Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co je endometrióza a jak ovlivňuje sexuální život?

15.březen 2019
Co je endometrióza a jak ovlivňuje sexuální život?

Endometrióza je onemocnění, které může značně znepříjemnit život, včetně toho sexuálního. Jak se projevuje a co můžete čekat při sexu?

Pro mnoho žen není nepříjemné jen samotné onemocnění, je pro ně dosti obtížné o tom i mluvit, protože svůj problém nemusí úplně chápat, nebo nemají jasnou diagnózu. Endometrióza způsobuje velmi bolestné menstruace u žen a zároveň vážně ovlivňuje její sexuální život (a nejen její, pokud má partnera).

Možná se nyní ptáte, co je to vlastně za onemocnění? My pro vás máme odpověď! Endometrióza je onemocnění, při kterém děložní sliznice (endometrium), která by měla lemovat vnitřek dělohy, roste mimo ni. Při menstruačním cyklu funguje tak, jak má, nabývá na objemu, posléze se roztrhne a dojde ke krvácení. Má to však malý háček. Neexistuje žádná cesta, kterou by tkáň mohla opustit tělo a tak se nahromadí, což ve většině případů způsobuje extrémní bolest. A protože bolest je vedlejší příznak menstruace, mnoho žen tomu nevěnuje velkou pozornost a myslí si, že je to normální. Přičemž jiné symptomy, které se mohou objevit, mohou být matoucí a případně znepokojivé.

Když si jako příklad vezmete sex, endometrióza při něm může způsobit nesmírnou bolest pro ženu. Kromě toho existují další druhy symptomů, které se mohou projevit. Pokud si její partner nastuduje veškeré informace o endometrióze, ukáže to nejen to, že mu na partnerce záleží, ale zároveň bude obeznámem s tím, co to znamená. Člověk si může jednotlivých příznaků všimnout, i když si s někým pouze užívá sex. Samozřejmě by neměl předpokládat, že žena trpí endometriózou, jeho vědomosti o tomto onemocnění však mohou oběma zpříjemnit zážitek. Jste připraveni se přiučit několik věcí, které byste měli vědět, než budete mít sex? Pak pokračujte ve čtení.

Žena může mít suchou vagínu

Když je žena trpící endometriózou vzrušená, její vagína nemusí být stejně vlhká jako u zdravých žen. Onemocnění v současné době není možné plně vyléčit, díky různým metodám lze ale zmírnit bolest, odstranit endometrická ložiska, zábranit návratu příznaků a zachovat plodnost. Pokud žena užívá léky, které způsobují pokles estrogenů, může to přispět k vaginální suchosti. Tento problém lze vyřešit užíváním lubrikačního gelu, aby se zabránilo podráždění během pohlavního styku.

Sex v misionářské poloze může být velmi bolestivý

Misionářská poloha je klasická poloha, která má své příznivce, ale i odpůrce. Bez ohledu na to, zda patří mezi vaše oblíbené, nebo ne, sex v této poloze není vhodný. Staromódní misionářská poloha je pro ženu nejbolestivější - děloha se naklání dozadu a tím způsobuje neskutenčou bolest. Pokud na polohu nedáte dopustit, zkuste podložit pánev polštářem, aby se trochu změnil úhel.

Když žena trpí endometriózou, není pro ni sex v misionářské poloze nejvhodnější

Možná budete muset vyzkoušet několik sexuálních poloh

Je pravděpodobné, že budete muset trochu experimentovat a vyzkoušet různé polohy, neboť některé úhly mohou být příjemnější. Bolest může zasáhnout různé části ženského pohlavního ústrojí a penetrace v některých polohách bolí víc než v ostatních. Proto se podle toho musíte podřídit a přijít na to, co vyhovuje vám oběma.

Po sexu se může objevit krvácení

Sex a orgasmy namáhají citlivou tkáň vytvořenou endometriózou. V důsledku toho není neobvyklé, že bude žena po sexu krvácet. Pokud se to stane, může z toho být v rozpacích. Klíčem je zůstat v klidu a vyjádřit pochopení toho, čím prochází. Jestliže ke krvácení dochází běžně, můžete si připravit ručník někam, kde ho budete mít po ruce.

Nejvhodnější doba pro sex je po menstruaci

Když zkusíte mít sex v různých dnech během měsíce, můžete zaznamenat obrovský rozdíl. Pohlavní styk může být méně bolestivý během menstruačního cyklu. Nejvhodnější doba, kdy můžete mít sex, je po menstruaci a to do té doby, než žena začne ovulovat.

Žena nejspíš ví, co u ní funguje nejlépe

Je praděpodobné, že žena, u které byla diagnostikována endometrióza a zároveň se už nějakou dobu se léčí, přišla na to, co jí je, nebo není příjemné, pokud tedy byla od své diagnózy sexuálně aktivní. V takovém případě je klíčem komunikace. Její partner by se měl ptát a naslouchat. Může se stát, že žena bude trochu v rozpacích kvůli krvácení, nebo něčemu jinému. Podpora a porozumění prohlubuje intimitu a spojení mezi partnery. Dejte jí najevo, že tu jste pro ni a uznejte to, čím si prochází, protože to je to nejlepší, co pro ni můžete udělat.

Hledáte partnera, se kterým byste si mohli užívat sex a zároveň v něm měli oporu? Zkuste se zaregistrovat a poohlédnout se po něm na sex seznamce.

[rox]

Zdroj: https://www.menshealth.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.