Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak na intimní hygienu?

16.červen 2016
Jak na intimní hygienu?

Intimní hygiena je velmi důležitá z mnoha důvodů. Z jakých a jak nejlépe udržovat své intimní partie v čistotě?

Správně se starat o svá intimní místa je stejně důležité jako si čistit zuby nebo mýt tělo a vlasy. Jestliže budeme cokoliv z toho zanendbávat, bude to mít své následky. A ty nejsou vůbec příjemné. Co se může stát, když naše hygiena intimních partií nebude dostatečná?

Následky nesprávné/nedostatečné hygieny

Nedostatečná intimní hygiena může způsobit nehezké zdravotní komplikace. U žen i mužů mohou přemnožením bakterií vzniknout záněty, mykózy (kandidózy) doprovázené nepříjemným svěděním, zčervenáním, bolestí, výtokem, pálením při močení nebo při pohlavním styku. Většinou jsou navíc pohlavně přenosné, takže zatajovat je před partnerem se nevyplatí. U mužů nedostatečná hygiena představuje totiž riziko balanitidy - zánětu předkožky. Ta se projevuje zarudnutím, svěděním nebo páchnoucím výtokem.  Zdravotní komplikace, ale není to jediné, nabízí se ale i další pohled na věc. Představte si situaci, kdy jste s partnerem v tom nejlepším, plni vášně, stáhnete mu spodní prádlo a ucítíte nevábný zápach. To zkazí snad veškerý chtíč a touhu. 

Jaký prostředek pro intimní hygienu vybrat?

Vybírejte takový prostředek, který není parfémovaný, je bez pěnivých a dráždivých látek, bez chemických konzervantů a bez sulfátů (přesušují sliznice). Nejlépe zvolte prostředek na přírodní bázi, na bázi hydrofilních olejů, aby byla péče o tato významná místa co nejšetrnější. Existují připravky jak vyloženě pro ženy, tak pro muže nebo pro obě pohlaví společné. Některé na olejové bázi se dokonce dají použít i jako lubrikant. Nemyslete si ale, že přípravky na intimní hygienu a sprchový gel je jedno a to samé! Sprchovým gelem byste se v intimních partiích vůbec mýt neměli, jelikož narušují vaše pH a mikroorganismy se začnou množit...

Všeho s mírou

Naše intimní partie mají svou bakteriální mikroflóru a své specifické pH, které se častým mytím mohou narušit. Přípravky pro intimní hygienu používejte pouze jednou denně a citlivější lidé by raději měli používat přípravky na přírodní bázi. Některé komerční přípravky totiž mohou sliznici při častějším používání vysušovat. 

Začít včas

Opravdu důležitá věcí je začít včas s intimní hygienou u dětí. Už miminkám se musí intimní části čistit mokrou žínkou několikrát denně, je ale nutné pak dohlédnout na děti, když se začnou umývat sami. Naučit je mytí intimních míst správným způsobem a správnými prostředky je velmi důležité pro zachování jejich zdraví po zbytek života, aneb co se v mládí naučíš... Nedostatečná hygiena u děvčat může mít za následek slepení sliznic pochvy, které může vést k tzv. synechiae vulvae, což jsou srůsty sliznic pochvy. 

intimní hygiena

Čistota nejen vagíny a penisu

Když budete pečovat o svou itnimní hygienu, určitě nezapomeňte ani na konečník a hráz. Z těchto míst se mohou šířit bakterie, které vyvolávají infekce. Za nejlepší volbu se považuje omývání vlažnou vodou. Velmi důležité také je, abyste měli i čisté a umyté ruce před kontaktem s genitáliemi.

Co je správné a co naopak?

Každý by se měl sprchovat minimálně jednou denně (jen jedno sprchování se sprchovým gelem) a určitě při tom nezapomenout na intimní místa. Je lepší se sprchovat než si napouštět vanu. Nezapomeňte si každý den měnit spodní prádlo. Ženy by si měli kupovat raději kalhotky tradičního střihu a nejlépe pratelné na 60°C. Tanga nejsou vhodná, zanášejí do pochvy bakterie z řitního otvoru a dráždí sliznice. Oblečení volte volnější - žádné upnuté a neprodyšné kalhotky, kalhoty, slipy. Spodní prádlo by mělo být ze 100% bavlny. Bakteriím se nejlépe vede v teplém a mokrém prostředí - takové zapařené plavky nebo spodní prádlo po sportu je pro ně ráj. Plavky si tedy sundejte co nejdříve po opuštění vody a zpocené prádlo vyměňte a vyperte.

Dále by si ženy po čas menstruace měly minimálně třikrát denně měnit hygienické vložky, vylívat menstruační kalíšek a nejdéle po 4 hodinách si vyměnit tampon. Zásadní v zamezení infekce pochvy je také správný směr utírání po močení - vždy zepředu dozadu (od uretry ke konečníku). Ženy by se také měli vyhnout tomu, aby si umývaly "vnitřek" vagíny, ta má svou ochrannou mikroflóru, která by se mohla narušit.

Proti kvasinkovým infekcím

V případě, že jste hygienu zanedbali, anebo naopak přehnali a bakterie se vám rozmnožily, kromě lékařem doporučených preparátů, zkuste upravit i svůj životní styl. Omezte příjem cukrů (a to znamená i ovoce) a zvyšte příjem zeleniny. Zajistěte tělu pravidelný přísun prospěšných bakterií z podmáslí, jogurtů s živou kulturou a probiotických nápojů. Vynechte také bílou mouku a kávu. Do jídelníčku přidejte "protiplísňové" potraviny - cibule, česnek, křen, extrakt z grepových jader, maté. Pijte šalvějový čaj.

Ochlupení a hygiena

Odpůrci a příznivci holení řeší nekonečný spor - holit nebo neholit? Je to ošemetná otázka, každý ať koná podle svého vkusu. Faktem ale je, že se podle toho musíme o své přirození také starat. Jestliže si tedy necháme porost, musíme počítat s tím, že se rychleji zapaří a vytvoří tak živnou půdu pro bakterie. Prodyšnější a volnější spodní prádlo je nutnost. Naopak jestli se holíme, konáme tak opatrně, nedepilujeme voskovými páskami citlivá místa a v žádném případě pokožku po holení nepotíráme voňavkami, přípravky s obsahem alkoholu a deodoranty.

O svá intimní místa bychom se měli zkrátka starat pečlivě, děláme to pro své zdraví a také je to v určitých chvílích života naše jakási vizitka pro našeho partnera.

Staráte se o svá intimní místa pečlivě a chtěli byste se pochlubit? Na erotické seznamce si můžete přidat i svou erotickou fotku!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.