Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Je zahýbat lidské?

10.srpen 2020
Je zahýbat lidské?

Každý ve svém životě někdy řeší záležitost zahýbání, i kdyby se mělo jednat jen o poslouchání nářků kamarádky či kamaráda. Nikoho toto téma nemine. Proto je celkem s podivem, že ho zas tak moc článků neřeší. Každý díky internetu ví, jak se co nejlépe starat o vlasy, ale co dělat, když zjistíte, že vám partner zahýbá? A co si počít, když jste svému partnerovi nevěrní vy?

Téma nevěry je velmi rozsáhlé. Pro každého člověka znamená to slovo něco trochu jiného a je poměrně obtížné se občas shodnout. Někdy se dokonce člověk nemůže shodnout ani sám se sebou, natož pak s partnerem. Jsou to samozřejmě věci, které v základu nějak máte "nastavené", ale když se do té situace dostanete, najednou všechno funguje úplně jinak. Názory se změní, co byste předtím dokázali přejít, je najednou hrozný problém. Nebo naopak zjišťujete, že co byste nikdy neudělali (alespoň jste si to říkali), najednou není takový problém učinit. A také to, že co byste dokázali odpustit, je teď neodpustitelné - nebo právě naopak. Komplikovanost těchto témat je více než zjevná a nám občas nezbyde nic jiného, než se do jich ponořit a popřemýšlet o nich.

Co je to nevěra?

Není úplně jednoduché jedním nebo pár slovy specifikovat, co to je nevěra, protože pro každého to může znamenat něco jiného. Obecně by se dalo říct, že je to čin, který má většinou za následek psychické a emoční zranění druhé osoby (partnera). Ale ani to nemusí stoprocentně platit. Už právě kvůli absenci jednoznačného výkladu, který by platil pro všechny, neexistuje jedna jediná rada, která by vše záhadně vyřešila.

Partner nám může být nevěrný po sexuální stránce - existence této nevěry nikoho jistě nepřekvapí. Je nejznámější a velmi nebezpečná, protože intimitu někteří lidé berou jako posvátnou věc a nechtějí proto svého partnera nikomu "půjčovat". Určitě to ale neznamená, že by všechny páry musely být nutně monogamní. Dnes i v dávných dobách najdeme lidi, kteří nemají problém s tím, že si jejich protějšek sexuálně užívá ještě s někým jiným.

Zahýbání se ale může objevit i citové rovině. Tato romantická nevěra je mnohem zákeřnější. Ačkoliv nemusí vůbec obsahovat sexuální složku a druhým partnerem může být lépe přijmuta (obzvláště proto, že se nikdy nedozví úplnou pravdu), je o dost zákeřnější než první typ. Zatímco u sexu jde většinou jen o sex, tady se do toho pletou city, které... jsou zkrátka zákeřné. Člověk má ještě větší výčitky vůči svému partnerovi, někdy zatouží po této "zakázané" osobě více, než by měl a může ho to dovést až do depresivních stavů. 

Ještě se může objevit nevěra, která pro někoho ani nevěrou není. Většinou se to stává na různých akcích, večírcích, párty, kdy se člověk moc opije a pak v tomto opojení udělá něco, čeho později lituje. Většinou se kvůli tomu vztah nerozpadne, asi budou nějaké menší neshody, ale pokud se to neděje pravidelně, vztah se rychle spraví.

Víte, co je to nevěra?

Nevinné hrátky, nebo něco víc? 

Člověk většinou neplánuje, že začne svého partnera podvádět. Ale existují partneři, jejichž (povětšinou sexuální) společný život jim nevyhovuje a chtějí si užívat nebo se odreagovat někde jinde, a tak Třeba hledají partnera na internetu. Jestli je to právě váš případ, máte čas si to dobře promyslet. Proto byste se měli nejdříve rozhodnout, jesti se bude jednat jen o nevinné sexuální hrátky nebo naprosto nevinný flirt, nebo jestli chcete něco víc. Chcete do toho zatahovat i city? I když se vám to může zdát nedoležité, opravdu to pro své vlastní dobro musíte mít nalajnované a nesmíte tuto hranici překročit. Dejte svému milenci nebo milence vědět, jak se věci mají, aby s tím počítali a nedošlo k nedorozuměním. Když to budete mít takto připravené, nevzniknou ani zmatky ve vaší hlavě. Budete vědět, za jakým účelem do toho jdete.

Zamyslet byste se měli také nad následky, které mohou přijít. Dokážete přenést přes srdce, že se váš vztah rozpadne kvůli vašemu zahýbání? Pokud i tak cítíte, že chyba by byla na strašně vašeho dlouhodobého partnera, zkuste si před nevěrou opravdu pořádně promluvit. Správnou komunikací lze předejít mnoha nepříjemnostem. 

Jak jsme ale zmínili, někteří lidé zahýbání nepředpokládají a nedostanou se do této situace úmyslně. Nemohou přece za to, že si s někým naprosto nenadále začali rozumět víc, než by měli, nebo ano? Tato situace většinou vede k romantické nevěře. Někdy zase stačí, aby přeskočila sexuální jiskra, oba si užili skvělý sex a touha po dalším je na světě. Takový vztah většinou zůstává založený na sexu. Co ale dělat v těchto situacích? Jaké otázky si má klást člověk teď, když to neočekával a celé ho to tak nějak přemohlo a pomotalo mu to hlavu? Je to o něco těžší než v prvním případě. Vlastně co si budeme povídat, je to o dost těžší.

Zatímco v prvním případě je člověk pevně rozhodnutý svého partnera podvádět v podstatě s kýmkoliv, potože mu to pravděpodobně v nějaké oblasti vztahu neklape, v tomto případě člověk klidně může mít naprosto fungující vztah, ale zároveň touží po společnosti jiného člověka (ať už s ním dělá cokoliv). Může vás to tak pobláznit, že si tento chtíč můžete splést s láskou, opustit svůj dobrý vztah a... do pár měsíců zase žadonit u původního partnera, aby vás vztal zpátky, protože zjistíte, že zatímco úlet s jinou osobou byl fajn, v dlouhodobém vztahu vám to spolu vůbec neklape.

Záletník se svou nevěru většinou snaží utajit

V obou případech si uvědomte, jaké následky budou mít vaše činy na vašeho partnera a jak moc stojíte o vztah, ve kterém se momentálně nacházíte - máme na mysli ten dlouhodobý. Jste si jistí, že by nad tím váš partner mávnul rukou? Dobře, pak se asi nemusíte moc stresovat, ostatně vy svého partnera znáte nejlépe. Víte, že by ho to ranilo? A chcete to i přesto pokoušet? Těchto případů je naprosto nejvíce. Chtíč a touha jsou silnější než rozum a budoucnost je tak vzdálená... Ale většina dlouhodobě trvajících nevěr nakonec praskne, tak s tím počítejte. 

Nedostanete od nás přesný návod na to, co dělat, nedělat, jestli zahýbat, nebo ne, případně jak na to, aby se to partner nedozvěděl. Každý člověk je jiný, takže nad tím zkrátka sami musíte pořádně popřemýšlet.

Byl/a nevěrný/á. Co teď? Čas nevrátíte

Klasická otázka, kterou nevěrník, který (většinou pouze jednou) zahnul, nemůže dostat z hlavy. Vrtá mu hlavou, jestli se partnerovi svěřit, nebo jestli raději dělat, že se nic nestalo. Tak co s tím? Opět nezbyde nic jiného, než přemýšlet. Teď konkrétně nad tím, jaká by byla reakce vašeho partnera. Jednorázové zahnutí většinou snáší mnohem lépe, což je dobré především pro lidi, kteří mají černé svědomí a ví, že se s tím nedokáží srovnat po dobu několika týdnů nebo dokonce měsíců. Partner je většinou naštvaný, ale rozchod z toho není.

Pokud víte, že by váš partner vyšiloval víc, než je zdrávo, nebo černé svědomí moc nemáte, říkat mu to nemusíte. Víte, co se říká - někdy je lepší nevědět. Takže se zamyslete nad tím, zda vás u toho někdo viděl, především známí lidé nebo lidé, kteří by mohli být v kontaktu s vaším partnerem. Nikomu nevěřte, že to neprozradí! Lidem se nedá věřit, což ostatně vítě asi sami nejlépe. A jako poslední věc - věříte svému (i když třeba jen jednorázovému) milenci? Nevyzradí to? Neřekne to někomu jinému? Nebo v nejhorším případě - nebude vás vydírat?

Necháte se svést, nebo budete mít pevnou vůli?

Existuje nějaké jiné řešení?

Pokud jste byli nevěrní, jiné řešení než rozhodnout se "říct, nebo neříct" neexistuje. Ale pokud máte v sobě vnitřně nastaveno to, že nechcete být po celý život pouze s jednou osobou, můžete udělat jednu věc. Najděte si partnera, který to bude respektovat, případně žijte ve trojce. Není to zas tak neobvyklé, jak se může na první pohled zdát, jenom se s tím lidé veřejně nechlubí, protože se jedná o jejich soukromý život, do kterého nikomu nic není. Takže se nemusíte stydět, až budete někoho takového hledat. Jaká pravidla si v takovém vztahu nastavíte, to už bude záležet pouze na vás dvou/třech (ale klidně i více lidech). Jen se vždy ujistěte, že to vyhovuje opravdu všem, abyste předešli budoucím problémům.

Dokážete odpustit?

Ještě taková vsuvka. Je jedno, jestli teď podvádíte vy, váš partner, nebo ani jeden. Jednou za čas totiž neuškodí zamyslet se nad tím, jestli byste nevěru dokázali odpustit. Ale ve skutečnosti, ne pouze ve vašich myšlenkách, kdy realita nakonec vypadá úplně jinak. Docela těžké přemýšlení, že? A obzvláště pro ty, kteří své partnery podvádí, či o tom uvažují. Bylo by totiž velmi, velmi sobecké, chtít od partnera odpuštění nebo alespoň pochopení, pokud by to v opačné situaci on od vás nemohl čekat. 

Odpověď na otázku, jestli je zahýbat lidské, necháme na vědcích. Ti se ostatně budou stejně donekonečně přít o odpověď. Nechme to tak a raději se chovejme podle sebe, podle toho, co udělat chceme, přemýšlejme nad svými činy o trochu víc a především nad jejich důsledky. Nezapomínejme na správnou komunikaci v partnerském vztahu, bez které by nemohl existovat.

A pokud z jakéhokoliv důvodu partnera nebo partnerku na sex nemáte, zaregistrujte se na erotické seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.