Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jaké jsou zdravé benefity masturbace?

27.květen 2018
Jaké jsou zdravé benefity masturbace?

Masturbace není pouze zábavnou sexuální aktivitou, kterou si můžete užívat, i když nemáte partnera. Věděli jste, že vám může prospět v sexuálním životě hned několika způsoby? Pokračujte ve čtení a dozvíte se o zdravých benefitech masturbace.

Masturbace je běžná sexuální aktivita a zároveň přirozený a bezpečný způsob, jak prozkoumat své tělo, cítit radost a uvolnit sexuální napětí. Aktivitě se věnuje téměř každý, bez ohledu na dění v životě dotyčného, jeho pohlaví a rasy. Navzdory různým mýtům neexistují žádné fyzicky škodlivé vedlejší účinky masturbace. Nadměrná masturbace však může negativně ovlivnit vaše vztahy a každodenní život. Kromě toho je masturbace zábavný, normální a zdravý čin, který je důležitou součástí zdravého sexuálního života.

Jaké jsou zdravé benefity masturbace?

Masturbace pomáhá zlepšit spánek

Když se uložíte ke spánku orgasmem, určitě vám to pomůže spát lépe a hlouběji. Podle odborníků pravděpodobně na to má vliv řada věcí. Úleva od stresu, ke které dochází díky dobrému sexu nebo masturbaci, může zlepšit spánek, protože vás přivede do dobrého stavu - méně stresového stavu. Přemýšlejte o tomto pocitu zenového klidu, který se dostaví poté, co vyvrcholíte, jako o ukolébavce.

Podle Národní spánkové nadace (National Sleep Foundation) se při dosažení orgasmu zvyšuje hladina estrogenů - hormon, který mimo jiné prohlubuje váš regenrační REM spánek.

Masturbace pomáhá zvýšit vaše libido

Orgasmy plodí orgasmy. Je to proto, že masturbací se vytváří fyzické vzrušení, které zase ovlivňuje vaši touhu. Tento proces připravuje váš mozek na další akce. Tím, že masturbujete, posilujete spojení neuronů v mozku, aby bylo jednodušší tento systém zapnout.

Je to, jako kdybyste si vzali "šťastnou pilulku"

Vaše sólové dostaveníčko spouští komplikovaný balet hormonální aktivity v mozku. Tento proces zahrnuje složité uvolňování serotoninu a dopaminu, které se podobají stavu "štěstí" hormonální rovnováhy. Jednoduše řečeno, šťastné události, ke kterým dochází tam dole, vedou ke šťastným událostem v mozku.

Pomáhá okysličit mozek

Masturbace má i další mozkové benefity. Při orgasmu dochází v mnoha oblastech mozku ke spoustě aktivace, což znamená, že se do mozku dostává spoustu kyslíku. Obecně řečeno, zvýšený průtok krve a kyslík, který vychází z vašeho vzrušení nebo ze cvičení, je považován za dobrý pro šedou hmotu mozku (to je klíčové pro vše, od paměti až po rozhodování). Je to takové oběhové cvičení pro mozek i tělo. To, co děláme, dává mozku druh pěkného, přirozeného proplachu.

Masturbace posiluje pánevní svaly

Masturbace může uvolnit od bolesti

Podle výzkumu může sebeuspokojování skutečně pomoci snížit bolest. V jedné studii, která byla publikována v časopise Cephalalgia, výzkumníci zjistili, že sexuální aktivita pomohla zmírnit bolesti z migrény u 60 % pacientů. V další zásadní studii výzkumník sexu Beverly Whipple zjistil, že vaginální sebeuspokojování může výrazně zvýšit toleranci bolesti. Když masturbace vedla až k orgasmu, zvýšila se u účastníků studie tolerance bolesti o 75 %. To znamená, že pomáhá ulevit i od menstruční bolesti.

Může posílit pánevní svaly

Dosažení orgasmu není vždy snadné, ve skutečnosti vám to někdy může připadat jako skutečné cvičení. Stejně jako jakékoliv cvičení vám masturbace může pomoci posilovat svaly, konkrétně ty panévní. Během masturbace dochází ke spontánním a nedobrovolným kontrakcím těchto svalů. Pánevní svaly se posilují jako jakýkoliv jiný sval, který používáte, a to pravdielným cvičením, v tomto případě masturbací. Existuje snad ještě něco lepšího? Výzkum ukázal, že ženy se silnějšími pánevními svaly mají zvýšenou touhu a silnější orgasmy.

Uvolňuje od stresu

Masturbace může být také velmi terapeutická. Chemické látky, které se uvolňují během příjemných aktivit, jako je stimulace pohlavních orgánů a orgasmus (především oxytocin), uvolňují stres a napětí. To má velký vliv nejen na vaši úroveň úzkosti, ale na vaše celkové zdraví. Stres je opravdu špatný pro lidské zdraví. Podporuje totiž srdeční onemocnění, obezitu, deprese, narušení imunitní funkce.

Prevence zdravotních problémů

Podle výzkumů existuje u mužů, kteří ejakulují minimálně jednou za měsíc, menší riziko výskytu rakoviny prostaty v pozdějším životě. Kromě snížení rizika výskytu prostaty se také snížuje riziko výskytu pohlavních chorob. Ze zřetelných důvodů masturbace nevede ke stejným rizikům, pokud jste tedy nedávno nepřišli do kontaktu s někým, kdo trpí některou nákazou, která může být předána intimním kontaktem.

Masturbace je krásná věc, ale ještě lepší je sex ve dvou. Pokud nemáte sex partnera, zkuste se po nějakém poohlédnout na sex seznamce!

[rox]

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.