Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak pilates a jóga dokáží zlepšit sex?

17.září 2019
Jak pilates a jóga dokáží zlepšit sex?

Většina opravdu líných lidí to v životě většinou nikam nedotáhne. Nebuďte líní a zacvičte si alespoň jednou za čas pilates nebo jógu a naučte se správně dýchat. Bude to mít tak skvělé účinky na váš sexuální život, že vás to překvapí.

Sexuální život si můžete zlepšit mnoha různými způsoby, o spoustě z nich jsme již psali v předchozích článcích. Dá se to brát opravdu ze široka, takže ho můžete zlepšovat praxí, která vám dá hodně, především ale tím, že budete zkoušet nové věci, ať už se bude jednat o praktiky nebo o erotické hračky. Různí partneři mohou do vaše intimního života také přivést spoustu zajímavých věcí a zážitků, ale tím rozhodně nechceme říct, abyste je střídali jak na běžícím pásu jen proto, že chcete získat nějaké zkušenosti. Určitě vám pomůže, pokud nabydete nějaké sebevědomí, protože člověk, který se ve vlastním těle necítí dobře, nebo si nevěří v tom, co dělá, si to nikdy nemůže pořádně užít. Psychika hraje opravdu velkou roli.

Ale o čem jsme se ještě nezmínili, je to, že záleží i na stavu vašeho těla. Tím nemyslíme to, zda máte velký penis nebo jak zrovna vypadá ta vaše vagína. Jde také o sílu, svaly, vytrvalost, dýchání a mnoho dalších věcí. A věřte, že i když nejste tlustí, nebo dokonce máte vyrýsovanou postavu, neznamená to automaticky, že máte tělo v dobré kondici pro sex. Vždycky je co zlepšovat. A proč nemít co nejlepší sex, když se ta možnost nabízí? Byla by škoda toho nevyužít, obzvlášť, když vám to ani nezabere zas tak moc námahy a času. A jako bonus pomůžete svému tělu jako celku.

Pilates

Asi každý někdy slyšel o pilates. Je to poměrně populární cvičební metoda, při které získáváte větší kontrolu nad svým tělem, posilujete jej a zlepšujete jeho ohebnost. Instruktorka Pilates Vanessa Blair, vysvětlí, jak vám pilates může pomoci s tonem pánevního dna, posílení jádra a zlepšit srovnání vašeho těla. To všechno jsou faktory, které mohou mít velký dopad na váš sexuální život, aniž byste si to uvědomovali. 

Dýchání

Když někdo někde zmíní, že všechna cvičení (nejen pilates) by měla začínat tím, že se naučíte správně dýchat, většina lidí obrátí oči vsloup. Jejich názor se ale často změní, když jsou požádáni, aby se zhluboka nadechli a poté vydechli. V 9 z 10 případů to vypadá tak, že se jejich hrudník zvedne, břicho zůstává stejně a jejich výdech trvá pouze 3 sekundy. Skvělé cvičení (a skvělý sex) vyžaduje, aby tělo mělo optimální tok kyslíku, který podněcuje smysly a velmi zlepšuje vytrvalost. 

Pro své první cvičení zaujměte pozici se zkříženýma nohama s polštářem pod boky, abyste vytvořili prostor. Posaďte se rovně a snažte se se nehrbit - nedávejte ramena dopředu. Pomalu se nadechněte nosem a zaměřte se při tom na břicho. To by se mělo zvedat tím, jak kyslík bude putovat do vašeho jádra. Výdech by měl být delší než nádech a sledujte, jak se vaše břicho vrací dolů. Když se zaměříte na dýchání během sexu, nejen, že to zlepší vaše smysly, ale ještě díky tomu vydržíte sexovat delší dobu. Mnoho lidí takto zjistí, že se jejich sex prodloužil, jejich smysly zlepšily, a to díky tomu, že se cítí být více v přítomnosti. 

Při každém cvičení byste měli správně dýchat a stejně tak při sexu

Pánevní dno

Po dýchání není divu, že se naše zaměření obrátí na pánevní dno. Pánevní dno je na spodní straně břicha a připevněno k pánvi. Mnozí jsou zmateni, zda se při účasti na cvičeních pánevního dna stahují správné svaly. Odborníci doporučují, abyste se chovali, jako byste měli jít na záchod, ale místo toho se rozhodnete to zadržet. Právě tyto svaly musíte procvičovat, abyste posílili pánevní dno. Posaďte se v pohodlné poloze a zapojte svaly pánevního dna až na pět sekund najednou. Relaxujte až osm sekund a opakujte. Mělo by stačit 10 opakování 3krát denně. Vždy pamatujte na správné dýchání a ujistěte se, že ramena a horní část těla máte uvolněné.

Pokud žena při sexu zažívá bolest, tyto cviky jí pomohou ji výrazně snížit. Silnější pánevní dno může také zvýšit citlivost během sexu a zmírnit jakékoli nepohodlí.

Zvedání boků

Zvedání boků je naprosto skvělé, a to jak pro začátečníky, tak pro ostřílené profesionály. Ležte na zádech s ohnutýma nohama od sebe na šířku ramen. Zastrčte si ramena pod záda rukama podél těla a dlaněmi dolů k zemi. Než něco uděláte, vydechněte! Pilates opravdu prosazuje koncept, že vaše tělo je vaše vůle a vše je spojeno. Zaměření na vaše dýchání představuje příležitost pro vaši inteligenci mysli se synchronizovat s inteligencí vašeho těla. Po několika okamžicích zapojte své jádro. Představte si, že se vaše spodní břišní svaly stahují, aby se přiblížili k horním břišním svalům. Při velkém nádechu zvedněte boky, vydržte tři sekundy a zase se s výdechem vracejte dolů. 

Tento cvik také posiluje svaly pánevního dna, navíc ještě posiluje i jádro a zadek. Cvičení také pracuje na rovnováze, která se může v ložnici velmi vyplatit.

Nůžky

Pilates výrazně zlepšuje vaši koncentraci a každý, kdo se přihásí na hodiny pilates, by měl v průběhu cvičení sledovat, kde jejich mysl cestuje. Je nevyhnutelné, že se člověk přistihne, jak jeho mysl někde bloudí, takže se tomu nesnažte vyhýbat. Uznejte to a přijměte to. Zvýšené koncentrační rozpětí nutí soustředit se, a to může způsobit v sexu doslova zázraky. Pokud chcete být ještě lepší, zkoušejte během cvičení pohyby, které vyžadují multitasking (dělání víc věcí najednou). Lehněte si na zem s rameny zasunutými pod záda. Zapojte své jádro a zvedněte nohy zhruba 7-8 cm vysoko nad podlahu. Zvedněte pravou nohu k hlavě, zatímco levá noha bude stále lehce nad podlahou. Jakmile se pravá noha dostane co nejblíže k hlavě, uvolněte ji, dejte ji dolů a opakujte na druhé straně.

Toto cvičení trénuje tělo, aby podporovalo jeho vlastní váhu a současně zapojovalo jádro a soustředění. Všechny tři tyto aspekty jsou potřeba k tomu nejlepšímu sexu. Toto cvičení také zlepšuje rovnováhu, takže pozice, které se vám doteď nedařilo zkusit, už brzy budou na dosah.

Je jedno, jak a kdy budete cvičit

Jóga

Není to jen pilates, které vám může pomoci ke zpevnění těla, svalů a soustředění. Pokud vám z jakéhokoliv důvodu více vyhovuje jóga, můžete se rozhodnout pro ni. Existuje několik opravdu jednoduchých pozic, které zvládnou i začátečníci a zároveň budou mít efekt.

Pozice mostu

Je vlastně stejná jako zvedání boků, které jsme si vysvětlili výše. Je vhodné ji kombinovat se cvičením kegelových cviků.

Pozice kočky

Tato pozice prodlužuje páteř a pomáhá rozšířit pánev. Říká se, že to pomáhá zlepšit orgasmy, což se vždycky hodí, navíc to není vůbec těžká pozice a v pohodě ji zvládne i začátečník.

Pozice psa s hlavou dolů/střechy

Tato pozice protahuje úplně celé tělo a páteř. Je velmi komplexní a její cvičení bude mít pozitivní dopad i na váš sexuální život v mnoha rovinách.

Pozice ševce/motýla

Rozšiřuje třísla a pomáhá rozšířit pánev. Sexuální polohy s široce rozevřenýma nohama pro vás již nebudou problém.

Pozice kobry

Pozice kobry napomáhá proudění krve a energie v těle, ale ještě k tomu protahuje zadek a jádro.

Pozice psa hlavou dolů neboli střechy vám možná dá trochu zabrat

Pozice přitažení k noze vleže na zádech

Podobný cvik jste mohli vidět v první fotce v tomto článku (ne úvodní). Až na to, že v tomto případě byste si nohy měli chytit sami rukou a ne si je přitahovat. Nicméně přitahování pomůckou je vhodnější pro začátečníky. Posiluje to svaly pánevního dna, boky, třísla  a hamstringy.

Pozice kliku

I když si myslíte, že v této pozici namáháte hlavně ruce, budete se divit, protože nejvíc dostane zabrat jádro a břišní svaly. Navíc vám ještě prodlužuje páteř.

Pozice holuba

Ještě jedna pozice, při které si perfektně protáhnete třísla, takže sexuální polohy s roztaženýma nohama vám půjdou samy. Navíc také pomáhá uvolnit jakékoliv napětí spodní části těla.

Pozice nohou opřených o stěnu

Tato pozice zvyšuje průtok krve oblastí pánve, což se před sexem skvěle hodí. Také vám úplně v klidu umožní soustředit se na správné dýchání, o kterém jsme psali na začátku, a pomůže vám se pořádně uvolnit.

Pozice šťastného dítěte

I pozice šťastného dítěte je zaměřena na boky a pánevní oblast a uvolňuje napětí v horní části těla.

Před jakýmkoliv cvičením byste se měli trochu rozehřát. I před pilates nebo jógou, ale třeba i před sexem. A tím nemyslíme nažhavit atmosféru, ale spíše připravit své tělo. Neznamená to, že ve chvíli, kdy byste na to normálně skočili, začnete předvádět tyto pozice. Ale můžete si zacvičit v podvečer a večer si to rozdat.

I když třeba v současné chvíli nemáte sexuálního partnera, procvičovat své tělo se vám vyplatí. Proto se toho aktivně chopte ještě dnes a zkoušejte a zkoušejte, i když se vám možná z počátku nebude moc dařit. Ono se to časem bude zlepšovat. A mezitím si můžete hledat partnera na sex na online sex seznamce a až se sejdete, tak mu vytřete zrak!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.