Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

I po roce vztahu může ženy začít bolet sex

4.březen 2018
I po roce vztahu může ženy začít bolet sex

Muži i ženy se občas při sexu potýkají s různými problémy. Často se o nich bojí spolu hovořit, protože si myslí, že selhali. O selhání to samozřejmě ale vůbec není. Dnes se zaměříme na jeden problém, který často trápí ženy.

Jeden z nejčastějších problémů v sexu u žen? Bolestivý sex. Většina žen ho někdy zažila a určitě nám dají za pravdu, že to není nic příjemného. Nejčastějšími příčinami jsou nervozita a stres. Některé ženy jsou například nervózní, když mají mít první sex s novým partnerem, nemohou se dostatečně soustředit a i když jsou vzrušené, tak nervozita odplaví veškeré doprovodné efekty vzrušení a nejvíce pocítí právě to, že chybí jakákoliv přirozená lubrikace ve vagíně. Nehledě na to, že nový partner může mít větší penis než ten předchozí, takže žena není zvyklá. Toto je typický příklad bolestivého sexu, kterého se ale žena zbaví, jakmile se uklidní a přestane být nervózní, což může být už při druhém nebo třetím styku s tímto novým partnerem. Pak už jde všechno hladce. Po nějakou dobu...

Ve vztahu

I ve vztahu může jít vše hladce a žena nemusí mít vůbec žádné problémy. Ale určitě jste si všimli, že fyzická touha v průběhu času u párů v dlouhodobém vztahu trochu klesá. Motýli v břiše už necítíte tak intezivně a vzrušení je už také o hodně méně, než bylo na začátku vztahu. Nechápejte to špatně, samozřejmě jsou tyto počáteční pocity nahrazeny zase jinými příjemný pocity - pohodlím, stabilitou, blízkostí a mnohými dalšími. Ty mají zase svá pozitiva. A právě v tomto bodě může začít mít žena, třeba i poprvé za celou dobu trvání vztahu, problémy s bolestivým sexem, konkrétně s vaginální suchostí. Co za tím stojí? Už jí snad nevzrušuje její partner? Kdo za to celé může? Ona, on, nebo oba? V hlavě se ženě v tu chvíli může honit spoustu otázek a může být zmatená. Důležité je zpomalit a podívat se na to reálně. Co opravdu stojí za tímto problémem?

Příčiny vaginální suchosti

Podívejte se na příčiny suchosti vaginální sliznice, kterých lze nalézt poměrně hodně. Často se tyto příčiny také vzájemně kombinují, což danému problému rozhodně nepřidává.

Nedostatek vzrušení

Asi si každý všiml, že vzrušení přináší jako vedlejší efekt lubrikaci. Není tedy divu, že když vzrušení chybí, bude chybět i zmíněná lubrikace. Pokud trpíte tímto problémem, možná se málo zaměřujete na věci, které vás na vašem partnerovi vzrušují. Osahejte si pořádně jeho tělo, vzpomeňte si, jak je chytrý, myslete zkrátka na cokoliv, co vás na něm vzrušuje. Pamatujete, když jste se potkali, jak vás na něm vzrušovalo tolik malých věcí? Vzpomeňte si na to. Jestliže ani toto pořádně nepomáhá, zamyslete se nad tím, zda děláte věci, které vás vzrušují. Mohou to být různé praktiky nebo nějaké polohy. Můžete zkusit role play, kdy se dostanete do role kohokoliv a vzniklé situace vás mohou vzrušit jako ještě nikdy. Nevzdávejte to a pokuste se přijít na to, co vás opravdu rozpálí.

I v dlohodobém vztahu bez problémů může přijít bolest

Žádná předehra nebo její nedostatek

Často se stává, že jsme tolik zaneprázdněni, že na předehru není ani čas. Tím trpí především ženy, které málokdy zvládají připravit své tělo rovnou na akci a pak místo slasti prožívají spíše bolestivé chvilky. Některým párům se nad sexem už ani nechce trávit tolik času. Ale měly by. Předehra je pro ženu velmi důležitá. Muži, dopřejte ji ženě, aby si mohla užívat stejně jako vy. 

Stres

Stres je metla lidstva, obzvláště v dnešní uspěchané době. Nezáleží na tom, co vás stresuje, jestli práce, rodina, děti nebo váš milovaný partner. Někdy se to může zkombinovat dohromady, a to se pak člověk cítí skoro na zhroucení. Myslíte si, že v takovém stavu dokáže vaše tělo fungovat správně? Těžko. Je to důvod, proč vaše tělo neodpovídá tak, jak byste po něm chtěli. Stres byste neměli podceňovat. Nedostatečná lubrikace totiž není jediný jeho negativní efekt a některé jsou mnohem horší. Přiznejte si tedy, že míra vašeho stresu již překročila nějakou hranici a udělejte s tím něco. Zaprvé by to chtělo vyřešit problémy, které vás do stresu uvádějí. Pokud to není možné nebo nevíte, jak na to, navštivte psychoterapeuta nebo životního kouče, který vám pomůže si život trochu urovnat a dá vám cenné rady. Můžete začít meditovat, celkově zpomalte a nežeňte se neustále někam a za něčím. Když si pak večer lehnete do postele po dni bez stresu, poznamená vás to pozitivně už při mazlení.

Hormonální změny

Hormonální změny se většinou nestanou ze dne na den, ale jedná se o dlouhodobou záležitost. Má na ně vliv spoustu věcí, například jakékoliv změny s antikoncepcí - nasazení, její změna nebo vysazení. Otěhotnění, porod nebo menopauza hormony ženy také výrazně ovlivní. A hormony pak zase ovlivní celé její tělo, jeho funkci a její chování. Jak moc velké tyto změny budou závisí na mnoha faktorech. Je vám ale asi jasné, že ovlivní i lubrikaci vagíny. Když víte důvod vaší hormonální změny a víte, že se vše zase vrátí do nromálu, stačí v kritickém období používat lubrikační gel a toto období nějak přestát. Jestliže si nejste jistí, navštivte doktora, ten vám předepíše odpovídající léky. Můžete vyzkoušet i různé bylinné preparáty nebo čaje.

Najděte příčinu a vyřešte ji

Zdravotní změny

Stejně jako mohou nastat hormonální změny, mohou nastat i jiné zdravotní změny, ty jsou ale často rychlejší. Dalo by se říci, že se stávají v podstatě neustále, některé pocítíme více, některé méně. Takových zdravotních změn, které ovlivní váš sexuální život, konkrétně suchou sliznici vagíny, je nespočet. Ženy by měly docházet každých půl roku na pravidelné prohlídky ke svému gynekologovi, aby se vyloučila jakákoliv nemoc. Můžete se mu také svěřit se svým trápením a on vám bude schopen poradit - nicméně vidíte, že příčin je opravdu mnoho a ani gynekolog není věštec. Ale i jiné zdravotní problémy než ty, které by mohl odhalit gynekolog, mohou mít jako vedlejší dopad bolestivý sex. Někdy bohatě stačí to, že člověk díky nemoci nemá tu správnou náladu nebo je z ní ve stresu, a hned je odpověď těla v podobě vaginální suchosti na světě.

Změny v životním stylu

Změnil váš vztah váš dosavadní životní styl? Popřemýšlejte. Některé změny mohou být k lepšímu, například začnete více cvičit, více chodit ven, jíst zdravěji nebo se pohybovat více mezi lidmi, což vás může dělat šťastnější, a to má také významný pozitivní dopad na celý váš život. Některé změny už ale nemusí být tak pěkné, obzvláště pak pro vaši vagínu. Nezačali jste víc pít alkohol? Nebo více kouřit? Toto jsou zlozvyky, ve kterých se partneři nevědomě navzájem podporují. A které mají negativní vliv na vaše tělo, a to si začne stěžovat po svém. Také se může stát, že kvůli většímu shonu nedodržujete pitný režim a pijete málo vody. Zkuste tyto negativní věci co nejvíce odbourat a pozorujte, zda se dostaví nějaký rozdíl.

Nadměrná hygiena

Vagína je stvořena jako samočistící. Ale někdy kvůli touze dobře vonět nebo být neodolatelné pro partnera se ženy uchylují k používání sprchových gelů. Jediné, co se na to dá říci, je: přestaňte s tím! Vagína v tomto nepotřebuje žádnou pomoc, pokud tedy není zatížena bakteriální nebo kvasinkovou infekcí. Za normálních podmínek ale neexistuje nic extra, co byste měli dělat, krom umývání vlažnou vodou. Speciální mycí prostředky jsou sice navrženy tak, aby co nejméně škodily, stejně je ale lepší je nepoužívat pravidelně. A když už, tak rozhodně jen vnějšně a vyhnout se "vymývání" vnitřních intimních partií. Mimochodem, neustálé koupání ve vaně s koupelovou pěnou vagíně také zrovna dvakrát neprospívá. Všeho s mírou a bude se mít jako v bavlnce.

Nezapomínejte na lubrikant

Než se vám podaří vyřešit příčinu, nemusíte se vzdávat sexu. Stačí tomu akorát trochu pomoci, pořiďte si kvalitní lubrikant, určitě ho oceníte. Pokud ho nebudete používat a i tak budete mít sex, mohou se vytvořit malé oděrky, do kterých se může dostat infekce. To chcete?

A je to vše. Jestliže máte nějaké problémy týkající se bolestivého sexu, zvažte nejprve to, zda není příčina ukryta v suché vaginální sliznici, a pokud dojdete k závěru, že toto bude ten problém, zkuste se zaměřit na konkrétní body, které jsme vám dnes přinesli. Je velmi pravděpodobné, že se bude jednat minimálně o jeden z nich, pokud je jinak váš vztah láskyplný a vzrušující. A pokud chcete něco vzrušujícího prožít a partnera v současné době nemáte, seznamte se s mužem, který vás přivede k těm nejlepším orgasmům bez jakékoliv bolesti.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.