Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jestli chcete zachránit svůj sexuální život, zpomalte

20.únor 2020
Jestli chcete zachránit svůj sexuální život, zpomalte

Už nějakou dobu se vám nelíbí, kam se váš sexuální život ubírá? Nebo spíše se neubírá vůbec nikam, zastavil se na místě a vy dva nevíte, co s tím udělat? I když to samozřejmě bude chtít i trochu akce, v první řadě byste měli zpomalit a možná se i na chvíli zastavit. Přesně to vám totiž může pomoci dát svůj intimní život zase do pohybu a vrátit mu jiskru, která zmizela.

Nejprve je nutné si uvědomit, co za tou změnou k horšímu stojí. I když se to totiž může zdát jednoduché, občas je nutné trochu změnit pohled na věc. Ono je totiž velmi jednoduché, když řeknete "Může za to moje partnerka, to ona už nechce sex." Ale přemýšleli jste někdy o tom, že k tomu může mít své důvody?

Víte, proč váš partner nechce sex?

I když se vám na první pohled opravdu může zdát, že se váš partner či partnerka jen vymlouvá, většinou jsou za tím opravdu vážnější důvody. Někdy má toho člověk zkrátka nad hlavu a neví, co dřív. A když se konečně najde chvilka klidu, třeba že se dostane do postele o půlhodiny dřív než obvykle, chce si jen lehnout a spát, dohnat alespoň trochu toho spánku, který každý den zameškává. Také moou být důvodem jakékoliv zdravotní problémy.

Ženy často trpí na záněty močových cest a v takovém případě nemají náladu na intimnosti, které navíc mohou celou věc ještě zhoršit (nebo být dokonce jejím původcem). Tyto nepříjemné záněty se nezřídka vrací. Takže sotva se žena začne radovat, že si začne užívat, stačí to udělat jednou a zánět je opět zpátky. To samé samozřejmě může platit i u mužů, ale ti na zánět dolních močových cest trpí mnohem méně.

Ani psychické problémy se lidem nevyhýbají, a protože má v takovém případě člověk co dělat sám se sebou, aby se udržel v pohodě, nemá náladu řešit ještě sex.

Všechno tohle a mnohem víc (je toho opravdu hodně, lidé jsou různí a každého trápí něco jiného) může být příčinou snížení frekvence sexu či jeho úplného odstranění ze života. Měli byste svého partnera i jeho problémy respektovat a snažit se ho pochopit a v tom nejlepším případě mu i pomoci. Pomoc se odvíjí především od problému, který vaši drahou polovičku trápí. 

Sex ano, nebo ne? Častá otázka...

V první řadě zjistěte problém

Tohle je první krok, protože jinak se nehnete z místa. Musíte zjistit, co vašeho partnera trápí, abyste mu dokázali porozumět a pomoci mu. Budete si muset vyhradit nějaký čas na intimní a důvěrný rozhovor. Nesnažte se partnera nutit, aby ze sebe hned vysypal, co mu je, možná se bude trochu stydět a bude to chvilku trvat. Neobviňujte ho, nevyčítejte mu nic a neznevažujte jeho problém. Naopak mu místo toho dodejte odvahu, že to spolu zvládnete a dáte zase do pořádku.

Partnera podporujte a najděte spolu vhodné řešení problému

Snažte se partnerovi vyhledat lékaře, který by mohl opravdu pomoci, zkuste třeba i nějaké alternativní cesty. Někdy to jsou právě ony, které dokáží nejvíce pomoci. Více o tom za chvíli. Pokud bude chtít, navštivte lékaře s ním, aby si byl jistý vaší podporou. Snažte se najít příčinu všech potíží a neléčit pouze následky.

Nepomůže lékař? Zkuste něco jiného

Proč jsme říkali, že to jsou právě alternativní cesty, které velmi často dokáží člověku pomoci? Protože podstatou většiny z nich je zpomalení života, radování se z maličkostí, co nejméně stresu a uvolnění negativních myšlenek. Jen tyto na první pohled jednoduché věci dokáží nemoci "sami" vyléčit, protože plynou jen z toho, že je tělo přetažené, už nezvládá nápor všech starostí a stresu a je neustále ve střehu a napjaté.

Takový stav si nemusíte ani uvědomovat. Naše tělo totiž zvládne opravdu hodně a dlouho náporům stresu odolává. Pak se začnou objevovat psychické i fyzické náznaky toho, že něco není v pořádku. Dokonce i již zmíněné záněty dolních močových cest mají svou příčinu ve stresu. Proč? Protože stresové stavy oslabují imunitní systém a ten není schopný se bránit infekcím. "Vybrat" si vás ale může stejně tak jakákoliv jiná nemoc nebo příznaky, které jsou nespecifické a lékaři si s nimi moc neví rady, například neustálá bolest hlavy, křeče, nevolnost a spoustu dalších. Na příčinu se většinou nepřijde, a tak se léčí následek. Vám to ale stále dokola může znepříjemňovat váš život, a to i v té intimní sféře. Proto na nic nečekejte a pokuste se dát svůj život do pořádku.

Odpoutejte se od toho, co vás stresuje

Zpomalte nebo se dokonce na chvíli zastavte

Vy nebo váš partner, ideálně oba byste si měli vzít v práci volno. Ne na jeden den, ale aspoň na týden. Dejte si slib, že v tomto týdnu nebudete na práci vůbec myslet. Pokud máte děti, zkuste je dát na týden na hlídání babičce. Potřebujete si odpočinout úplně od všeho, co by vám mohlo způsobovat stres, a tak pokud víte ještě o něčem, úplně to ze svého života na týden vypusťte. 

Když zůstanete doma, může vám tam stále něco připomínat stres a způsobovat neblahé myšlenky. Seberte se a odjeďte do nějaké chatky nebo penzionu do přírody. Můžete zkusit i airbnb, kde najdete zajímavé nabídky, například ubytování na statku uprostřed "ničeho". Nemusí to být extrémně daleko, to už záleží na vašich možnostech. Dejte vědět lidem, na kterých vám záleží a kteří by se po vás mohli shánět, že pravděpodobně následujících několik dní nebudete k zastižení. Vypněte si telefon, a když to nevydržíte po celou dobu, tak si na něj denně vyhraďte určitý čas, třeba 10 minut. 

Určitě nebudete celou dobu jen tak ležet a nudit se, o tom to není. Vyrazte do přírody a načerpejte energii. Nemusíte nutně objímat stromy, sami uvidíte, že i jen procházení v místech, kde nikdo jiný není, vás nabije pozitivní energií. Nechte ji proniknout do svého těla. Užívejte si každý okamžik, žijte v přítomnosti. Zkuste třeba i meditaci. Nemyslete na to, co bude, až se vrátíte, ani na to, co se zrovna děje "doma" nebo co byste dělali, kdybyste doma zůstali. Bude to i skvělá příležitost zkusit něco nového. Můžete začít lézt po skalách, naučit se jezdit na koni nebo cokoliv jiného, co byste zrovna vy rádi zkusili.

Když tohle budete dělat několik dní, vaše tělo se uvolní. Už nebude muset být napjaté stresem. To je první krok k nápravě. Některé ženy trápí bolest při sexu a právě tohle uvolnění jim může přinést úlevu. Nejen, že svaly už nebudou stažené, ale zvýší se i lubrikace. Až se na to budete cítit, můžete přejít k intimnostem. Ne hned k sexu. Začněte polibky a klidně to u nich může skončit, protože nikdo na vás nebude tlačit. Přidat můžete doteky, které zvýší vaši touhu. Nikam nemusíte spěchat, máte všechen čas jen pro sebe. Ke spojení nemusí dojít hned ten samý den, ale třeba až ten další nebo za dva dny. Kdy vám to bude oběma příjemné a budete připravení.

Poznejte důkladně své i partnerovo tělo

Možná vám to trochu připadá jako návod na úplně první sex a jestli chcete, můžete to klidně i tak brát, protože od této doby váš sexuální život bude obnovený. Začnete zase od nuly. Budete poznávat svá těla a učit se nové věci. 

V případě, že jste takový výlet podnikli sami bez partnera, naučte se lépe poznávat své vlastní tělo. Kde se vám líbí doteky a dráždění kterého místa vyvolá orgasmus? Jak přesně? I když pravděpodobně máte jednu metodu, jak orgasmu dosáhnout, nebojte se najít ještě další. Až dorazíte domů, přeneste na partnera svůj klid a pozitivní energii (rozhodně se vyhněte tomu, aby on na vás přenesl stres a starosti) a ukažte mu, jaký efekt to na vás mělo a má. Určitě bude příjemně překvapený.

V dnešní době si spousta lidí v krátkodobých i dlouhodobých vztazích myslí, že sex je jen zasunout penis, udělat pár přírazů a konec. Nedovolte svému já přijímat takové špatné myšlenky. Ne, sex nemusíte mít pouze s partnerem v dlouhodobém vztahu, a ano, můžete mít kamaráda na sex nebo mít příležitostný sex. Vždy by to ale mělo být s respektem k tomu druhému, mělo by to být vášnivé, smyslné, oba byste měli pociťovat touhu a chtít to. Uspokojit by to mělo vás oba. Především psychicky, orgasmus není podmínkou. To je forma sexu, která by měla naplňovat náš život. 

Chcete-li něco pozitivního udělat pro svůj sexuální život, určitě tomuto způsobu dejte šanci. Nic se nezmění ze dne na den. Naučte se pracovat se stresem a je dost pravděpodobné, že když ho budete mít v životě méně, budete zdravější po psychické i fyzické stránce. Váš život nebudou terorizovat nemoci nebo příznaky, kvůli kterým jste si nemohli užívat intimní chvilky

Svůj intimní život a nejen ten můžete zlepšit, i když jste v současné době bez partnera. Není to na tom vůbec závislé. Jen budete lépe poznávat své tělo, vyhýbat se stresu a poté si můžete najít někoho, s kým budete prožívat vášnivé chvilky. Zaregistrujte se na erotické seznamce a najděte muže nebo ženu, se kterým budete v sexu na jedné vlně. 

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.