Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak na hygienu erotických hraček?

15.březen 2022
Jak na hygienu erotických hraček?

Když si užíváte pookřání způsobené blaženým vyvrcholením, čištění erotické hračky pravděpodobně nebude vaší hlavní prioritou. Erotické hračky vám mohou přinést velké blaho, ale to neznamená, že je zanedbáte z hlediska řádného čištění a péče. V tomto článku se budeme zabývat vším, co potřebujete vědět o hygieně a péči o vaše milované erotické pomůcky, aby si užívaly dlouhý život a vy jste se nemuseli bát infekce.

Proč je čištění erotických hraček důležité?

Hrát si s nečištěnou erotickou hračkou, která byla nesprávně skladována, je jako jíst zatoulanou mentolku, která se nějakou dobu válela na dně kabelky - je lepkavá a pokrytá bakteriemi. Své erotické hračky byste měli čistit po každém použití, protože použité, špinavé erotické hračky mohou hromadit bakterie a případně způsobovat infekce. Mohou také shromažďovat žmolky, prach a další nečistoty, které ve svém těle nechcete.

Je materiál vaší erotické hračky porézní nebo neporézní?

Při pořizování erotické hračky je důležité znát materiál, ze kterého je vyrobena, abyste věděli, jak ji čistit. Obvykle můžete materiál hračky určit podle obalu hračky. Pomohlo by však, kdybyste i přesto byli ostražití při hledání informací. Než tedy přejdeme k jednotlivým tipům, zde je několik pojmů, na které byste si měli dát pozor:

Porézní materiál

Porézní hračky mohou i po vyčištění hromadit bakterie uvnitř (včetně TPE nebo polyvinylchloridu - PVC). Ideální je, když se vyhnete porézním hračkám úplně. Bohužel porézní erotické hračky stále existují, protože jsou levnější - ale tento průvodce vás naučí i to, jak se starat o hračky, které jsou z porézního materiálu.

Seznam porézních materiálů a návod, jak každý z nich čistit:

PVC a vinyl: Pro začátek tento materiál omyjte teplou vodou a mýdlovou žínkou, poté otřete suchým ručníkem do sucha. Skladujte v saténovém sáčku, který nepouští vlákna, a umístěte jej na chladné a suché místo.

Kůže: Nejprve ji vyčistěte na místě vlhkým mýdlovým hadříkem. Můžete použít čisticí prostředek na erotické pomůcky, kterým navlhčíte hadřík a pak jím hračku očistíte. Dále ji uložte na chladném a suchém místě. Nejlépe v saténovém sáčku a vyhněte se skladování v plastu.

Jelly rubber, Elastomer, Latex, Cyberskin: Tento materiál omyjte vodou o pokojové teplotě a mýdlovou žínkou. Poté tyto hračky skladujte jednotlivě v saténovém sáčku, který nepouští vlákna. A vyhněte se jejich skladování v plastové nádobě.

Existuje několik materiálů, ze kterých jsou erotické hračky vyrobeny

Neporézní materiál

Neporézní hračky nemají otvory jako porézní hračky, takže je méně pravděpodobné, že se v nich budou držet různé organismy. Ale stále je dobré každou použitou hračku ihned po použití očistit, a to i v případě, že se jedná o neporézní erotickou hračku.

Zde jsou uvedeny běžné neporézní materiály erotických hraček a způsoby jejich čištění:

ABS plast: Můžete jej umýt vodou a jemným mýdlem nebo čističem na erotické hračky. Dobře jej osušte a poté jej uložte jednotlivě do saténového sáčku.

Křišťál a kámen: Tento materiál omyjte v teplé vodě a mýdle. Poté osušte čistým ručníkem a uložte do čistého sáčku.

Sklo, pyrex, silikon, nerezová ocel: Pokud je hračka elektrická, umyjte ji čističem na erotické pomůcky nebo teplou vodou a mýdlem. A pokud hračka není motorizovaná, můžete provést uvedené kroky nebo ji vyvařit ve vodě, pokud chcete, aby byla důkladně a hloubkově vyčištěná. Poté hračku uložte samostatně do čistého sáčku nebo polstrované nádoby. Můžete také přidat vnější čisté polstrování, abyste ochránili skleněné pomůcky.

Používáte na svou erotickou hračku správný lubrikant?

Dlouhá životnost erotické hračky záleží také na použití správného lubrikantu. Lubrikanty na vodní bázi jsou ideální pro udržení silikonových erotických hraček v dobré kondici, protože nedegradují materiál.

Když se vydáte na nákup lubrikantů, najdete tam nejrůznější možnosti - ochucené, přírodní, hřejivé, mravenčivé. S těmito lubrikanty může být zábava, ale dávejte si pozor, abyste se podívali také na složení, a u volně prodejných výrobků testujte hodnotu pH lakmusovými proužky (jako v hodinách přírodopisu).

Níže uvádíme různé druhy lubrikantů, které můžete použít, a materiály, které se k nim hodí:

  • Nejbezpečnější sázkou pro začátek jsou lubrikanty na vodní bázi, protože tento typ lubrikantů lze použít pro všechny vaše sexuální potřeby: penetrační sex, masturbaci i erotické hračky. Lubrikanty na vodní bázi jsou také ideální společně s kondomy a silikonovými erotickými hračkami, protože lubrikant neničí materiál. Tyto typy lubrikantů se také velmi snadno čistí z prostěradel a oblečení a nezanechávají skvrny.
  • Lubrikanty na bázi silikonu by se neměly používat se silikonovými erotickými hračkami, protože mohou časem tento materiál narušit. To však neznamená, že všechny erotické hračky jsou s lubrikanty na bázi silikonu zakázané - existují i jiné neporézní materiály, které se silikonem dobře spolupracují, jako je tvrdý plast, sklo a ocel.
  • Lubrikační gely na bázi oleje poskytují kluzký pocit, který vydrží déle než lubrikanty na bázi vody. Jsou také ideální pro masturbaci (rukama nebo hračkami), penetrační nechráněný sex a vodní hrátky. Protože se však hůře odstraňují, mohou lubrikanty na bázi oleje také degradovat materiál porézních i neporézních hraček a mohou vytvářet mikroskopické dírky.

Ujistěte se, že používáte vhodný lubrikant v kombinaci s erotickými pomůckami

Zdravá vagína by si měla udržovat pH na úrovni 3,5 až 4,5, takže přibližně stejnou hodnotu by měl mít i lubrikant, který používáte. Čištění erotických hraček je skvělé, ale nemělo by smysl, pokud byste zároveň nebyli ostražití vůči složkám lubrikantu. Vždy tedy věnujte pozornost uvedeným složkám. Existuje několik názvů, kterým byste se měli vyhnout, protože mohou způsobit podráždění nebo zánět:

  • glycerin
  • nonoxynol-9
  • petrolej
  • propylenglykol
  • chlorhexidin glukonát

10 tipů, jak čistit a pečovat o erotické hračky

Tak jsme se vypořádali s klíčovými pojmy při čištění erotických hraček a nyní se pustíme do tipů, jak je čistit a pečovat o ně.

Zjistěte, z jakých materiálů je vaše erotická hračka vyrobena

Když zakoupíte erotickou hračku, měl by být materiál uveden na jejím obalu. Chcete-li tedy zjistit, z jakého materiálu jsou vaše hračky vyrobeny, podívejte se na krabičku hračky nebo si to vyhledejte na internetu. Hned na začátku si uvědomte, že i když budete porézní erotické hračky čistit, nemusí se vám podařit zcela odstranit všechny zárodky jako u neporézních hraček. A pokud materiál není uveden, považujte to za špatné znamení a za to, že materiál nemusí být bezpečný pro tělo. Takový výrobek raději nepoužívejte.

Před čištěním vyjměte baterie nebo odpojte erotickou hračku od sítě

Častou chybou je zapomenout vyjmout elektronickou část erotické hračky. I když je výrobek označen jako vodotěsný, doporučujeme vyjmout baterie, abyste zabránili korozi. Kyselina z baterií je totiž stále kyselinou a není dobré, když se dotkne vaší pokožky.

Před každým použitím a po něm ji umyjte

V návodu pak můžete nejprve zkontrolovat, zda je hračka vodotěsná nebo odolná proti stříkající vodě. Pokud je tedy materiál vodotěsný, můžete ji bez obav lehce ponořit do vody nebo omýt nad tekoucím kohoutkem. Jestliže je odolná proti stříkající vodě, můžete ji pouze otřít vlhkým ručníkem nebo omýt určitá místa pod tekoucím kohoutkem (vyhněte se přihrádkám baterií, tlačítkům a nabíjecímu portu). Celkově proces čištění závisí především na materiálu milostné hračky.

Víte, jakou péči vyžaduje vaše erotická pomůcka?

Hračku dobře osušte

Dobré osušení hračky čistým ručníkem je při zajišťování čistoty hračky nutností. Hračku otřete buď ručníkem, nebo čistými ubrousky 2-3krát, abyste zajistili suchost.

Zvažte používání kondomů (zejména pokud hračky sdílíte)

Při sdílení hraček můžete při každém použití použít nový kondom. To je skvělá vychytávka pro ty, kteří neradi čistí erotické hračky, a je to také chytrá volba, pokud sdílíte erotické hračky. Pokud se tedy někdy rozhodnete používat kondomy, ujistěte se, že lubrikant, který používáte, nebude kondom rozežírat (lubrikanty na bázi oleje k tomu mají tendenci).

Používejte čisticí prostředky na erotické hračky

Mějte po ruce čistič erotických hraček, protože je to rychlý a diskrétní způsob, jak hračku dezinfikovat, aniž byste poškodili její materiál. A pokud máte tak silný orgasmus, že po něm nemáte motivaci k pohybu, ušetříte si námahu. Speciální čisticí prostředek na erotické hračky můžete použít k důkladnému umytí hračky, jakmile se vám podaří vstát.

Pokud máte omezený rozpočet, použijte jemné mýdlo a vodu

Volba jemného mýdla a vody je také dobrou volbou pro čištění erotické hračky. Obzvlášť v případě, že máte omezený rozpočet a nemůžete si dovolit čistič erotických hraček. Pro začátek tedy omyjte hračku v čisté vodě a mýdle po dobu 10 až 20 sekund. A nakonec se ujistěte, že jste umyli místa, která jsou na vašem těle nejčastěji používána, abyste zajistili hloubkové čištění.

Zvažte pořízení hraček od důvěryhodných značek

Zvažte nákup od důvěryhodných značek, protože tak máte jistotu, že budete mít bezpečné a vysoce kvalitní výrobky. Pokud máte v plánu nakupovat nejlepší erotické hračky, doporučujeme se poohlédnout po následujících značkách: Lovense, Satisfyer, SVAKOM, Vibease, Womanizer, We-Vibe, VeDO a ROMP. Tyto značky nabízejí špičkové vibrátory, přísavky na klitoris, dilda a mnoho dalšího.

Používejte erotické hračky podle návodu

Když si konečně pořídíte novou erotickou hračku, věnujte čas přečtení jejího návodu. Také se zdržte používání domácích předmětů jako erotických hraček.

Kondomy jsou skvělým pomocníkem i pro erotické pomůcky, pozor však na lubrikant

Hračky na sexuální hrátky skladujte v čistotě

Uložení erotických hraček jednotlivě do saténových sáčků je udrží mimo dosah prachu nebo neznámých prvků a také to zamezí, aby se vaše hračka nedostala do dosahu zvědavých očí a dětí. Minimalizujete vystavení nečistotám a prachu a zabráníte kontaminaci od jiných erotických hraček.

Často kladené otázky ohledně hygieny erotických hraček a pomůcek

Čištění erotických hraček se může zdát jako jednoduchý proces, ale když chcete zajistit čistotu předmětů, které vám pomáhají dosáhnout blaženého vyvrcholení, je třeba se toho hodně naučit. Pokud tedy máte ještě další otázky, rozumíme vám! Pro další dotazy týkající se čištění erotických hraček máme níže často kladené otázky.

Můžu používat erotickou hračku se svým partnerem?

Ano, ale nezapomeňte, že tyto hračky by se měly čistit mezi každým sexuálním aktem a mezi jednotlivými partnery. Pro osoby, které sdílejí hračky s partnerem, by se zcela jistě měly používat kondomy (k zakrytí hraček falického tvaru). Je to proto, že i když své hračky pečlivě čistíte, stále existuje možnost přenosu infekce.

Jaký je nejlepší způsob čištění sexuálních hraček?

Nejlepším způsobem čištění erotické hračky je nejprve poznat materiál hračky a poté tomuto materiálu přizpůsobit způsob čištění. Pokud je tedy vaše erotická hračka vyrobena ze silikonu, skla, nerezové oceli nebo gumy, umyjte je teplou vodou, mýdlem nebo čisticím prostředkem na erotické hračky.

Můžu erotickou hračku používat hned po vybalení z krabice?

To je častý dotaz, ale doporučujeme nepoužívat erotickou hračku přímo z obalu. Nejlepší je hračku vyčistit hned po jejím prvním doručení. Stejně jako u spodního prádla nebo podprsenky se chcete ujistit, že je vaše erotická hračka zcela vyčištěná, než se dotkne vaší pokožky.

Jak zjistím, z jakého materiálu je hračka vyrobena?

Určení materiálu hračky vám velmi pomůže při učení, jak ji čistit, takže se podívejte na krabičku hračky nebo si ji vyhledejte na internetu, abyste zjistili její materiál. Hned na začátku si uvědomte, že i když budete čistit porézní erotické hračky, nemusí se vám podařit zcela odstranit všechny zárodky jako u neporézních hraček.

Zjistěte o své erotické pomůcce co nejvíce informací již při nákupu

Které materiály erotických hraček jsou nejlepší?

Erotické hračky se vyrábějí z různých materiálů, ale pro začátečníky zůstaňte u jednoduchých. Vyberte si vibrátor vyrobený z lékařského silikonu, protože lékařská kvalita znamená nemocniční kvalitu. Tkáně vagíny a vulvy jsou vysoce savé a poréznější než kůže na většině ostatních částí těla, takže na ni nebo do ní nechcete dávat žádné materiály, které nejsou prvotřídní.

Můžu použít originální obal své erotické hračky?

Nedoporučujeme uchovávat hračku v krabičce, protože by se do ní z takového obalu mohly ještě dostat bakterie. Naopak můžete své hračky zcela uchránit před nepříznivými vlivy pomocí saténového sáčku. Poté je uložte na chladném a suchém místě pro maximálně bezpečné skladování.

Jak poznám, která hračka je vodotěsná?

Kolem této otázky panují určité nejasnosti, protože některé hračky uvádějí, že jsou "vodotěsné", zatímco mají na mysli "odolné proti stříkající vodě". Pokud má hračka motor, obvykle ji nelze zcela ponořit do vody. Navíc pokud lze vaši erotickou hračku ponořit do vody, bude v návodu uvedeno "ponořitelná do vody". Pokud si stále nejste jisti, můžete se zeptat v obchodě, kde jste ji zakoupili, nebo přímo výrobce. Určitě budou znát odpověď na váš dotaz.

Jaký druh lubrikačního gelu pořídit, abych zajistil/a dlouhou životnost své hračky?

Při používání silikonových erotických hraček je nejlepší používat lubrikanty na vodní bázi. Silikonový lubrikant totiž může zhoršit kvalitu silikonových hraček. Vaše hračky se stanou méně hygienickými, protože vytváří v silikonu oděrky, v nichž se mohou množit bakterie. Ke gumovým erotickým hračkám byste zase neměli používat lubrikanty na olejové bázi.

Můžu erotickou hračku vyvařit?

Pokud je vaše hračka vyrobena z pyrexu, silikonu nebo nerezové oceli, pak je nejlepší ji sterilizovat ponořením do vroucí vody na několik minut. U některých erotických pomůcek lze motorizovanou hračku vyjmout a zbytek pomůcky vyvařit.

Proč bych vůbec měl/a své erotické hračky čistit?

Pokud se pohlavně přenosné infekce mohou přenášet sexem, mohou se přenášet i erotickými hračkami. Téměř všechny pohlavně přenosné choroby se mohou přenášet prostřednictvím sexuálních hraček, zejména hraček, které se zavádějí do těla nebo se dostávají do kontaktu se sliznicí. A nejedná se jen o pohlavně přenosné, ale i jiné infekce.

Vynaložení trochy úsilí na správné čištění erotických pomůcek pomáhá udržet vás i vašeho partnera v bezpečí. Také to může prodloužit vašim hračkám životnost.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.