Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak spánek ovlivňuje váš sexuální život?

8.duben 2018
Jak spánek ovlivňuje váš sexuální život?

Všichni se asi shodneme na tom, že sex ovlivňuje náš spánek. Ale je to i naopak? Může i spánek ovlivňovat náš sexuální život? Rozhodně! Jakým způsobem? Dozvíte se v dnešním článku.

Spánek je pro naše fungování naprosto nepostradatelný. Nedostatek spánku doslova zabíjí celý náš život. Díky němu jsme celý den unavení, nefungujeme v práci, jsme pomalí a máme problémy s psychickým i fyzickým zdravím. Pokud se jedná o dlouhodobější stav, cítíme se pod psa. A to samozřejmě ovlivní i nás sexuální život. A nejen nedostatek spánku, ale i špatné spací návyky nám v podstatě ruinují sexuální život. Vidíte, kolik můžete najít důvodů pro to, abyste si šli lehnout? Skvělé.

Je mnoho způsobů, jakými může spánek ovlivňovat náš sexuální život. Obecně by se dalo říci, že kvalitnější spánek způsobuje i kvalitnější sexuální život

Čím lépe žena spí, tím vyšší je její sex drive

Studie na více ne 93000 ženách ve věku od 50 do 79 let, kterou provedla North American Menopause Society, uvádí, že čím lepší je spánek ženy - to znamená vysoce kvalitní, ničím nerušený spánek - tím vyšší je její sex drive. Víme, že se pohybujeme ve vyšších věkových kategoriích, ale i starší lidé si chtějí dopřávat sex, i když to někteří berou stále jako tabu. Studie navíc ukázala, že ženy starší 70 let, které spaly denně méně než 5 hodin, byly o 30 % méně sexuálně aktivní než ženy ve stejné věkové kategorii, které spaly mezi 7 a 8 hodinami denně. 

Studie se zaměřovala výhradně na ženy po menopauze, protože se zjistilo, že má spánek na jejich sexuální život mnohem větší vliv, než u mladých žen. U těch to sice platí také, ale v menší míře. Nicméně další, navazující studie zjistila, že dostatek kvalitního spánku má u žen všech věkových kategorií pozitivní efekt na nadšení pro sex. Vědci přišli na to, že i jedna hodina spánku navíc může vést až k 14% nárůstu šance na sex další den. Sice na první pohled 14 % nevypadá jako hodně, ale každé zvýšení této šance se vyplatí, nebo ne? Pokud tedy trpíte nedostatkem sexu ve vašem vztahu, zkuste si o hodinu déle pospat a uvidíte, jak se oněch 14 % projeví.

To samé platí i pro muže

Asi není překvapení, že dostatek spánku má pozitivní vliv i na muže a jejich sexuální aktivitu. Muži se špatnými spánkovými návyky mají méně testosteronu a ten velmi ovlivňuje jejich chuť na sex a celkově sexuální život. Mohou to pocítit již po týdnu nedostatečného spánku. Testosteron totiž právě po týdnu nekvalitního nebo nedostatečného spánku (méně než 5 hodin denně) rapidně klesne. Dejte si tedy záležet na tom, abyste se do postele dostali včas, spali dostatečný počet hodin a kvalitně.

Čím lépe spíte, tím více si budete užívat sex

Studie na ženách po menopauze, kterou jsme zmiňovali v prvním bodě, také zjistila, že ty ženy, které spaly dobře, si užívaly sex více a lépe dosáhly orgasmu. Jiná studie zase tvrdí, že dobrý a kvalitní spánek zlepšuje genitální vzrušení, takže klitoris oteče, stane se citlivějším, a vagína nebude mít problém s dostatečnou lubrikací. Čím hůře spíte, tím větší budete mít problém se vzrušit a dosažení orgasmu se tedy může stát mnohem obtížejší. Také muži, kteří mají sníženou hladinu testosteronu díky špatnému spánku, mají problém s ejakulací a může se snížit intenzita sexuálního uspokojení.

Myslete na to, jak je spánek důležitý pro váš sexuální život

Nikdy nebudete super aktivní, když se cítíte hodně vyčerpaní

To je naprosto logické. Těžko budete hledat nějakou jiskru a energii, když budete mít plno práce se zíváním. Také jiná poloha než poloha lžiček se může stát naprosto nepředstavitelná. Ano, pokud je unavený jen jeden, druhý přitom může ležet (misionář nebo poloha na koníčka), ale koho by bavilo se koukat na někoho, kdo je při sexu otrávený, zívá nebo dokonce usíná? Nejednoho by to mohlo dokonce urazit. Čím více budete spát, tím více můžete v sexu experimentovat, protože na to budete mít energii a chuť

Nebudete se cítit milovaní, když budete mít nedostatek spánku

Je těžké cítit s partnerem blízkost a souznění, když jste podráždění kvůli nedostatku spánku. Již bylo uděláno mnoho studií o tom, že díky dostatku spánku se snižují hodnoty stresu a napětí, stejně tak jako se zlepšuje reakce na různé situace. Když jste vystresovaní, je většinou skoro nemožné cítit zamilovanost, natož sexuální vzrušení. Také je mnohem těžší se soustředit na sex, který se právě odehrává, když vaše mysl cestuje někde úplně jinde a zabývá se něčím jiným. To rozhodně není cesta k pěknému uspokojení

Studie UC Berkley zjistila, že je mnohem větší pravděpodobnost, že se pár bude hádat, když nemají dostatek spánku. Dokonce i jedna noc špatného spánku může způsobit, že se druhý den pohádají. A dává to smysl, když si dostatečně neodpočinete, jste podráždění a vybuchnout není vůbec obtížné. Tyto hádky by mohly vést k vášnivému, usmiřovacímu sexu, ale v tomto případě to spíš dopadne tak, že si každý půjdete svou cestou a celý den se bude ve vzduchu vznášet naštvané ticho. Dobrý spánek vede ke šťastnému vztahu a šťastný vztah vede k lepšímu a častějšímu sexu.

Jak lépe a rychleji usnout?

To, jak kvalitní spánek budete mít, záleží především na našich návycích, které přes den a před spaním děláme. Měli bychom se zbavit těch špatných a nahradit je těmi dobrými. Někdy je potřeba dokonce trochu změnit svůj životní styl, abyste dosáhli kvalitnějšího spánku.

 • Pro spánek je důležitá látka tryptofan. Jídla s jejím obsahem byste si měli dát před spaním. Najdete ji například v čočce, teplém mléce, zázvoru nebo krůtím mase.
 • K večeři si dejte něco lehkého a maso vynechte, nebo zvolte již zmíněné krůtí. Poslední jídlo byste si měli dát 3 hodiny před tím, než půjdete spát.
 • Těsně před spaním nedělejte žádnou fyzicky namáhavou činnost a necvičte. Naopak je dobré, když si v podvečer, ještě před večeří, zajdete na procházku nebo budete cvičit nějaké pomalé cviky.
 • Nesledujte před spaním televizi, počítač ani mobilní telefon. Nedávejte si do ložnice žárovky s bílým světlem. 
 • Spěte v úplném tichu a tmě.
 • Kofein si naposledy dejte okolo 15. hodiny, poté již může ovlivňovat vaši schopnost usnout.

Vyvarujte se před spaním špatným návykům

Choďte spát společně se svým partnerem. Nejen, že když půjdete spát každý v jiný čas, tak toho druhého budete budit a znekvalitňovat tak jeho spánek, ale také se bude utužovat vaše pouto, když budete usínat spolu. Nemusíte mít každý večer sex na to, aby se váš vztah zlepšoval. Také vaše spací poloha není od věci. Víte vůbec, jak spíte? Nejhorší polohou je spaní na břiše (spí tak ale nejvíce lidí), spaní na zádech pak není dobré pro naši páteř. Vhodné je spát na levém nebo pravém boku. Na pravém dodáte svému tělu více relaxace a na levém podporujete své trávení. Proto pokud je vám nevolno, zvolte levý bok.

Co dělat, když nemůžete spát?

Možná to není vaše vina, že nemůžete spát. Někdy to zkrátka nejde z nezjištěných příčin a pěkně nás to štve. Co tedy udělat, abychom usnuli co nejrychleji?

 • Dejte si meduňkový nebo heřmánkový čaj.
 • Pusťte si relaxační hudbu, ale potichu.
 • Zkuste teplé mléko s muškátovým oříškem.
 • Meditujte nebo se o to alespoň pokuste.
 • Pořiďte si přírodní doplněk stravy, který obsahuje bylinky, které podporují uvolnění těla a navození spánku.

Jednou za čas se každému z nás stane, že nemůže usnout, kvůli tomu se ale váš sexuální život nezhroutí. Problém je, pokud se jedná o dlouhodobý stav nebo jestli každý den chodíte spát pozdě a pak spíte 5 hodin a méně. Dopřejte svému tělu dostatek spánku, zaslouží si ho. Uděláte tak dobře tělu, duši i sexuálnímu a partnerskému životu. Lépe se spí ve dvou, najděte si proto partnera a pokud hledáte spíše někoho na tu akčnější část - sex - navštivte sex seznamku.

[Lil]

Zdroj:

http://metro.co.uk

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.