Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co je to figging a proč ho zkusit?

23.březen 2023
Co je to figging a proč ho zkusit?

Možná netušíte, co to je figging. To nevadí, my vám ale detailně popíšeme, o co se jedná a jak ho můžete bezpečně vyzkoušet, pokud si na to troufnete. Zatím vám dáme jen jednu nápovědu: zázvor.

Rádi bychom vás předem upozornili, že nedoporučujeme zasouvání čehokoliv jiného než čisté, ideálně lubrikované erotické hračky a/nebo části těla do vagíny (i konečníku).

Ale někteří lidé si myslí, že by toto pravidlo mělo mít svoji výjimku a tato výjimka se nazývá figging - tedy strkání kousku zázvorového kořene bez slupky do vagíny nebo konečníku. Ano, je to sexuální záležitost, a pokud to zní, jako by to bolelo, tak o to tak nějak jde...

V čem tkví princip figgingu?

"Figging je sexuální aktivita, která spočívá v zasunutí kořene zázvoru do konečníku nebo vagíny, aby se vytvořil záměrný a intenzivní pocit pálení," říká Julieta Chiara, instruktorka perverzního sexu a odbornice na sex. Malá chemická látka výstižně nazývaná gingerol "je zodpovědná za mravenčení, pálení nebo hřejivý pocit, kterým je tato úchylka známá," dodává sexuoložka a BDSM pedagožka Sunny Megatron, moderátorka amerického Sex Podcastu a šéfredaktorka časopisu Zipper.

Tato úchylka je často součástí BDSM her, takže stejně jako u jiných zvrhlých sexuálních praktik, které možná znáte lépe - výprask, bičování atd. - i zde je bolest velkou součástí hry.

"Pro někoho je přitažlivost figgingu sexuálním potěšením. Intenzivní brnění v takto eroticky citlivé oblasti vyvolává přemíru pocitů, což může zesílit vzrušení a posílit orgasmus," říká Megatron. "Mnozí však samotný pocit nepovažují za příjemný. Dělají to z jiných důvodů - třeba jako součást dom/sub hry nebo pro sadomasochistický aspekt."

Jak na uspokojování pomocí zázvoru aneb figging?

Ať už o tomto kreativním využití zázvoru slyšíte poprvé, nebo vás figging zajímá už nějakou dobu, měli byste si uvědomit několik věcí, než ho vyzkoušíte. Zde je vše, co potřebujete vědět, než si, no, strčíte kořen tohoto koření do vagíny.

Kořeny (hehe) má ve starém Řecku

Figging se prý u starých Řeků a Římanů používal jako trest pro otrokyně, cizoložné muže a zvířata. "Říká se, že akt figgingu je inspirován trestem pro koně, který se v té době používal k výcviku tvrdohlavých nebo reaktivních koní," říká Emerson Karsh. "Ačkoliv pochází ze starověkého Řecka, figging byl formou trestu po celou historii, včetně římské a viktoriánské doby."

Zatímco některé historické zprávy o figgingu zmiňují zázvor nebo ředkev, jiné tento akt označují jako "gingering" s použitím kousku česneku bez slupky. Matoucí, že? (pozn.: ginger = zázvor)

Možná jste o něm slyšeli díky Padesáti odstínům

Možná už jste o figgingu někde slyšeli, ale nemůžete si vybavit kde. Teď vám to objsaníme. Bylo to v trilogii Padesát odstínů a rovnou přinášíme ukázku:

"Vybaví se mi představa, jak je připoutaná k mé lavici, do zadku jí strčím oloupaný zázvor, aby nemohla sevřít hýždě, a pak rozumně použiji pásek nebo řemen. Jo... To by ji naučilo nebýt tak nezodpovědná. Ta myšlenka je nesmírně lákavá."

Pokud máte alergii na zázvor, není tato aktivita pro vás

Pokud máte při konzumaci zázvoru alergickou reakci, vyhněte se mu i pro rekreační účely. "Zázvor může některým lidem podráždit kůži," říká doktorka Carol Queenová, personální sexuoložka společnosti Good Vibrations. Není to zábava!

Ve skutečnosti je bezpečnější, než se zdá

"Ačkoli strkání skutečného kořene do vašich nejcitlivějších otvorů může znít jako opravdu špatný nápad, zdravotní rizika figgingu jsou ve skutečnosti poměrně minimální," říká Megatron. Jak poznamenává Chiara, kořen zázvoru se už dlouho používá pro své léčivé účinky, takže jsou mnohem horší věci, které byste si tam mohli strkat. Pokud budete dodržovat několik zásadních bezpečnostních pokynů (více o nich níže), měli byste figging zvládnout poměrně bezpečně.

Co byste měli vědět o figging?

"Samozřejmě pokud jste náchylné k vaginálním infekcím, může být fíkování tak trochu 'hrou na vlastní nebezpečí'," říká Megatron, protože může dojít k infekci a podráždění. Pokud se pH vaší vagíny rozbouří, když se na ni někdo špatně podívá, pak byste si to možná měla odpustit.

Je třeba zázvor oloupat

Zde je potenciál pro případné potíže. "Jakákoli špinavá část neoloupaného kořene, která se do vás dostane, by mohla vést k infekci močového měchýře nebo pochvy," upozorňuje doktor Michael Ingber, certifikovaný urolog a lékař pro bolesti ženské pánve.

Je také výhodou, pokud se vám podaří, aby byl co nejhladší. "Pokud se někdo chystá provádět figging, měl by se ujistit, že je vložená část hladká," dodává Queen. Nechcete si přece poškrábat se nebo dokonce říznout. Zázvor časem dřevnatí, takže i některé oloupané části mohou být tvrdé.

A pokud zkoušíte figging do zadku, vyřežte si základnu nebo nějakou rukojeť, aby vám nevklouzl celý zázvor do análního otvoru. "Nezapomeňte, že všechny erotické hračky bez rozšířené základny se mohou snadno ztratit uvnitř těla," říká Megatron. "S tím může pomoci výběr většího kořene zázvoru ve tvaru písmene L, podobně jako u hračky na prostatu."

Není pro začátečníky

"Lidé reagují na pocit zázvoru různě a stejně jako u každého jiného zkoumání genitálních pocitů bude těžké pocit zastavit, pokud se rozhodnete, že se vám nelíbí nebo je to na vás příliš," vysvětluje Queen. Dodává, že se z toho nemůžete bezpečně vymanit, takže na to pamatujte.

Figging má i své alternativy

Pokud jste zvědaví na figging, ale nejste si tak jistí, že byste si chtěli užívat s opravdovým kusem zázvoru, existují i jiné, potenciálně bezpečnější způsoby, jak se této úchylce věnovat.

"Teplotní hrátky s chladnými a teplými erotickými hračkami mohou vytvořit podobný smyslový efekt," říká Megatron. "Existují také lubrikanty s přísadami, jako je mentol a mátový olej, které vytvářejí chladivý pocit, nebo skořice a kapsaicin, které zahřívají." Je však třeba poznamenat, že někteří lidé mohou být citliví i na tyto složky.

Ať už se rozhodnete hrát si jakkoliv, Megatron doporučuje nejprve provést kontrolu na menším, méně citlivém místě, abyste zjistili, jak vaše tělo reaguje. "Nejenže byste měli vyzkoušet, zda nenastane alergická reakce, ale je známo, že zázvor i některé složky lubrikantu mohou u některých lidí způsobit podráždění kůže."

Můžete zkusit zapojit i močovou trubici, ale je to mnohem intenzivnější

Jak jednou řekla Samantha Jones: "Máme tam dole tři otvory," a technicky vzato, všechny se dají použít k figgingu. Nicméně figging močové trubice je mnohem méně častá, mnohem pokročilejší a v konečném důsledku i rizikovější technika.

"Tohle rozhodně nejsou hrátky pro začátečníky!" říká Megatron. "Uretrální hrátky s sebou nesou mnohem větší riziko vážné infekce a zdravotních následků." Pokud si myslíte, že by vás tato technika mohla zajímat, Megatron důrazně doporučuje přihlásit se na některý z kurzů bezpečnosti uretrální techniky v místním dungeonu nebo u poskytovatele online vzdělávání v oblasti zvráceností, jako je Kink Academy.

Může se jednat o sólovou nebo partnerskou aktivitu

Partnerský figging podle Queen často zahrnuje dynamiku mezi dominantním a submisivním partnerem. Na druhou stranu sólové hrátky s figgingem by se zaměřily pouze na váš pocit a způsob, jakým zvyšuje vaše erotické potěšení. Většinu BDSM věcí je obvykle dobré vyzkoušet nejprve sólo, abyste si mohli udělat představu, a to platí i pro figging.

"Jsme svými nejbezpečnějšími sexuálními partnery a je dobré zkoumat věci bez tlaku někoho dalšího," říká Chiara. "Zkuste si dát zázvor na vnější stranu análního a vaginálního otvoru a postupovat dovnitř, pokud máte pocit, že to zvládnete."

Vyhraďte si na to nějaký čas

"Bude trvat několik minut, než pocit dosáhne maxima, a pak bude chvíli trvat, než intenzita ustoupí," říká Queen. Obecně platí, že "trvá asi půl hodiny, než pocit přejde z divokého do mírného," dodává, takže se snažte udržet své figgingové hrátky v tomto časovém rámci.

Rádi zkoušíte extrémní a netradiční sexuální hrátky? Figging může být další metou. Hlavně bezpečně!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.