Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Historie erotické hračky Rabbit

19.březen 2021
Historie erotické hračky Rabbit

Jaká byla cesta známé erotické hračky Rabbit? Kde jste ji mohli vidět, díky čemu se stala tak slavnou a proč si ji oblíbily miliony žen po celém světě? Odpovědi na tyto otázky a mnohem víc najdete v dnešním článku.

Jestliže nejste expert na erotické hračky, pravděpodobně neznáte moc jejich typů nebo názvů. Ale je dost pravděpodobné, že se k vám někdy dostal název Magic Wand (v překladu kouzelná hůlka) nebo vibrátor Rabbit (v překladu králíček). Jsou to dvě nejznámější erotické hračky, které se proslavily po celém světě. Obě se dokonce objevily v televizi. Magic Wand najdeme ve své původní podobě ve filmu Vrtěti ženou (Hysteria, 2011) a Rabbit vibrátor v seriálu Sex ve městě. Můžeme být vděční, že jsou erotické hračky tak rozšířené a že je můžeme dokonce vídat ve filmech či seriálech. Dostávají se tak snadno do podvědomí lidí, kteří si uvědomí, že si je nekupují jen "divní" nebo "sexuálně závislí", ale každý, kdo objeví nebo chce objevit jejich kouzlo. Přečtěte si, jak vznikl oblíbený Rabbit a čím si zasloužil svou oblíbenost.

Jak Rabbit vibrátor vypadá?

Rabbit je vibrátor - to znamená, že jeho tělo pohánějí vibrace, na rozdíl od dilda, které vibracemi nedisponuje. Skládá se ze dvou hlavních částí. Jedna je klasické tělo podobné penisu, tento tvar najdeme u naprosté většiny vibrátorů a dild. Ta se používá především pro interní (vnitřní) stimulaci. Jednoduše se tedy zasune do vagíny, nehledejte v tom žádnou složitost. Rabbit je ale výjimečný svou druhou částí, která se nachází blíže u dolní části. "Vyrůstá" z hlavní části a je často podobná králičím ouškům, odtud také pochází název Rabbit. Tato část může, ale nemusí být ve tvaru "oušek", každý výrobce upřednostňuje trochu jiný tvar, obzvláště v současné době se ouška mění a zůstává jen jedna větší a širší část, ale princip vždy zůstává stejný - dráždí klitoris. Originální Rabbit vibrátory jsou také vybaveny ještě o rotující základnu vykládanou "perlami", které přináší některým ženám ještě víc uspokojení, protože dráždí vstup do vagíny. Říká se mu Rabbit Pearl.

Poznejte historii Rabbita

1983: příchod zvířátkových vibrátorů

První firmou, která do USA začala dodávat tyto zajímavé vibrátory dva v jednom (s interní i externí částí), se stala společnost Vibratex. Protože se tyto hračky vyráběly v Japonsku, nebude asi žádným překvapením, že byly trochu zvláštní. Menší části byly tvarovány do vzhledu zvířátek a měly různé zářivé barvy. Zkrátka vypadal tak, jak se od obscénního Japonska očekává. Ostatní společnosti vyráběly své vibrátory v Číně, takže u nich se takové výstřelky neobjevovaly - tyto vibrátory (nebo i dilda) vypadaly jako klasické, žilnaté penisy, většinou i klasických tělových a podobných barev. Což se může zdát jako plus, protože to ženám přišlo přirozenější, ale ve skutečnosti měly tyto vibrátory spíše barvu vařených hotdogů, což bylo spíše odpudivé, a nebyly ani tak kvalitní. A když najednou přišla růžová hračka, ženy to začlo zajímat.

"Zvířátkové" vibrátory od Vibratexu

V roce 1983 se objevila tato zvířátka: bobr, klokan a želva (nyní jsou zaniklé). Všechny tři typy měly interní část podobnou penisu a vnější část ve tvaru zvířátka a každé zvířátko nabízelo trochu jinou stimulaci. Zhruba v této době začala být populární i jiná společnost, která vyráběla vibrátory - dnes již zaniklá firma Ben Wa. Dokázala levně napodobit duální vibrátory od Vibratexu, nikoliv ale Rabbit Pearl. Zatímco se věnovali okopírovávání bobra (model Beaver) a těšili se, jak se bude skvěle prodávat, netušili, že ten, který se okopírovat nesnažili, se stane takovým hitem.

Dokonce i dnes můžete ve světě erotických pomůcek narazit na vibrátory, které se stále inspirují těmito starými modely zvířátek. Nejsou už vyráběny Vibratexem, ale zvířátka si vybírají často stejná - bobra, klokana a želvu. Některé z nich můžete vidět na fotkách. Nevím, jak to přijde vám, ale mně některé z těch vibrátorů (hlavně bobr na fotce) celkem děsí...

Napodobeniny vibrátorů od Vibratexu - kangaroo, beaver a turtle

1984: debut Rabbitu

Designeři Vibratexu pracovali na novém vibrátoru, který by byl něčím vylepšený - přišly na skvělou novinku, kterou zatím žádný jiný vibrátor nenabízel - rotující perly v hlavní "penisové" části, které dodávaly další stimulaci. Shodli se, že zvířátko, které budou používat, bude králíček, protože ten je v Japonsku používaný jako talisman pro štěstí a také jako poctu Shay Martinovi, majiteli společnosti, který se narodil v čínském kalendářním roce králíka. Prodeje této hračky při jejím vydání byly silné, ale Rabbit Pearl, první rabbit vibrátor, se nijak extra nerozšířil. Zatím.

Krátce poté Susan Colvin a její tým magazínu pro dospělé a nově založené společnosti CPLC vyrobili svou verzi této erotické hračky, kterou pojmenovali Jack Rabbit.

1993: ranné kopie a inovace

Slavný sexshop Babeland se poprvé otevřel roku 1993 v Seattlu a hned od počátku začal prodávat Rabbit Pearl. V roce 1997 se další obchod otevřel i v New York City a začal nabízet nový model této hračky pojmenovaný Rabbit Habit, který byl samozřejmě vylepšený. Nabízel pohánění motoru na baterky, takže lidé už nebyli omezení na přístup k zásuvce, a navíc měl v podstatě dálkové ovládání. Samozřejmě nebylo bezdrátové, jako máme teď, ale i tak to byl velký úspěch. Ovládání, ve kterém byly i samotné baterky, byly spojeny s hračkou pomocí tenkého drátu. Ženy byly nadšené. Nevěřili byste, ale Vibratex tuto hračku stále vyrábí a můžete si ho bez problémů koupit. Stojí zhruba 90 dolarů a vypadá stále stejně. Je to přesně ten typ, který jste mohli vidět v Sexu ve městě, ale o tom za chvíli.

Rabbit na baterky od Vibratexu a Jack Rabbit od CPLC

1994: Rabbití horečka

Když společnost CPLC v roce 1994 zanikla, Susan Colvin koupila malou část společnosti Swedish Erotica, která se přejmenovala na CalExotics. Susan do této společnosti přesunula design předchozí hračky Jack Rabbit. Rabbit vibrátory se začínaly čím dál více dostávat do povědomí lidí, ale na svůj boom teprve čekaly.

1998: Jak Charlotte potkala Rabbita

Protože HBO chtěli do následujícího dílu Sexu ve městě zakomponovat nějaký vibrátor, vyrazili zástupci HBO do obchodu The Pleasure Chest v New Yorku, aby zjistili, který je nejprodávanější. Samozřejmě jim bylo řečeno, že je to Rabbit Pearl, a brzy se týmy HBO a Vibratexu spojily. Lidé z HBO zaslali Vibratexu scénář epizody, aby společnost ujistili, že hračka bude v seriálu vyobrazena správným způsobem. A tak se vibrátor od Vibratexu stal neskutečně slavným - 2. srpna 1998 byla odvysílána epizoda Želva a zajíc, ve které Miranda půjčí Charlotte jejího Rabitta, což způsobí, že Charlotte nebude chtít opustit dům, protože si bude chtít neustále užívat. Vibrátor od Vibratexu začal být stejně vyhledávaný jako Carriiny boty od Manola Blahnika.

Martin si vzpomíná, jak obdrželi dopis od HBO s dotazem, zda by mohli použít jejich Rabbit Pearl ve svém seriálu a ujišťovali je, že nebudou produkt vyobrazovat způsobem, který by mohl jeho jméno nějak poškodit. Protože u Martinů v té době neměli HBO, tak se ani nemohli na epizodu podívat. Viděli ji až tehdy, kdy jim HBO poslali VHS, aby se mohli také podívat.

1999: Erotické hračky se staly vyhledávané

Okamžitě se začaly objevovat kopie Rabbita - společnosti samozřejmě chtěly využít všechen ten povyk okolo Sexu ve městě a začaly vyrábět velmi podobné duální vibrátory s rozpoznatelným tvarem králíčka. Ale tento bláznivý úspěch Rabbita lze připsat také začátkům online nakupování, které zcela změnilo odvětví erotických hraček, protože lidé chtěli nakupovat vibrátory diskrétně. Prodej erotických pomůcek celkově vzrostl, ale například britský obchod s erotickými hračkami Ann Summers uvádí, že za pouhých 12 měsíců od uvedení svého obchodu na internetové stránky se u nich prodalo 1 milion kusů Rabbita.

V roce 1999 se na trhu začaly objevovat napodobeniny Rabbita

2005: potvrzení známých

Tehdejší "zoufalá manželka" Eva Longoria dále zvýšila důvěryhodnost této hračky tím, že její lásku k ní zmínila v roce 2005 v rozhovoru pro SELF. "Dávám rabbit vibrátory všem svým kamarádkám. Křičí nadšením, když ho rozbalí. Nejlepší dárek, který jim můžu dát, je orgasmus," řekla Longoria. Její chvála posílila sexshopu Babeland prodej hračky o 30 procent. Dále v roce 2006 dopomohla prodeji i Oprah Winfrey, která Rabbita označila za Rolls Royce mezi erotickými hračkami.

2006: Potřebujete pomoc?

V roce 2006 přišel s pomocí 124stránkový průvodce (který byl prodáván společně s lubrikantem) - pomáhal ženám dosáhnout smíšeného orgasmu (z vnitřní i vnější stimulace), nebo dával příklady, jak hračku používat při hrátkách s bradavkami nebo jak ji představit partnerovi. Ve stejném roce byl představen dokument Rabbit Fever, který se zabýval závislostí žen na Rabbitu.

2008: pěkná přeměna

Společnost, která se zabývá stylovými erotickými hračkami, JimmyJane, přidala do své řady elegantních hraček Iconic Rabbit. Vypůjčili si přitom originální design od Vibratexu, ale hračka byla celá bílá. Tento Rabbit se stal součástí řady Usual Suspects.

Iconic Rabbit u řady Usual Suspects společnosti JimmyJane

2008: Zabijte Rabbita!

Alabamský generální prokurátor Troy King oznámil, že se chystá prosadit "oficiální" zákaz sexuálních hraček svého státu, což by bezpochyby ovlivnilo rabbity, nejprodávanější hračku té doby. King, který je republikánem, věřil, že sexuální hračky jsou nemorální a jeho povinností bylo zatknout každého, kdo je použil. V reakci na to bývalá alabamská kandidátka na guvernéra Loretta Nall zahájila protikampaň s názvem Toys for Troy (hračky pro Troye), která povzbudila ženy, aby posílaly své vibrátory a dilda přímo do kanceláře generálního prokurátora.

2009: Vezměte si Rabbita s sebou

Vibratex představil zmenšenou verzi originálního Rabbita, která navíc disponovala odnímatelou "králičí částí". Stal se proto skvělým společníkem na cesty, ale bohužel ani to nezastaví celníky na letištích od důkladné kontroly.

2015: různé stupně

V roce 2015 společnost CalExotics předělala a barevně odlišila své druhy Jack Rabbita. Pro začátečníky je červený, středně pokročilé modrý, pokročilé fialový a experty růžový.

Jack Rabbit advanced z roku 2015 od společnosti CalExotics

2017: větší změny pro rabbity

Lisa Finn, manažerka značky Babeland, říká, že největší novinky, které rabbity za posledních pět let postihly, lze vidět prostřednictvím materiálů a motoru. Stále častěji jsou vidět rabbiti potažení neporézním hebkým silikonem. Novější dobíjecí rabbiti jsou nejen lepší pro životní prostředí a životnost hračky, ale také umožňují více funkcí. Dnes už klasická králičí ouška najdeme i na kroužcích na penis, bullet vibrátorech nebo jako odnímatelný doplněk pro jiné hračky.

Erotické hračky včetně rabbita koupíte online nebo v sexshopech ve větších městech (např. Praha, Brno, Plzeň).

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.