Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Je váš sexuální život s partnerem na bodu mrazu? Zachraňte ho!

9.červenec 2019
Je váš sexuální život s partnerem na bodu mrazu? Zachraňte ho!

Život se občas může nepěkně zkomplikovat, váš intimní život takový ale být nemusí. Skvělý sex je důležitou součástí partnerského života. Díky společné vášni, romanci a fyzickému dotyku zůstává vztah vzrušující, je tu však jedna další věc, bez které se neobejdete. Jedná se o komunikaci, s jejíž pomocí můžete změnit svůj sexuální život k lepšímu.

Když se život někdy zkomplikuje, často nemá člověk ani pomyšlení na sex. Komunikace mezi partnery také vázne. Nicméně jestliže chcete mít skvělý sex a navrátit svému sexuálnímu životu jiskru i poté, co se vám narodily děti, nebo jste si prošli životními nesnázemi, první krok vychází právě z efektivních komunikačních schopností. Rozvoj správné komunikace pomůže posílit vás i vašeho partnera v období, kdy se vášnivý sex nezdá být možný.

S partnerem chcete být vášniví, nechcete se cítit odcizení, nebo jako lidé, kteří spolu vychovávají děti, ale jejich vztahu chybí romantická jiskra. Nicméně sex jako téma konverzace může pro některé lidi představovat minové pole, po kterém se musí pohybovat velmi opatrně, aby nevyletěli do vzduchu. Když pochopíte kontext vašeho sexuálního života a promluvíte si o tom v klidu a neutrálním způsobem, nesmírně vám to pomůže.

Je snadné předpokládat, co se vašemu partnerovi líbí při sexu, když jste spolu několik let. Možná jste dokonce našli způsob rychlého sexu, který je pro vás oba dostačující, a proto se stal takovým vaším standardem, ne-li stereotypem. Abyste svůj sexuální život oživili, je třeba si s partnerem promluvit a nevyhýbat se konverzacím o tom, co byste mohli změnit. Nebojte se, že budete znít drsně či příliš kriticky. Běžte si za svým a bojujte o změnu ve svém sexuálním životě. Máme pro vás 7 tipů, jak s partnerem komunikovat o svých potřebách, abyste udrželi svůj sexuální život vzrušující, i když čelíte různým životním překážkám, nebo spolu vychováváte děti.

Mluvte ze zkušenosti

Když něco ve vztahu nefunguje, je tak snadné na sebe vzájemně ukazovat prstem, obviňovat se a říkat, co dělá ten druhý špatně. A při rozhovoru o vašem sexuálním životě to není zcela odlišné. Svého partnera obviňujete, abyste se vyhnuli své zranitelnosti a odpovědnosti v dané situaci. To můžete ale jednoduše vyřešit a to tak, že začnete mluvit o tom, co byste si přáli, co vám chybí, jaký máte pocit při sexu, zda vás uspokojuje, apod. Tímto způsobem udržíte pozornost na tom, co od svého partnera chcete a co potřebujete. A nikdo se nebude cítit ukřivděný.

Vyhněte se frázím, které by mohli vyvolat hádky

Pokud zvládnete předchozí krok, existuje menší pravděpodobnost, že spadnete do této pasti. Nicméně při rozhovoru s partnerem se někdy může stát to, že se vaše konverzace vystupňuje a promění v hádku. Slova, kterým byste se raději měli vyhnout, jsou "vždycky" a "nikdy". Jestliže je použijete, váš partner se začne bránit. Fráze typu: "Ty nikdy neděláš...", "Já vždycky dělám..." vše jen zhorší. Vaše konverzace pak nebude vůbec o komunikaci, ale spíše o obviňování vašeho partnera. Když na sebe budete naštvaní, neužijete si skvělý sex, proto volte svá slova pečlivě.

Všímejte si svých domněnek, které máte ohledně nedostatku touhy vašeho partnera

Jak vnímáte svého partnera a hovoříte s ním hodně záleží na tom, co si myslíte o jeho chování ohledně sexu. Nejednejte podle svých domněnek. Zjistěte, co za jeho chováním vězí. Uveďme si příklad, k jaké situaci může dojít. Váš partner odmítne mít s vámi sex, vy automaticky začnete přemýšlet o tom, proč nechce sex. Zda ho už třeba nepřitahujete, apod. To nemusí nutně být pravda. Váš partner může být vyčerpaný, vystresovaný, hlavou se mu honí spoustu starostí, a proto nemá náladu na sex, i když by si s vámi rád užil intimní chvilky. Vždy se tedy ujistěte, co vězí za jeho nedostatkem touhy.

Promluvte si s partnerem o tom, co chcete v sexu

Vyberte správnou chvíli, kdy si promluvit, když nemáte náladu

Na vaší náladě záleží hodně a také na situaci, ve které se nacházíte. V určitých chvílích nebudete mít vůbec náladu, tudíž se vám nebude chtít moc hovořit. Vyberte chvíli, kdy budete schopni více vnímat a hovořit. Pokud si však budete chtít promluvit, i když nebudete mít náladu, pak směle do toho. Vyjádřete svou frustraci. Existuje šance, že vám váš partner pomůže celou situaci otočit a zvednout vám náladu i chuť na sex.

Mluvte jasně a upřímně o svých potřebách

Když budete hovořit o tom, co vás vzrušuje, nebo co byste chtěli více vyzkoušet, buďte specifičtí se svými požadavky a příklady. Pokuste se vyhnout nejasným větám typu: "Chci, aby ses víc snažil/a." To vašemu partnerovi moc neřekne, nebude vědět v čem by se měli zlepšit, pokud mu to neřeknete. Také se zamyslete nad tím, co by mohl udělat nebo říct, aby vám zvedl naládu a chuť na sex. Neobviňujte partnera z toho, že si vybírá nevhodnou dobu k sexu a raději mu povězte, kdy vám to spíše vyhovuje, kdy budete mít spíš chuť si užívat. Když partnerovi přesně vysvětlíte, co potřebujete, a on udělá to samé, bude pro vás oba snazší se o své potřeby vzájemně postarat.

Pozor na nedorozumění

Ženy si nejčastěji stěžují na to, že si muži často myslí, že vždy bude následovat sex, když si budou fyzicky vyjadřovat náklonnost. Pokud toužíte pouze po fyzickém kontaktu a náklonnosti svého partnera, ale nechcete zrovna sex, promluvte si s partnerem o tom, že tohle občas potřebujete. Vyhnete se tak nedorozumění, protože váš partner lépe pochopí vaši potřebu o fyzickou náklonnost.

Správné načasování je klíčové

Je jasné, že konverzace během nebo po sexu, nedopadne moc dobře. Nejlepší bude, když najdete vhodnou dobu, kdy budete oba schopni vnímat a svou situaci vyřešit. Když budete unavení, zahlceni různými starostmi, nebo podráždění, bude pro vás těžší diskutovat o tom, co potřebujete, protože k tomu nebudete přistupovat v klidu a s otevřenou myslí. Život je rušný, a pokud máte děti, spoustu starostí či náročnou práci, může být velmi těžké si najít čas na sex, natož o něm mluvit. Využijte konverzaci jako manuál ke zlepšení vašeho sexu.

Nepodceňujte komunikaci, pomůže vám nejen v sexuálním životě s partnerem, ale také při seznamování na sex seznamce a hledání někoho, s kým byste si mohli užít spoustu sexu.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.