Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Holit nebo neholit intimní partie?

5.prosinec 2017
Holit nebo neholit intimní partie?

Velmi kontroverzní téma již od doby, kdy si ženy hromadně začaly holit nejen svá intimní místa. Holit nebo ne? A jak je to u mužů? Co se líbí ženám a co mužům na opačném pohlaví?

V dnešní době je velmi běžné, že si ženy holí nohy, obě pohlaví pak podpaží a intimní místa. Ačkoliv se v posledních pár letech zase navrací "přírodní" trend, dokonce i barvení chlupů, nemá to zas takový masový efekt. Někteří dokonce považují oholené podpaží a nohy u žen za jakousi slušnost a známku hygieny. Nicméně dnes to nebude o podpaží ani o nohách, nýbrž o intimních partiích, která jsou po většinu doby skryta zrakům kolemjdoucích, kolegů a často i partnerů. Stalo se holení těchto míst již snad nutností? A jak je to u mužů a jak u žen?

Nutno ještě podotknout, že existuje okolo holení celkově mnoho mýtů. Neplatí, že když si chlupy kdekoliv oholíte, naroste jich vám pak více nebo méně. Dokonce ani neplatí, že jsou potom tvrdší. To se vám jen může zdát, jak chlup roste, jakmile ale dosáhne velikosti okolo centimetru, bude stejný jako předtím. Co se týče hygieny, muži i ženy by se o sebe v této oblasti měli dostatečně starat, jinak to bude mít své následky a nebude záležet na tom, zda jsou oholení nebo ne.

Holení intimních míst u žen

Holení se vyhýbají některé starší ženy, které si říkají, že to celý život nepotřebovaly a tak to nepotřebují ani teď, naopak mladší ženy se do této "hladké" a "bezchlupé" éry narodily, a proto jim to přijde naprosto přirozené. V podstatě je jen na ženě, jakou možnost si zvolí, naštěstí jí nikdo do ničeho nemůže nutit. Některé se pak podřizují svému partnerovi, který má určité preference, někdo to rád úplně hladké, jiný lehké strniště nebo různé vzory a další úplně zarostlé. Pokud se s partnerem shodnou, je to ta nejlepší možnost. Žena si nemůže myslet, že je to muži úplně jedno, protože obzvláště pokud se jedná o dlouhodobějšího partnera, nezajímá ho pouze to, jak si co nejlépe a nejvíce užít, ale chce objevovat tělo své partnerky a někteří to opravdu neradi dělají s chlupy v zubech. Jaké mají vlastně samotní muži názory? Tady jsou jejich odpovědi!

Je to v pohodě tak nebo tak

"Upřímně si myslím, že jsou někteří lidé tak posedlí tím, aby žena byla dole úplně vyholená, že je to na ně i hrozný tlak. Chtěli by muži podstoupit všechnu tu bolest místo nich? Nelíbí se mi hustý porost, který vykukuje z kalhotek, ale mám rád chloupky, které jsou zastřižené a je o ně pečováno. Je pěkné cestovat prsty skrz vlhké chloupky."

Oholené, prosím!

"Nejlepší je, když jsou chlupy odstraněné laserem nebo úplně vyholené. Je to čistě o pohodlí a pocitu a ne z nějakých pedofilních pohnutek!"

Oholené chlupy jsou vždy lepší

"Nefunguje moc dobře, když jsou oba oholení, protože to pak škrábe. Zároveň není ani dobré, když jeden je oholený a druhý úplně zarostlý. Nejlepší podle mě je, když je jeden oholený a ten druhý (většinou já) má své chlupy zastřižené."

Nemám rád žádné chlupy

"Že potom vypadá jako malá holka? Já o tom ale takhle nepřemýšlím. A taky by na tom neměly šetřit a holit se, ale použít vosk. Nechci cítit strniště."

Líbí se mi možnosti

"Kdybych si mohl vybrat jakýkoliv styl vyholení vagíny? No, nejvíc by se mi určitě líbil třeba blesk nebo něco podobného a originálního, co nemá každá."

Udržujte to čisté

"Nemám vyloženě nějakou preferenci, pokud je o to pečováno. Existuje tolik různých stylů, že si myslím, že je to totální nesmysl. Nemůžeme přece říct, že díky vagíně vyholené do přistávací dráhy bude chlap více divoký než u jinak upravených chlupů a podobně... Ale možná je to jenom můj názor. U mě platí jedno: Dokud je to čisté a udržované, nebudu si stěžovat!"

Mnoho žen preferuje holení se

Mám to rád hladké

"Oholeno je víc jak 90 % žen a tudíž se už pro mě chlupy staly skoro cizími. Preferuji voskování před holením, je to hladší."

Neřeknu nic proti jejímu rozhodnutí

"Můj názor je, že žádné chlupy mi přijdou lepší, ale stejně s tím nic nenadělám, je to pouze na ní, co si vybere."

Méně chlupů znamená méně problémů

"Muži milují úplně vyholené ženy nebo skoro neexistující chlupy. Myslím tím - kdo by chtěl mít chlupy v puse, když půjde na orální sex...?"

Cokoliv, co mi dává lepší výhled

"Určité holé. Čím víc můžu vidět, tím lepší to je."

Holení intimních míst u mužů

U mužů již neplatí, že by bylo holení intimních míst nějaká samozřejmost. Někteří mají ten názor, že to nepotřebují, ptají se, k čemu by jim to bylo. Někteří si to odbydou jednou za pár týdnů a někteří poctivě holí často. Rozhodně ale není pravda, že když se muž začne holit, stane se z něj metrosexuál a podobné věci, které občas můžete zaslechnout. Holení je čistě o preferencích daného člověka a jeho partnera. U mužů má navíc holení i kladné stránky. Díky tomu, že chlupy neschovají celou jeho chloubu, bude pak vypadat větší. Centimetry sice reálně nepřibudou, ale opticky ano. A co si myslí ženy o holení mužských intimních míst?

Vyholit!

"Já osobně preferuji tato místa oholená."

Ne úplně, ale trochu

"Nejsem fanouškem úplného vyholení, ale určitě by měly být chlupy zastřiženy a především by se o ně měl muž starat! Jako ženě mi přijde neskutečně odporné, že bych měla plnou pusu chlupů při určitých sexuálních aktech. To by rozhodně mé vzrušení bylo ten tam. Ale je to jen můj názor."

Má to své výhody

"Ráda se podívám na celou jeho délku, kterou těžko vidět, když má dole džungli. Nemusí to být úplně do hladka, ale alespoň zastřiženo na krátko by to být mělo. Můj názor."

Zatřihnout

"Každá žena je jiná. Co preferuji já, je zastřiženo na krátko, ale ne vyholeno úplně. Je to dobře vyváženo a dává mi to najevo, že se o sebe muž stará. Můžete se také zeptat, co preferuje vaše partnerka. Některé mají rády zarostlé, jiné úplně oholené do hladka. Zastřihnutí ale dává mužům pocit, že stále mají nějaké chlupy."

Muž už jde na to!

A jak si vaše cenné intimní partie oholit žiletkou tak, abyste dosáhli co nejlepších výsledků a zároveň si neublížili? Máme tu pro vás krátký návod:

Jak správně holit?

Holicí strojek

Nepoužívejte levné holicí strojky na jedno použití, ty nejsou většinou kvalitní a hrozí riziko pořezání se, což určitě neučiní vaše intimní místa krásná. Měňte často žiletky, s tupými žiletkami si akorát podráždíte kůži a moc toho neoholíte.

Pěna na holení

Mnoho lidí místo pěny na holení používá klasický sprchový gel, je pravda, že to s ním jde také, ale pěny určené speciálně na holení obsahují kondicionéry, které vaše chloupky zjemní. Některé navíc obsahují i vitamíny.

Příprava

Hodně dlouhé chlupy byste měli nejprve opatrně zastřihnout na co nejkratší délku, protože dlouhé chlupy se opravdu obtížně holí. Nikam nespěchejte, ať si neublížíte. Poté si na 10 minut oddechněte ve vaně ve velmi teplé vodě. Díky tomu nebudou chloupky tvrdé, ale o hodně se zjemní.

Jak na to

Samotné holení provádějte velmi opatrně. Naneste pěnu a poté začněte holit po směru růstu chloupků, po každém tahu očistěte žiletku. Buďte velmi opatrní, až se dostanete na samotné intimní partie, ani pro jedno pohlaví to není příjemné, když se na těchto místech říznou. Snažte se mít pokožku vždy co nejvíce napnutou. Proti směru růstu chlupů by se holit nemělo, protože tím se dráždí kůže, na které se pak dělají nepěkně vypadající červené pupínky. Nicméně pokud chcete být naprosto do hladka, po směru to bohužel neuděláte. Pracujte tedy ještě s větší opatrností, pokud se do toho budete pouštět. 

Po holení

Až budete se svou prací spokojeni, opláchněte místo vlažnou vodou a poté nejlépe nechte volně uschnout. Ručník by podrážděnou kůži mohl zanítit, stejně tak jako různé mastné krémy apod. Můžete místo ošetřit jemnou vrstvou antiseptického krému, který zatáhne póry.

Jak často je to potřeba?

Tak často, jak budete chtít, každý preferuje něco jiného. Nicméně pokud si necháte opět narůst dlouhé chlupy, počítejte s tím, že budete muset celý tento proces i se zastřiháváním opakovat znovu. Jestliže se budete holit každý druhý den, půjde to o poznání snáz. 

A co vy, holíte nebo neholíte si své intimní partie? Pochlubit se můžete třeba tak, že si přidáte erotickou fotografii na sex seznamku.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.