Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co je to emoční erekce a přízračný penis

24.květen 2019
Co je to emoční erekce a přízračný penis

Muži i ženy mají občas problémy týkající se jejich intimních partií. Zatímco ženy může trápit přízračný penis, muže zase emoční erekce. Že jste o těchto problémech nikdy neslyšeli? Tak zjistěte, co to znamená, třeba tím trpíte také a vůbec o tom nevíte.

Ženy trápí přízračný penis

Nejprve dáme přednost ženám a podíváme se na to, co to znamená, když se baví o přízračném penisu. Ono to sice trochu zní, jako by si nějaký vymyslely a pak se s ním uspokojovaly, ale tak úplně to není, i když zas tak daleko od pravdy také ne. 

Co je to přízračný penis?

Jako přízračný penis můžeme označit stav, kdy je žena po sexu, cítí uvnitř sebe penis, ačkoliv už tam žádný není. Je to opravdu takový imaginární penis, dalo by se říct. Takový pocit často ženy cítí ještě hodiny po tom, co už styk skončil. Většinou je to nebolí, ale pocit je to opravdu zvláštní. 

Toto téma se probíralo na diskuzním fóru Reddit, kde se ženy svěřovaly se svými zkušenostmi. Některé psaly, že tento pocit zažívají, když mají sex s mužem, který je velmi vyvinutý. Můžeme tedy říci, že přízračný penis je skutečnost založená na pravdě, ale stejně jako všechny ostatní přízračné věci, i toto je obestřeno mnoha tajemstvími. Na rozdíl ale od spirituálního světa duchů můžeme přízračný penis vysvětlit vědou.

Které ženy přízračný penis pociťují a proč?

Jistě vám vrtá hlavou otázka: To se tomu opravdu říká přízračný penis? No, obecně ano (v angličtině se používá termín phantom dick) a jiný název pro to neexistuje, v lékařství se akorát můžete setkat s názvem vaginální tlak, ale ten je tak neurčitý, že to může znamenat dalších několik věcí. Vlastně se jedná o poměrně běžnou záležitost, a to především v průběhu těhotenství. V časných stádiích těhotenství uvolňují vaječníky hormon zvaný relaxin, který připravuje dělohu a u některých žen to může také vyvolat pocit vaginálního tlaku, nebo dokonce bolesti. Když se tento hormonový nárůst setkává s penetrací, silným orgasmem a přirozeným pohybem pánevních svalů, ke kterému dochází během sexu, je naprosto normální, aby tyto svaly zůstaly napjaté i po sexu, což má za následek přetrvávající pocit tlaku.

Přízračný penis není omezen pouze na těhotné. Další příčinou tohoto trvalého tlaku jsou těsné svaly pánevního dna. Pokud jsou svaly pánevního dna těsné, pak styk s nimi a orgasmus mohou způsobit, že jsou těsnější, což u některých žen způsobuje přetrvávající svalové křeče, které cítí jako tlak v pochvě. A na rozdíl od toho, co jsme zmínili před chvílí u těhotných žen, že tlak je častější po silném orgasmu, tady platí, že u žen, které nejsou těhotné, může být viníkem nedostatek orgasmů. Během sexuální odezvy se nadměrně čerpá krev do pánve, a pokud se nevyskytne orgasmus, krev v okolních svalech přetrvává, což vyvolává pocit tlaku nebo nepohodlí.

Nemusíte být smutné, pokud zažíváte přízračný penis

Jak tento problém napravit?

Velmi záleží na tom, zda tento stav považujete za problém. Jestliže vám to nečiní bolest nebo velké nepohodlí, nemusíte to vůbec řešit. Je to úplně normální a s vaším tělem se neděje nic špatného. Nedá-li vám to ale spát, pro klid svojí duše určitě můžete navštívit gynekologa. Svého gynekologa navštivte také v případě, že vás to bolí nebo se tento pocit stává nesnesitelným. Jsou ale i ženy, které si tento pocit přízračného penisu velmi užívají a líbí se jim. 

Následně se podíváme na problém, který mají muži...

Muže trápí emoční erekce

Muži sice nemusí prožívat menstruační nebo porodní bolesti, ale také mají své problémy, které ženy netrápí, například neočekávané erekce. Asi každému muži se někdy stalo, že v tu nejméně vhodnou situaci (nebo alespoň v té chvíli se ta situace zdála jako nejméně vhodná) se jeho intimní partie rozhodly chovat podle sebe. Pokud se vám to nestalo, určitě to znáte alespoň z filmů. Ale někde mezi těmi všemi druhy nečekaných erekcí, do kterých patří třeba i ranní erekce, najdeme emoční erekci. 

Co je to emoční erekce?

Emoční erekce je věrná svému jménu, tudíž není poháněna sexuálními pocity nebo myšlenkami, ale emocemi. Můžete se bavit úplně o obyčejném tématu a dostat z toho erekci, třeba jako Matt, který mluvil se svou tehdy novou partnerkou: "Bavili jsme se naprosto nezávazně o sňatku, ale jen jsem na to pomyslel, hned mi ztvrdnul. Ještě víc matoucí bylo to, když se to stalo několikrát." Pomyšlení na svatbu byla spíše krásná myšlenka. Ale na druhou stranu se tato erekce může dostavit třeba i v případě, kdy muž vidí svou partnerku naštvanou. Carlosovi se to stalo, když viděl svou partnerku naštvanou stresem v práci. Tomášovi se to poprvé stalo, když byl na střední škole a jeho partnerka se s ním rozešla a po chvíli své rozhodnutí zas vzala zpátky: "Cítil jsem se smutný, ale zároveň šťastný, protože jsem se s ní nechtěl rozejít. Byl jsem z toho dost v rozpacích, protože jsem nechtěl, aby to vypadalo, že chci mít sex hned po tom, co jsme se skoro rozešli."

Emoční erekce může potkat každého muže

Kteří muži a proč emoční erekci prožívají?

"Jistě, očekáváme, že erekce se objeví jako reakce na jakýkoli druh senzorického vstupu, který je vzdáleně sexuální - ať už je to zrak, zvuk, dotek, chuť nebo dokonce vůně parfému," říká David Shusterman, MD, urolog z NY Urology. "Pokud má člověk např. Erotickou paměť připojenou k patám, může dostat emocionální odezvu právě od nich," říká. Dokonce i závan sexu v nevhodném čase je určitým smyslem. 

Vysvětlení pro tuto záležitost je ale trochu těžší. "Nejsou tu žádné patrné sexuální stimuly, to ale neznamená, že tu nejsou žádné podvědomé," říká Holly Richmond, PhD, somatická psycholožka a certifikovaná sexuální terapeutka. Dáme příklad na zážitku Matta - kdyby se mu dostalo nadšeného "Ano!" při požádání o ruku, rozpohybovalo by to autonomní systém. To je část mozku, která ovládá tělesné funkce, jako je dýchání, ale třeba právě i erekci. Je to také důvod, proč muži často zažívají i erekci ze strachu. "Ať už se jedná o dobré, nebo ne zas tak moc dobré emoce, tělo bude reagovat," doplňuje Richmond.

Některé události mohou také vyvolat primární pocity, které mohou nechtěně uvést penis do pozoru. Když muž vidí, že žena pláče, má touhu ji ochránit, což může vyvolat pocit mužnosti. Ne vždy to znamená, že muž chce mít teď zrovna sex, jedná se spíše o viditelný následek jeho pocitů. Rachel si pamatuje, jak měla vztah na dálku. Její partner měl emoční erekci vždy, když se loučili. Když se ho zeptala, odkud se to bere, tak odpověěl, že neví, že ji prostě jen miluje. 

Jak tento problém řešit?

Jestliže atmosféra zrovna není žhavá a vy si všimnete, že se penis vašeho partnera postavil, nedělejte z toho tragédii, není žádné monstrum. Můžete si toho nevšímat, ale když by vás to znepokojovalo nebo vám to přišlo divné, bude lepší si o tom promluvit, vysvětlení totiž může být celkem milé a lichotící. Nebo si z toho můžete dělat srandu, stejně jako Christian a jeho partnerka. Když u nich dojde na tuto situaci, zeptá se ho "To už zase ti stojí díky mým slzám?" a on odpoví typickou filmovou větu: "Není to tak, jak to vypadá!" Jinak ale není nutné tento problém nijak řešit s odborníkem nebo ho zveličovat (pokud vám ovšem nestojí po celé dny).

Emoční vzrušení a ženy

U žen není vzrušení tak viditelné, a právě proto se takovým situacím vyhnou celkem snadno. To ale neznamená, že by je neprožívaly! Vzrušení způsobené zvýšeným tokem krve do genitálií se děje samozřejmě také, a Richmond dokonce říká, že ještě častěji než u mužů, protože hlavním sexuálním orgánem ženy je mozek. Díky tomu mají ženy více propojené sexuální vzrušení s pocity. Ženy se rády cítí v bezpečí, ochraňované a šťastné. Pokud se jim toho dostane, může to zažehnout jiskru jejich nadrženosti, stejně jako u Amy: "Když se s partnerem hádáme o nějakém problému mezi námi, vzruší mě to, protože mi ukazuje, jak moc mu na mě záleží." Některé toto emoční vzrušení dokonce může podle některých žen konkurovat i sexu samotnému. Když Alley její partner požádal o ruku, zažila pocit, jako by jí na chvíli explodoval mozek, byla jako omámená a přirovnává to k pocitům z hodně dobrého orgasmu.

Jak vidíte, mužiženy mají své problémy, které nejsou vždy příjemné. Ať už jste prožili pocit přízračného penisu, nebo emoční erekci, nemusíte z toho mít obavy. Oboje jsou normální reakce těla, které mohou být jen trochu překvapující, ale neublíží vám a neznamená to, že by vaše tělo nefungovalo správně.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.