Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Cvičení může zlepšit váš sexuální život

17.červenec 2018
Cvičení může zlepšit váš sexuální život

Říkáte si, že byste měli cvičit, abyste vypadali lépe? Odteď budete mít ještě víc důvodů k tomu, abyste si konečně udělali chvilku času na návštěvu fitka nebo alespoň na cvičení doma. A jaké jiné důvody by vás měly přesvědčit lépe než ty sexuální...

Jestliže jste závisláci na cvičení, pak pro vás máme mnoho dobrých zpráv, které vám udělají radost. Pokud je cvičení vaše nejhorší noční můra, možná to po přečtení následujících odstavců přehodnotíte. No a pak jsou tu lidi jako já, kteří si říkají, že začnou cvičit už dva roky a ještě stále se k tomu nedokopali. Ale věřte tomu, že teď to půjde mnohem lépe. Ono zhubnout a vypracovat si tělo je super, ale když se k tomu přidají ještě nějaké výhody navíc, hned se na to snáze najde čas. Takže držím palce vám i sobě, abychom se všichni mohli těšit z následujících sexuálních výhod, které ze cvičení plynou. Tak kdy začnete? Není to proč odkládat, začněte dnes!

Spojení mezi sexem a cvičením?

Když se nad tím zamyslíte, dojde vám, že sex a cvičení toho spolu mají hodně společného. Při obojím se zapotíte. Své tělo pořádně protáhnete. Druhý den vás bolí svaly (v případě, že to děláte pořádně). U obojího si musíte občas zasténat nebo dělat jiné zvuky. A po obojím se cítíte skvěle, i když vyčerpaně. Máte z toho zkrátka dobrý pocit

Ukázalo se ale, že nejen, že sex a cvičení zní a voní stejně, ale že tyto "akce" skutečně probíhají podél paralelních kardiovaskulárních, svalových a neurologických cest, a proto začínají podobné řetězové reakce. Pravidelné cvičení může ve skutečnosti hrát důležitější roli v sexuální spokojenosti než mnoho dalších faktorů, včetně stresu, váhy a dokonce i vašeho stávajícího vztahu. Celkem to dává smysl, co myslíte? Takže nějaká ta doba strávená v posilovně může vést k překvapivým výhodám v ložnici a naopak. Pokud tomu stále nevěříte, přečtěte si následující vědecky ověřené způsoby, jak může váš trénink prospívat vašemu sexuálnímu životu. 

Jak se cvičení promítne do vašeho sexuálního života?

Zvýšíte své soustředění

Jak to většinou vypadá? Tak, že vás váš partner uspokojuje a vy místo toho, abyste si to užívali, tak přemýšlíte nad tím, co máte zítra udělat a zařídit. Doktorka Lori Brotto, ředitelka Laboratoře sexuálního zdraví na Univerzitě Britské Kolumbie, říká, že cvičení vám pomáhá synchronizovat vaši mysl a tělo a stejně tak vám pomáhá i utišit váš neustále přemýšlící mozek, takže se můžete plně soustředit na to, co právě děláte. "Když si všimnete, že vaše mysl chce bloudit, začněte se soustředit na to, jak vaším tělem proudí vzduch, jak ho vdechujete a vydechujete, alespoň po dobu 3 nebo 4 opakování," doporučuje Anne-Charlotte Desruelle, ředitelka Soft Paris. Až bude po sexu, můžete se vrátit k vašim myšlenkám o úklidu nebo opravě auta.

Rychleji dosáhnete orgasmu

Studie ukázaly, že ženy, které pravidelně cvičí, se rychleji vzruší, dosáhnout orgasmu rychleji a navíc bude i silnější. Výzkumníci z Texaské univerzity přišli na to, že účastníci ženského pohlaví byly o 169 % více vzrušené, když koukali na soft porno a jezdili před tím 20 minut na kole, než když na něm před koukáním nejezdili. A ne, nemělo to nic do činění se sedadlem kola. Kardiovaskulární cvičení pomáhá krvi rychleji proudit a když se vzrušíte, krev proudí do klitorální oblasti. Díky tomu je celá vaginální oblast velmi citlivá a dobře reaguje na vzrušující podněty. "Je dokázáno, že posilování zvyšuje v ženském těle hladinu testosteronu, což je naprosto nezbytné pro udržení vzrušení a libida," říká sexuální trenérka Dr. Lisa Turner. Stejně tak byste měli zkusit tančení, to je další způsob, jak si rozproudit krev v těle. Ať už si vyberete jakoukoliv aktivitu, ujistěte se, že ji děláte pravidelně, aby pocítili co nejlepší výsledky, a to nejen na vašem těle, ale i ve vašem sexuálním životě.

Ženy, víte, že díky cvičení rychleji dosáhnete orgasmu?

Skvěle si užijete díky správnému dechu

Mnohem víc si sex užijete, když se naučíte s partnerem tandemově dýchat. Partneři, kteří dýchají právě takto, více budují celkovou sexy atmosféru a vzrušení, což zintenzivní potěšení. Navíc ženy, které dýchají krátce a rychle těsně před tím,než vyvrcholí, místo toho, aby zadržely dech, mohou tak zredukovat obsah oxidu uhličitého ve své krvi a tím zvýšit vaginální kontrakce. To samozřejmě pak každou ženu velmi potěší. Vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) je rychlý způsob, jak zvýšit svou kapacitu plic.

Můžete zkusit i jógovou dechovou techniku Pranayama 1:2. Lehněte si na záda, ohněte kolena a několikrát se hluboce nadechněte. Potom začněte prodlužovat dobu svého výdechu, dokud se nedostanete na dvojnásobnou délku nádechu. Nejlépe to dělejte tak, abyste se nadechovali 4 sekundy a vydechovali 8 sekund. Dělejte to každý den po dobu 5 minut a naučte se tak se svým partnerem tandemově dýchat. Můžete si k tomu pustit i nějakou relaxační hudbu.

Zvýšíte svoje libido

Během jediného tréninku zaměřeného na odpor (jako je například TRX, váha a reformer pilates) vaše tělo produkuje vyšší hladiny růstového hormonu a testosteronu, což představuje hormony, které hrají klíčovou roli v růstu svalů a také ve vašem sexuálním drivu. Kim Chronister, autorka The Psychology Behind Fitness Motivation, poukazuje na studii z roku 2013, která zjistila, že takové pravidelné cvičení (což znamená alespoň 3x týdně) udržuje hladiny těchto hormonů na vysoké úrovni. To společně s tím, že efektivně zmírňuje hladinu stresu, vyvolává větší sexuální touhu

Abyste tomu ještě více napomohli, zvolte jako zdravou a dobrou večeři po cvičení tuňákový steak nebo jiné jídlo z tuňákového masa. Výzkumníci z Lékařské univerzity v rakouském městě Gratz zjistili, že obsah vitamínu D zvyšuje testosteron o 90 %. Navíc snížil hladinu globulinu (SHBG), který je doslova zabijákem sexuální touhy. Tak dobrou chuť!

Zároveň zvýšíte i svou výdrž

Některým ženám trvá 12 i více minut dosáhnout orgasmu. Pokud to vaše tělo vzdá předem (ať už jste žena nebo muž), může vám to způsobovat problémy. Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje vytrvalost a trénuje vaše svaly, aby vydržely déle díky tomu, že umí využívat energii efektivněji. Výsledek bude stát za to. Už si nebudete muset dělat přestávky nebo se soustředit na svoje bolavé svaly. Nebudete muset neustále měnit polohy ve chvílích, kdy se to zrovna nejméně hodí. Zkuste si do svého tréninku přidat ještě dřepy se závažím nebo výpady se závažím a posilujte tak své hýžďové svaly, zadní i přední části stehen, ale i bicepsy - to vše jsou svaly, které při sexuálních hrátkách využíváte nejčastěji.

Cvičení prospívá sexuálnímu životu mužů i žen

Změní se vaše tělo

Cvičení proměňuje to, jak vypadá vaše tělo, ale i jak vypadá váš sex. Profesor Penhollow zjistil, že ženy, které častěji cvičí, spíše hodnotily svou žádanost a sexuální výkonnost vysoko nadprůměrně oproti ostatním ženám. A to platí u žen všech velikostí. Nejen, že se cítily více žádané a muži oceňovali jejich tělo, ale také se snadněji vzrušily, užívaly si více sexu a měly více orgasmů. Kdyby tohle byla reklama na fitko, určitě by dorazilo víc lidí. Samozřejmě jde ale i o to, jak se cítí samotní muži i ženy. Když se člověk necítí se svým tělem spokojen a celkově sebevědomě, ani sex nebude nikdy skvělý. Cvičení vám pomůže zhubnout, ale i vytvarovat tělo a sebevědomí bude stoupat. Čímž se dostáváme k dalšímu bodu...

Shodíte zábrany

Když italští vědci zařadili malou skupinu obézních žen se sexuálními stížnostmi do programu snižování váhy pod dohledem (což zahrnovalo dietu a 10 hodin lehkého cvičení týdně), nejen, že shodily každá v průměru 16 kg, ale navíc po 16 týdnech hlásily i vyšší lubrikaci a frekvenci sexu. Autoři studie se domnívají, že ztráta hmotnosti dělá pro ženy víc než zlepšení tvaru těla: pomáhá také zlepšit inzulinovou rezistenci. Ženy s nadváhou, jejichž těla nemohou používat hormon k úpravě glukózy, mají také tendenci mít nižší hladiny testosteronu, což tlumí sebevědomí a sexuální odezvu. Nezapomeňte, že kortizol, hormon stresu, blokuje pozitivní účinky testosteronu. Výzkum univerzity v Bristolu ukazuje, že cvičení snižuje hladiny kortizolu a zvyšuje produktivitu - pokud si samozřejmě neshodíte činku na nohu.

Zvýšíte citlivost

Tkáň, která tvoří klitoris, obsahuje 8 000 nervových vláken, které zasahují do celé oblasti pánve, včetně vaginálních stěn. Vědci z Texaské univerzity zjistili, že fyzická aktivita nás připravuje k sexu tím, že nás činí citlivějšími na dotek. Cvičení také zvyšuje účinek podnětů tím, že oživuje síť neuronů, které řídí vaše vzrušení. Obě pohlaví mohou jásat a užívat si nádherného sexu. Cvičení můžete s partnerem brát jako trochu náročnější předehru, která vás dostane do varu.

Kdo by to řekl, že cvičení může mít tak mnoho pozitivních účinků na naše tělo po sexuální stránce. Teď, když už víte, jak to ve skutečnosti je, nezapomeňte si dnes trochu zacvičit a poté se přihlásit na sex seznamku a seznámit se s někým, s kým si budete moci tyto pozitivní účinky vyzkoušet. Rozhodně nebudete litovat!

[Lil]

Zdroj:

http://www.womenshealthmag.co.uk

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.