Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co to znamená být switch?

24.březen 2019
Co to znamená být switch?

Ve světě sexu určitě narazíte při pročítání článků nebo při mluvení s lidmi na mnoho výrazů, o kterých netušíte, co znamenají. Dnes se zaměříme na výraz switch, který se hojně používá v sexuálním světě, obzvláště pak v tom týkajícím se BDSM, ale nemusí to tak být. Zajímá vás, co by to mohlo znamenat? Čtěte dále.

Jak vám pravěpodobně došlo, switch není české slovo. Jedná se o běžné anglické slovo, které znamená mnoho věcí, všechny ale spodobným významem - vyměnit, změnit, prohodit, obrátit. Když toto slovo uslyšíte ve spojení se sexem, pravděpodobně to bude znamenat změnu ze submisivního na dominantní a opačně. 

Dominance a submisivita = BDSM? Ne vždy

Ale nemyslete si, že submisivita a dominance musí nutně znamenat nějaké hrozně kruté BDSM hrátky, tak to vůbec není. Ve většině vztahů je vždy jeden dominantnější a jeden submisivnější a v některých těchto vztazích si partneři mezi sebou tyto role mění podle toho, jakou mají zrovna náladu, jaká je atmosféra nebo okolnosti. Nemusí si to vůbec uvědomovat, protože to představuje naprosto přirozenou součást jejich životů. Jestliže člověk schopný zastat obě tyto role, pak se může označovat jako switch. 

Jak poznat, že jste switch?

Jak bylo zmíněno, nemusí se jednat o BDSM ve formě nějakých výprasků, svazování, oddávání se druhému nebo plnění jeho příkazů. Někdy toto ovládání v posteli nemusí být až takového rázu. A jak poznáte, že jste switch? Jsou chvíle, kdy chcete být v posteli dominantnější, kdy chcete aby se váš partner chvíli nehýbal nebo po něm chcete, aby vyplnil nějaké vaše přání, ale na druhou stranu vás občas vzrušuje i to, když iniciativu převezme váš partner a dělá to samé on vám. Jestliže byste sami sebe nenazvali vyloženě ani dominantním, ani submisivním a navíc na vás sedí předchozí věty, pak se můžete zařadit do kategorie switch.

Na druhou stranu to právě o BDSM být může v plném rozsahu - pouta, pásky přes oči, bičík, důtky a další spousta věcí, které vás zrovna napadnou. Zase nechceme, aby to znělo, že switch je součástí pouze "vanilkového" sexu. 

Jako switchovi se vám musí líbit oboje - i dominantní i submisivní pozice v sexu. Někteří lidé to zvládají levou zadní, a dokonce dokáží přepnout z minuty na minutu, jiný se může takto měnit z jednoho na druhé každý den, ale jsou i lidé, kteří jsou několik měsíců submisivní, ale pak si řeknou, že už je to nebaví a chtějí si zase na pár měsíců užívat druhou roli. Proč ne? No a někteří lidé se pak nedokáží vůbec vcítit do druhé role, protože to vůbec nekoresponduje s jejich osobností, takoví lidé se nikdy za switche nebudou moci označit.

Už jste si rozmysleli, kdo bude tentokrát nahoře a kdo dole?

Co to tedy znamená být switch?

Ačkoliv to tak může vypadat, být switch neznamená, že musíte být polovinu času dominantní a polovinu submisivní. Nezáleží na tom, kolik času strávíte v jaké roli, ale zda se dokážete do druhé role přepnout a líbí se vám obě. Jak říká Stefani Threadgill, sexuoložka a sexuální terapeutka, internetovému magazínu Men's Health: "Terminologie nám dává jazyk, ve kterém můžeme identifikovat a pojmenovat naše zkušenosti a sdělit je našemu partnerovi. Být switch se běžně pojí s BDSM, nicméně ale většina z nás má svou vlastní úroveň dominance nebo submisivity, se kterou se cítí spokojený. To se může měnit v průběhu času, ať už ve vztahu s jedním partnerem, nebo pak s různými partnery." Switch je nálepka, kterou si lidé dávají, a vy ji můžete buď používat nebo ignorovat.

"Podobně jako u mnoha jiných témat sexuálního zkoumání, i zde může být koncept switchingu obtížněji pochopitelný pro muže než pro ženy," říká Andrej Shakti, sexuální pracovník, vychovatel a kouč intimity mezi partnery. "Je to proto, že jsme se již dlouhá staletí stýkali s muži takovým způsobem, že si vynucují sílu, moc a autoritu, a to považujeme za kladné rysy. Ve společnosti, která stále slaví a odměňuje mužskost, muži často váhají, jestli být zranitelní, protože se obávají, že jejich mužnost se tím zpochybní." Pamatujte, že tyto touhy jsou přirozené a zdravé vyjádření vaší sexuality.

Nemusíte se děsit, když se vaše choutky změní. I když jste po celý váš prozatimní život byli dominantní nebo submisivní, neznamená to, že se to nemůže změnit. "Vaše touha po síle versus zranitelnost v ložnici bude v průběhu času odcházet a proudit v závislosti na velkém množství proměnných, včetně důvěry, kariéry, tělesného a duševního zdraví, chronologického věku a životních zkušeností, jakož i toho, s kým jste spojeni. Je to na sto procent normální!" říká Shakti.

Jak jsme již zmiňovali, možná se vám tedy bude líbit po většinu doby být jen v jedné této roli, ale to neznamená, že byste si neměli užít i tu druhou, poku budete chtít. A to i v případě, že tuto druhou roli zastává většinou váš partner. Každý člověk má v posteli jiné touhy a jiné představy v určitých rolích, takže váš sex rozhodně nebude nudný.

Nemusíte si kupovat bičíky

Můžete, když chcete, ale určitě když si budete chtít vyzkoušet být switch, tak to dělat nemusíte, stejně tak ani žádné jiné pomůcky. Je spoustu způsobů, jak to můžete vyzkoušet, aniž byste se museli dostávat hluboko do BDSM. Můžete začít třeba tak, že svému partnerovi řeknete, co byste s ním chtěli dělat (nebo chcete, aby on dělal s vámi), použijte dirty talk. Až budete připraveni, můžete přejít k fyzické části. Může to být třeba tak jednoduché, že to pro vás bude o tom, kdo bude při sexu nahoře, ale samozřejmě můžete zajít i dál a třeba vyzkoušet nějaký lehký výprask. Je to o tom, abyste poznali, co se vám a vašemu partnerovi líbí.

Můžete být switch, ale nemusíte přitom využívat žádné bičíky ani jiné pomůcky

Možná vás bude ale přitahovat nějaké tvrdší BDSM, když si budete chtít vyzkoušet novou roli. Pokud je váš partner pro a ve všem s vámi souhlasí, není důvod, proč byste si to nemohli zkusit. Ale jestli se mu to nelíbí, měli byste od toho raději upustit, protože byste nikdy neměli nikoho do ničeho nutit. 

Jak mluvit se svým partnerem o switchingu

Součástí zdravého a komunikativního vztahu je sdílet vaše myšlenky a pocity. Začít konverzaci o sexuálních touhách může být děsivé, obzvláště v novém vztahu. Partner, který vás respektuje, by vás ale měl vyslechnout, a to bez jakýchkoliv předsudků. Nejste si jisti, jak to udělat? "Zaprvé byste si na to měli vyhradit dostatek času, abyste se ani jeden necítili tak, že vás tlačí čas. Zadruhé, nedělejte z toho vědu, nechcete někomu řít diagnózu rakoviny. Nebuďte z toho v rozpacích, neomlouvejte se za to, co chcete odhalit (jako by to byla nějaká špatná věc), představte své fantazie klidně a tak sebevědomě, jak jen dokážete. Připomeňte mu, jak moc vás přitahuje a jak nadšení byste byli z toho, kdybyste si mohli role jednou prohodit," radí Shakti.

Poté musíte svému partnerovi dát čas, aby mohl zpracovat to, co jste mu řekli. Nejedná se sice o nic špatného, ale i tak mu musíte dopřát minutku na to, aby se mohl rozhodnout, zda se jedná o něco, čemu je otevřený. Měli byste ho otevřeně a jasně seznámit s tím, co to switch je, jak si myslíte, že byste ho mohli zařadit do vašeho sexuálního života a jak by ho to mohlo obohatit.

Jestliže partner souhlasí, zkoumejte své touhy

Pokud váš partner odmítl vyzkoušet switching, budete to muset respektovat. Máte-li ale štěstí a váš partner je pro, můžete se posunout o krok dále. Tentokrát byste si měli promluvit o tom, co byste chtěli zkusit. "Měli byste vědět, že se to, co chcete zkusit, bude v průběhu času měnit a je to naprosto v pořádku. Dovolte si zkoumat to, co bude vám a vašemu partnerovi přinášet uspokojení. Můžete vyzkoušet v podstatě vše, co budete oba chtít, pokud to ale bude pro vás i partnera bezpečné. Možná budete hodně překvapeni tím, kolik uspokojení vám může přinést 'pouhé' vyměnění rolí," říká Eliza G. Boqui, vztahová a sexuální terapeutka.

Jestliže jste v sexuálním experimentování nováčci, raději dělejte menší krůčky. I když váš společný dlouhodobý cíl bude třeba používat bičíky a jiné pomůcky, nejprve začněte tím, že si vyměníte pozice, kdo bude při sexu nahoře a kdo dole, nebo kdo bude používat dirty talk. Postupně se dopracujete k tomu, co byste oba rádi. Neberte si příliš velké sousto, kterým byste se mohli začít dusit a poté ztratili chuť na další ochutnávání a objevování. 

Jestliže byste si rádi vyměnili roli, kterou jste po celý život zastávali, ale v současné době nemáte partnera, se kterým byste to mohli zkusit, navštivte online sex seznamku, zaregistrujte se na ní a seznamte se s člověkem, který by vám právě toto pomohl uskutečnit. Uvidíte, že lidí, kteří si také rádi "switchnou" svou klasickou roli, lze najít více než dost.

[Lil]

Zdroj:

https://www.menshealth.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.