Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jaké chyby dělají lidé při používání erotických pomůcek?

31.leden 2019
Jaké chyby dělají lidé při používání erotických pomůcek?

K použití erotických pomůcek není potřeba žádný návod, mají za úkol člověka uspokojit a přivést k orgasmu, což lze jediným způsobem, že? Není to zcela pravda. Ke správnému používání erotických hraček je potřeba dodržovat jisté pokyny, což mnoho lidí nedělá a nevědomky chybně užívá pomůcky. Jaké jsou tyto chyby se dozvíte v dnešním článku.

Druhů erotických pomůcek existuje nespočet - vibrátory, dilda, anální kolíky, BDSM pomůcky, Venušiny kuličky, kolíčky na bradavky, a mnoho dalších. S neustále vyvíjející se technikou přicházejí i nové, vylepšené pomůcky, u kterých někdo možná neví, jak je správně používat. Nicméně lidé často dělají základní chyby i u klasických pomůcek a je jedno, zda jsou začátečníci a pomůcky používají poprvé, nebo pomůcku používají poněkolikáté. Tyto chyby mohou být rizikem pro zdraví, proto vám následně povíme, o jaké se jedná a co byste měli dělat, abyste se jim vyhnuli. 

Používají nesprávný lubrikační gel

Když zvolíte nevhodný lubrikační gel, zaděláte si na průšvih. Zapamatujte si, že silikonový lubrikant není vhodný pro silikonové erotické pomůcky. Silikon sice není zdravotně závadný, když ale smícháte pevný a tekutý silikon, vaše pomůcka vám moc nepoděkuje, neboť ji kontakt se silikonovým lubrikačním gelem zdeformuje nebo dokonce začne rozpouštět. Místo silikonového lubrikantu zvolte spíše gel na vodní bázi, ten lze použít na jakýkoliv materiál.

Pokud se vám náhodou stane, že se na vaši silikonovou pomůcku dostane silikonový lubrikační gel, okamžitě jej smyjte pomocí mýdla a vody. Jestliže rádi používáte lubrikační gel a nedáte na něj dopustit (není se čemu divit, neboť je hustější a déle vydrží), můžete na pomůcku nasadit kondom, abyste ji ochránili, buďte však obezřetní, lubrikované kondomy často obsahují silikonový lubrikant.

Pletou si vibrátor s dildem

Často se stává, že lidé přijdou do kamenného obchodu, aniž by měli jasnou představu o tom, jaký je rozdíl mezi vibrátorem a dildem, což komplikuje popis toho, co vlastně chtějí. Název vibrátor sám o sobě prozrazuje, že hlavní funkcí této pomůcky jsou vibrace sloužící ke stimulaci. Některé jsou určené pouze k externímu použití, ale existují i takové, které se mohou používat externě i interně, nebo dokonce duální, které stimulují externě a interně zároveň. Dilda mají zcela jinou hlavní funkci a tou je penetrace. Některá dilda vibrují, nicméně jejich vibrační součástky jsou většinou odnímatelné a nejsou zdaleka tak silné jako motory zabudované v klasických vibrátorech. Co tedy hledáte? Pomůcku pro externí/interní stimulaci nebo pro penetraci? Jestliže se teprve chystáte koupit svoji první pomůcku, udělejte si jasno v tom, co chcete. Nebojte se však experimentovat.

Nezjišťují si, z čeho byla pomůcka vyrobena

Erotické pomůcky nejsou regulovány vládou. To znamená, že mnoho z nich může obsahovat velké množství škodlivých chemikálií, které se nazávají ftaláty. Tyto chemikálie mohou proniknout do krevního oběhu přes velmi porézní oblastmi, kam obvykle zasouváte erotické hračky. Abyste se ujistili, že vaše pomůcky vás nevystaví riziku výskytu rakoviny, buďte při nakupování obezřetní a vždy si zjistěte, z jakého materiálu je pomůcka, která se vám líbí, vyrobena.

Používají nevhodné pomůcky pro anální sex

Používání nevhodných pomůcek při análním sexu vám může zajistit cestu do nemocnice, neboť pomůcky, které k tomu nejsou určené, se mohou zaseknout v konečníku. Narozdíl od vaginálního kanálu, který je zakončen cervixem neboli děložním hrdlem, anální kanál nemá konec. Uvnitř vagíny se vám pomůcka "neztratí", když ale zasunete pomůcku hlouběji do zadku, může se stát, že se dostane mnohem dál, než by měla. Je to velmi riskantní a může způsobit ucpání. Ztracenou pomůcku je však možné dostat ven, bez lékaře se však neobejdete. Pokud nemáte jak pomůcku uchopit (jako například anální kuličky), vůbec ji nepoužívejte k análnímu sexu.

Při análním sexu používejte pomůcky k němu určené

Nesprávná péče o pomůcky

Nyní bude řeč především o tělních tekutinách. Správná péče a údržba pomůcky je důležitá pro vaše zdraví a dlouhou životnost pomůcky. Nepotřebujete k tomu ani drahé čistící přípravky pro erotické pomůcky. Bohatě stačí, když svoji hračku po použití umyjete mýdlem a teplou vodou, případně pokud máte pomůcku vyrobenou ze skla, borosilikátového skla, nerezové oceli nebo čistého silikonu, můžete ji na pár minut dát do vroucí vody (pouze v případě, že nemá žádný motor).

Nezapomeňte, že porézní materiály nebudou nikdy úplně dezinfikovány, přesto pomůcku umývejte a před použitím na nasaďte kondom, pokud ji používáte při sexu s více partnery nebo v případě, že s partnerem provozujete nechráněný sex.

Vyhýbají se kamenným obchodům

Při první návštěvě (nebo možná i při pár dalších návštěvách) kamenného obchodu se můžete cítit trapně, ale je to nejspíš ta nejlepší věc, co můžete udělat. V obchodě narazíte na obchodníky, jejichž posláním je uklidnit vás a najít vám pomůcku podle vašich přání. Online nakupování je sice praktické a pohodlné, sex shopy často také posílají své výrobky v diskrétním balení, vy se tedy nebudete cítit tak trapně jako v kamenném obchodě, ale nevýhodou nakupování na internetu je skutečnost, že nemáte možnost se poradit s obchodníkem. Když si nejste přesně jisti, co chcete, je nejlepší to probrat tváří v tvář. Tímto způsobem můžete dokonce objevit něco, o čem jste netušili, že to ve svém životě potřebujete mít.

Nedávají své erotické pomůcce šanci

Ne každá dobrá pomůcka vás hned napoprvé uchvátí. Některé vyžadují praxi. Pomůcky nejsou a nemusí být pro každého, ve většině případech se však stává, že se lidé rozhodnou, že to není nic pro ně a zavrhnou ji, aniž by věnovali dostatek času prozkoumávání toho, co pomůcka dokáže. Experimentujte, vůbec se toho nebojte. Vyzkoušejte vše, co jde. Když ani několikátý pokus nezmění váš názor, zkuste jinou pomůcku, třeba vám jen nesedl daný typ. Pamatujte ale na to, že se možná budete muset učit, co následující pomůcka umí a jak s ní zacházet.

Používají svoji pomůcku pouze o samotě

Nikdo není povinen představit své pomůcky svému partnerovi. Máte-li však zájem při sexu s partnerem pomůcky, obeznamte ho s tím, že byste to chtěli vyzkoušet a zeptejte se, co si o tom myslí. A možná si společně užijete nové, vzrušující dobrodružství. Například vibrátory tomu mohou přidat jiskru a zintenzivnit váš sex. Určitě neváhejte a experimentujte.

Máte doma nějaké pomůcky, které byste rádi vyzkoušeli v páru nebo s více partnery? Mrkněte na naši sex seznamku, zda vám někdo nepadne do oka.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.