Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak se stát v sexu sebevědomější?

10.říjen 2017
Jak se stát v sexu sebevědomější?

Co člověk musí mít, aby se v životě cítil spokojený? Sebevědomí! S tím jde totiž všechno lépe, ne-li samo. Pro některé je ale velmi těžké být trochu sebevědomější, obzvláště pak, když se jedná o některé intimní záležitosti. My vám ale poradíme, jak na to!

Velké množství žen a mužů trpí malým sebevědomím, jak celkově v životě, tak v tom intimním. Projevuje se to různě, někdo má strach si najít partnera, protože se bojí, že pro něj nebude dost dobrý, jiný se zase nehrne do intimností, protože se stydí za své tělo nebo se obává, že TO nebude umět nebo že už TO zapomněl. Většinou to pramení z toho, že člověk chce svého partnera tak moc potěšit a uspokojit, že dostane strach, že toho nebude schopen. Příčinou ale mohou být i jiné spouštěče: špatný vzor v rodičích, sociální útlak, náboženství nebo zkrátka jen nepřesné informace o sexu. To, že se člověk zlepší, se ale nestane jen tak ze dne na den, ale potřebuje to praxi, procvičování, opakování, zlepšování, zkoušení nových věcí... Když se tomu budete vyhýbat, ničeho nedosáhnete, ba naopak budete svůj strach ještě opevňovat a necháte se jím naprosto ovládat. Stačí být trochu zvědavý, mít zájem o přesné a pravdivé informace, toužit po láskyplném spojení a erotickém naplnění.

Pokud čtete tento článek, patříte mezi malé procento lidí, kteří se aktivně vzdělávají v zájmu naplnění sexuálního života. Což je skvělé, protože už jen to, že se člověk rozhodne s tím něco udělat, je krok dopředu. Mnoho problémů v sexuálním životě pramení právě z malého sebevědomí, možná by se dalo říct i prakticky všechny. Jak ale vyřešit tento problém? Zkuste následujících 7 tipů, které jsou výtahem z celoživotního vzdělávání o sexu Susany Bratton, spisovatelky a expertky na sex.

Povědomí

Uvědomte si věci, které ve vás vyvolávají pocit nejistoty, zaměřte se na základní důvod/y vašeho nedostatku sebevědomí a postavte se mu/jim čelem. Je velmi pravděpodobné, že pocházejí ze studu nebo z prostého nedostatku znalostí.

Vzdělávání

Nedostatek znalostí lze snadno vyřešit studiem lidské sexuality. Zjistěte, jak vaše tělo funguje fyzicky, emocionálně a duchovně. Zjistěte si také informace o sexuální anatomii a technice. Pomoci vám k tomu může internet, knihy, ale i různé přednášky. Určitě si prohlédněte ostatní naše články, které najdete zde, některé se vyloženě zaměřují na správnou techniku různých intimních dovedností (například tento). Učte se komunikační dovednosti, které vám umožní spojit se se svým partnerem. Ty zvýší vaši důvěru a položí pevný základ pro vášeň a blaženost.

Navštivte sexuálního terapeuta nebo učitele tantry, který vám pomůže překonat stud

Pro některé lidi je stud opravdu velkým blokem, který "zamrzne" jejich sexualitu a i když pro to dělají všechno, je pro ně nemožné užívat si erotickou stránku života. Ačkoli je možné s milujícím partnerem pracovat na tomto problému, profesionální pomoc může být v tomto případě právě tou nelepší cestou, díky níž bude vaše partnerství mnohem méně náročné.

Probuďte svou mužskost nebo ženskost

Když si v sobě pěstujete svou mužskou energii jako muž nebo ženskou energii jako žena, cítíte se pak sami se sebou mnohem lépe a více smyslově propojeni a také se tak stáváte mnohem přitažlivější pro ostatní. Staňte se mužem, který může chránit a zabezpečit svou ženu. Vnořte se do své ženské přirozenosti a sdílejte svou ženskost se svým mužem. Tyto dvě odlišné stránky se budou doplňovat a vaše sebevědomí bude přirozeně růst, ať už jste žena nebo muž.

Jak je na tom vaše sebevědomí?

Praxe, praxe, praxe

Mějte více sexu. Získejte zkušenosti. Pokud jste single, provozujte bezpečný sex, ubezpečte se, že jste si s každým sexuálním partnerem naprosto upřímní, co se týče sexuální historie. To samé ale platí i u těch partnerů, se kterými to myslíte vážně a nejedná se pouze o úlet na jednu noc. Nechte se pravidelně testovat a používejte kvalitní sexuální pomůcky pro bezpečný sex. Jestli jste v monogamním vztahu, experimentujte s různými technikami a polohami. Zkoušejte různé nové aktvity - vy na partnerovi nebo on na vás. Jestli zrovna nemáte žádný nápad na nějakou novou aktivitu, můžete vyzkoušet tuto:

Pískoviště

Jedná se o hru, ve které si zároveň hrajete a zároveň objevujete - právě jako v pískovišti. Klade spíše důraz na komunikaci a zpětnou vazbu než na výkon. 

Příklady: najít a prozkoumat bod G, potěšení muže pomalým hlazením nebo dotýkání s přivedením do extáze. Můžete využít cokoliv vás napadne.

Cílem Pískoviště není mít sex, i když to může být velice krásný zážitek. Pointou je hra a objevování. Zaměření se na komunikaci a učení se.

 1. Vyberte si téma, kterého se Pískoviště bude týkat. Když to budete zkoušet poprvé, vezměte si malé sousto, protože se budete učit nový proces. Například: jak moc velký tlak by měl váš partner vyvinout, když se vás poprvé dotkne? Jak by se měl dotýkat vašeho klitorisu, když by vás chtěl jenom nažhavit? Nebo experimentujte s různým hlazením,...
 2. Stanovte si před tím asi 10 až 60 minut, které strávíte v klidu a budete tak odpočinutí a připravení na objevování.
 3. Připravte si pěkně místnost, abyste se v ní cítili dobře a pohodlně.
 4. Potvrďte si, čeho se Pískoviště bude týkat a poté vplujte do tématu.
 5. Nebojte se se svým partnerem komunikovat. Mluvte o tom, co funguje, co by mohlo být lepší, s mnohem menším důrazem na to, co nefunguje nebo co je úplně špatně. 
 6. Pamatujte, že jste oba ve stejném týmu. 
 7. Až dokončíte vaše povídání na své téma, popovídejte si o tom, co jste v Pískovišti objevili. Některým lidem jde tahle komunikace mnohem lépe skrze dotýkání a mazlení, někteří si raději sednou tváří v tvář a povídají si.
 8. Až úplně skončíte, poděkujte si navzájem, oceňte to, že s vámi partner šel do tohoto dobrodružství a odměňte ho pěkným obejmutím. 

Příklady témat:

 • Jak se někoho dotýkat způsobem, jakým by se to líbilo vám
 • Jak být v pohodě před tím, než začne rande
 • Oblíbená pozice pro orální sex
 • Různé druhy hlazení klitorisu nebo bodu G
 • Jak láskyplně komunikovat před začátkem rande
 • Líbání

Mějte mysl začátečníka

Nejdůležitější je způsob, jakým v ložnici přistupujete k rozvoji sebevědomí. Klíčem je uvolnit se od soustředění na výkon a místo toho se naučit jednoduše být přítomen. Praktikujte shoshin. Shoshin je slovo ze zenového buddhismu, což znamená "mysl začátečníka". To se týká přístupu k otevřenosti, dychtivosti a postrádání předsudků a předpojatostí při studiu předmětu, a to i při studiu na pokročilé úrovni, stejně jako u začátečníka v tomto oboru. A stejně tak byste to měli udělat i vy. Žijte spolu s partnerem v otázce, místo toho, abyste nutně chtěli mít všechny odpovědi. Otevřete se pokusům a omylům. A zapamatujte si, že neexistuje žádné selhání, pouze zpětná vazba. Jak jsme již zmínili v předchozím odstavci, všechno je to o praxi. To je ta správná cesta k tomu, abyste se mohli stát mistry. A věřte, že si na té cestě užijete opravdu spoustu zábavy.

Mluvte o sobě pozitivně a buďte vůdce

Všimněte si, jak, kdy a v čem o sobě mluvíte negativně. Přesuňte své myšlenky na ty věci, díky nimž se v tu chvíli cítíte dobře. Už jen to vás dobře naladí a když o sobě pak začnete mluvit pozitivně, partner vás uvidí v jiném světle. Navíc sebevědomí je opravdu sexy, stejně tak, jako když někdo nečekaně převezme velení. 

Budte příjemní, odpouštějící, milujte sami sebe a pokud narazíte, učte se a zlepšujte své dovednosti. Nikdo v podstatě neví, jak mít skvělý sex, dokud to sám nezkusí. Proč si myslíte, že už to víte? Experimentujte a uzavřete dohodu s vaším partnerem, abyste byli mírní, upřímní a povzbuzující. Muži, kteří vedou svou ženu, pomohou oběma vyvinout více sexuální důvěry. Jakmile získáte zkušenosti a zlepšíte sexuální sebevědomí, zvýšíte svoji šanci na výhru a začnete zažívat opravdu plný sexuální život.

Praktikujte výše uvedené rady s někým ze sex seznamky a uvidíte, jak se opačnému pohlaví bude vaše sebevědomí líbit!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.