Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co dělat, když váš sexuální život ovlivňuje chronické onemocnění?

5.duben 2019
Co dělat, když váš sexuální život ovlivňuje chronické onemocnění?

Postihuje-li váš život nějaké chronické onemocnění, může to mít negativní dopad na mnoho aspektů vašeho života a to včetně toho sexuálního. Co můžete udělat, abyste zlepšili svůj sexuální život při chronickém onemocnění?

Chronická onemocnění mění mnoho aspektů každodenního života, bez ohledu na to, zda jste to vy nebo váš partner, kdo má zdravotní problémy. Jedním z hlavních problémů, se kterým se muži a ženy potýkají po diagnóze, je způsob, jakým onemocnění ovlivňuje jejich vztah a společný sexuální život. Fyzická intimita a sex jsou zdravou, nezbytnou součástí každého vztahu, nicméně pokud se někdo z vás potýká se zdravotními problémy, jedním z prvních aspektů, který je negativně ovlivněn, se často stává vaše libido.

Někteří lidé se dokonce potýkají nejen s jedním chronickým onemocněním (může se například jednat o diabetes, srdeční onemocnění, depresi), ale s kombinací 2 nebo 3 onemocnění. Mnoho těchto chronických onemocnění může způsobit problémy se sexuální funkcí a vy nakonec začnete uvažovat nad tím, jak můžete svůj sexuální život zlepšit, jak si zvýšit libido a fyzickou intimitu, aby byl váš sexuální život uspokojivý. Mezi onemocnění, která toto způsobují, patří již zmíněný diabetes a onemocnění srdce a cév, dále pak neurologické a autoimunitní onemocnění.

Když vám lékaři stanoví diagnózu chronického onemocnění, je to zážitek, který otřese celý váš svět a obrátí vám život naruby bez ohledu na to, kolik vám je let. Chronicky nemocní lidé často pociťují emocionální úzkost a mají potíže komunikovat o svých pocitech. To zahrnuje schopnost tohoto jedince se zapojit do profesních, sociálních a rekreačních aktivit.

Negativní vliv na sexuální život párů se může stát překážkou, když se nebude řešit

Potýkáte-li se s chronickým onemocněním, můžete mít vůči sexu smíšené pocity a emoce. Nejistota naruší vaši životní rovnováhu a vy i váš partner se budete cítit v koncích. Jste zdrceni, protože jeden z vás se cítí zahanben a nikdo z vás se nesnaží zlepšit vaši komunikaci, přestože si toho ze své neverbální komunikace hodně berete. Ten z vás, který má chronické onemocnění, se může cítit méně atraktivní, méně sebejistý a znepokojen tím, jak tělo funguje a přizpůsobuje se nemoci. Úzkost si vybere svou daň na vás i vašem partnerovi, protože si budete dělat obavy o vaši sexuální aktivitu a potíže s touhou a vzrušením.

Při chronickém onemocnění se mohou objevit fyzické změny jako například změny ve vašem těle, vedlejší účinky způsobené léčbou, sexuální dysfunkce a nízké libido, únava a bolest. Můžete však také zaznamenat psychické změny, jako je deprese a výše zmíněná úzkost. Ze všeho nejvíc vás ale provází všudypřítomný strach ze sexuální schopnosti a výkonnosti.

Váš vztah s partnerem může ovlivnit rozvoj a zvládání chronického onemocnění různými způsoby. Když jste oba v optimální rovnováze mezi intimitou a autonomií, vaše hranice se dotýkají, ale zůstávají odlišné. Je proto velmi zásadní, abyste si byli oba vědomi, co ten druhý cítí a potřebuje. Je to důležité proto, že tohle vědomí bude řídit a určovat sexuální intimitu ve vašem vztahu. Dále je důležité si uvědomit, že váš předchozí úspěch při řešení obav, týkajících se sexuální intimity, bude určovat, jak dobře se budete vyrovnávat s nemocí.

Obecně schopnost zvládat těžké situace a sexuální funkce jsou propojené u chronicky nemocných, proto je důležité identifikovat a podporovat silné stránky ve vašem vztahu, aby se zmírnil stres z onemocnění. Váš vztah by neměl ani během nemoci strádat, přestože díky ní můžete mít oba dva strach ze ztráty a osamělosti. Vyhraďte si čas na posílení svých komunikačních dovedností a snížení dopadu chronického onemocnění na intimitu, neboť komunikace vám v mnohém pomůže i přes vaše zdravotní problémy.

Jedna část této intimity je sexualita. Mnoho lidí netuší, že sex může být mocným zdrojem útěchy, potěšení a intimity v životě, jenž je omezen bolestí a nemocí. Co s partnerem můžete v rámci svého sexuálního života udělat je, že zjistíte, co je možné, na rozdíl od toho, co kdysi bylo dosažitelné, rozšíříte si své obzory a svým poznatkům se podřídíte.

Chronické onemocnění může způsobit problémy v sexuálním životě

Jak si můžete zvýšit libido a zlepšit si tak sexuální život při chronickém onemocnění?

Nyní vám prozradíme, jak si zvýšit libido, prohloubit intimitu s partnerem a zlepšit sexuální život ve vztahu, když jeden z vás trpí chronickým onemocněním.

Komunikujte o svých potřebách

Komunikace o vašich potřebách by měla být vzájemná. Tedy vy je sdělíte svému partnerovi a naopak. Jedná se o nejdůležitější část každého intimního vztahu.

Řešte problém společně

Svůj sexuální život můžete společně zlepšit, když k tomu budete přistupovat jako tým. Promluvte si o svých emocionálních potřebách v rámci sexuální intimity a dalších faktorů ve vašem vztahu. A podle toho poté konejte.

Zvažte terapii pro páry

Jste v dlouhodobém vztahu a ztratili jste chuť na sex, protože u jednoho z vás lékaři diagnostikovali chronické onemocnění? Zkuste si vyhledat nebo se zeptat svého lékaře, zda by vám nedoporučil nějakého sexuálního poradce. Ten vám i vašemu partnerovi může pomoci s vašimi sexuálními problémy, související se sexuálním zdravím a nízkým libidem. Rovněž vám poskytne další návrhy, jak řešit vaše problémy, pokud zahrnují sexuální dysfunkci (problémy s touhou a vzrušením, erektilní dysfunkce a sexuální bolesti). Terapii samozřejmě můžete zvážit, i když nemáte partnera a kromě chronického onemocnění čelíte zároveň sexuálním problémům.

Zjistěte si co nejvíce informací o onemocnění

V případě, že jste si o onemocnění nezjistili více informací, udělejte to. Ať už jste to vy, u koho bylo diagnostikováno onemocnění, nebo váš partner. Když budete mít všechny tyto informace v hlavě, naskytne se vám možnost se více sblížit a vaši situaci lépe pochopit a budovat tak vaši intimitu.

Dávejte na sebe vzájemně pozor

Dávejte pozor, zda si u partnera nevšimnete známek deprese (u toho, který trpí chronickým onemocněním) a zároveň na jeho celkové zdraví. Samozřejmě cílem je být milencem, který není pečovatel, ale občas se stane, že partner tuto roli musí převzít. A jak jsme již zmínili výše, je tu i možnost poradenství, jež nemusí být nutně pro páry. Když se rozhodnete pro poradenství, může to být pro vztah i sexuální život zdravé a prospěšné!

Nemáte partnera a rádi byste nějakého našli? Mrkněte na sex seznamku, zda vám někdo nepadne do oka.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.