Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Je v pořádku mít sex, když budete u příbuzných na svátky?

25.prosinec 2018
Je v pořádku mít sex, když budete u příbuzných na svátky?

O svátcích po Štědrém dnu chodí většina lidí navštívit své příbuzné a popřát jim krásné Vánoce. Někteří se dokonce zdrží na víc dní, protože to mají daleko. A jak se pak zachovat, když jedete s partnerem a přepadne vás chuť na rychlovku?

A nutno také dodat, že to často na těchto návštěvách o vánočních svátcích není nejjednodušší, obzvláště pokud své příbuzné vidíte po roce. Od té doby se může hodně změnit, třeba jste přibrali. Vidíte ty pohledy? Ti méně korektní příbuzní si neodpustí ani nějakou tu poznámku na vaše o pár číslo větší oblečení. Nebo jste si přivedli nového partnera. Pak je to snad ještě horší. Rodinný výslech není výjimkou a my se pak partnerovi musíme ještě dalších půl roku omlouvat, protože se kvůli tomu cítíme špatně. Krom jiného tam také vzniká generační problém, obzvláště když se sejde celá rodina pohromadě. Malé děti jsou nepochopené, protože neustále civí do svých telefonů a hrají hry. "To za nás nebylo, my jsme si hráli venku." Stejně tak puberťáci, kteří mnohdy musí čelit i trapným otázkám, zda už měli nějakého kluka/holku. Tyto dvě generace často nedokáží navázat smysluplnou konverzaci se starší generací, která není v obležení mobilů a počítačů. 

Ale co tím chci především říct. Místo toho, abychom tyto návštěvy prožívali v klidu, často se to místo toho změní na stresující chvilky, kdy bychom se nejraději vypařili z místa. Vypařit se můžete, třeba na pár minut se svým partnerem někam z dosahu všeho a všech. A to se obzvláště děje v případě, že se vším výše zmíněným nějak prokoušete a dostanete se k večernímu pití vína nebo jiného alkoholu, budete maličko v náladě a při pohledu na svého partnera budete oba myslet na to samé...

A co vám pak zbývá? Rozdat si to v pokoji, ve kterém jste vyrůstali, popř. v pokoji pro hosty, pokud jste v jiném domě. U nás v Čechách se moc často nestává, že by rodiče požadovali, abyste měli s partnerem oddělené postele nebo dokonce byl každý v jiném pokoji, pokud je ale zrovna vaše rodina tato výjimka, tak si ještě užijete dobrodružné plížení se do druhého pokoje. Ale i když jste oba v jednom pokoji, tak nemáte moc vyhráno. Pravděpodobně můžete slyšet svého tátu, jak chrápe ve vedlejší místnosti, nebo máte na posteli ještě plyšáky z dob, kdy vám bylo 10, nikdo je ale neměl od té doby srdce vyhodit. Ty na vás budou svýma skleněnýma očima zírat a zrovna komfortně se cítit určitě nebudete. 

Vaši rodiče mohou být naprosto v pohodě, ale pravděpodobně (a měli byste s tím počítat) vás nechtějí slyšet, jak si to rozdáváte, stejně tak, jako vy byste nechtěli slyšet je. Ale podle studie, kterou provedla společnost LoveHoney, se ukázalo, že 54 % lidí se do toho se svým partnerem stejně pustí, i když ví, že jsou jejich rodiče jen několik centimetrů daleko na druhé straně zdi. Pouhých 9 % lidí přiznalo, že se raději vyvarovali všech sexuálních aktivit, protože je děsily vzpomínky na dětství. Většina párů, konkrétně 58 %, přiznala, že se snažili být co nejvíc potichu, aby se vyhnuli trapné situaci a pohledům při snídani. Takže co byste měli udělat, abyste se nemuseli na vánoční svátky kompletně vzdát všech sexuálních aktivit, ale zároveň jste se mohli svým příbuzným bez studu podívat do očí?

Počkejte na vhodný okamžik

To je rozhodně věc, které byste se měli držet. Jen si budete muset uvědomit, kdy ten vhodný okamžik nastal. Nejlepší bude, když si počkáte na chvíli kdy budete v domě jen sami dva. To se ale asi jen tak samo nestane. Proto se můžete zkusit vymluvit z některé venkovní činnosti, která vás jako rodinu čeká. Může to být třeba nakupování ve slevách, společné navštívení dalších příbuzných (můžete přeci přijít o půl hodiny později, ne?) nebo třeba procházka po krásách města. Nehrňte se do těchto aktivit, pokud chcete alespoň chvilku sami pro sebe. 

Myslíte, že by vaše původně rodinná vánoční párty mohla dopadnout takto?

Rady, jak na to

Možná, že by se vám spíše hodily "rady ze života". Takže pokud vás zajímá, jak to dělají ostatní, tady máte tipy od dvou žen, které se svěřily.

Monika, 27 let: "Měla jsem sex s mým partnerem v domě rodičů již mnohokrát, ale vždy se to snažíme dělat v dobu, kdy moji rodiče nejsou uvnitř, protože se bojím, že by mohli zaslechnout jakýkoliv zvuk. Můj pokoj byl kompletně předělán od doby, co jsem v něm bydlela, že takže se nemusím bát nějakých plyšových medvídků nebo trapných plakátů z mých teenagerovských let. U mě je to hlavně o tom hluku. Slyšela jsem už mnohokrát, jak má můj bratr sex se svou přítelkyní, a stejně tak i rodiče to slyšeli. Je to opravdu hrozné a nechci sama sebe stavět do této pozice. Nejraději vždy počkáme, když nikdo není doma, ale pokud se taková možnost nenaskytne, tak si to raději rozdáme na podlaze, protoze tam aspoň není pravděpodobnost, že se rozvrže jako postel. Není to mnoje nejoblíbenější místo na sex. A popravdě, ještě horší je pak myšlenka na to, že rodiče jsou jen kousek od nás přes zeď."

I když ale budete mít ten nejlepší plán, jak si to rozdat, když všichni odejdou, vždy se to může zvrtnout, protože někdo přijde neplánovaně dřív (nebo klidně všichni). Přistiženo bylo podle studie 11 % párů, sami se rozhodněte, zda vám to přijde hodně nebo málo. Ale jedno vám můžeme zaručit - rozhodně byste na tento vánoční zážitek jen tak nezapomněli. Petra byla již několikrát málem chycena svými rodiči při činu, ale naštěstí to vždy dokázala zakecat svým rychlým myšlením.

Petra, 25 let: "Vždycky je tu při takových situacích risk, že budeme přistiženi, a několikrát se nám to skoro i stalo. Jednou jsem ho donutila nahého běžet rychle do koupelny po tom, co se táta nečekaně vrátil z práce mnohem dříve. Předstíral, že se sprchuje. Byli jsme mladí, velmi nadšení a zamilovaní, takže i když jsem respektovala své rodiče a jejich pravidla, že můžeme sice spát ve stejném pokoji, ale nesmíme mít sex v jejich domě, emoce a nadšení vzalo za své. Museli jsme být opravdu opatrní a potichu, protože dveře pokoje mé mladší sestry se nachází hned vedle těch mých. Ale nakonec jsme se nastěhovali všichni do jednoho domu, takže si myslím, že je to normální. A pokud nás někdy rodiče slyšeli, tak nikdy nic neřekli." 

Vyrazte si na procházku

Může to být ale i naopak. Pokud se rodina nikam nechystá a vy velmi toužíte po sexuálním spojení, pak nebývá nic jiného než vyrazit ven sami (pokud bereme v potaz to, že chcete být nenápadní). Řekněte ostatním, že se potřebujete trochu provětrat a jděte ven. Tam si zalezte do auta, ale protože jste již pravděpodobně pili, tak s ním nikam neodjíždějte a pouze nastartujte, zapněte topení a počkejte, až se auto ohřeje. Nemáte-li v sobě ještě žádný alkohol, můžete se projet na nějaké místo, kde budete mít více soukromí. Jde také o to, zda parkujete na sídlišti nebo na vesnici. 

Dejte pozor na množství alkoholu, které vypijete, může vás hodně ovlivnit

Když se nebojíte zariskovat

Existují i odvážní lidé, kteří se nebojí zariskovat. A často jim to prochází! Jste-li takoví, pak se můžeme nenápadne vytratit do nejzapadlejšího pokoje a rychle si to rozdat tam a nejlépe potmě. A pořádně poslouchejte, až uslyšíte, že vás hledají, tak rychle přestaňte, aby se opravdu nějaký trapas nestal. Anebo ještě lépe, alespoň si zamkněte pokoj. Tak sice budou ostatní tušit, ale nikdo vás přímo nenačape. 

Nemáte partnera? Jste na rodinné sešlosti sami?

Nemusíte ještě zoufat. Na takovýchto rodinných oslavách se často objeví nějaký rodinný známý nebo nečí kamarád. Můžete začít flirtovat a dostat se do úplně stejného bodu, jako jsme dnes popsali. V takovém případě se ale často stává, že se spíše rozhodnete pro rychlovku někde o samotě v pokoji, zatímco ostatní slaví společně v jiném. Myslete předem na následky, které mohou nastat a rozmyslete si zda nebude opravdu lepší zajít alespoň do toho auta nebo si třeba udělat výlet ke druhému domů. 

A abychom odpověděli na otázku z nadpisu, zda je v pořádku mít sex, když budete u příbuzných na svátky... Dle mého názoru je to tak, že dokud to neobtěžuje ostatní, tak je jen na vás, zda podstoupíte riziko odhalení. A když se zrovna nezadaří, tak věřte, že se tomu jednou zasmějete. Jestliže ale stanovili vaši rodiče nebo příbuzní zákaz sexu v jejich domě a víte, že by z toho opravdu nebyli vůbec nadšení, tak to raději plně respektujte a těch pár dní to budete muset vydržet.

A pokud ani na rodinné oslavě nenajdete svého sexuálního partnera, nebuďte smutní. Svátky si můžete krásně užít i bez sexu a až se vrátíte z návštěv domů, můžete si založit profil na erotické seznamce a ještě si někoho do konce roku stihnout najít. 

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.