Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co je to POIS aneb I ejakulace může mužům ublížit

12.leden 2018
Co je to POIS aneb I ejakulace může mužům ublížit

Muži, napadlo vás někdy, že byste se navždy vzdali sexu a dokonce i masturbace, protože byste měli alergii na svou vlastní ejakulaci? Pravděpodobně ne a buďte rádi, že tímto vzácným syndromem netrpíte. Přečtěte si, jaké to je.

Říká se, že by člověk měl být rád za každou maličkost. Myslete na to, až budete číst tento článek, protože to budete rádi i za to, že si to můžete normálně rozdat se svým partnerem nebo si to normálně udělat rukou jako každý jiný člověk. No, ne tak docela jako každý, protože na světě existují lidé, kteří trpí vzácnou nemocí

Představte si, že jste žena a užíváte si s mužem. Oba prožijete krásný orgasmus. On se ale náhle zvedne a běží do koupelny, kde se vyzvrací a pak vám říká, že má asi chřipku. Nebudete z toho asi moc nadšené, co? Nicméně nebojte, o chřipku se nejedná. Na vině je nemoc, která se ve zkratce jmenuje POIS, neboli postorgasmic illness syndrome (postorgasmický syndrom).

Co je to POIS?

Postorgasmic illness syndrome je soubor symptomů (syndrom), při kterém muži mají závažné kognitivní a fyzické příznaky bezprostředně po ejakulaci bez lokální genitální reakce. Příznaky trvají až týden a příčina a prevalence nejsou známy. To nezní moc optimisticky hned na začátek, že? A lepší už to nebude.

Zatímco u ženy vědci alergii na semeno zaznamenali již v roce 1958, POIS, což je nemoc podobná, ale přesto odlišná, nebyla zaznamenána do roku 2002, kdy holandský neuropsychiatr a profesor Drexelské univerzity Marcel D. Waldinger provedl studii zaměřenou na identifikaci příčiny a vývoj metody léčby.

Nové přezkoumání tohoto problému provedené výzkumnými pracovníky urologického oddělení Tulane University zjistilo, že zatímco vědci zůstávají rozděleni, pokud jde o přesnou povahu této poruchy, v tomto souhlasí všichni: "POIS negativně ovlivňuje život pacientů tím, že omezuje sexuální setkání, tlumí romantické vyhlídky, vytváří vnitřní boje, zda se vyhnout erotice, a ovlivňuje plány pacientů."

Jedná se o alergii na vlastní sperma?

Někteří věří, že muži, kteří jsou touto nemocí postiženi, zažívají alergii na své vlastní sperma, jakmile se dostanou do přímého kontaktu. Ale jak je uvedeno v časopise Men's Journal, není tomu úplně tak: "POIS není alergie," říká Waldinger, "ale systémová autoimunitní reakce, která se projevuje mnohými fyzickými a duševními problémy." Obojí je způsobeno nadměrnou reakcí imunitního systému, ale POIS je vyvolán jiným mechanismem a je těžší je od sebe oddělit."

Jiní se domnívají, že reakce je způsobena velkým množstvím hormonů, které přichází s každým orgasmem. Článek, který se objevuje ve zprávě Science Alert, uvádí: "Další hypotéza je, že POIS může nějak vzniknout z chemické nerovnováhy v mozku, protože následkem orgasmu, jsou příznaky podobné abstinenčním příznakům při užívání opiátů." Jinými slovy, tito vědci viní opioidní receptory, když říkají, že když tito muži mají orgasmus, jejich těla by se doslova nemohla vyrovnat s uvolňováním hormonů.

POIS trpí muži

Jedním z důvodů, proč je v současné době k dispozici tak málo informací o této poruše, může být nedostatek hlášení lékařům, že se muži setkávají s příznaky. Podle zprávy agentury Reuters je postorgasmic illness syndrome velmi známý mezi rodinnými lékaři a odborníci tvrdí, že mnozí muži, kteří trpí tímto onemocněním, se za to stydí a jsou z toho zmatení, protože neví, co je špatně. Podle Waldingera se sice pravděpodobně jedná o vzácný syndrom, nicméně mnoho mužů netuší, že se jedná o nějaký rozpoznaný stav (nebo nemoc) a tak k doktorovi nejdou.

V dnešní době je zaznamenáno zhruba 50 případů u mužů, kdy příznaky začaly většinou do 30 minut od ejakulace. Jedná se skoro výhradně o mužskou nemoc. Je zaznamenán pouze jeden jediný případ ženy. Ale vzhledem k tomu, jak málo je o této nemoci známo, může tato žena trpět nemocí jinou.

Příznaky

Zatímco některé příznaky se vám mohou zdát vcelku snesitelné, jako například ucpaný nos, únava a svědění, existují i příznaky, které jsou až brutální a díky nim muži opravdu uvažují o tom, že by se vzdali sexu. Mezi tyto příznaky patří poruchy nálady, podrážděnost, problémy s pamětí, ztráta koncentrace a nesouvislý projev, pocit chřipkového stavu a horečky. Příznaky mohou trvat dva až sedm dní.

Příznaky v praxi

Viktor je Španěl, který trpí touto nemocí. Na diskuzním fóru na internetu mu jeden diskutující poradil, aby si vzal jednu hodinu před sexem niacin, což je jeden z vitamínu B. A jako zázrakem se mu po sexu neudělalo špatně. Od té doby je mnohem šťastnější a může si mnohem více užívat svůj život. Když si ale niacin nevezme, jeho chřipkovité příznaky přijdou. Není to tedy lék, ale pouze zamaskování příznaků.

Michael trpí touto nemocí již od puberty. Za 2 až 6 hodin se u něho objeví příznaky - má uslzené oči, nemůže se soustředit a nemá žádnou energii. Před sexem si musí pečlivě naplánovat, co bude dělat další dny po sexu, především první tři dny. Nemůže do práce, na schůzky ani se jít bavit. Pokud ví, že bude muset něco důležitého zařídit, musí se sexu vzdát. Většinou si sex plánuje na pátek, aby se přes víkend mohl uzdravovat. Opravdu rád by zažil spontánní sex, rychlovku ráno před prací, ale nemůže si to bohužel dovolit. Čím více bude mít sexu, tím bude jeho uzdravení trvat delší dobu. 

Díky televiznímu pořadu vyzkoušel Michael Viktorův tip s niacinem a hlásí skvělé výsledky. Alespoň něco těmto mužům může trochu pomoci od této nepěkné nemoci. Nicméně ne všichni mají takové štěstí a niacin jim nepomáhá. Uchylují se tedy k jiným věcem, většinou se jedná o snížení produkce kortizolu, hluboké dýchání, změna stravy k lepšímu apod.

Díky POIS si nemohou užívat sex jako ostatní lidé

Dopad na sociální život

Je naprosto jasné, že má POIS dopad jak na postižené, tak i jejich blízké okolí. Už jen to, že je člověk nesmírně unavený, neschopný jít do práce nebo kamkoliv jinam ven, a to až 7 dní, není pro společenský život vůbec dobré. Na své problémy se vztahy si pak stěžuje i mladý muž ve videu, který se přezdívá Judgmental Hipster. "Po orgasmu mám opravdu příšerné symptomy, můj mozek nepracuje, jak by měl, jsem unavený a svědí mě oči. Tyto symptomy trvají týdny. Stane se to kdykoliv mám orgasmus, to znamená i při masturbaci. To je samo o sobě docela na nic. Navíc je tu jedna věc - byl jsem už s hodně holkami a vždycky, když jsem jim řekl o svém problému, tak se mnou nechtěli mít nic společného, totálně mě odkoply. To mě pěkně štve. Není to, že bych nemohl mít sex, prostě jenom skončím dřív, abych nedosáhl orgasmu. To i to dokáže ženské vzrušení zrušit? To to nedokážou snést? Já můžu žít bez orgasmu. Ale nechci žít sám do konce života..."

Dopad na psychiku lidí je zřejmý. Nicméně je pravda, že se lidé trpící touto nemocí sexu vzdávat nemusí, ale mohou praktikovat přerušovanou soulož s tím, že si musí dát pozor, aby vůbec nevyvrcholili. Sice to určitě není "ono", ale na druhou stranu (a říkáme to opět) člověk je v tomto případě rád i za maličkosti.

Současný stav výzkumu nemoci a léku

Waldingerova teorie, že se jedná o reakci autoimunitního systému, je v současné době ta, které vědci  a lékaři věří. V současné době neexistuje žádný lék a Waldinger věří, že díky jeho experimentální léčbě, kterou prováděl, lidé opravdu uznají, že se nejedná o alergii na vlastní sperma. Injekčně totiž nemocným mužům podávat jejich vlastní sperma, jako se to běžně dělá právě u alergie na sperma. To dělal pravidelně několik let, také zkoušel léky léky na alergii. V roce 2011 byly sice publikovány některé nadějeplné výsledky, ale v současné době Wildinger tvrdí, že to nepřinášelo své ovoce a tudíž tuto taktiku opustil. Momentálně není v dohledu žádný jiný lék.

Jediné, co je v tuhle chvíli jasné, je to, že se musí udělat mnoho dalších výzkumů, aby se zjistilo, jaké jsou skutečné příčiny této nemoci a mohl se najít odpovídající lék. Mezitím se muži se svou nemocí budou muset poprat sami a ostatní, kteří mají podobné symptomy nebo jakékoliv podezření, by měli navštívit svého lékaře, aby bylo zaevidováno co nejvíce případů.

I když máte jakékoliv problémy, můžete se zaregistrovat na erotickou seznamku a najít někoho, kdo vás bude mít rád takové, jací jste.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.