Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Díky zodpovězení těchto otázek si uděláte jasno ve svém sexuálním životě

25.duben 2018
Díky zodpovězení těchto otázek si uděláte jasno ve svém sexuálním životě

Někdy se člověk potřebuje nad svým sexuálním životem trochu zamyslet, aby si byl jistý, jak na tom vlastně je. I vy byste to měli udělat. Pomohou vám s tím následující otázky.

Je to pro nás zklámáním, když zažijeme špatný sex s dobrým člověkem. Když zažijeme skvělý sex se špatným člověkem, je to pro nás matoucí. No a jestliže zažijeme špatný sex se špatným člověkem, není to nic víc než depresivní. Jak jste na tom vy, jaký sex se současným partnerem prožíváte? A jaká je celkově vaše sexuální historie? Vezměte si papír a tužku a pokuste se zodpovědět následující otázky. Pište upřímné odpovědi! Prvních 5 otázek se týká vašeho posledního dobrého sexu. Od 6. otázky se budeme zaměřovat na vaší celkovou sexuální historii.

Otázky o kvalitě vašeho sexuálního života

 1. Kdy naposledy jste měli dobrý sex?
 2. S kým to bylo?
 3. Jaké byly okolnosti?
 4. Měli jste orgasmus?
 5. Viděli jste tuto osobu ještě potom?
 6. Měli jste někdy náhodný/příležitostný sex?
 7. Jak často?
 8. Máte s někým sex, abyste zjistili, zda se vám někdo líbí?
 9. Máte sex, když jste opilí?
 10. Jak často?
 11. Zažíváte pravidelně orgasmy?

Některé z těchto otázek se vám mohou zdát trochu silné takhle pro začátek, ale proč sami před sebou něco skrývat. Hodně se zde rozebíral náhodný nebo příležitostný sex. Z posledních studií se toti zjistilo, že tento sex lidé provozují, ačkoliv jim většinou nepřináší ani orgasmus nebo jiné uspokojení. Proč ho ale tedy lidé provozují? Ovlivněni jsou především mladí lidé, tzv. generace Y (Mileniálové). Náhodný a příležitostný sex tito lidé provozují proto, že jsou tlačeni do toho, aby se zaměřovali na svou kariéru, a tak nemají na dlouhodobé vztahy čas. Dokonce se tvrdí, že lidé generace Y budou dvakrát více sexuálně neaktivní, než předchozí generace X.

Lidem z generace Y ale možná právě proto, že nezažívají dlouhodobé vztahy a věnují se své kariéře, chybí pocity emocionální připoutanosti a romantiky. Příležitostný sex pro ně představuje řešení, protože díky stimulaci pohlavních orgánů a následném orgasmu tyto pocity vznikají (zvyšuje se hladina dopaminu a oxytocinu), i když se jedná jen o jednorázovou záležitost. Lidé tudíž provozují tento sex úmyslně, i když možná nevědomě úmyslně.

Jednorázový sex = dobrý sex?

Dobrý sex většinou neplyne z jednorázových záležitostí. Ano, je na nich skvělá vášeň, kterou oba jistojistě cítí, ale když si to jen tak rozdáte s někým na záchodcích v baru, pravděpodobně to nenaplní vaše očekávání. Než s někým budete mít sex, proberte vaše vzájemná očekávání (nezapomeňte přitom na upřímnost). Především by se mělo jednat o ta očekávání, která se týkají toho, co bude dál. Pokud si chcete oba jen užít, pak je vše v pořádku. Jestliže plánujete oba vztah, také v pořádku. Jestliže se v těchto názorech neshodujete, nebo dokonce lžete, jen abyste měli stejný názor na věc jako druhý, pečlivě si rozmyslete, jestli do toho jít. Zklamání se často ozve...

Neznamená to ale, že by byl jednorázový sex špatný. Jen si to chce pořádně situaci promyslet. Často si lidé myslí, že je to druh sexu, který muži chtějí a ženy se jen vezou. Ve skutečnosti průzkum ukázal, že 63 % mužů by preferovalo vážný vztah. Přes 50 % mužů i žen se chce po nezávazném sexu ještě mazlit. Sice neexistují nějaká jasná pravidla, která by definovala nezávazný sex, ale mazlení již patří k sexuálním činnostem, které s sebou nesou intimitu. Díky títo intimitě jsou lidé schopni rozeznat, zda by byl partner vhodný i na dlouhodobější vztah. Proč se to ale vlastně snaží zjistit, když sex na jednu noc není o tom najít si vztah? Hluboko uvnitř to totiž asi je jinak. Všechno souvisí se vším. Zamyslete se nad tím, jak jste na tom vy.

Trápí vás něco ve vašme sexuálním životě? Možná děláte něco špatně...

Potěšení

Otázky se také často zaměřovaly na potěšení a orgasmus. Ty jsou totiž nedílnou součástí sexuálního života, bez nich by se stal něčím dehydrovaným, bez šťávy. Potěšení je jeho základní složkou, které by mělo být co nejvíce. Potěšení nemusí znamenat pouze orgasmus, ale i pocit tepla, příjemna, komfortu a dobrý pocit z úžasného sexu. U jednorázového sexu toto málokdo zažije nebo jen některé z těchto pocitů. Orgasmus pak u prvního sexu prožije zhruba 11 % žen, zatímco při dalším sexu se stejným partnerem toto číslo již vzrůstá na 16 %. U dlouhodobých vztahů je toto číslo mnohem vyšší.

Orgasmus

Mnoho žen se ptá: Jak vlastně dosáhnout orgasmu? Jak je možné, že to neví? V některých školách neexistuje sexuální výchova a v těch, ve kterých ano, se děti dozví pouze základní věci. I v průběhu dalšího života se klade důraz především na to, jak neotěhotnět, na používání kondomu a jak zabránit přenosu pohlavních chorob. To jsou sice také důležitá témata, ale nějaké zasvěcení do světa uspokojení a orgasmu by rozhodně nebylo na škodu. Proto se u nás na stránce můžete dočíst články, jak uspokojit orálně svou partnerku, jak poskytnout orální sex mužijak dosáhnout různých druhů orgasmů a podobně. Považujeme za důležité, aby se lidé vzdělávali v této oblasti. Způsobí tím potěšení sobě, ale i sexuálním partnerům.

Fantazie

Lidé nejsou zvyklí říkat si o to, o čem sní. Někteří lidé touží po nějaké sexuální praktice po celý svůj život a nikdy ji nezkusí. Jednou za čas by se člověk měl svému partnerovi svěřit s tím, co by chtěl v sexu zkusit. Je to vzláštní - nestydíme se svléknout před cizím člověkem a užít si s ním sex, ale bojíme se říct, po čem toužíme našeho dlouhodobému partnerovi. Pamatujte si, že dobrou komunikaci v této oblasti nic nenahradí a nikdo jiný to za vás neudělá. Pokud se nesvěříte s tím, co se vám v posteli líbí, možná nikdy nebudete mít příležitost k tomu, aby se to uskutečnilo. Žádný partner nebude přesně vědět, co všechno váš vzrušuje, aniž byste mu to řekli. Prvně ale musíte sami vědět, co vás vzrušuje, dokud to nebudete vědět, nemůžete dávat návody ostatním. To se můžete dozvědět tak, že budete sami zkoumat své tělo.

Jaký máte svůj intimní život?

Otázky před sexem

Něž se s někým vyspíte, také byste si měli položit pár otázek:

 1. Proč spíte/chcete spát zrovna s touto konkrétní osobou?
 2. Chcete mít sex?
 3. Chcete mít sex jen proto, abyste se druhém zalíbili a myslíte si, že vás tento čin dovede k cíli?
 4. Myslíte si, že to bude dobrý zážitek?
 5. Jaké z toho budou plynout výhody?
 6. Jsou nějaké nevýhody?
 7. Vyplatí se do toho jít?
 8. Cítíte se při milování s tímto partnerem dobře a bezpečně?
 9. Dodržuje vaše stanovené hranice?
 10. Můžete s partnerem bez vynucování hovořit o ochraně?

Zastavíme se u posledního bodu. Ten by se samozřejmě měl probrat trochu dříve, než na konci milování. Chráněný sex je předpokladem pro dobrý sex, protože mnoho žen, ale i mužů, se cítí bezpečněji, když ví, že jim nehrozí ani nechtěné těhotenství, ani nákaza pohlavně přenosnou chorobou. 

Nebojte se druhému říct, co je vám nepříjemné, co vás bolí nebo jestli chcete, aby se choval jemněji. Vyjadřujte otevřeně své pocity. Jestliže zničehonic zjistíte, že nejste připraveni mít s touto osobou sex, nebo ho zkrátka nechcete, nebojte se z toho na poslední chvíli vycouvat. Můžete říct, že vám není dobře od žaludku. Vzhledem k tomu, že většina lidí se raději distancuje, než aby byli pozvraceni, můžete v klidu odejít do koupelny a urovnat si myšlenky v hlavě. Ženy mohou také využít výmluvu, že právě dostaly menstruaci. V extrémním případě můžete zalhat, že máte pohlavně přenosnou chorobu (pokud ještě ke styku nedošlo!).

Zamyslet se se vyplatí

Udělat si jasno v tom, co chceme, co nechceme, co bychom chtěli a nechtěli, je pro náš sexuální život zásadní. Víme, zabere to čas, navíc přemýšlení je namáhavé, ale bude to mít své pozitivní výsledky (pro vás). Možná si uvědomíte, že ačkoliv jste v poslední době holdovali především sexu na jednu noc, ve skutečnosti byste rádi vztah. Možná díky tomu konečně naleznete odvahu a svěříte se svému partnerovi s tím, co by se vám v posteli líbilo. Je i možné, že přijdete na to, že váš partner pro vaše potěšení nedělá vůbec nic a nemá sebemenší snahu to změnit... A vy najdete odvahu vzít svůj sexuální život do svých rukou. Jen do toho! Všichni si zaslouží skvělé uspokojení, pěkný sex a potěšení.

Jestliže byste rádi našli partnera, který by vám všechno toto mohl poskytnout, zkuste ho najít na erotické seznamce. Narovinu napište svá očekávání a počkejte si na někoho, kdo bude ochotný je naplnit.

[Lil]

Zdroj:

https://www.cosmopolitan.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.