Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Chcete zvýšit chuť na sex? Tato afrodiziaka vám pomohou

5.květen 2019
Chcete zvýšit chuť na sex? Tato afrodiziaka vám pomohou

Cítíte, že by se vám hodilo, kdyby se vaše touha po sexu zvýšila? Nebo chcete zvýšit chuť na sex svojí polovičce? V tom případě čtete správný článek, protože v tom dnešní se dozvíte neuvěřitelných 26 přírodních afrodiziak, která vám s tím pomohou.

Co je to afrodiziakum?

Synonymum pro slovo afrodiziakum nenajdete, ale můžeme vám toto slovo vysvětlit. Jedná se o látku nebo prostředek určený ke zvýšení chuti na sex. Může být různých druhů, některá jsou přírodní, jiná chemická, může se jednat o potraviny, koření, bylinky, ale třeba i vůně nebo produkty ze živočichů. Vyzkoušet můžete všechny druhy, většinu z nich máte doma nebo naleznete hravě v obchodě (ačkoliv existuje i pár druhů, při jejichž pořízení si sáhnete hlouběji do kapsy). Ne na každého bude fungovat vše a stejně. Někteří muži ale dokonce mohou přijít na to, že ještě nejsou zralí na viagru, ale že si stačí trochu pohrát s těmito afrodiziaky a je vystaráno. Měli by se ale spíše soustředit na proteiny (neboli bílkoviny) a tuky, které je nabudí, zatímco ženy by se spíše měly zaměřit na cukry, jelikož ty jim pomáhají uvolnit se a relaxovat. Takže afrodiziaka pro muže a pro ženy se trochu liší.

Jaké potraviny nejvíce pomohou zvýšení vaší touhy?

Možná jste už někdy slyšeli, že účinným afrodiziakem jsou ústřice. Ale nemusíte kvůli tomu po celém městě shánět takové, pro Čechy poměrně exotické, jídlo na to, abyste mohli říct, že jste si s partnerem zpříjemnili večer díky afrodiziakům. Existuje spoustu dalších potravin, které byste měli vyzkoušet a neměli by vám ujít, pokud hodláte v této oblasti experimentovat. Které to jsou?

Maca

Maca neboli řeřicha peruánská je pro své afrodiziakální účinky opravdu velmi známá a hned se toho chytily i firmy, které dodávají (nejen) do lékáren doplňky stravy. Jenni Skyler, certifikovaná sexuální, vztahová a manželská terapeutka, říká: "Maca, jejíž kořen se podobá řepě a je z něj dělán čaj, se také nazývá perunáská přírodní viagra. Zvyšuje energii, vytrvalost, plodnost a libido." Marta Montenegro, specialistka na výživu žen a plodnost, pak dodává (ačkoliv to ještě nemá ověřeno řádným výzkumem): "Její kořen je bohatý na hořčík a vlákninu, které jsou dobré pro zlepšení vytrvalosti a pohody." 

Dýně

Dýně má vysoký obsah vlákniny a draslíku - oboje skvělé pro vytrvalost. A také obsahuje horčík, který pomáhá zklidnit nervy a svaly.

Šampaňské

Obecně šampaňské za afrodiziakum považovat nemůžeme, ačkoliv je známo, že malé množství alkoholu u žen způsobuje zvýšení touhy a snížení zábran. Větší nebo chronická konzumace ale naopak libido snižuje a stejně tak i celkové zdraví.

Celer

Celer obsahuje malá množství androstenonu, což je mužský feromon, který ženám připadá u mužů sexy. Nikde se ale neuvádí, kolik celeru byste museli sníst, aby to opravdu mělo nějaký efekt. Pokud na to ale máte čas (a především chuť), můžete to zkoušet.

Česnek

Jestliže jste s partnerem již delší dobu a přežijete, že budete mít česnekový dech, tak se určitě vyplatí si ho dát. Česnek má vysoký obsah alicinu, který zvyšuje průtok krve a celkově stimuluje celý kardiovaskulární systém.

Piniové oříšky

Pokud má člověk nedostatek zinku, piniové oříšky mohou pomoci zvýšit libido. Také obsahují řadu dalších zdravých olejů a fytochemikálií, které podporují celkové zdraví a jako bonus mohou zvýšit libido. V podstatě, když je vaše tělo šťastné, vaše šance na vzrušení jsou vyšší.

Ženšen

Asijské a americké druhy ženšenu pomáhají libidu i sexuální výkonnosti. Ženšen pravděpodobně ovlivňuje centrální nervový systém a během toho mění hormony.

Z různých druhů afrodiziak si můžete namíchat nápoj lásky

Jablka

Jablka údajně také dokáží zvýšit sex drive. Studie z roku 2014 tvrdí, že jedno jablko denně zlepšuje kvalitu sexuálního života u mladých žen.

Šafrán

Existují určité impozantní důkazy o vlivu šafránu na sexuální apetit. Historie šafránu jako afrodiziaka se datuje do dob Kleopatry, která se údajně koupala v šafránovém mléku právě kvůli jeho afrodiziakálním vlastnostem. Nedávné studie také ukázaly, že šafrán také pomáhá zvýšit pohyblivost spermií u neplodných mužů a může snížit některé sexuální vedlejší účinky z užívání některých antidepresiv.

Chilli papričky

Kapsaicin, látka zodpovědná za to, že jsou chilli papričky pálivé, stimuluje nervová zakončení na jazyku, což uvolňuje epinefrin (adrenalin) - chemickou látku, která zvyšuje tepovou frekvenci a uvolňuje endorfiny (přírodní opiáty nalezené v našem těle). Rozhodně byste je ale měli jíst a ne třít partnerovi po těle.

Fíky

Fíky jsou považovány za sexuální stimulanty, protože mají vysoký obsah aminokyselin, které zvyšují sexuální vytrvalost a zvyšují libido.

Chřest

Vysoké množství vitamínu E v chřestu může zvýšit průtok krve a kyslíku do genitálií. Jsou v něm také vysoké hladiny draslíku, který je spojený s produkcí pohlavních hormonů

Avokádo

Aztécké slovo pro avokádo je "ahuacatl", což znamená "varle". To ale není vše, jak se avokádo spojeno se sexuální tematikou. Také obsahuje vysoké hladiny kyseliny listové, vitamínu B9 (poskytuje tělu více energie) a vitaminu B6 (který pomáhá zvyšovat produkci testosteronu).

Banány

Banány obsahují bromelainový enzym - věří se, že zvyšuje sexuální touhu člověka - stejně jako vysoké hladiny draslíku, riboflavinu a vitamínu B2 (což je důležité pro udržení vašich energetických hladin při současné erekci).

Čokoláda

Čokoláda obsahuje fenylethylamin - stimulant, který vyvolává vzrušení a pocit pohody. Ani přírodní kofein vám neublíží, naopak. Ujistěte se, že budete jíst tmavou čokoládu, která má minimálně 75 procent kakaa.

Ústřice

Tyto mořské plody obsahují tuny zinku - minerálu důležitého při produkci testosteronu a spermií. Navíc obsahují dopamin, chemickou látku mozku, která zvyšuje touhu.

Granátová jablka

Granátová jablka jsou plná antioxidantů, které jsou důležité pro snížení zánětu a snížení ucpávání tepen, a pomáhají poskytovat větší průtok krve do všech oblastí vašeho těla, včetně genitálií. Některé studie naznačují, že šťáva z granátových jablek může být užitečná při erektilní dysfunkci.

Čokoláda a jahody tvoří skvělý afrodiziakální pár

Červené víno

Nejen, že vám může pomoci dostat se do nálady, resveratrol v červeném víně je silný antioxidant, který opět pomáhá snižovat zánět a pomáhá doslova rozpumpovat vaši krev - to je bez diskuze.

Losos

Losos má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, což je důležité nejen pro zdraví srdce, ale také pomáhá libidu tím, že dodává stavební bloky pro výrobu estrogenu, testosteronu a progresteronu. Tak jaký recept z lososa zvolíte?

Mandle/Vlašské ořechy

Nejen, že byly vždy symbolem plodnosti v umění, ale jsou hlavním zdrojem prospěšných mastných kyselin, jako je omega-3, které opět pomáhají při produkci hormonů. Vůně mandlí údajně vyvolává vášeň u žen.

Vanilka

Nejen, že vanilka voní sexy, ale navíc vás může celkově uklidňovat. No, už se vám aspoň nebude zdát divné, proč si dokážete dát několik kopečků zmrzliny večer před spaním.

Vodní meloun

Vodní meloun má vysoké množství citrulinu, cože je fytonutrient. Zvyšuje množství kyseliny dusičné v těle, což zase zvyšuje průtok krve, relaxaci cév a sexuální vzrušení.

Med

Historické okénko: Již ve starověkém Řecku Hippokrates předepisoval med pro sexuální vitalitu. Toto "tekuté zlato" obsahuje bór, který pomáhá regulovat hladiny hormonů a oxidu dusnatého (což pomáhá zvýšit průtok krve během vzrušení). Oxid dusnatý také pomáhá rozšiřovat krevní cévy, které se podílejí na tvorbě erekce a klitorisu.

Káva

Podobně jako čokoláda, i kofein v kávě zvyšuje vytrvalost a může zvýšit náladu (protože kdo by mohl být šťastný, zatímco se snaží udržet oči otevřené...). Káva také zvyšuje hladinu dopaminu v mozku, což je látka, která zvyšuje chtíč a potěšení.

Jahody

Legenda říká, že jahody jsou stvořené ze slz ve tvaru srdce, které měla Afrodita, když se dozvěděla o smrti svého milence Adonise. Jahody v dnešní době pro vás ale takové utrpení nepředstavují, ba naopak! Jsou plné vitamínu C, který je důležitý pro produkci pohlavních hormonů a chemických neurotransmiterů v mozku ke zvýšení libida. Kromě toho může vitamin C pomoci udržet váš imunitní systém ve formě.

Třešně

Další sexy ovoce! Nejenže obsahují draslík a vitamín C, obsahují také antokyany (látky zodpovědné za jejich červenou barvu), silné antioxidanty, které snižují zánět a pomáhají udržovat zdravou sexuální touhu.

Co bohužel afrodiziakem není?

Občas se někde mihne zpráva, že šlehačka je afrodiziakum, bohužel se její údajné afrodiziakální účinky nikdy nepotvrdily. To ale neznamená, že si s ní nemůžete pohrát i trochu jinak.

Co působí jako anti afrodiziakum?

  • Jste muž a rád si děláte popcorn v mikrovlnce? Možná byste měl přestat, protože složky, které se nachází v pytlíkách s popcornem, a stejně tak nepřilnavé povrchy některých pánviček způsobují nižší počet spermií.
  • Mléčné výrobky, jako jsou mléko nebo sýry, z kravského mléka mohou obsahovat hormony, které negativně ovlivňují hladinu estrogenu a testosteronu.

Snad jste si ve velkém seznamu přírodních potravin a rostlin vybrali ta afrodiziaka, která by vám mohla chutnat. Určitě nic nezkazíte, když některá zkombinujete a připravíte si třeba chutnou večeři. To pak budete mít opravdu zajímavý a vzrušující večer, který ale bude nanic, když ho nebudete mít s kým strávit. Proto se zaregistrujte na erotickou seznamku a najděte si tam partnera, se kterým by se vám líbilo si takovou vášnivou noc užít.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.