Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak poznat, že vás partner podvádí?

26.červen 2019
Jak poznat, že vás partner podvádí?

Podvádění ve vztahu může potkat každého z nás. Bohužel se nejedná vůbec o neobvyklou věc, ale naopak se s tím v průběhu života setká většina lidí. Pokud jste v dlouhodobém vztahu, jistě byste rádi věděli, jaké jsou náznaky toho, že vás partner podvádí. A my vám je přinášíme!

Můžete se snažit vidět na tom, že vás partner podvádí, něco pozitivního, ale pravděpodobně se vám to nepovede. Protože podvádění nemá světlou stránku (možná jedině pokud jste ten, kdo podvádí) a vždycky je to nanic. Pokud nic netušíte a pak se to náhle dozvíte, cítíte se jako blbec. Těžko se bude hledat člověk, který by na takovou zprávu reagoval nadšeně. Je to potupa. Obzvláště v případě, kdy to všichni okolo vás ví, jenom vy jste doteď nic netušili. Ne vždy se to ale dozvíte tímto způsobem. Někdy se partnerovo chování začne měnit a vy sami zpozorujete, že je něco jinak.

A je přitom úplně jedno, jaký vztah spolu máte, zda jste spolu teprve chvilku, rok, žijete spolu 5 let "na hromádce" nebo jste již dvacet let manžel a manželka, zda vychováváte děti, nebo ne. Nevěra se může vyskytnout ve všech typech vztahů a v jakékoliv době.

Jakým způsobem vás podvádí partner?

Víte, jaké druhy podvádění vás ohrožují, pokud jste s někým ve vztahu? Měli byste to vědět, abyste zvládli dobře vysledovat veškeré signály a náznaky. 

Sexuální nevěra

Jedná se o nejznámější a nejčastější typ nevěry. Asi nemusíme sáhodlouze vypsiovat, v čem tato nevěra spočívá. Nicméně je vhodné dodat, že ji můžete ještě dále rozdělit na dva poddruhy - na tu, která trvá dlouhodobě (ten horší typ), ale i na tu, která se dá považoat za úlet. Takový úlet je schopno mnoho partnerů své lásce ještě prominout, u dlouhodobé nevěry se počet těchto partnerů radikálně snižuje. Nicméně také vždy záleží na nevěrníkovi.

Někdy mu ve vztahu jen něco schází nebo si potřebuje něco uvědomit, ale jelikož ve vztahu není nastavena komunikace tak, jak by měla být, řeší to prvním způsobem, který mu "přijde pod ruku". Jindy ale nevěrník nemá už o svého partnera zájem, a tak si, ačkoliv je ještě ve vztahu, hledá náhradu na zpestření intimních chvilek. Tato dlouhodobá nevěra může časem přerůst i do následujícího typu...

Emoční nevěra

Emoční nevěra se vyskytne ve chvíli, kdy nevěrník k jiné osobě chová jakékoliv romantické city. Pro vztah to často znamená fatální následky. Jestliže ne ihned konec, tak velké narušení vztahu.

Sexuální nevěra je nejčastějším typem podvádění

Virtuální nevěra

Tento poměrně nový druh nevěry, emoční, se hojně vyskytuje v posledních letech. Začalo to internetem v počítačích, ale protože větší soukromí poskytovaly notebooky, rostly případy této nevěry na nich. Když ale přišel lehce přístupný internet v telefonu a do toho mnoho sociálních sítí, velkým skokem narostl počet lidí, kteří potkali někoho sympatického na internetu. Nemusí jít přímo o lásku, často spíše člověk rád nezávazně flirtuje. Někteří lidé si i rádi posílají erotické fotky, jiní se dokonce navzájem svlékají před kamerou (a samozřejmě dělají spoustu jiných věcí). Občas se tato virtuální nevěra promění v některý z výše zmíněných druhů.  

Někteří lidé, kteří jsou ve vztahu, jsou dokonce až závislí na tom, aby poznávali nové lidi přes internet, flirtovali s nimi nebo dělali jiné věci spojené s erotikou. Zároveň by to ale velmi zřídka chtěli převést do reality. Tento typ nevěry může být takové vylepšení porna, protože osoba na druhé straně komunikuje, na rozdíl od natočených filmů (ačkoliv věříme, že jednou budou i interaktivní porno filmy). Lepší variantou můžeme nazvat to, když se člověk, který chorobně touží podvádět svého partnera, raději zaměří na povídky o nevěře, které najdete všude na internetu, včetně samostatné kategorie Erotické povídky v našem magazínu.

Máte podezření, že vás partner podvádí? Všímejte si těchto náznaků

Najednou ho nemůžete kontaktovat

Může se stát, že má váš partner náročnou práci nebo práci, ve které vůbec nesmí mít u sebe mobilní telefon, ale to ještě neznamená, že vás celou dobu podvádí! Většinou víte, jak na tom s prací je od začátku nebo zda ji změnil. Ale jestliže jste si vždycky v práci psali a najednou v ní začal být nedostupný, je to podezřelé, ještě více pak v případě, že se jedná zejména o přesčasy. Pokud tento problém bude přetrvávat, měli byste se odhodlat k nějaké akci a také sledovat další znamení, která by vám mohla poradit.

Propojení a intimita se začaly vytrácet

Intimita a správné propojení jsou některé z faktorů, které určují silné vztahy. Až budete mít pocit, že mezi vámi dvěma vyrostla zeď, musíte zjistit, co se děje. Často to začíná tak, že s vámi partner přestane komunikovat nebo komunikuje méně, nechce s vámi chodit na schůzky, lehce se rozčílí, když se snažíte udělat pěkné gesto. Možná se začal více soustředit na někoho jiného, s kým se cítí intimně lépe než s vámi.

Snažíte se dostihnout svého partnera a nedaří se? Možná vás podvádí

Váš společný sexuální život se buď zlepšil, nebo zhoršil

Změnil se drasticky váš sexuální život? Možná, že najednou máte méně sexu, to by pro vás rozhodně mělo být velkým varováním, že je něco v nepořádku. Nemusí to nutně znamenat nevěru, nezájem o sex může být způsoben i menším libidem, které může způsobit mnoho jiných věcí. Ale ano, nezájem o sex může způsobit i to, že se druhý vybil už někde jinde.

Nemyslete si ale, že se to všechno točí jenom okolo nedostatku sex. On totiž i opak není úplně dobrým znamením. Někdy se lidé cítí tak strašně moc vinni, že to chtějí svým drahým polovičkám doma vynahradit. Buďte ve střehu.

Neustále má telefon mimo váš dosah

Začal si váš partner najednou přehnaně střežit svůj telefon, případně třeba i notebook, počítač nebo tablet? Možná, že vám jen objednal dárek k narozeninám přes internet a nechce, abyste na to přišli, ale možná, že se za tím skrývá něco mnohem vážnějšího. Poznáte to především tak, že se začne jednat o dlouhodobou záležitost. Zaměřte se na to, zda je váš partner napjatý, když mu telefon zavibruje, nebo zda si chodí vyřizovat hovory do jiné místnosti. Také si všímejte, zda si zprávy, které mu přišly, pouze přečte, ale odpovídá na ně až ve chvíli, kdy nejste poblíž.

Je víc tajemný

Telefonní hovory nemusí být ten jediný náznak jakéhosi tajemství. Celkově mohou být negativní náznaky ty věci, při kterých se chová, jako by střežil tajemství světa. Nenechá vás sáhnout na telefon nebo si na něm změnil pin, ačkoliv dříve neměl problém vám ho dát, změna hesla na sociálních sítích nebo k účtům na počítač - to jsou všechno věci, které byste neměli přehlížet. Někteří lidé jsou dokonce tak vynalézaví, že si vytvoří úplně nový účet na sociálních sítích.

Má váš partner zaheslovaný počítač? A co na něm dělá, když se nedíváte?

Přestali jste spolu chodit na rande

Že o vás má partner zájem poznáte často i tak, že vás stále bere na romantická rande. Nikdy není tak moc zaneprázdněn, aby si nemohl udělat chviličku času na pěkné chvilky s druhým, i kdyby to rande mělo proběhnout doma. Jedině, že už by druhého nemiloval a našel si někoho jiného a trávil tyto chvilky s ním. Jakmile se váš partner pokaždé začne vymlouvat, když po něm chcete, aby s vámi strávit nějaký kvalitní čas, něco bude pravděpodobně špatně.

Zalechli jste o svém vztahu nějaké drby

Drby a pomluvy mohou být pouze drby a pomluvy. Někdy v nich ale může být i trochu pravdy. Až uslyšíte od svých přátel, kteří někde zaslechli, že se něco s vaším partnerem děje, neignorujte to. Promluvte si s ním o tom, zeptejte se ho, co je na tom pravdy a požadujte upřímnou odpověď.

Když nejste poblíž, snaží se vypadat co nejlépe

Páry, které jsou spolu dlouhou dobu, vedle sebe nemusí vypadat dokonale. Cítí se pohodlně i ve chvíli, kdy vypadají, no, ne zrovna krásně. Ale jestliže doma váš partner vypadá "normálně" a když jde sám ven, do práce, za přáteli, kamkoliv a nastrojí se, učeše, a dokonce si dá i voňavku, když to jindy nedělá, pravděpodobně bude někde nějaký důvod. Může se také objevit úplná změna stylu. 

Jestliže jste přišli na to, že jeden bod z dnes zmíněných na váš vztah nebo na vašeho partnera sedí, ještě to nemusí být ztracené. Mohou se najít důvody k tomu, proč to dělá, které budou mít lepší vysvětlení než podvádění ve vztahu. Jestliže se vám ale zdá, že splňuje několik z těchto bodů, obavy jsou na místě. Pečlivě pozorujte i řeč těla, která hodně napoví.

A jak se vyrovnat s nevěrou? To už bude záležet pouze na vás. Jak jsme zmínili na začátku, někteří lidé to překousnou a nedělají z toho velkou vědu, i když je to mrzí. Chování partnera se dá opět do pořádku a vztah pokračuje nadále, i když se šrámem. Někdy je ale na místě i rada psychologa, kterého najdete ve všech městech, například v OlomouciČeských Budějovicích nebo Karlových Varech.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.