Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak si zvýšit libido a další sex fakta

6.červen 2018
Jak si zvýšit libido a další sex fakta

Občas potřebujeme naše libido trochu "nakopnout". Důvodů k tomu může být hodně, stejně jako způsobů, jak to udělat. Ty navíc můžete různě kombinovat. Přečtěte si článek a dozvíte se, které to jsou a jak vám mohou pomoci. Jako bonus si můžete přečíst další velmi zajímavá sex fakta, některá vás překvapí.

Nízké libido často pociťujeme ve chvíli, kdy jsme ve vztahu již nějakou dobu a nemáme na sex takovou chuť jako kdysi. Jsme zaseknutí v rutině a většinou i rutinním, stereotypním sexu. Následující sex fakta a typy na zvýšení libida vás ale mohou z tohoto nepříjemného stavu vytrhnout. Navíc se můžete dočíst, co s vámi udělá, když budete mít málo sexu nebo jaké výhody má sex (a že jich není málo). Samozřejmě se většina z toho netýká pouze sexu s někým, ale platí i pro užívání si o samotě.

Fakta o zvýšení libida

Rtěnka přitahuje pozornost

Ženy, jestliže chcete u druhého pohlaví přitáhnout pozornost a pak zvýšit jeho libido, dejte přednost červené rtěnce, která přesně toto způsobí. Výzkumy ukazují, že muže to více táhne k ženám, které nosí rtěnku. Jestliže vám ale taková rtěnka nesluší, nebuďte zklamané, protože další výzkum ukázal, že stejný efekt má i to, když si žena na sebe vezme červené oblečení. Tak šup na nákup nějakých pěkných červených šatů.

Sledujte, co jíte

Máte problém s tím se vzrušit? Tak se začněte ládovat bánany (ovocem!), které obsahují vitamín B6. Ten pomáhá s produkcí sexuálních hormonů. Také můžete vyzkoušet chilli papričky, které obsahují kapsaicin, který stimulujenervová zakončení, takže se snadněji vzrušíte. Samozřejmě nesmíme zapomenout na afrodiziaka, o kterých jsme vám přinesli článek Přírodní afrodiziaka v podobě potravin a vůní. Stejně tak byste měli vědět, co vašemu vzrušení brání, nebo dělá sex méně příjemný, proto byste neměli vynechat článek Anti afrodiziaka: Potraviny, které vám mohou zkazit náladu na sex.

Muži, nechte si narůst vousy!

Popřípadě pokud je máte moc dlouhé, tak je zkraťte. Libido ženy nastratujete nejlépe vousy, které jsou v délce zhruba 10 dní po oholení - právě takováto délka je totiž podle studie úplně nejvíce vzrušuje. Samozřejmě pokud je do vás naprostý blázen, tak jí bude délka vousů pravděpodobně jedno.

Dopřejte si čas o samotě

Bojujete s tím, že nemůžete dosáhnout při sexu plného uspokojení? Dejte si záležet na tom, abyste byli také někdy v posteli o samotě, bez partnera, a sami si užívali. Vědci totiž přišli na to, že když lidé masturbují, je pak mnohem vyšší šance, že dosáhnou orgasmu a lepšího uspokojení v průběhu sexu. Obzvláště u žen je tento problém dosáhnout orgasmus při společných hrátkách značný. Ukázalo se, že 91 % z těch, které tímto problémem trpí, totiž nikdy nemasturbovalo!

Kousněte si do jablka

Denně jedno jablko udrží libido vysoko. Tak to jsme si trochu zarýmovali, pointu jste určitě pochopili. Italský výzkumný tým přišel s informací, že jezení jablka zvýší libido. Člověk se prý lépe vzruší a celkově sexuální funkce budou lepší.

Více se objímejte

Začínejte svůj den 20vteřinovým objetím. Dlouhé objetí uvolňuje hormon oxytocin, díky kterému pocítíte důvěru a oddanost. Nejen, že studie ukazuje, že lidé, kteří se více objímají, mají nižší srdeční tep a krevní tlak, ale jsou také schopni se lépe vypořádat se stresovými situacemi. 

Riskujte

Vyzkoušejte něco riskantního, něco vzrušujícího, něco dobrodružného! Díky tomu se bude produkovat dopamin, který aktivuje centra vzrušení v mozku. Jakou adrenalinovou aktivitu si vyberete, to záleží jen na vás, měli byste ji ale dělat společně.

Neprozraďte na sebe vše

To se týká obzvláště žen. Ty by neměly zabíhat úplně do všech detailů a nechat něco jako tajemství. Muži milují tajemství a tajemno a když je mohou pomalu odkrývat.

Vrhněte se na to venku

Je to součástí riskování, o kterém jsme psali výše. To, že hrozí, že vás někdo může načapat, úplně mění celou atmosféru a vy si díky tomu vysoce zvýšíte nejen požitek ze sexu, ale i samotnou chuť na sex.

Nesnažte se být co nejméně hluční

Nejen, že ženské sténání může muže pořádně rozpálit, ale člověk sám, který bude sténat, udělá dobře sám sobě, a to díky vibracím bránice a přísunu kyslíku do mozku.

Najezte se

Americká studie tvrdí, že ženy lépe reagují na romantické podněty, když nemají prázdný žaludek. Asi proto se na rande berou na večeři.

Buďte spontánní

Skočte na svého partnera ve chvíli, kdy to bude nejméně čekat. Tento nečekaný zvrat nažhaví vás i jeho.

Líbejte se na krku

Krk je jednou z erotogenních zón jak u žen, tak u mužů. Nepodceňujte proto líbání na krku. Jestli chcete vědět, kde se nacházejí i další erotogenní zóny, můžete si přečíst článek Ženské erotogenní zóny nebo Nalezněte mužské erotogenní zóny.

Líbání na krku je velmi vzrušující

Recepty na smoothie, které nakopnou vaše libido

Chcete ještě více podpořit své libido? Pak kromě předchozích rad můžete vyzkoušet ještě smoothie, která vám s tím pomohou. Zvládne je každý (stačí vše smíchat dohromady) a zdravá svačinka pro vás i partnera nikdy neuškodí! 

Rudý ďábel

 • 1/3 melounu
 • 1/3 balení jahod
 • hrst chia semínek
 • 1 banán

"Draslík a vitamín B v banánu jsou nezbytné živiny pro produkci pohlavních hormonů," říká Gabriela Peacock, odborná výživová poradkyně pro studené lisované džusy, která připravuje své vlastní sexuální elixíry. Ale hvězdou tohoto smoothie je meloun. Je nabitý citrulinem, živinou, která uvolňuje krevní cévy. Je to vaše jednosměrná cesta k nirváně.

Zelený skřítek

 • 60 g špenátu
 • 60 g římského salátu
 • 200 g celeru
 • 4 hrušky
 • 100 g rokety
 • 1 lžička čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku

Roketa by se dala nazvat takovým palivem pro vaše libido. Je bohatá na vitamín A, který napomáhá produkci progesteronu, který je nezbytný pro mužskou erekci. Zkombinujte to se svaly uvolňujícím muškátovým oříškem a máte skvělé smoothie, které vám okamžitě provede službu.

Bylinková vzpruha

 • 2 granátová jablka
 • hrst máty
 • 2 g ženšenového prášku
 • 1 lžička sušených lístků mučenky

"Ženšen je bylinka, která může zvýšit sexuální chuť a výkon tím, že zvýší oběh a stimuluje reprodukční tkáň, stejně jako zmírní stres, který může být zabijákem pohlavního styku," vysvětluje Peacock. "Mezitím mučenka - bylinka zdokumentovaná pro zlepšení sexuálního zdraví - má účinky proti úzkosti a relaxaci."

Další fakta o sexu

Koktejly jedině bez alkoholu

Ukázalo se, že už druhá sklenička rulandského modrého může být špatný nápad. Sexually Trasmitted Infections provedli studii, která dokázala, že alkohol zvyšuje pravděpodobnost nákazy infekcí HPV.

Alkohol se z mnoha důvodů před sexem moc nedoporučuje

Díky sexu budete chytřejší

Ukázalo se, že dosažení orgasmu stimuluje víc než jen jednu část těla. Dosáhnutí vrcholu zvýší vaši aktivitu mozku, stejně tak jako se zvýší průtok krve mozkem. Někteří lidé by potřebovali hoodně sexu...

Odpusťte si pivo

Už čtvrt litru piva denně snižuje počet spermií o 33 %! Pravděpodobně bude obtížné přesvědčit partnera, aby si jednou za čas nedal pivo, ale jestliže du budoucna plánujete děti, určitě by ho neměl pít každý večer.

Ženy, nespěte moc

Pokud tedy neplánujete miminko. Ukázalo se totiž, že ženy, které spí 9 hodin denně a více, mají o 25 % vyšší šanci, že otěhotní. Takže raději si užívejte sexu dlouho do noci a pak ráno vstaňte včas.

Sex odstraňuje stres

Výzkum prokázal, že pravidelný sex vede k méně stresu. Účastníci, kteří provozovali penetrativní sex byli mnohem méně ve stresu než ti, kteří provozovali nepenetrativní sex, masturbovali nebo neměli sex žádný.

Sex zlepšuje váš imunitní systém

Američtí výzkumníci přišli na to, že lidé, kteří mají sex jednou nebo dvakrát týdně, mají lepší imunitní systém než lidé, kteří mají sex méně než jednou týdně. Studie ukazuje, že hladina imunoglobulinu byla o 30 % vyšší u lidí, kteří měli sex víc než jednou týdně.

Začněte svůj den sexem

Když začnete svůj den sexem, hned od rána budete bez stresu, nebudete cítit úzkost a vyhnete se syndromu dráždivého tračníku.

Jestli máte problém se svým libidem, dodržujte rady, které najdete výše, vyzkoušejte zdravá smoothie a myslete i na další fakta, která jste se dozvěděli. To nikdy nebude na škodu. Budou se vám hodit i v případě, že nějakého "vyvoleného" na sex teprve hledáte. Seznámit se s ním nebo s ní můžete díky internetové seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.