Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Historie erotických hraček

4.srpen 2016
Historie erotických hraček

Erotické pomůcky jsou v dnešní době součástí mnoha domácností. Jak to ale bylo kdysi?

Historie sexuálních hraček sahá tak daleko, jak bychom možná ani nečekali... A i drsnější chvíle přečkaly a jsou tady s námi pořád a dokonce snad více, než kdy jindy. Lidé si zkrátka vždy rádi dělali rozkoš a zkoumali svá těla...

Když se řekne historie erotických pomůcek, jako první se mi vybaví film Vrtěti ženou (v originále Hysteria) z roku 2011. V něm je přiblížena Anglie v době viktoriánské. Ale to není vše. Jedná se totiž o film, který, občas i lehce vtipnou formou, vyobrazuje vznik vibrátoru podle skutečné události. Doktor Joseph Mortimer Granville si opravdu v roce 1880 nechal patentovat první elektronický vibrátor. Ale to jsme přeskočili trochu moc dopředu… První zmínky o obšťastňovačích sahají až do doby kamenné

Je libo kamenný vibrátor?

Doklad o tom, že i za doby kamenné lidé používali různé věci k tomu, aby prožili chvilky vzrušení a rozkoše, jsou nástěnné malby v jeskyních ze starší doby kamenné. Jsou na nich vyobrazeny robertky ve tvaru penisu. Nalezeny byly i kamenné "penisy" nebo kameny s dírami velikosti vagíny.

Řecký rozkvět

První "důvoryhodnější" zmínky jsou ale z období starověkého Řecka, během 3. a 4. století před naším letopočtem. "Olisbos" neboli dildo proniklo do tamního umění a literatury, a to v docela velké míře. Řekové totiž takovéto hračky považovali za samozřejmost a přirozenost. Dokazuje to třeba obraz vázy se dvěma robertky.

Orgie v Ří

Řím a doba jeho doba největší slávy jsou známé orgiemi, které byly na denním pořádku. I v Římě je mnoho dochovaných důkazů z literatury i umění. Římané byli v tomto ohledu velmi inovativní. Však i egyptská královna Kleopatra, která patřila do této doby, sdílela své lože s mnoha a mnoha muži.

Vdovské boty

Ve spoustě východních zemích, a především v Japonsku, vyráběli obuvníci pro vdovy boty, jejichž podpatek se mohl prodlužovat nástavci ve tvaru penisu. Každý si jistě domyslí, co s takovými botami dělaly...

Milenka ze dřeva

Naopak ve starověké Číně si bohatí jedinci objednávali dřevěné sochy se třemi tělesnými otvory. Byly to předchůdci dnešních nafukovacích panen, jejichž prodej v dnešní době již trochu stagnuje. V Číně navíc vznikly i venušiny kuličky (které se zpočátku plnily rtutí, ne zrovna chytrý nápad). Další sexuální hračka, která vznikla v Číně je škrtící kroužek na penis. Neuhodnete z čeho se ale tyto kroužky vyráběly! Byly z očních víček koz, přičemž na nich byly ponechány i řasy ke stimulaci ženy při sexu…

Krutý středověk

Časy orgií byly pryč a moc získávala církev, která označila veškeré uspokojování jako "dílo ďáblovo". Hříšníci se krutě trestali. Evropští muži v té době navíc trpěli na nadměrnou kontrolu svých partnerek. Dávali jim tedy pásy cudnosti, které byly vyrobeny z pevné kůže nebo kovu a zakmnuty minimálně jedním zámkem. Na druhou stranu - zajímavým výmyslem té doby byl také "sexykolovrat". Obvod dřevěného kola byl polepen peřím a stačilo pouze vsunout nohy do připevněných holínek, obkročmo se posadit, rozpohybovat kolovrat a nechat se příjemně škádlit peřím v intimních partiích.

historie erotických pomůcek

Italské vylepšení

Italové dodali robertkovi, kterému říkali "diletto" (od slova rozškoš) lepší tvary a změnily materiál. Renesanční robertky se začaly vyrábět ze dřeva nebo z kůže, a protože Italové by bez olivového oleje nedali ani ránu, používali ho i místo lubrikantu.

BDSM

Kromě běžných praktik se v 18. století začalo prosazovat i BDSM. Klienti v nevěstincích začali vyžadovat svazování, bičování a jiné druhy mučení od dominantních prostitutek. K tomu byly potřeba i specifické pomůcky - bičíky atd.

První vibrátor

Jak již bylo zmíněno, první vibrátor vznikl ve viktoriánské Anglii. Tam se snažili hysterii, která se projevovala především podrážděností, úzkostí a výskytem erotických fantazií, léčit masáží vagíny až k dosáhnutí orgasmu. Vibrátory byly od roku 1880 zapojené do elektrické sítě, později ale vznikl i vibrátor poháněný baterií. Veřejné lázně v Anglii nabízely ve své nabídce i elegantnější alternativu - masáž vodní tryskou a speciální vibračníístroje poháněné párou.

Dřevěná vajíčka aneb anální zátky

V této době lékaři předepisovali zajímavé věci i mužům. Aby semeno muže bylo správně nasměrováno k ženských reprodukčním orgánům, předepsal doktor muži anální dřevěné vajíčko.

Minulé století

V 10. letech minulého století se ještě mohlo narazit na vibrátor jako léčebný prostředek. V následující dekádě ale vzrostl počet erotických filmů, a s tím souvisí i uznání sexuálních hraček jako "běžných věcí". Ve třicátých letech jim navíc výrazně pomohla reklama. V šedesátých letech - hippies éře - se vše uvolnilo ještě více. Rostla výroba, poptávka, měnily se tvary a vznikaly nové druhy. Sexuální pomůcky byly k vidění v maloobchodech (vznikaly sex shopy) i v inzerci v magazínech.

Český název robertek

Jak mohlo někoho napadnout říkat vibrátoru robertek? Vcelku snadno. V Čechách žil jistý Němec jménem Robert a ten ve své vile se svou českou ženou prodávali a půjčovali vibrátory. Jeho soused to vyzradil a udělal ho tak slavným, že se vibrátoru dodnes říká robertek.

Současná doba

Dnes se stále lidé stydí nakupovat v kamenných sexshopech, stejně jako tomu víceméně bylo i v minulém století. Světu ale vládne internet - výborné řešení pro lidi stydící se nakupovat sexuální pomůcky v sexshopech osobně. Proto také internetové sexshopy zaznamenaly obrovský boom. Současně se také velmi rozvinuly funkce a vzhled pomůcek, nehledě o nepřeberném výběru. V budoucnosti nás určitě čekají pokroky v cybersexu (sex přes počítač). Už teď jsou různé vymoženosti, díky kterým se můžete líbat s člověkem na druhé straně zeměkoule. Dokonce se vymyslela i mobilní aplikace, díky které můžete ovládat vibrátor ženy a masírovat její vagínu na dálku…

Jak se budou dále sexuální hračky vyvíjet je ve hvězdách, už teď je ale obrovský výběr a není důvod je nevyzkoušet!

A jestliže nemáte s kým své oblíbené erotické hračky vyzkoušet a pěkně si užít, zaregistrujte se na erotické seznamce a najděte partnera pro společné sexuální hrátky.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.