Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

I nudný sex může být dobrý

30.srpen 2017
I nudný sex může být dobrý

Misionářská poloha je něco, čemu se dnes hodně rádi posmíváme, není nám už moc dobrá, stejně tak reagujeme na pohádkový sex v důchodovém věku a zároveň se bojíme potkat v posteli sami sebe. Může být i nudný sex dobrý? Tlak okolí, bestsellerů a tun porna naši představu o dobrém sexu posouvají zvláštním směrem.

Hranice toho, co je ještě nomální a co už normální v sexu není, se posouvají neustále dopředu a dochází k tomu s každým takovým dílem jako je například Padesát odstínů šedi. Dokážou taková díla změnit veškerý přístup k sexu napříč celou generací?

Když byla vydána trilogie Odstínů šedi, tak samozřejmě nezačali všichni ihned zkoušet bondage a sadomaso, spíš to pomohlo k tomu, že lidé začali o takových praktikách mezi sebou mluvit, začali je vynášet na světlo běžných lidí, kteří se o sexu mluvit zdráhají. Někdo to vnímá jako úchylku, když zjistí, že jeho kamarádovi se líbí svazování, tak ho hned začne považovat za úchyla, ale po vydání takového filmu nebo knihy mu začne pomalu docházet, že má jen jiný postoj k intimitě.

Dneska začínají mít páry opravdu problém zůstat spolu a nechat zrát svoji sexualitu, pracovat na ní a netlačit na pilu. Dříve naše babičky nemohli od dědečků prostě odejít, museli spolu zůstat, okolnosti to nedovolovaly, museli své problémy řešit, byli k tomu donuceni. Za to dnes je velice jednoduché sebrat si svoje saky paky a vypařit se, nedostaneme se už do fáze, kdy je nutné zabojovat, chytit příležitost za pačesy a krizi vyřešit. A co si budeme říkat, krize v partnerství se objeví vždy, ale dnes je přirozené utéci.

Krize určitě dorazí

A s jakými asi tak můžete počítat? S třicítkou přichází krize na ženy, začnou přemýšlet nad tím, zda mají rodinu, nemají rodinu, měly by mít rodinu. Jakmile padne třicítka začnou to vnímat jako poslední desítku let, kdy mohou mít děti a měly by mít děti. Začnou také bilancovat své ženství, porovnávat, zda ulovily někoho s kým mohou být dlouhodobě a jestli se to vyvíjí směrem k tomu dítěti.

A když ty děti nemají, začne být v sexualitě tlak. Sexualita je odrazem toho, jak se vztah má. Třeba ve 30 má žena partnera a ví, že by chtěla dítě, jenže muž má ve třiceti pocit, že zažívá svá nejlepší léta a má to hlavně hodně na háku. Takže se ho žena snaží do všeho nenápadně vmanipulovat a všechno si začne brát hodně osobně. Jak? Když jde chlap "kalit", tak ji to zraňuje a začne se vytvářet napětí.

Ale muži to dojde, vždycky jim to dojde, jen to chvíli trvá. Věty typu: "Ježiš, já jsem nevěděl/a, že ti to ublíží!" jsou opravdovým nesmyslem, moc dobře věděl/a, a to hodně přesně. Toho druhého prostě v tu chvíli raní. Jakmile se dostane do vztahu zlost, umíme být všichni hodně krutí.

Muži také nebudou vynecháni

Na chlapy dojde krize kolem čtyřiceti let. V tomhle věku se začnou srovnávat s tím, že už to s nima půjde jenom z kopce. Začnou si uvědomovat, jak moc jsou úspěšní v kariéře, jestli jsou tam, kde chtěli být a pak samozřejmě hrozně začnou řešit svůj fyzický stav, erekci a vše, co patří k sexu.

Fyzické strádání začnou ženy vnímat kolem přechodu, najednou začnou ztrácet ženství a začnou se s s tím hodně prát. Ženství je totiž součástí identity a najednou tohle fyziologické orgánové ženství končí a vy se s tím musíte popasovat.

Pokud máte živý a funkční vztah, tak váš partner si všimne, že něco řešíte a začne s vámi o tom mluvit. V takovém případě máte vyhráno. Hodně záleží na zralosti obou partnerů, pokud se vám partner začne posmívat a ukazovat například na vaši nedostatečnou erekci nebo vadnoucí prsa, tak se mezi zralé jedince opravdu počítat nedá.

Sexualita v pokročilém věku

Pokud člověk zraje jako víno a stará se o sebe, rozvíjí se neustále v rámci partnerství, pak je společný vztah stále hlubší a hlubší a zároveň je také takový svobodnější. V tomto věku mohou mít mnohem intenzivnější sex, a to vlastně v době, kdy to asi ani už moc nečekají. Hloubka sexuálního prožitku v tomto věku může být mnohem větší než u mladších lidí, protože ti nemají tolik co nabídnout, jejich osobnost není ještě zralá.

  • Když má pár funkční vztah, je jeho sexualita z dnešního pohledu nudná.

Mladé páry mají takové ty superfyzické sexy, kde se muž pyšní svojí erekcí, žena dělá v posteli akrobatku, ale zároveň se ani sobě nepodívají do očí, natož aby skončili ležet v objetí a hladili se.

Nudný sex je někdy super sex

Sex je stále techničtější

Dnes lidé hodně rádi řeší, jak dlouho vydrželi, bojí se přestat experimentovat a tím jde partnerství do háje. Dnešní doba vede k rychlejším řešením, jako jsou třeba sexuální pomůcky, erotické hračky, které musí být co nejvíce vzrušující a zajímavé, abychom si o tom mohli vyprávět s ostatními. A k tomu třeba SM a bondage, hodně často měnit polohy, dělat v posteli psí kusy. Ti lidé, kteří mají tyto praktiky osvojené a chtějí neustále něco měnit se vyhýbají vlatně kontaktu s partnerem. Je tam něco, s čím se nechtějí vypořádat.

Takové techniky nám totiž pomáhají se s tím druhým v posteli vlastně vůbec nesetkat. Pak je lepší mít funkční vztah, který má z dnešního pohledu sex sice nudný a jedou si jednu svoji oblíbenou polohu, ale vzájemně se vnímají. V posteli přece nejde o výkon, vzrůšo, sledování porna, ale je to stále o setkání s partnerem a na to lidé dnes hodně zapomínají nebo už si to ani neuvědomují, vyhýbají se intimitě.

Proč je to takový problém?

Sebeprezentace, ta je viníkem, dneska chceme totiž nějak vypadat, nějak působit a přitom přestaneme ukazovat svoji křehkost, zlomenost, bolavost a nejistotu. A v posteli pak na to narazíme. Vyvalí se v tu chvíli všechny vnitřní pochybnosti, stydlivost, začnete uhýbat pohledem. Čím víc partnerů budete mít, tím horší pro vás bude si někoho k sobě pustit.

Emancipace v posteli hodně ohrožuje muže, protože ženy v lecčems přebírají žezlo a na druhou stranu od mužů očekávají, že budou strašně mužní, že to budou pevní chlapi. Dávejte si jako ženy pozor na to, abyste mužům tuhle jejich přirozenou roli nevyfoukly.

Může se ale také stát, že žena je ve vztahu ta racionální a muž je spíše ženský a hodně emoční, tak když si zalezou tito dva do postele, tak se nic nezmění a bude to tam stejné. Ne, že by nemohli mít tito dva sex a nezplodili děti, ale muž bude plný pochybností, zda je pro tu svou ženu dost mužný a ona může mít zároveň pocit, že se musí před ním neustále kontrolovat, aby jeho nejistotu neprohloubila.

Tipy pro lepší sex

Fyzický kontakt

Udržujte jako partneři každodenní, všední fyzický kontakt, dejte si pusu, obejměte se, když odcházíte, rozlučte se, neodcházejte bez pusy na rozloučenou. Když jste jeden druhému za něco vděční, je dobré toho druhého pohladit, přitulit se. Pak bude mnohem jednodušší probudit touhu mezi vámi. Být totiž od sebe naprosto odříznutí a pak chtít sex, to je hodně náročné a časem se z toho stane vyloženě problém.

Sex pohotovost

Myslet na sex a udržovat se ve fyzické pohotovosti, to je základ. Pokud ale na sex vůbec nemyslíte a najednou se máte přecvaknout do sex módu, je to někdy hodně náročné.

Něco než nic

"Lepší blbej sex, než žádnej." Prostě jděte na to a uvidíte jak to dopadne, není to marná myšlenka a dá se z ní hodně vytlouct.

Nemáte vůbec žádný sex? Tak to je zlé, tak se rychle seznamte a najděte si sexpartnera.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.