Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak úzkost ovlivňuje sexuální život

23.květen 2018
Jak úzkost ovlivňuje sexuální život

Úzkost je vážný problém, který vás může ovlivnit víc, než si uvědomujete. Co všechno se může stát s vaším sexuálním životem, když se potýkáte s úzkostí?

Úzkost je silná síla, která může jako rozlitá sklenice mléka saturovat každou oblast vašeho života a trochu jej zkazit. Možná si to ani neuvědomujete, ale pokud žijete s úzkostí, s největší pravděpodobností to ovlivňuje i váš sexuální život. To je důvod, proč musíte převzít kontrolu nad vaší úzkostí a předejít tomu, aby vás ovládla. Pokud to neuděláte, může to zničit vaše vztahy a sexuální život. Jestliže úzkost hraje roli v soukromí vaší ložnice a také v tom, jak vidíte své tělo, můžete spolupracovat se svým partnerem a mozkem, abyste se pokusili zvládat své obavy a strach dříve, než vás zcela pohltí.

Zde je sedm způsobů, jak úzkost může způsobit katastrofu ve vašem sexuálním životě.

Když vaše představa o vašem těle pokazí okamžik

Pokud máte kvůli úzkosti špatný pocit ze svého těla, ať už se jedná o vaši váhu nebo vlastnost, kterou naprosto nesnášíte, je to téměř, jako kdybyste s partnerem měli v ložnici dalšího partnera. Tyto špatné domněnky o vašem těle mohou mít vliv na vše, co se děje v ložnici, od poloh až po osvětlení a frekvenci pohlavního styku.

V mnoha ohledech může skutečnost, jak vnímáte své tělo, doslova diktovat nejen váš život, ale i intimní vztah s partnerem, což není vůbec dobré ani pro jednoho z vás, ani pro váš vztah. Skutečnost, jak vidíte své tělo, se ve vašem sexuálním životě projeví více než váš partner. Nenechte to zajít příliš daleko a řešte to.

Když úzkost způsobí to, že na chvíli vypnete

Znáte ten pocit strachu nebo paniky, který vás systematicky ochromí emocionálně a někdy i fyzicky? Úzkost vám může bránit v komunikaci, což může být pro vašeho partnera opravdu bolestivé. Není pro něj zrovna jednoduché sedět na druhé straně vaší emocionální bariéry, která vám brání ve skvělém plnohodnotném sexuálním životě.

Úzkost vám brání být fyzicky vzrušení

Pokud se cítíte úzkostlivě o čemkoliv, ať už jde o velikost vašich stehen, váš sexuální výkon, práci nebo cokoliv jiného, může vám to bránit ve vzrušení. Ženy se mohou potýkat s vaginální suchostí, díky které jsou sex a předehra nemožné. Muži mohou mít naopak problém s erekcí. Faktem je, že úzkost zabraňuje tomu, abyste v okamžiku byli nepřítomní nejen emocionálně, ale i fyzicky.

Cítíte-li se úzkostliví, může vám tento pocit bránit ve vzrušení

Když jste tak blízko, a přesto tak daleko orgasmu

Zkuste si dělat starosti s čímkoli a zároveň mít orgasmus. Můžeme vám zaručit, že se to nestane. A zatímco se vám sexuální život nezhroutí, když jednou nebo dvakrát nedosáhnete orgasmu, opakované nedosažení orgasmu může způsobit, že si budete sami sebou nejistí, budete přemýšlet nad tím, co je s vámi špatně, a obávat se, že váš partner se cítí nejistý nebo uražený. Vaše obavy tak spustí další řetězec obav, který váš život zkomplikuje ještě víc. Úzkost se však dá řešit. Můžete samozřejmě vyhledat profesionální pomoc, pokud je to velmi vážné, nebo se můžete pokusit najít vlastní způsob, jak zapudit své obavy, který bude skutečně fungovat.

Nemůžete se otevřít a hovořit o svých sexuálních potřebách

Jestliže pociťujete vinu, hanbu nebo jakýkoli druh obav týkajících se vašich sexuálních tužeb nebo předešlých sexuálních zážitků, může být pro vás těžké se svému partnerovi otevřít, což mu znemožňuje mít k vám intimní přístup. To může způsobit, že budete uzavřeni sexuálním zážitkům, které opravdu chcete zažít, a také to může způsobit, že nebudete schopni mluvit o sexuálních zážitcích, které nechcete.

Pokud se myšlenkami zabýváte svými obavami, nejste přítomni v okamžiku

Romantika a intimita vyžadují, aby byly dvě strany spojené a pozorné. Ale když máte obavy a strach, dokážete se soustředit na cokoliv jiného kromě svých obav? Jste v okamžiku se svým partnerem, těšíte se a zažíváte vše, co vám může nabídnout? Ne, nejste v tom okamžiku s ním, a to je špatně.

Strach vás nutí se stáhnout

Možná se přistihnete, jak utíkáte od závazků, skutečné intimity a lásky. To může ublížit nejen vám, ale i vašemu partnerovi. Nenechte to zajít takhle daleko a nedovolte, aby vás vaše obavy zcela pohltily. Každý má právo žít plnohodnotný sexuální život, který by mu neměl být odepřen.

Ať už pocházíte z PrahyPlzně nebo Ostravy, vyhledejte ve svém okolí profesionální pomoc, pokud se potýkáte s úzkostí.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.