Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Islandské muzeum penisů

25.srpen 2017
Islandské muzeum penisů

Ve světě existují opravdu zvláštní druhy muzeí a jedno takové můžete najít i na maličkém, ale za to nádherném ostrově - Islandu. Jedná se o muzeum penisů. Co v něm uvidíte, je každému asi celkem jasné, ale pojďme si ho přiblížit trochu více, třeba vás zláká a uděláte si výlet.

Island: země ohně a ledu, známá svými modrými lagunami, parními gejzíry a obřími penisy. No, vlastně, i malými penisy, abychom byli přesní. Země, která nám přinesla Björk a ikonické pletené svetry, je také domovem Islandského phallologického muzea (Icelandic Phallological Museum), které je také známé jako jediné světové muzeum penisů. Internetové stránky (v angličtině, němčině) tohoto jedinečného muzea můžete nalézt zde. Založeno bylo v roce 1997 a dnes vystavuje více než 215 penisů a jeho částí v kolekci, která zahrnuje mnoho desetiletí, kontinentů a druhů z povrchu země i hloubek moří. Takový objem penisů, z nichž většina je pečlivě uchovávána ve formaldehydu a vystavována ve sklenicích z plexiskla, činí naše Přírodovědné muzeum poněkud fádní.

"Koncept muzea věnovaného penisům se skutečnými biologickými vzorky návštěvníky přitahuje," říká Thordur Olafur Thordarson, asistent kurátora v muzeu. "To, ale i všeobecná zvědavost."

Proč bylo založeno?

Podle zakladatele muzea, bývalého učitele Siguroura Hjartarsona, to všechno začalo jako vtip. Na svých webových stránkách muzea říká: "Základy tomuto nápadu byly položeny v roce 1974, kdy jsem dostal pizzle, neboli býčí penis. Později jsem žil v městečku Akranes na jihozápadním pobřeží, pracoval jsem jako ředitel střední školy. Někteří moji učitelé pracovali v létě na blízké velrybářské stanici a po první ukázce v ní mi začali přinášet velrybí penisy, dělali si tak ze mě srandu. Pak se postupně objevila myšlenka, že by mohlo být zajímavé sbírat vzorky z více druhů savců."

Do roku 1997 měl Hjartarson 62 exemplářů, které mu umožnily otevřít muzeum v centru Reykjavíku, kde zůstává dodnes. To je nyní provozováno jeho synem, Hjortur Gisli Sigurosson, bývalým logistickým manažerem, který se vzdal své práce, aby provozoval muzeum na plný úvazek.

Záleží nebo nezáleží na velikosti?

Nezáleží na velikosti, záleží na tom, co s ním děláte. Třeba jako to, že ho můžete věnovat muzeu. Samozřejmě pravděpodobně ne ten váš.

V "Icelandic Phallological Museum" je velikost relevantní pojem. Ve skutečnosti jsou zde rozdíly ve velikosti spíše důvodem k oslavám. Penisy se pohybují od velryb a medvědů, přes koně, tuleně, kočky, až po křečky a dokonce i myši - ačkoliv penis myši stojící vedle 1,7m a 75kg exponátu velrybího macka působí celkem vtipně. Tento obří kousek se navíc nachází hned u vstupu, což může u některých mužů hned po příchodu trochu nabourat jejich sebevědomí. 

Co všechno muzeu nabízí?

Než se zeptáte, tak ano - najdete zde kromě zvířecích i lidský exemplář, který daroval 96letý islandský muž. Je zde k nalezení také mnoho dopisů od mužů, kteří přislíbili po své smrti darování svých penisů, stejně jako zde můžete najít odlitky penisů mužů z islandského týmu, který hraje házenou, a vyhrál na Olympijských hrách stříbrnou medaili. A hádejte, v jaké barvě ty odlitky jsou? No jasně, že ve stříbrné!

Jestliže vás lidské ani zvířecí penisy moc nezajímají, nemusíte být zklamaní, i tak se najde něco jiného zajímavého. Toto muzeum vystavuje totiž i 23 folklórních exemplářů, mezi které například patří i penis elfa, který je bohužel, ale dost nepřekvapivě, neviditelný.

Pro ty, kteří spíše ocení penisy s nějakým uměleckým nádechem, má muzeum připraveno zhruba 350 uměleckých drobností a různých nástrojů s tématem penisů, například karikatury, podivné sochy, totemové tyče, tácky a i telefony. Pak už vás nepřekvapí asi ani lampa ve tvaru penisu vyřezaná ze dřeva, dokonce kompletně i se stínítkem, které naznačuje... No vy víte co.

Lampička ve tvaru penisuSloní penis

Dary

S nepřetržitým proudem návštěvníků muzejní sbírka neustále roste, říká Thordarson: "Pravidelně přijímáme dary, zejména ze zahraničí. Asi před dvěma měsíci nám starý přítel muzea představil impozantní penis zebry stepní. Nové dary jsou vždy vítány, zejména z druhů, které ještě nemáme. Není to tak dávno, kdy jsme byli nadšeni a chtěli přijmout lví penis, ale podle všeho byl sněden někde na cestě."

Je to o smíchu

Na rozdíl od tradičního a poněkud ponurého muzejního zážitku v klasických muzeích, návštěvníci Islandského phallologického muzea se pravděpodobně budou při prohlídce trochu chichotat. Existuje spousta věcí, které se dozvíte na cestě o historii penisu a zajímavé množství znalostí si i odnesete s sebou - například víte, že sloni mohou používat svůj penis k poškrábání těžko dostupných míst?

Smysl toho všeho spočívá v tom, že smích a učení jdou ruku v ruce. Školní výlety přicházejí často s vřelým přivítáním ze strany Sigurossona, který věří, že děti jsou méně stydlivé a otevřenější klást otázky.

Trefné dárky

Jak by se dalo očekávat od mezinárodně uznávaného muzea, najdete tu obchod s dárkovými předměty, ve kterém se prodává standardní sortiment od otvíráků lahví, klíčenek a triček, ale je to jediné muzeum penisu na světě, takže tu samozřejmě bude čekat i něco speciálního. Návštěvníci si mohou také vybrat z pletených teploučkých penisů, v nabídce nechybí těstoviny ve tvaru penisu, solnička a pepřenka ve tvaru penisu a také magnety s nápisem "Všechno je to o ptácích".

Obzvláště populárním kouskem jsou individuálně zabalené designové kondomy. Prodává se jich 9 různých druhů, včetně "Rock Formation", "Volcano" a "Hot Spring", a všechny jsou vybaveny mistrovským nápisem: "Vysoce kvalitní kondom ze země explozí".

Zkušenosti

James, zubní lékař z Yorkshiru, navštívil muzeum v loňském roce během mini přestávky v Reykjavíku. Řekl o něm: "Chtěl jsem ho vynechat, ale moje přítelkyně mě přinutila jít. Již z venku je celkem upřímné. Vejdete dovnitř, je to tam celkem malé, opravdu jen pár místností. Když vejdete, tak první věc, co uvidíte, je obří velrybí penis. To je celkem nepříjemné. Procházeli jsme se, koukali jsme na všechny ty různé typy penisů a o některých jsme si něco přečetli, to bylo celkem zajímavé. Chichotali jsme se tam tak trochu jako nějaké děti. Bylo mi tam strašně líto dvou kluků, kteří tam byli se svými rodiči a jejich táta jim tam ty popisky četl trochu moc nahlas, vypadali, že se cítí pěkně ztrapněni." 

Co byly jejich hlavní cíle na této návštěvě muzea? "Samozřejmě jsme chtěli vidět ten lidský penis. Obří sloní penis, který visel na zdi, byl taky pěkně cool. Nedoporučuji se koukat na ty odlitky těch mužů z týmu, který vyhrál na Olympiádě, jestli teda nechcete přijít o kus sebevědomí."

Jít nebo nejít? "Já bych řekl, že jít, protože je to jediné muzeum tohoto typu na světě a netrvá dlouho ho celé projít. Většinou tam chodí ženy, jedna ze zaměstnankyň říkala, že ženy tvoří 60 % návštěvníků. Jestliže jste svobodný chlap, je to hlavní důvod, proč do tohoto muzea jít."

A co vy, navštívili byste takovou přehlídku všech možných penisů? Nebo byste raději navštívili muzeum vagín? A co takhle raději vidět nějaké ty intimní partie na vlastní oči? Zkuste někoho poznat přes sex seznamku a možná budete mít štěstí a na nějaké pěkné partie se podíváte a možná si je i osaháte...

[Lil]

Zdroj obrázků:

http://phallus.is

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.