Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Anti afrodiziaka: Potraviny, které vám mohou zkazit náladu na sex

31.květen 2018
Anti afrodiziaka: Potraviny, které vám mohou zkazit náladu na sex

Seznamte se s nejhoršími nepřáteli vaší sexuální touhy. Zatímco potraviny jako jsou ústřice, chilli papričky a čokoláda mohou okořenit sexuální život, existují jiné potraviny, které mají opačný účinek. Víte, o jaké potraviny se jedná?

Jestliže máte na večer sexy plány, měli byste si dát pozor na to, co konzumujete. Mezi tím, co jíme a jak se cítíme, existuje jisté spojení, a zabijáci libida se mohou skrývat i tam, kde byste je nečekali. Některé potraviny negativně ovlivňují naše hladiny hormonů (nebo zvyšují špatné!), jiné potraviny naopak snižují naši energii. Cukry a sacharidy způsobují pocit nafouknutí a plynatosti, čímž mnohdy předčí i některé druhy zeleniny a fazole. Ještě horší jsou potraviny, které způsobují zápach v intimních místech, čemuž se každý jistě rád vyhne.

Jaké potraviny byste tedy měli vynechat ze svého jídelníčku, jestliže plánujete mít sex?

Fazole

Fazole patří mezi velmi výživné potraviny. Jsou bohaté na vlákninu, mají vysoký obsah antioxidantů a mohou vám pomoci udržet si zdravou váhu. Nejsou však vhodnou potravinou pro konzumaci před sexem. Fazole jsou považovány za anti afrodiziakum, které způsobuje plynatost. Obsahují nestravitelné cukry, které putují do tlustého střeva, kde fungují jako prebiotika a spolu s dobrými bakteriemi podporují zdraví tlustého střeva. Než se však cukry dostanou do tlustého střeva, tyto cukry si udělají zastávku v žaludku a plovoucí stolice ze zadržených plynů způsobuje, že zažíváme pocit nadýmání a plynatosti. Jestliže plánujete romantický večer, který završíte sexem, vyhněte se fazolím a zbytečnému nadýmání.

Popcorn z mikrovlnné trouby

V dnešní době bývá popcorn nedílnou součástí filmových večerů. Chcete-li mít ten večer sex, zkuste tuto pochoutku jednou vynechat a nahradit ji nějakou lahůdkou s afrodiziakálními účinky. Popcorn totiž obsahuje perfluoro kyseliny, jako jsou PFOA (perfluorooktanová kyselina) a PFOS (perfluoroktansulfonan), což jsou látky, o nichž je známo, že významně snižují počet spermií

Cukry

Koncentrovaný cukr, který se nachází ve sladkostech, limonádách a alkoholu, je vemli špatný pro vaše libido. Vyživuje kvasinky a bakterie, což vede k nadýmání, snížení imunity a zápachu v intimních místech. Bude-li vás honit mlsná, zkuste ji zahnat například čokoládou, která má afrodiziakální účinky, tudíž vaše libido naopak podpoří.

Těstoviny

Těstoviny jsou výborným a chutným pokrmem, ale sacharidy, které obsahují, nejsou špatné pouze pro vaše stehna. Při spořádání pořádné porce těstovin hrozí, že se vám sníží tělesné teplo. Vyměňte těstovinový pokrm za bílkoviny. Velké množství sacharidů zvyšuje hladinu inzulinu, což může způsobit pocit nadýmání a únavy. A když budete unavení a nafouknutí, velmi rychle vás přejde chuť na sex.

Alkohol může povzbudit, ale i potlačit vaši sexuální touhu

Alkohol

Nejedná se jen o jídlo, které hraje určitou roli při stimulaci nebo potlačování sexuální touhy, ale i nápoje mají určitý vliv na naše libido. Je obecně uznáváno, že alkohol může povzbudit uvolnění a fungovat jako afrodiziakum, to však platí v přiměřeném množství. Při nadměrné konzumaci alkoholu dojde k otupění smyslů a potlačení sexuální touhy. Alkohol také působí jako depresivní látka, která může snížit funkci erekce. Kromě toho se chmel v pivu (podobně jako u sóji) projevuje v souvislosti s estrogenními vlastnostmi a karbonace v pivu způsobuje nadýmání a plynatost.

Dále například chinin, což je hlavní složka toniku, může snížit hladinu testosteronu. A gin, jako každý alkohol, může způsobit problémy se sexuálním výkonem. Jestli se chystáte do baru nebo na nějakou párty s úmyslem, abyste někoho svedli a užili si vášnivou noc, pijte s mírou, abyste se vyhnuli zklamání.

Sója

V Asii je sója známá svou schopností snižovat libido. Zenští mnichové používají sóju jako pomůcku pro celibát a japonské manželky podávají nevěrným manželům velikou porci tofu, aby zneškodnily jejich touhu. Z vědeckého hlediska obsahují všechny sójové boby fytoestrogeny známé jako isoflavony. Tyto rostlinné estrogeny nejsou totožné s estrogeny savců, ale jsou natolik podobné, aby mohly zasahovat do výroby a použití testosteronu v těle.

Některé studie prokázaly, že sójové boby mohou přispět ke snížení libida u mužů. Příležitostná večeře obsahující tofu by neměla mít výrazný vliv na váš sexuální život, ale pokud vegetarián nebo vegan pravidelně dává přednost sójovým bílkovinám před jinými rostlinnými bílkovinami, může to jejich libido zásadně ovlivnit.

Nápoje obsahující kofein

Podobně jako alkohol mohou nápoje obsahující kofein fungovat jako afrodiziakum, nadměrná konzumace těchto nápojů může snížit vaši sexuální touhu, a to tak, že způsobí nadledvinovou únavu. Pokud vaše nadledviny nevytváří dostatek hormonů, dojde ke snížení touhy po sexu a nedostatku energie k výkonu. Ranní šálek kávy navíc zvedá hladinu stresových hormonů, jako je kortizol. Pokud máte náladu na nějakou romantiku a hrátky, je nejlepší snížit množství kávy, které vy i váš partner za den vypijete.

Potraviny, které ovlivňují hladiny pH

Potraviny, které jíte, mohou ovlivnit chuť a vůni vaší vagíny nebo spermatu, a to tak, že se změní hodnota pH. Alkohol, brokolice, chřest, mléčné výrobky, červené maso, cibule a česnek mohou ovlivnit přirozenou rovnováhu pH vašich genitálií až na 2-3 dny po požití.

Nyní již víte, čemu byste se měli vyhnout, jestliže byste rádi zažili vášnivou noc. Nechce se vám nikam chodit, abyste někoho poznali? Zkuste se seznámit s někým na erotické seznamce a domluvte si sex rande.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.