Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak prožívají sex slepí lidé?

14.květen 2019
Jak prožívají sex slepí lidé?

Mnozí lidé si nedokážou představit každodenní život bez svého zraku, natož ten sexuální, z tohoto důvodu si ani neuvědomují, čemu musí slepí lidé ve svém životě čelit. Jistě si dovedete alespoň představit, jakou výzvu pro ně připravuje běžný život, jak je na tom ale jejich sexuální stránka?

Slepí lidé vnímají vše úplně jinak než ti, kteří vidí. Slepota je různá u každého nevidomého člověka, neexistuje pouze tma, jak by si někteří představovali. Takže, co vidí slepý člověk? Někdo vnímá světlo, barvy, či obrysy, podobné je to i se sny. Slepí lidé, kteří o zrak přišli později v životě, mají sny, ve kterých mohou vidět barvy a obrazy, neboť si to jejich mozek pamatuje. Ti, kteří se již narodili jako slepí, prožívají své sny prostřednictvím vůně, zvuku, dotyku a jiných smyslů. A stejné to je i se sexem. Při nepřítomnosti zraku se spoléhají na své ostatní smysly, protože nejsou vizuálně stimulováni jako lidé, kteří vidí. Zrak zároveň nerozhoduje o tom, zda je někdo sexuálně přitahuje. Takže, jak to vlastně je?

Všichni mají rozdílné touhy a potřeby

A tím myslíme opravdu všechny, slepé i ty, co vidí. Někteří nevidomí mají zkušenosti s tím, že dostali od svých sexuálních partnerů komplimenty o jejich sexuálních praktikách, avšak zároveň o nich byli svými vidícími sexuálními partnery degradováni jako velmi přítulní a nuzní. Není překvapením, že následuje odpor, neboť sexuální touhy a potřeby nevidomých jsou nepochopeny. Vídící si neuvědomují, jak slepí fungují, co je stimuluje, jaké jsou jejich potřeby a jakým způsobem stimulují svého partnera ve všech směrech. Není se čemu divit, že tomu tak je, protože se o tom v médiích moc nemluví, a když to není v médiích, nikoho to skoro nenapadne. Nicméně i nevidomí si zaslouží šanci na plnohodnotný sexuální život a ten začíná s poznáním a pochopením. Abychom toho dosáhli, pojďme si uvést dva příklady.

Než se s někým vyspíte, nebo navážete romantický vztah, musíte se seznámit. A vězte, že seznamování probíhá jinak u vidícího a jinak u nevidomého. Zatímco vidící je vizuálně stimulován a přitahuje ho z velké části to, co před sebou vidí, čímž není pouze vzhled, ale i mimika, oční kontakt a řeč těla svého protějšku při flirtování. Nyní si zkuste představit, jak se seznamují a flirtují nevidomí. Ti vnímají řeč těla, emoce, výrazy obličeje a dispozici partnera postojem a hlasem, pomocí svého sluchu a podle toho reagují. A i když se pokusí udržet oční kontakt, nemá to na ně stejný účinek jako na vidícího, protože nevidí, jak se jeho protějšek tváří, jakou řečí mluví jeho tělo, jaká gesta dělá, nebo jaké emoce se zračí v jeho očích. Přestože dokáže vycítit, když se mu někdo dívá do očí, necítí tu romantickou euforii, kterou člověk běžně cítí při očním kontaktu.

Dotyky jsou pro slepé lidi velmi důležité

Jak slepí lidé vyjadřují a příjímají náklonnost

K těm nejlepším sexuálním zážitkům dochází, když se oba partneři vzájemně stimulují všemi možnými způsoby. Protože nevidomí nevidí vizuální podněty, kterými by partner mohl komunikovat, mohou jim k uspokojení sebe nebo partnera pomocí dotyky, chutě, vůně, potěšení, případně bolest a intuice. Velmi přínosná je i verbální komunikace a zpětná vazba. Pokud je váš partner nevidomý, je důležité nikam nespěchat a dát mu spoustu času na prozkoumávání a stimulování vašeho těla. Platí to i naopak a je úplně jedno, zda se jedná o zcela nezávazný sexuální nebo romantický vztah.

A protože potřebují tolik fyzického kontaktu, prozkoumávat a spoustu času v intimní sféře, jsou nevidomí často nepochopeni a označeni za velmi přítulné a nuzné, jak jsme již zmínili výše. Pokud nejsou dostatečně stimulováni, mohou být frustrovaní či v depresi a stáhnou se, protože změna ve frekvenci náklonnosti rozrušuje jejich vnitřní rovnováhu a pocit bezpečí, které jim poskytuje intimní sbližování.

Jestliže se někdy ocitnete v situaci, kdy vás bude přitahovat nevidomý člověk, přistupujte k navázání kontaktu a sexu s respektem a pochopením. Když pochopíte, co pro tohoto člověka znamená intimní sbližování a co vše obnáší sex, budete si to více užívat a vážit si sexuálního partnera, který bude velmi pozorný a intuitivní. Tím, že budete oba ochotni komunikovat a vzájemně vyjadřovat a přijímat náklonnost, navzájem oceníte svoji jedinečnost a pouto, které si vytvoříte a budete kultivovat.

Chcete-li zažít jedinečný sexuální zážitek, zaregistrujte se na naší sex seznamce, kde se můžete seznámit s různými uživateli, a najděte si k sobě sex partnera.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.