Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak vybrat správný kondom?

20.září 2018
Jak vybrat správný kondom?

Kondomy jsou velkou součástí našich sexuálních životů. Podle dochovaných údajů jsou s námi již tisíce let, ačkoliv dnes je známe v modernější a především účinnější podobě. Abyste ale mohli zažít plný požitek ze sexu, musíte vybrat ten správný. Jak na to?

Používat kondom není každému úplně po chuti. Někteří tvrdí, že jim to ničí požitek, který si mohou při sexu užít, jiní říkají, že je to moc drahé a někteří jsou zkrátka líní. Výsledkem je vždy fakt, že daná osoba kondom nepoužívá. Každý by již dnes ale vědět, že je to opravdu chytrý způsob, jak zabránit mnoha nepříjemným věcem. Jestliže máte často jednorázový sex nebo krátkodobé vztahy, s naprostou jistotou byste se prezervativům neměli vyhýbat. Nejen, že hrozí riziko otěhotnění, což v tomto případě opravdu není příjemná věc, ale asi ještě horší jsou pohlavně přenosné choroby, které mohou být opravdu zákeřné, a někdy dokonce i smrtelné. Myslete na toto vždy, když si užíváte nechráněný sex s někým, u koho neznáte jeho sexuální historii a nemá potvrzení, že není nakažen žádnou pohlavně přenosnou nemocí. Ani toto potvrzení ale nemusí být stoprocentní zárukou, protože některé nemoci se objeví testy až za několik týdnů po nakažení. Ještě váháte, zda používat kondom?

Muži si často stojí za názorem, že kondom opravdu velmi ničí celý požitek ze sexu, a proto se jim vyhýbají obloukem. Třeba ale jen nevyzkoušeli správnou velikost nebo jejich další výhody, které se vyskytují při koupi speciálních druhů. Muži jsou skeptičtí, co se tohoto týče. Ale změnit jejich názor je jednoznačně možné. A možná i když si oba myslíte, že používání kondomu je takové "nijaké" a nic vám to do vztahu nedává, zkuste si přečíst následující řádky a třeba také změníte názor, když vyzkoušíte některé tipy

Vybrat si kondom - to je to, oč tu běží

Všude vás učí, že byste měli používat kondomy, ale nikdo už k tomu nedodá, že byste si měli umět kondom i vybrat. Nestačí prostě přijít do supermarketu a vybrat si ten první, po kterém nervózně sáhnete. Měli byste vědět, že ne všechny kondomy jsou stejné. Nejen, že existuje mnoho materiálů, ale najdete i různé velikosti, v dnešní době dokonce i příchutě. Dejte si záležet na tom, abyste vybrali opravdu ten nejlepší, který můžete. Možná se váš názor na kondomy opravdu změní z minuty na minutu a budete velmi překvapení, jak sex s kondomem může být skvělý.

Každá velikost nesedí všem

Velikost kondomu je ten nejdůležitější faktor, který může zvyšovat nebo snižovat potěšení ze sexu a samozřejmě i ochranu před nemocemi a početím. Běželi jste už někdy v botách, které vám ne úplně dobře padly? Nezáleží na tom, zda byly malé a měli jste z nich puchýře, nebo jestli byly velké a vy jste si díky nim zlomili nohu, vždycky se jednalo o boty, ve kterých jste se necítili vůbec pohodlně. Nemohli jste se ani pořádně soustředit na chůzi nebo běh, protože vás rozptylovaly. A přesně tak je to i s kondomy. Když najdete boty, které vám perfektně padnou, vy se v nich cítíte skvěle, mohou na sto procent plnit svou funkci a vy budete o to úspěšnější. Stejně tak když vyberete správný kondom. Budete se soustředit na hlazení, líbání, pohyby vašich těl, na nádherné požitky, které přicházejí - a ne na to, zda se váš kondom udrží na místě, zda nepraskne nebo na to, jak nepohodlně se v něm vaše nádobíčko cítí.

Je důležité vybrat si správný kondom, který bude vyhovovat vám i vašemu partnerovi

Existují tři druhy velikostí

Obecně můžeme kondomy rozdělit na tři velikosti. Jak zjistíte, která vám padne nejlépe? Podle následujících popisků, ale především také díky své vlastní zkušenosti. V jednotlivých značkách kondomů můžete nalézt drobné odchylky, a proto se snažte vždy objektivně porovnávat velikost jedné značky. Abyste nalezli takový kondom, který vám bude na sto procent sedět, měli byste navštívit i jiné obchody, než místní supermarket. Velký výběr nabízí sex shopy, ale také online shopy, na kterých můžete dosáhnout i zajímavé ceny, protože mnoho z nich nabízí množstevní slevy.

Menší (snug fit)

Menší kondomy jsou rozhodně bezpečnější. Jestliže narazíte na kondom s označením snug fit, mělo by to znamenat, že je mnohem menší pravděpodobnost, že tento kondom sklouzne, protože přilne na penis. Jsou díky tomu je bezpečnější, protože sklouznutí může mít za následek uvěznění kondomu ve vagíně, vylití semene nebo pohlavní nemoc. Takový kondom padne zhuba 35 % mužů. Je obzvláště vhodný pro muže, kteří si stěžují, že mít na sobě kondom je jako sex s plastovým pytlíkem a podobné hlášky. Jestli nebude sedět snug fit nebo slim fit kondom, můžete vyzkoušet i kondomy, které jsou ve standardní velikosti, jen trochu užší. Možností naleznete v dnešní době opravdu velmi mnoho. Nemusíte mít deprese z toho, že si kupujete menší kondom, protože máte menší přirození. Každý penis je jiný a to nejdůležitější je, aby skvěle seděl.

Standardní

Prezervativy standardní velikosti uspokojí zhruba 50 % mužů. Jestliže muž spadá do této kategorie, pak bude mít na výběr kondomy asi všech značek a mohl by se spokojit i s těmi, které běžně koupí v supermarketu. Také to většinou zahrnuje i všechny vylepšené kondomy, ať už jakkoliv, které se často nabízí pouze v těchto standardních velikostech. Jaké z těchto speciálních kondomů se vám budou líbit nejvíce zjistíte třeba tak, že si koupíte skvělý box několika různých druhů kondomů - od každého druhu jeden kus. To je skvělá příležitost pro experimentování, a tak jestliže vám standardní velikost kondomů sedí, neváhejte a vyzkoušejte tuto možnost!

Už jste si vybrali správnou velikost prezervativu?

Větší

Tato velikost padne zhruba 15 % mužů. Někteří muži si je kupují, protože si tak chtějí zvýšit sebevědomí, což ale může skončit velmi špatně, protože takový kondom jim poté sklouzne. Větší velikosti kondomů vyzkoušejte v případě, že již máte zkušenost s tím, že se vám při nasazování nebo při sexu kondom roztrhl nebo jste pocítili velké nepohodlí při nošení standardních velikostí. Pamatujte na to, že kondomy označené jako large opravdu nejsou pro každého. Sami asi víte, jestli máte větší penis, než je u jiných mužů standardní. To by mohlo být prvním vodítkem. Nicméně nebojte, jestliže vám nesedí standardní ani velké kondomy, existuje i mnoho variant velikostí, které zaplňují mezeru mezi těmito dvěma velikostmi.

Hrajte si s různými tvary a příchutěmi

Ne všechny kondomy stejné velikosti budou vám i vašemu partnerovi vyhovovat. Když se odrazíme od toho, že již znáte správnou velikost, pak budete muset najít takový, se kterým váš sex bude nádherný. A to znamená zkoušet a zkoušet. Nebojte se různých, třeba i méně známých značek. Jestliže přidáte různé tvary, textury a vůně nebo příchutě, pak se vám nabízí opravu široký výběr. Hodně lidí, kteří prezervativy pravidelně používají, říká, že si je vybírají i podle momentální nálady. Nepoužívají pouze jeden a ten samý druh dokola. Proč by to dělali? To by byla nuda. A nikdo nechce nudný sex! Musíte se ale také přizpůsobit svému peněžnímu rozpočtu, protože mnoho (především mladých) párů se raději kondomů vzdá úplně, než aby za ně utráceli. Asi nemusíme říkat, že to je naprosto špatně a jedná se o něco, do čeho byste opravdu měli investovat. Mít chráněný sex je základ.

Vypomozte kondomu lubrikantem

Pravdou je, že z dobře lubrikovaného sexu bude benefitovat každý vztah. Existuje ale i mnoho mýtů, které vás od lubrikantů mohou odradit a vy byste měli vědět, co je správně a co ne. Myslíte si, že musíte mít určitý věk na to, abyste mohli používat lubrikant? Nemusíte. Myslíte si, že používání lubrikantu znamená, že je ve vašem sexuálním životě nebo s vaším tělem něco špatně? Nemohli byste být dál od pravdy. Prezervativy sice lubrikované samy o sobě jsou, ale když přidáte ještě další lubrikant, může to mít pro vás výhody. Zmenšuje to šanci, že se kondom během sexu protrhne (protože při vystavení těla samotnému latexu to bude opravdu hodně třít, nehledě na to, jak moc jste vzrušení nebo mladí). Studie publikovaná v časopise Journal of Sexual Medicine uvádí, že muži, kteří používali kondom bez lubrikantu, byli méně vzrušení než muži, kteří nepoužili kondom nebo lubrikant. A ta nejlepší část? Muži, kteří použili kondom i lubrikant byli úplně stejně vzrušení jako ti bez kondomu!

Ale hlavně nezapomeňte na to, že k latexovým kondomům nesmíte používat olejový lubrikant! Můžete použít buď ten na vodní bázi nebo na silikonové bázi. Olejové lubrikační gely latexové kondomy zničí a ty se poté stávají nefunkčními.

Takže dejte kondomům ještě jednu šanci. Možná to byla vaše vina, že sex s ním nebyl dobrý. Na výběr máte mnoho možností, buď se můžete vydat do nejbližšího sex shopu, který se pyšní velkým výběrem, který se bude nacházet v každém větším městě, nebo si prostudujte online stránky, na kterých můžete tuto velmi užitečnou erotickou pomůcku zakoupit. 

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.