Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Bizarní fakta o sexu od Rachel Feltman

13.říjen 2022
Bizarní fakta o sexu od Rachel Feltman

Na to, že je společnost posedlá sexem, o něm víme až znepokojivě málo. Jistě, možná víte, které části co dělají a jaká je obecná mechanika tohoto aktu (i když jen mlhavě - buďme upřímní, sexuální výchova a porno nejsou zrovna medicínsky hluboké).

A ano, možná jste v tom dokonce tak dobří, jak si myslíte. Ale i když tento základ možná máte, víte opravdu o dlouhé a husté historii sexu? A co třeba původ podivných společenských norem obklopujících sexuální styk? Pravděpodobně ne.

Přichází vědecká novinářka Rachel Feltman, autorka knihy Been There, Done That: A Rousing History of Sex. Považujte Feltmano za sexuální pedagožku, kterou jste si vždycky přáli. Zdaleka není jen bezradnou učitelkou tělocviku na střední škole, která v sexuální výchově propaguje taktiku strašení abstinencí. Feltman jde ve své knize do hloubky, poučí masy o staleté historii kontroly porodnosti, přepne na jiný rychlostní stupeň, aby upozornila na evoluční noční můru, kterou je kachní penis, a vše završí ódou na perverzní historické postavy. V podstatě se věnuje všemu.

Feltman je vtipná, upřímná a báječně znalá lidské sexuality. Nedávno hovořila s časopisem Men's Health o své nové knize, podivné historii smilstva a o tom, jak můžeme mít všichni lepší sex.

Rozhovor s autorkou Rachel Feltman

Ve své knize říkáte, že naše současná společenská definice sexu je hluboce chybná a může nám škodit. Můžete o tom trochu pohovořit?

Myslím, že i mezi lidmi, kteří skutečně přijímají queer nebo jiné než genderové identity, panuje rozšířené přesvědčení, že sex je ve své nejpřirozenější a nejzákladnější podobě něco, co spolu dělají dva lidé opačného pohlaví s cílem zplodit dítě. Já osobně jsem vyrostla v domnění, že je samozřejmé, že jediným účelem sexu je reprodukce, takže cokoli jiného s ním děláme, je jen moderní lidská podivnost. Ale když se podíváte zpět na evoluční historii sexu, je jasné, že tento akt slouží spoustě různých účelů jak u lidí, tak u zvířat.

Když považujeme jakýkoli sex, který nemá rozmnožovací potenciál, za něco méněcenného, redukujeme to, co je ve skutečnosti nesmírně složitou evoluční strategií, na něco opravdu, ale opravdu nudného. A také nutíme lidi, aby se styděli za své tělo a své touhy. Dobrá zpráva je, že sex může být v podstatě čímkoli, co si přejete, a to už od dob, kdy lidé ještě neexistovali!

Jaké jsou tedy některé z účelů sexu u lidí a "nelidí"?

Sex je nástrojem sociálního sbližování, zdrojem potěšení, a dokonce i způsobem, jak zpacifikovat vrstevníky, kteří by se jinak mohli stát nepřáteli. Když se nad sexem zamyslíte v tomto rámci, možná si začnete uvědomovat, že být nemonogamní, queer, asexuální, promiskuitní - to vše zapadá do opravdu složité mozaiky "přirozeného" sexu.

Když si toto všechno uvědomíte, co je podle vás vůbec takzvaný "normální sex"?

Myslím, že každý sex je divný - což také znamená, že žádný sex není divný, pokud se při něm všichni dobře baví. Bohužel se nám dostává spousty společenských ohlasů, které tvrdí opak.

Pojďme si o tom trochu popovídat...

Většina z nás tráví spoustu času obavami, že se naše tělo nebo úchylky příliš vymykají normě nebo ideálu, abychom si zasloužili lásku a potěšení. Po prozkoumání celé historie sexu mohu s jistotou říct, že je to naprostá blbost. Z mého pohledu bychom se měli starat pouze o to, abychom v honbě za vlastním sexuálním uspokojením neubližovali ostatním živým tvorům. To znamená komunikovat se svými partnery a ujistit se, že máte souhlas - skutečný, nadšený, nevynucený souhlas - od někoho, kdo má sílu a zralost říct vám ne. Pokud ho máte, neztrácejte čas starostmi o to, zda jste normální, nebo ne.

Vaše kniha vyšla těsně před zrušením rozsudku Roe v. Wade. Ve své knize se zabýváte právem na potrat, "zákony o tlukotu srdce" a nebezpečím zákazu přerušení těhotenství. Přistupovala byste k těmto tématům stejně i nyní?

Když jsem odevzdávala rukopis své knihy, nikdy jsem nemohla tušit, že se chystá zrušení rozsudku Roe v. Wade. Ale myslím si, že informace, které jsem do knihy zahrnula, jsou stále tím, co lidé potřebují vědět. Státní omezení potratů se odvolávají na nekvalitní "vědu", která podporuje myšlenku osobnosti plodu, a všechny důkazy, které máme, naznačují, že zákazy potratů nezpůsobují pokles počtu potratů.

Jaká je tedy skutečná věda, pokud jde o potraty?

Skutečné vědecké poznatky jsou jasné: komplexní sexuální výchova, snadno dostupná zdravotní péče a obohacující programy na podporu marginalizované mládeže mohou pomoci snížit počet nechtěných těhotenství. Placená rodinná dovolená, vyšší minimální mzda a podpora pracujících rodičů mohou pomoci lidem, kteří chtějí mít děti, aby je skutečně měli. Zákaz potratů jednoduše ztíží ženám, transsexuálům a nebinárním osobám přístup ke zdravotní péči, když ji potřebují.

Přečtěte si bizarní fakta o sexu od Rachel Feltman

Co je důležité mít na paměti, pokud jde o současné rozhovory o přístupu k potratům?

Jak vysvětluji ve své knize, potraty jsou pravděpodobně téměř stejně staré jako náš druh. Lidé se vždy snažili mít reprodukci pod kontrolou a je to zcela přirozené a zdravé. Na druhou stranu historie debaty o potratech, jak ji známe dnes, je nesmírně krátká: Ještě před více než sto lety byly potraty soukromou a osobní záležitostí, případně záležitostí mezi vámi a vaším náboženstvím. Myšlenka nuceného těhotenství je všechno jiné než přirozená a představa, že by se tato kontrola vnucovala jinak svobodným občanům, by byla pro většinu kultur v historii šokující.

Poučila jste mě, že společnost Kellogg's vytvořila kukuřičné lupínky, aby řešila masturbaci, v naději, že pomůže mužům předat bobky stimulující prostatu. Zásadní otázka: Jedla jste cornflakes od doby, kdy jste to zjistila?

Já sama jsem spíš na ovesné vločky. Ale na počest našeho dalšího oblíbeného prodejce "vlákniny proti masturbaci" jsem si udělala koktejl s cukrovou směsí Teddy Graham.

To se počítá.

Jsem si jistá, že pouhý pohled na něj by ho zabil.

V závěru své knihy se dělíte o informace některých svých oblíbených neškodných historických úchylech. Můžete se jen tak pro zajímavost podělit o svého nejoblíbenějšího historického úchyla?

Musela bych si vybrat Jamese Joyce. Dopisy, které psal své ženě Noře, jsou tak šokující oplzlosti, ale o to zábavnější je je číst, protože je z nich patrné, že se navzájem zbožňovali. Kdo by řekl, že úchylka na prdy může být tak romantická? Já určitě ne.

Proč je vyvoleným právě James Joyce?

Myslím, že James a Nora Joyceovi jsou skvělým příkladem toho, jak ujetí můžete v posteli být, aniž byste dělali něco, kvůli čemu by se váš partner nebo partneři cítili špatně, což je něco, co se ve spoustě populárních médií o perverzním sexu říká špatně.

Na začátku knihy mluvíte o tom, jak divné jsou kachní penisy. Další zásadní otázka: Mám si vygooglit, jak vypadá kachní penis?

Pouze pokud chcete mít noční můry!

Poznámka redakce: Vygooglila jsem si to. Taky to uděláte, co?

Ale vážně, proč je důležité pochopit původ a historii sexu?

Název mé knihy mluví za vše: Už jsme to zažili milionkrát, takže si nedělejte příliš velké starosti s tím, jaký by sex měl nebo neměl být. Hlavně nebuďte hajzlové a bude to v pořádku.

Ještě něco bychom měli vědět?

Pravděpodobně existují pohlavně přenosné nemoci, které jsou pro vás ve finále dobré. Taky máte pravděpodobně herpes. Prostě statisticky vzato. Nechte se testovat! Bude to v pořádku, slibuju.

Zajímá vás víc? No, to si budete muset přečíst knihu Been There, Done That: A Rousing History of Sex. A pokud se vám v angličtině číst nechce, možná bude stačit, když se zaregistrujete na erotickou seznamku a dozvíte se spoustu pikantností z reálných životů.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.