
Jsem na vztah moc zvrácený?

Někdy se ptáme sami sebe, jestli jsme normální. Ale kde je hranice normálnosti? Kdy už o sobě nebo o někom jiném můžeme říct, že je divný? Existuje vůbec taková hranice? Obzvlášť v sexuální rovině takové otázky vyvstávají každou chvíli. Pojďme zjistit, jestli můžete být divní v sexuálních zálibách a zda si v takovém případě máte šanci najít vážný vztah.

Stejně jako se každý člověk liší chováním, tak se liší i zálibami. Ty najdeme v každých sférách našeho života, někoho baví uklízet, někoho sedět u televize, někoho vymýšlet hry po děti a někoho sex. Samozřejmě se dát jít víc do hloubky - zatímco jednoho baví uklízet kuchyň, jiného koupelnu, ale také jednoho baví sex pokaždé stejně v misionářské poloze (a není na tom vůbec nic špatného, pokud si to užívají oba) a jiný potřebuje mít v sexu neustále nějaké novinky, aby mohl pociťovat adrenalin z neznáma. 

Některé sexuální choutky ale nesdílí úplně všichni a někteří je dokonce považují jaksi "za hranou". Pohled na to je vždy subjektivní a nelze hodnotit, co je normální. Vždy ale platí podmínka, že by se tím nemělo nikomu ubližovat, když si to nepřeje nebo se nemůže bránit, a nikdo by se neměl zneužívat. Pokud máte takové extrémní sexuální přání, při kterém víte, že byste někomu fyzicky nebo psychicky ublížili (děti, zvířata) a není to dopředu domluvené (například hrané znásilnění), měly by vaše myšlenky zůstat pouze v hlavě. Při uspokojování můžete zapojit fantazii a za to, co si představujete, vás nebude nikdo soudit, pokud to nikomu neřeknete.

Lidi se zvrácenými sexuálními touhami mají svá trápení

Takové lidi pak doprovází i různé obavy, jako například zde jednoho muže, který si přál zůstat v anonymitě.

"Bojím, se jestli si vůbec někdy někoho najdu, protože jsem moc divný. Snažil jsem se o tyto věci podělit s mými předchozími partnerkami, ale vždycky jim to přišlo hrozně zvrácené a skončilo to rozchodem. Líbí se mi některé poměrně běžné "jiné" sexuální praktiky (například BDSM, plácání atd.), ale také se mi líbí některé z oplzlejších, nebo dokonce tabu kategorií. Občas najdu někoho, kdo se mi líbí a zároveň se zajímá o stejnou praktiku jako já, ale je to jen na užívání nebo sex na jednu noc. Nikdy nerandíme. Trochu se bojím, že to znamená, že budu už navždy single. Jak bych našel někoho, komu se líbí stejné věci, ale zároveň chce i dlouhodobý vztah?" Anonym

S jistotou lze říci, že na světě existuje nespočet takových lidí, jako je právě tady náš anonym. Nevěřili byste, s jakými fetiši se lidé na internetu svěřují. A to nemluvíme jen o těch klasických, jako je třeba plácání, ale o mnoha jiných, zvláštních, které by vás ani nenapadly. Například muž, který nemohl dosáhnout orgasmu, pokud se jeho penis netřel o prostěradlo. A tak si omotal prostěradlo okolo penisu i při penetraci. Stále moc nechápeme techniku a jak to asi prakticky vypadalo, ale dokázal si poradit, a to je hlavní.

Máte foot fetiš a líbí se vám vysoké podpatky? Nemusí to být problém

Můžete takového partnera vůbec najít?

Chápeme, že pokud máte takový problém jako autor dotazu, je to pro vás těžké. Dosažení naplňujícího dlouhodobého vztahu není jen otázkou nalezení někoho, kdo má stejné sexuální choutky. Chcete také někoho chytrého, starostlivého, přitažlivého a mnoho dalšího. Je tu spousta věcí, které chcete, aby tento partner splňoval. Z některých budete muset nakonec slevit, z jiných byste slevovat neměli. 

Měli byste si ale odpovědět na tuto otázku: Jste nějak aktivní ve skupině lidí, kteří se zajímají o stejné nebo podobné sexuální choutky? Někdy jsou skupiny lokální, pokud se jedná o častější praktiku, někdy jsou celorepublikové a za některými skupinami musíte do zahraničí, jelikož jsou vzácnější. To ale není ve světě internetu žádný problém. Takové skupiny často pořádají srazy nebo párty, na kterých se vzájemně potkávají, všichni jsou naladěni na stejnou vlnu, takže si rozumí. Navíc každé větší město má své lokální sex nebo BDSM kluby nebo dungeony, kde najdete podobně smýšlející lidi. Ty kvalitnější si navíc členy nebo návštěvníky dobře vybírají, aby nenastávaly jakékoliv konflikty.

Současná doba pandemie ale takovým klubům a párty zrovna moc nepřeje. Hledejte proto zatím raději online komunity - to platí i v případě, když žijete na vesnici nebo v malém městě, nic víc než hledat online vám nezbyde, pokud již tedy nemáte potřebné kontakty.

Jaké jsou možnosti?

Vyhledávač

Ptáte se, co tedy můžete dělat? Jak online takové lidi najít? Možností je hned několik. Nejlepší asi bude nejdříve trochu zapátrat v místních vodách. Pokud chcete najít celou komunitu, doporučujeme do vyhledávače zadat danou praktiku v češtině a prohlédnout si všechny výsledky, které vám nabídne. Můžete zkoušet i určitá slovní spojení. Často se dostanete na nějaké diskuze, kde se o takových komunitách lze něco dozvědět.

Lidé mají různé sexuální choutky

Online seznamka

Jestliže vám stačí najít jednotlivce nebo několik jednotlivců opačného pohlaví, založte si profil na naší seznamce. V profilu si můžete vybrat praktiky, které vás zajímají, a o jaký druh vztahu máte zájem (na výběr je i možnost dlouhodobého vztahu). Do popisku profilu doporučujeme připsat informaci, za jakým účelem jste si profil založili, jaké praktiky vás konkrétně zajímají a co očekáváte od daného vztahu. Jen tak poskytnete protějšku dostatek informací, aby se mohl rozhodnout, zda vám napsat, nebo ne. Dále doporučujeme vložit profilovou fotografii. Nechcete-li ale, aby ji viděli všichni, můžete ji poslat jen konkrétním zájemcům do zprávy. Nečekejte, až vás osloví lidé sami, a aktivně vyhledávejte kontakty a čtěte si informace v profilech, které vám hodně napoví.

Zahraniční servery

Pokud nebudete mít štěstí a nenajdete komunitu nebo člověka, který by měl zájem o stejné sexuální praktiky, můžete zkusit zahraniční servery FetLife nebo Recon, záleží na vaší orientaci. FetLife je vhodný pro všechny sexuální orientace a pohlaví, Recon se zaměřuje pouze na queer muže. Obě tyto stránky se zaměřují na hledání smysluplných, dlouhodobějších vztahů a ne na sex na jednu noc. Vzhledem k tomu, že jsou tyto stránky v podstatě mezinárodní (domluvíte se tam anglicky, ale nacházejí se na nich lidé z celého světa), nebudete mít problém s otázkami typu "Nejsem pro ně moc divný?" nebo "Jak jim naznačím, že bych rád dělal (doplňte si praktiku), aniž bych je vystrašil?". Zkrátka dáte lidem vědět, co se vám líbí, a hledáte lidi, kteří to mají stejně. Nemusíte se stydět a nikdo vás nebude soudit

Za své sexuální touhy se nemusíte stydět

Velké sexuální akce

pandemie odezní a my se zase vrátíme k normálnímu životu, budou se opět moci uspořádat velké akce, které jsou zaměřeny na vše okolo sexu. V Čechách můžete navštívit například ErotiCon, stejně pojmenovanou akci najdete i v Anglii. Dále by vás mohly zajímakce akce jako Exxxotica Expo a jiné.

Při neúspěchu změňte přístup

Nedaří-li se vám i přes všechny snahy najít partnera s podobnými zálibami, asi budete muset trochu změnit to, co hledáte. Neříkáme, že se nutně musíte všech svých choutek vzdát, to v žádném případě ne. Když se vám to líbí, měli byste to dělat. Ale otázka, kterou si budete muset položit, nezní "Kde najdu ideálního partnera, který bude sdílet každou z mých sexuálních zálib?" ale "Kde mohu najít takového ideálního partnera, který mi dovolí se oddávat mým specifickýcm choutkám tak, aby to vyhovovalo nám oběma?"

Jinými slovy - možná váš ideální partner nebude sdílet úplně každou vaši sexuální zálibu, ale bude ochoten vám pomoci, abyste je mohli zkoumat s jinými lidmi. Rozhodněte se pro otevřený vztah. Takový "vedlejší" sexuální partner s vámi bude sdílet nebo vám oplácet vaše záliby. Může to mít opravdu mnoho forem, například můžete být kamarádi s výhodami, ve vztahu dominantní/submisivní, ale nejčastěji je tento vztah vyloženě sexuální. Takže hledejte takové partnera, který by vám takového člověka umožnil.

Naštěstí pro vás je etická nemonogamie (ze slova ethical non-monogamy, zkratka ENM) in. Pojem ENM zastřešuje všechny typy vztahů, které nejsou monogamní. Je vloženo slovo "etické", aby bylo zcela jasné, že nemonogamie se liší od podvádění a lhaní vašemu partnerovi.

Etická nemonogamie není zas až tak výjimečná

V roce 2014 se odhadovalo, že přibližně 4 až 5 procent lidí se účastní nějaké formy ENM. Ale v roce 2019 výzkum, který zkoumal dvě samostatné skupiny amerického sčítání lidu, zjistil, že 1 z 5 lidí byl v určité chvíli svého života v eticky nemonogamním vztahu (21,9 procenta v prvním vzorku a 21,2 procenta ve druhém vzorku - a tato čísla mohou být dokonce vyšší kvůli neúplným informacím). Zjišťovalo se to bez ohledu na sexuální orientaci, rasu, socioekonomický status nebo místo, kde tito lidé žili. Takže buď má více lidí etické nemonogamní vztahy, nebo se jim o nich teď lépe otevřeně mluví. Ať už je to jakkoli, v USA jsou doslova miliony lidí, kteří nejsou striktně monogamní. A nebojte, i u nás jsou takové páry, jen ta otevřenost možná bude potřebovat ještě chvilku času - takové věci k nám zkrátka přichází až později.

Takže když nebudete mít úspěch s vážným vztahem, zkuste na výše zmíněných stránkách hledat vztah otevřený.

Vidíte, že možnosti jsou, jen tomu musíte dát čas a trochu snahy. Ale třeba takový profil na online erotické seznamce máte založený hned! Stačí se zaregistrovat a vyplnit pár údajů a můžete se seznamovat v podstatě okamžitě.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.