Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Historický původ erotických pomůcek

17.květen 2018
Historický původ erotických pomůcek

Víte, že ta malá hračka na baterky nebo dildo, které máte schované ve svém nočním stolku, nebyly vždy tak dokonalé? Bylo zapotřebí hodně práce, aby se tyto pomůcky vyvinuly do podoby, kterou dnes známe. Jaké ale byly pomůcky v minulosti?

Možná si myslíte, že erotické pomůcky se staly populárními během liberálního hnutí v 60. a 70. letech, ale ve skutečnosti se sexuální hračky používají už tisíce let. Ve skutečnosti se jeden z nejstarších modelů erotických hraček používá dodnes. Ben-wa koule neboli Gejša koule, jak se jim někdy říká, se používají už více než 1000 let. Více si o nich a dalších pomůckách následně povíme.

Anální kolíky - rok 1892

Frank E. Young byl muž s vizí a tato vize zahrnovala věci, které se lidem strkaly do konečníku. Jeho "Rektální dilator" byl vynalezen v roce 1892, nebyl však prodáván až do přelomu století. Jedenácticentimetrová pomůcka se prodávala jako lék na hemeroidy, byla roznášena lékařům, a dokonce inzerována v uznávaných časopisech.

Lidé v klidu mohli věřit, že se jedná o zdravotní pomůcku, kdyby nebylo směšně sugestivní příručky, která byla součástí každé objednávky. Po dobu 40 let byly tyto viktoriánské anální kolíky prodávány po celých Spojených státech, dokud nespadly pod federální zákon o potravinách, lécích a kosmetických výrobcích z roku 1938 a nakonec byly zakázány za "falešnou reklamu".

Vibrátor - v roce 1869

Viktoriánské období bylo odlišné. Británie ovládala svět, stroje byly poháněny parou a lékaři předepisovali hysterickým ženám masturbaci. Je pravda, že "ženská hysterie" byla uznávanou chorobou a její léčba zahrnovala kvalifikovaného lékaře, který se dotýkal a hladil intimní partie pacientky, dokud nedosáhla orgasmu. Lékaři si často stěžovali na nudu a bolest zápěstí, což vedlo George Taylora k novému vynálezu - prvnímu parnímu vibrátoru.

Ačkoli se tato verze nikdy neuchytila, J. Granvillemu se to o pár let později v roce 1880 povedlo s elektrochemickým designem. Ženy v domácnosti se mohly zbláznit, dokonce i časopis Good Housekeeping začal provádět měsíční hodnocení. Co se vlastně stalo? Společnost zkrátka přijala pomůcku za podmínky, že byla považováná spíše za léčebnou než sexuální pomůcku. Když se začaly objevovat v prvních pornofilmech, muži těchto žen si brzy uvědomili, co jejich ženy skutečně dělaly a utnuli to.

Kondomy - okolo roku 1560

Používali kdysi lidé kondomy? Možná: existují důkazy, které naznačují, že lidé něco nosili, ale zda se jednalo o způsob antikoncepce, se nikdy nedozvíme. Podle moderní definice, první spolehlivý záznam jejich použití se objevil až někdy v roce 1564. Po období Černé smrti (morová epidemie) se středověký muž potýkal s epidemií syfilisu. Ne bezdůvodně začali lidé toužit po způsobu sexu bez hrozby smrti.

Vynález Gabriela Falloppia byl plátěný plášť namočený v chemikáliích, který se následně před použitím nechal uschnout. Možná to nezní jako moc, ale fungovalo to. Ve studii, která zahrnovala 1 100 dobrovolníků, Falloppio nezaznamenal žádný případ "francouzské nemoci". Co udělala Evropa, aby mu poděkovala za jeho záchranný vynález? Pojmenovala po něm část ženských reprodukčních orgánů (vejcovody).

Plátěný kondom

Kroužek na penis - rok 1200

Nebylo snadné být dávným čínským šlechticem. Nejen, že se museli šlechticové vypořádat s vražednými atentáty a mongolskými útočníky, ale také se museli pravidelně věnovat svým ženám, milenkám a konkubínám. Skrýval se za tím naléhavý důvod: zplození dědice. Pokud se tak nestalo, mohlo se klidně stát, že nějaký obskurní princ povstane. Za takových stresových okolností se výkon může stát vskutku obtížný. Proto byl vynalezen kroužek na penis, vyrobený z kozích očních víček, s řasami stále neporušenými, který pomohl nositeli pokračovat ve svém úkolu oplozování celé hodiny.

Geisha koule - rok 500

Původ Geisha koulí je nejistý. Jediné, co se o nich ví, je, že se objevily v Orientu někdy kolem roku 500 a byly původně používané pro potěšení mužů. Ženy brzy pochopily přínosy tohoto předmětu a popularita Geisha koulí vzrostla. Ve většině asijských kultur bylo zaznamenáno, že Geisha koule (také známé jako Ben Wa Balls, Rin No Tama nebo Barmské koule) byly ve své době erotickou hračkou, která mohla během sexu zvýšit potěšení, nebo jednoduše usnadnit staromódní sebeuspokojování.

Lubrikant - Starověké Řecko

Vzhledem k jejich pověsti, že k sexu využívají anální otvor, který přirozeně neprodukuje lubrikant, by nemělo být překvapením, že Řekové přišli s něčím inovativním. Zatímco neexistuje žádný záznam o jeho raném použití, víme, že okolo roku 350 př. n. l. měl olivový olej velký význam. V Aristotleově historii zvířat autor naznačuje, že bezproblémový sex způsobuje menší pravděpodobnost otěhotnění. O 2 století později lékař Soranus zopakoval jeho názory; zatímco Herodotus, Plutarch a Ovid se všichni domnívali, že Athény dostaly své jméno, když Athéna věnovala zakladatelům města olivový strom - tak moc milují olivový olej.

Kamenné dildo

Dildo - 23 000 let př. n. l.

Dildo může dost pravděpodobně být nejtrvanlivějším vynálezem lidstva. I když oheň, zbraně, oděvy a korálky pravděpodobně existují déle. Dokonce i zemědělství je mladší v porovnání s uměle vytvořenými kusy kamene a dřeva, které byly vymodelovány podle penisu. A to pouze s přihlédnutím k těm, které jsme našli: nejstarší známé dildo (dvaceticentimetrové kamenné monstrum objevené v Německu) se datuje 26 000 let zpátky, ale není důvod předpokládat, že neexistovaly ještě jiné starší modely. Archeologové často nacházejí takové předměty. Je to skoro jako kdyby lidé už v prehistorické době považovali sex za přirozenou, příjemnou věc, za kterou se nemuseli stydět.

Erotické sošky - zhruba 33 000 let př. n. l.

Před několika lety objevili archeologové perverzní prehistorickou sošku. Byla vyřezaná z mamutího kelu a představovala ženský trup s přehnaně velikými intimními partiemi. Ačkoli není jisté, jak je stará, nejlepší odhad je více než 35 000 let, což znamená, že může dokonce předcházet náboženství. Historie náboženství je do značné míry sporná a někteří argumentují, že je mnohem starší, než se o ní říká, nicméně myšlenka na to, že jsme se začali přemýšlet o smyslu života teprve poté, co jsme poprvé přišli na to, jak se uspokojit, může být tím nejsměšnějším případem upřednostňování, jaký vesmír kdy viděl.

Věděli jste, že kořeny erotických pomůcek sahají až tak daleko do historie? Pokud vám přijde téma zajímavé, využijte jej při seznamování na sex seznamce, abyste se vyhnuli klasickým, seznamovacím hláškám.

[rox]

Zdroj obrázků: https://listverse.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.