Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co může zničit vaši intimitu s partnerem?

6.prosinec 2017
Co může zničit vaši intimitu s partnerem?

Není až tak neobvyklé, že čím déle jste s partnerem spolu, pomalu ale jistě se z vašeho vztahu vytrácí fyzická intimita. Proč k tomu dochází? Jak to můžete překonat?

Jste-li v dlouhodobém vztahu, dost často se stává, že sex je méně frekventovaný, méně zajímavý a stává se spíše rutinní, bezvýraznou "povinností". Přijde vám tento popis povědomý? Není rozumné očekávat, že v průběhu vztahu budete schopni udržovat stejnou úroveň zvědavosti a vzrušení jako na začátku vztahu, zároveň se ale nemusíte bát, že byste byli odsouzeni k sexuálnímu životu bez špetky vášně, který je příliš často charakteristický u dlouhodobého vztahu.

Co vám a vašemu partnerovi vlastně brání ve vášnivém, uspokojivém a zábavném intimním vztahu s vaším partnerem? Přečtěte si následující důvody, kvůli kterým se z vašeho sexuálního života vytrácí intimita. Máme pro vás také tipy, které vám pomohou tyto překážky překonat.

Nemáte dostatek času

Ať už máte náročnou práci nebo ne, zabere vám několik hodin denně, k tomu přidejte rodinu, koníčky (pokud nějaké máte), přátele a různé další povinnosti. Většinou než se nadějete, uteče vám celý den přímo před očima, ani nevíte jak. Udržet si aktivní sexuální život proto může být celkem náročné, obzvlášť když váš harmonogram nějakým způsobem koliduje s harmonogramem vašeho partnera. Přesto byste se měli pokusit si udělat na sebe čas. Jestliže jeden z vás nebo oba nemáte čas, můžete vyzkoušet následující:

  • Intimní spojení nezačíná, až když se dostanete do postele. Existuje 12 způsobů, jak se propojit se svým partnerem, když máte zaneprázdněný život. Jedná se o tyto způsoby: každodenní dotek, zvědavost, být na straně svého partnera, vyjádření vděčnosti, spát nazí, vzpomínat, tvoření nových vzpomínek, společný smích, vnímání toho druhého, flirtování, vyjádření lásky a vypnutí elektronických zařízení. Cvičení některých z těchto metod po celý den by mohlo vést k rozšířenému spojení s partnerem, když se večer budete chystat do postele.
  • Budete-li mít strategie určené pro sex, může vám to připadat méně romantické. Ale víte, co ve skutečnosti není romantické? To, že nemáte sex! S tím vám může pomoci rozčlenění (když už si na sebe uděláte čas, užívejte si společnost toho druhého, vše ostatní odložte na jindy), kompromis, komunikce (o důležitosti komunikace si můžete přečíst v tomto článku) a tvrdá práce.

Nemáte dostatek energie

Sex vyžaduje energii, to je prostě neměnný fakt. Dal by se považovat i jako cvičení, neboť během půl hodiny sexu můžete spálit až 144 kalorií. To je více kalorií než byste spálili po uběhnutí pár kilometrů průměrnou rychlostí. Nicméně pokud jste během dne velmi zaneprázdněni, vysávají z vás veškeré aktivity energii, po kterých vás láká jediná myšlenka na postel, která ale vůbec nezahrnuje sex. Co tedy můžete udělat? Zpomalte a zkuste se tolik nehonit, neboť v dnešní uspěchané době se často stává, že toho na sebe bereme moc a prožíváme období zbytečného stresu. Dbejte na zdravou životosprávu a pravidelně cvičte, zlepšíte si fyzičku a budete více energičtí. Což má samozřejmě i výhody, které se prokážou v posteli.

Nemáte dostatek zájmu

Ubývající zájem o sex může být pro vás a vašeho partnera frustrující. Nedostatek zájmu sice neohrožuje váš život, má však výrazný vliv na jeho kvalitu. Podle nedávné studie se může objevit několik faktorů fyzického a duševního zdraví, které mohou být spojeny s nedostatkem zájmu o sex: špatné zdraví, potíže při chůzi po schodech, dlouhodobé onemocnění, deprese, sexuálně přenosné choroby a sexuální poruchy. Je zajímavé, že v této studii nebyla statisticky významná menopauza u žen a obřízka u mužů.

Zatímco faktory fyzického a duševního zdraví mohou vyžadovat lékařský zákrok, existuje také řada souvisejících faktorů s mnohem dostupnějšími řešeními. Mezi tyto faktory spojené s nedostatkem zájmu o sex patří: malé děti, nedostatek uspokojujícího sexu kvůli odlišným preferencím, nedostatek sexu, potíže s mluvením o sexu a přesvědčení, že lidé chtějí mít méně sexu s přibývajícím věkem.

Muž a žena užívající si sex

Potýkáte-li se s nedostatkem zájmu o sex, řešení některých z těchto faktorů by mohlo zlepšit vaši situaci.

  • Studie naznačuje, že péče o malé děti postihuje ženy více než muže, což může být způsobeno nerovnováhou v povinnostech týkajících se výchovy dětí. Rozdělení těchto povinností napůl nemusí být dosažitelné pro každý pár, je však důležité nalézt lepší rovnováhu rodičovských povinností. Zlepšení této rovnováhy může zlepšit rovnováhu v ložnici.
  • Přiznejme si to, mluvit o sexu může být nepříjemné či dokonce trapné. Vinit za to můžete kulturu, náboženství, společnost nebo psychologii. Nicméně komunikovat o sexu je nezbytné. Jedním opravdu kreativním způsobem, jak otevřít dveře komunikace o sexu, je mluvit o sexu někoho jiného. Přečtěte si společně erotickou knihu, časopis nebo se podívejte na erotický film či porno a využijte to jako prostředek ke komunikaci o vašich vlastních touhách, fantaziích nebo potřebách. Zvážit můžete například sérii Padesát odstínů šedi v knižní nebo filmové podobě, která je poměrně žhavým tématem dnešní doby.
  • Mluvte o sexu, i když stárnete. Věk není žádná překážka, pouze číslo, které by vás nemělo odradit od užívání si života.

Nemáte dostatek znalostí

Někdy může nastat situace, že budete sexuálně nespokojení a frustrovaní, ale nebudete znát pravý důvod. Může se stát, že nebudete vědět, co vlastně vaše tělo potřebuje. Samozřejmě můžete vyzkoušet různé polohy a praktiky, abyste to zjistili, ale ne vždycky to vyjde. Naštěstí existuje mnoho informativních příruček a instruktážních videí, kterými se můžete inspirovat.

Nemáte dostatek dobré vůle

Dokonce i v těch nejlepších dlouhodobých vztazích není vždy všechno růžové. Dochází ke sporům, životní okolnosti vytvářejí napětí a tlak - finance, výchova dětí, pracovní překážky, příbuzní. Seznam je téměř nekonečný. Někdy ke své lásce necítíte vřelost a náklonnost. Fyzická vzdálenost pouze zhoršuje problémy, kterým čelíte. Když se tyto vzorce opakují, napětí týkající se vašeho vztahu se znásobí. Váha tohoto tlaku může mít důsledky pro váš intimní vztah.

Je důležité mít k dispozici efektivní strategie pro navigaci v těžkých časech.

  • Když se naučíte, jak se se dohodnout na kompromisu, může to mít velký vliv na váš intimní vztah. Klíčem je zjistit, kde se vaše přání a potřeby překrývají a vzájemně doplňují, abyste mohli vytvářet dohody, v nichž oba máte pocit, že máte lepší část dohody v kapse.
  • Stanovení některých základních pravidel pro konflikty může nejen vybudovat důvěru a bezpečnost, ale také může vytvořit prostředí ve vašem vztahu, které umožňuje konflikt a spojení zároveň.
  • Některé konflikty ve vašem vztahu mohou vyplývat z nedostatku pochopení toho, jak fungují muži a jak ženy. Existuje spousta informací, které jsou srozumitelnější v tom, co je důležité pro muže a ženy, a jak můžete spolupracovat na vytvoření míru ve vašem vztahu.

Je tu naděje. Není to vždy snadné, ale udělejte krok a pak další. Krok za krokem to zkuste znovu a zjistěte, kam vás to dovede.

Nemáte žádného partnera, se kterým byste si mohli užívat spoustu sexu? Nevěste hlavu a zkuste se s někým seznámit na naší sex seznamce!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.