Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak udržet vagínu v čistotě

26.únor 2019
Jak udržet vagínu v čistotě

Čistota intimních partií je velmi důležitá. Ačkoliv se nejedná o místo, které na nás vidí protějšek jako první, možná se může jednat už o pohled druhý, který ho může znechutit natolik, že si s vámi intimnosti rozmyslí. Dnes se budeme věnovat čistotě ženských intimních partií a vězte, že se nejedná pouze o to, jakým způsobem se umývat.

Většina mužů bude souhlasit s tvrzením, že vagíny jsou krásné, a dokonce i s tvrzením, že jsou krásné takové, jaké je "Bůh stvořil". Některé ženy v dnešní době si ale asi myslí opak. Nejen, že občas můžete na internetu najít diskuze, kde se ženy svěřují s tím, že se jim jejich intimní partie z různých důvodů nelíbí, ale také se je snaží vylepšovat. Vylepšování nemusí rovnou znamenat zásah plastického chirurga, může jít o drobnosti, například nákup navoněných vlhčených ubrousků na intimní partie, sprejů, mýdel a parfémů. Ženy mají pocit, že když svým intimním partiím nedopřejí tuto speciální péči, tak budou špinavé, ale to vůbec není pravda! 

Neznamená to ale, že se špinavými stát nemohou. Stačí trochu stálé "údržby", aby byly v tom nejlepším možném stavu. Okolo tohoto tématu existuje spoustu mýtů, kterým možná věříte, a ani o tom nevíte. Co tedy opravdu dělat? Přečtěte si následující rady, ať v tom máte jasno. Když se jimi budete řídit, vaše intimní partie se mohou těšit mnohem lepšímu zdraví. A pokud tento článek čte nějaký muž, vězte, že mnoho z těchto rad může platit i pro muže.

Zbavte se spodního prádla na noc

Obzvláště pokud vás obtěžují stále se opakující kvasinkové infekce, není nic jednoduššího, než se vzdát na noc spodního prádla. I když si vezmete to nejkvalitnější a nejprodyšnější prádlo z bavlny, stejně bude zachytávat vlhkost a dělat toto prostředí lákavé pro růst bakterií a kvasinek. Vyměňte své spodní prádlo raději za šortky nebo kraťasy (kraťásky) nebo spěte úplně bez jakéhokoliv oblečení, které by vám tyto partie zakrývalo. To už je na vás.

Vaše vagína je to, co jíte

No, tak trochu. Nefunguje to bohužel tak, že když budete jíst hodně čokolády nebo sladkostí, tak bude tak sladká, že si ji všichni muži zamilují. Určitě jste někdy slyšely, že když bere člověk antibiotika, měl by zároveň jíst i více jogurtů nebo probiotických výrobků, a to právě proto, aby vaše zažívání, ale i vagína měly správné prostředí pro fungování - potřebují správné bakterie, aby se mohly bránit infekcím. Dejte si proto čas od času jogurt nebo třeba kimchi.

Nezapomeňte měnit tampony

Možná se vám zdá, že bychom to sem zařazovat nemuseli, ale opak je pravdou. Mnoho žen zapomíná nebo nechce měnit tampony tak často, jak je potřeba. Pokud ale chcete, aby vaše intimní partie zůstaly v pořádku, pak ho měňte každé 4 hodiny, maximálně 8 hodin. Můžete s ním i spát, ale nesmíte spát 12 hodin a musíte ho vyměnit ihned, co vstanete.

Vagína ≠ vulva

Ačkoliv se tato slava ráda zaměňují, je v nich poměrně velký rozdíl. Vulva označuje vaše intimní partie, které můžete vidět, to znamená velké i malé stydké pysky, vrchol klitorisu a vstup do vagíny. Díky tomu vám asi došlo, co je tedy vagína - je to ta vnitřní část, která je zakončena děložním čípkem a dělohou. Tak konečně v tom máte jasno, což je důležité pro správné pochopení různých věcí.

Čistěte svoji vulvu stejně jako zbytek těla

Vulva je pokrytá normální kůží a můžete ji proto čistit stejně jako zbytek vašeho těla, jen možná s trochu větší opatrností. Pokud používáte mycí houbu nebo žínku, pak se vyhněte nadměrnému drhnutí. Dále si dejte pozor, aby se váš sprchový gel nedostal do vagíny, protože by mohlo vzniknout její podráždění nebo dokonce infekce.

Starejte se o svou vagínu pečlivě

Vagína je samočistící

Vagína má přirozeně nízké pH, které ji chrání před růstem neblahých organismů a udržuje čistotu. A to všechno se děje automaticky! Takže ji opravdu nemusíte čistit sprchovými gely ani jinými speciálními přípravky. 

Vyvarujte se produktům s vůněmi

Toto byste měli především dodržovat. To krásně sladce voňavé mýdlo nebo sprchový gel, které používáte na své podpaží nebo na celé tělo, není vhodné pro vaši vagínu. Její kůže je totiž mnohem citlivější než kůže jinde na těle, a proto se snadno podráždí. Ale netýká se to pouze mýdel a sprchových gelů! Ale třeba i tamponů nebo prádla, které jste vypraly ve velmi navoněné aviváži. A rozhodně se vyhněte všem produktům, které vám slibují, že vaše vagína bude vonět (jakkoliv jinak, než přirozeně). Místo toho byste mohly chytnout pěknou bakteriální infekci.

Svlékněte se ze zpoceného nebo mokrého oblečení

V dnení době je velmi lákavé zůstat v oblečení na cvičení, protože se vyrábí velmi slušivé. Ale nedělejte to! Vlhkost všechno jen zhorší. Tudíž minimálně si vyměňte spodní prádlo, ještě lepší možností k tomu je ale se i vysprchovat.

Noste bavlněné spodní prádlo

Bavlna je nejprodyšnější materiál, kterým můžete svou vagínu ochránit. Syntetické materiály kolikrát nejsou ani moc pohodlné, ale především jsou neprodyšné. A když už jsme u toho spodního prádla - ani tanga nejsou vhodnou volbou. Díky tomu, že jsou velmi upnutá, se vám bakterie mohou dostat až do močové trubice a zvýšit tím riziko infekce močových cest a navíc se mluví i o přenosu bakterií z konečníku do vagíny... A tomu se rozhodně chcete vyhnout.

Dojděte si na záchod po sexu

A nejlépe i před ním, když už jsme u toho! Sice určitě víte, že močová trubice není to samé jako vagína, ale její ústí je hned vedle, a proto je lepší, když bakterie nebudou v jejím okolí moc dlouho, ale odplaví se pryč.

Utírejte se zepředu dozadu

To ví snad každí matka, která někdy porodila holčičku. Nezapomeňte to ale aplikovat i na sebe! Nejedná se o akt, který byste měli aplikovat pouze na miminka a děti. I u dospělých se mohou bakterie z konečníku přenést do vagíny nebo močové trubice. 

Nepoužívejte parfémované produkty ani žádné voňavky!

Chytře vybírejte kondomy a lubrikanty

Dnes existuje nepřeberné množství kondomů i lubrikačních gelů. Vyzkoušejte, zda nejste alergičtí na latex, pokud ano, nepředstavuje to již žádný problém, zkrátka si vyberte takové produkty, které ho neobsahují. Na lubrikační gely na vodní bázi většinou lidé alergii nemívají, ale zase mají jiná negativa. Vše si pečlivě promyslete a vždy vybírejte pouze produkty kvalitní a pokud máte jakékoliv pochybnosti, raději je nepoužívejte. Jestliže se problémy opakují u všech druhů, je na čase tuto situaci zkonzultovat s lékařem.

Stejně tak chytře vybírejte i hygienické potřeby

Běžné hygienické potřeby, které každá žena v průběhu svého života využívá, jak jsou tampony a vložky, musí být také velmi pečlivě vybrány. Někteří výrobci do nich totiž přidávají ftaláty, které jsou označeny jako endokrinní disruptory, které si zahrávají s vašimi hormony. V některých tamponech také byly nalezeny dioxiny, které jsou vedlejším produktem při bělení. Naštěstí se tato hladina dioxinů za poslední roky snížila. Nejlepší volbou jsou přírodní hygienické potřeby. Vyhněte se i všem, které jsou navoněné, jak již bylo zmíněno výše.

Neprovádějte výplachy

Gynekologové po celém světe se shodují, že výplachy pochvy nejsou potřebné, a dokonce mohou být i škodlivé. Některé výplachy dokonce obsahují i již zmíněné ftaláty, které nadělají více škody než užitku!

Udržujte erotické hračky v čistotě

Doufáme, že tohle je každému jasné, ale i tak je potřeba to připomenout. Každá erotická hračka by měla být před i o použití umyta a řádně skladována. Pokud si nevíte rady nebo nechcete nic zanedbat, přečtěte si náš článek Jak udržovat své erotické pomůcky čisté. Ten vám může velmi pomoci. Také si dávejte pozor na materiál, ze kteréh je daná erotická hračka vyrobená, protože i ten může sám o sobě velmi uškodit! Jaké nepříjemnosti vás u erotických hraček mohou potkat se můžete dočíst ve článku (Ne)bezpečnost erotických pomůcek. Pokud si na vše dáte pozor, prokážete tím své vagíně velkou službu.

Nedávejte nic, co bylo ve vašem konečníku, do vagíny

Toto pravidlo stojí na stejném principu jako jedno z předchozích, že se máte po vykonání malé potřeby utírat zepředu dozadu. Jde především o přenos bakterií, které v konečníku vykonávají svou funkci a nejsou škodlivé, ale jakmile se dostanou do "přední části", nemusí to tak být. Jestliže se chcete vyhnout infekcím nebo podráždění, pak nikdy nevracejte do vagíny po penetraci análu ani penis, ani erotickou hračku. Jestliže si chcete užívat nepřetržitě, nejdříve se pořádně věnujte vagíně a anální penetraci si nechte až na konec. 

Udržujte své intimní partie v čistotě, jak nejvíce to půjde, protože bakteriální infekce v těchto místech jsou velmi nepříjemné a občas i zákeřné. Navíc si při nich nemůžete užívat sex a to je velká škoda! Jestliže vás ale takové problémy netrápí a rádi byste si trochu zasexovali, ale nemáte s kým, pak můžete navštívit online erotickou seznamku, na které můžete najít vhodného partnera nebo partnerku na sex.

[Lil]

Zdroj:

https://www.cosmopolitan.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.