Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jaký by měl být první sex?

12.únor 2019
Jaký by měl být první sex?

Jestliže svůj první sex ještě nemáte za sebou, měli byste zbystřit! Dnes vám prozradíme, jak by takový sex měl v ideálním případě vypadat a na co byste si měli dát pozor. A kdo už své poprvé zažil, může si alespoň přečíst příběhy lidí, kteří se o ně s veřejností podělili.

Naše sexuální poprvé můžeme označovat za velký milník v našich životech. Je to chvilka, na kterou si pamatuje skoro každý po zbytek života. Polovina lidí chce mít poprvé co nejdříve za sebou, a tak skočí po první příležitosti, která se naskytne. Někdo toho posléze lituje, jinému to je jedno. Většina ostatních si pak na své poprvé čeká, až bude ten správný čas (a i přesto se poprvé opravdu líbí jen málokomu). Lidé si poprvé rádi představují a chtějí ho mít ideální, ale k tomu většinou nedojde. To se ale ještě dá ustát, protože člověk je nezkušený a zkrátka nikdo nemůže čekat zázraky. Ale horší to je s těmi, kteří nejsou psychicky na tuto záležitost připravení. 

Průzkum nesmí chybět

Rádi svá slova dokládáme průzkumy, a proto ani v tomto případě vás neochudíme o práci vědců, kteří udělali studii o prvním sexu. Ta byla publikována v časopise BMJ Sexual & Reproductive Health a odhalila, že 4 z 10 žen (lehce pod 40 %) a jeden ze 4 mužů (26,5 %) nebyli připravení na své poprvé. Nepřišlo jim, že se to odehrávlo v ten správný čas. Průzkumníkům na jejich otázky o ztrátě panenství a panictví odpovědělo 2825 sexuálně zkušených Britů ve věku od 17 do 24 let. Ptali se jich na to, zda chtěli oba partneři sex stejně, zda jim přišlo, že je to jejich rozhodnutí, zda byla použita ochrana a zda byly na první sex připraveni. 

Sex a zákon

U nás je zákonem stanovený věk, od kterého můžete mít sex, 15 let. V Británii, ve které probíhal průzkum, je to 16 let. Obecně se tento věk velmi liší, nejpřísnější věkovou hranici najdete ve Vatikánu a na Maltě, kde mohou lidé oficiálně sexovat až v 18 letech. Nejliberálnější podmínky panují v Maďarsku, kde dítěti může být 12 let, pokud druhému není více jak 18 let, v Itálii, kde vám může být  13, ale váš partner nesmí být o více jak 3 roky starší než vy, a v Rumunsku, kde sex s penetrací je sice od 15 let, ale bez penetrace může být už od 13 let.

Kdy budete mít první sex, je jen na vás. Doporučujeme nepokoušet jít pod minimální věkovou hranici, protože i když se nemusí nic stát, následky se mohou objevit (například když si to mladší rozmyslí nebo se svěří rodičům). A především se mohou objevit následky psychické, které si člověk bere s sebou do dalšího života. Ale ani si nemůžete myslet, že když je vám nad 15, že jste automaticky připraveni na svůj první sex.

Při prvním sexu ani těch následujících nezapomeňte na ochranu

Jak poznat, že jste připravení?

Odborníci doporučují, abyste se sami sebe zeptali na tyto důležité otázky:

  • Přijde mi to jako správná věc?
  • Miluji svého partnera?
  • Miluje mě stejně jako já jeho?
  • Mluvili jsme o tom, jak se chránit před pohlavně přenosnými chorobami a o používání kondomu a probíhal tento rozhovor v pořádku?
  • Zařídili jsme si nějakou ochranu proti početí?
  • Jsem připraven říct "ne" v jakékoliv fázi, pokud si to rozmyslím, a podpoří partner mou změnu názoru?

Jestliže jste na všechny tyto otázky odpověděli "ano", pak se pravděpodoboně jedná o tu správnou chvíli. Ještě si ale pro jistotu zkuste další otázky, které sníží pravděpodobnost, že byste toho mohli jednou litovat:

  • Cítím nátlak, že bych to měl/a udělat, třeba od partnera nebo od kamarádů?
  • Mohl/a bych mít později nějaké výčitky svědomí?
  • Přemýšlím nad sexem jenom proto, abych ohromil/a své přátele nebo se s nimi mohl/a dál bavit?
  • Přemýšlím nad sexem jenom proto, abych si udržel/a svého partnera?

Jedna z pěti žen uvedla, že nechtěly sex stejně jako jejich partner. Většina z nich pak řekla, že o tom ani ony samy nerozhodovaly. Jeden člověk z 10 nepoužil ochranu. Ti, kteří byli v dlouhodobých vztazích, vzpomínají na své poprvé mnohem pozitivněji, a stejně tak to dopadlo u lidí, kteří znali sexuální status svého partnera. Ženy, které probíraly sex se svými rodiči nebo se o něm učily ve škole, se cítily připravenější. 

Příběhy o prvním sexu

Každý své poprvé prožil jinak a v jiný věk. Přečtěte si zajímavé příběhy.

"Bylo mi 16 a stalo se to na závodní dráze. Vztah je pravděpodobně moc silné slovo, ale znali jsme se. Byla neděle. Srpen. Směřovali jsme k tomu. Nepili jsme, ani nic jiného, pokud si dobře pamatuji. Dělali jsme to na té dráze. Bylo to rychlé! Klidně bych na to zapomněl. Byl jsem tak nervózní, že jsem se neudělal. A nemyslím si, že ona ano." Ron

Jaké jsou zážitky z vašeho sexuálního poprvé?

"Ztratila jsem své panenství s klukem z Tinderu, když mi bylo 30 let. Bylo to bolestivé, nepohodolné a o ničem. Dokonce vůbec nevoněl - jako vůbec žádná vůně - a to bylo jediné, na co jsem se celou dobu soustředila. Nikdy jsem s ním už nespala a dost mě to odradilo od toho, abych to znovu s někým zkoušela. Naštěstí věci se zlepšily a teď jsem ve šťastném a spokojeném vztahu. Měla jsem za to, že je ta správná chvíle, měla jsem už dost toho, že nejsem sexuálně aktivní, chtěla jsem přijít na to, o co přicházím. Nelituji toho, pro mě to bylo jen vystoupení z cesty. Chtěla jsem, aby to bylo s někým, koho jsem nemilovala, bylo to jen o tom aktu, ne o emocích. Pocházím z kultury, kde se lidem sex před svatbou nepozdává, a tak jsem čekala a čekala... A pak jsem si jen řekla: 'To je všechno? Na to jsem ani nemusela čekat.'" Ava

"Se svým partnerem jsem byla od svých 14 let, ale poprvé jsme to dělali, až když mi bylo 16. Do té doby jsme dělali vše ostatní a pak jsme se k tomu jednou dopracovali a já jsem z toho byla naprosto zklamaná, netrvalo to dlouho a pamatuji si, jak jsem tam ležela a přemýšlela: 'To je jako ono? To už jsme mohli dělat před rokem!'. Ale teď, když jsem dospěla, jsem ráda, že jsme počkali, nic jsme neuspěchali a že to bylo s někým, koho jsem milovala a komu jsem důvěřovala. Nelíbilo by se mi, kdybych měla žít s pocitem, že jsem to poprvé dělala s někým, na kom by mi nezáleželo. Také jsme v podstatě neměli vůbec ponětí, co děláme, a já jsem si sex začala užívat až tak o rok později." Emma

"Zrovna jsem oslavila 18. narozeniny a zoufale jsem se chtěla zbavit panenství před tím, než půjdu na univerzitu. Svého přítele jsem v tu dobu vídala 3 měsíce. Bylo mu 24, a když teď na to koukám zpětně, tak mi to přijde hodně na 17/18letou holku. Ale měl auto, práci a dostala jsem se díky němu do klubů. Nelíbil se mi, ale v té době se mi nelíbil žádný kluk, to přišlo až později, ale měla jsem pocit, že bych měla mít kluka a měla bych chodit na rande, no a on byl ke mně vždycky opravdu milý. Stalo se tu jednu noc v jeho bytě. Jako bych celou dobu věděla, že se to stane, ale pamatuji si, že jsem na sobě měla kalhotky se Snoopym, takže moc připravená jsem nebyla.

Opravdu moc to bolelo. Byl dobře vybavený. Ptal se mě, zda mi ubližuje a já jsem jen zatnula zuby a řekla, že ne. Opravdu se moc snažil být něžný. Potom odešel do koupelny a zeptal se mě, jestli potřebuju nějaký kapesník, čemuž jsem v tu dobu vůbec nerozumněla, tak jsem řekla, že ne. Pamatuji si, jak jsem se převalovala a říkala si 'O bože, proč to lidi dělají?' Ale nelituji toho. Ne, nebylo to romantické. Ne, nemilovala jsem toho kluka. Ale byl milý a mým cílem bylo přijít o panenství před nástupem na univerzitu - to je vše, co jsem chtěla. A stejně si nemyslím, že je někdy člověk opravdu připravený na svoje poprvé." Sarah

"O panictví jsem přišel v 17, ale všem jsem lhal, že v 16 na prázdninách s Francouzskou. Jsem si celkem jistý, že mi to nikdo nevěřil. Poprvé jsem to dělal v horním pokoji na párty plné lidí, můj kamarád byl vedle v pokoji a taky to dělal poprvé, on tu dívku už nikdy neviděl, já jsem se svojí chodil dalších 5 let. Potkali jsme se v prváku na střední, pár týdnů jsme si užívali petting a pak se na té párty opili. Neměl jsem ponětí, co dělat, naštěstí jsem asi týden před tím narazil doma na VHS na porno, takže jsem pár věcí z toho okopíroval. Netrvalo to dlouho, myslím, že jsem použil kondom a pak ho zastrčil do květináče. Dělali jsme to na hromadě kabátů. O týden později jsme si to rozdali pořádně u mé přítelkyně na koberci v obýváku. Jsem rád, že jsem o to přišel s dívkou, kterou jsem miloval, byla to moje první velká láska." Adam

Na své poprvé nemusíte spěchat, nejprve se s mužem nebo se ženou pořádně seznamte.

[Lil]

Zdroj:

https://srh.bmj.com/

https://metro.co.uk

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.