Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Afrodiziakální potraviny ve vás vzbudí touhu a chuť experimentovat

24.březen 2022
Afrodiziakální potraviny ve vás vzbudí touhu a chuť experimentovat

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do nálady na sex. Zapálení svíček, zapnutí hudby nebo jen drobné doteky mohou vzbudit a zvýšit touhu. Víte, co ještě může zvýšit vaše libido? Jídlo! Lidé si na rande objednávají ústřice Rockefeller a čokoládové suflé právě proto, že se po nich zvedá sexuální touha. V těchto a dalších potravinách jsou totiž ingredience, díky kterým se nazývají afrodiziaka.

Co jsou afrodiziaka?

Afrodiziaka jsou (nejen) potraviny, které údajně stimulují smysly lásky - zrak, čich, chuť a hmat. Vědci z oblasti potravinářství zjistili, že některé potraviny obsahují "dobré pocity", které zlepšují tělesné vjemy, nebo antioxidanty, které zlepšují průtok krve. Některé chutné pochoutky si vysloužily titul afrodiziakální potraviny jen proto, že se podobají intimním částem těla.

Ačkoli oficiální studie tvrdí, že účinky na sexuální touhy požitím afrodiziakálních potravin jsou spíše placebo efektem než čímkoli jiným, víra v ně se táhne napříč generacemi a kulturami. Něco, co má tak dlouhou historii, přece nemůže být špatně... nebo snad ano? Bez ohledu na to není na škodu zařadit tyto potraviny do vašeho rande... nebo do aktivit po něm.

Afrodiziakální potraviny a způsoby jejich podávání na rande

Nejpřirozenější způsob, jak afrodiziakální potraviny do rande zahrnout, je při jídle. Ať už skončíte v dobré restauraci, nebo si doma uvaříte vlastní pokrm, na výběr máte nepřeberné množství potravin.

Artyčoky

Podle řecké mytologie byl artyčok ve skutečnosti krásná mladá žena, kterou Zeus proměnil v rostlinu poté, co ho odmítla. V 16. století byla schopnost artyčoku zvyšovat erotickou energii důvodem k zákazu požívání tohoto chutného afrodiziaka ženami.

Jedinou jedlou částí této rozměrné ingredience je její srdíčko (vnitřek), takže první příprava pro vás může být trochu obtížná. Dobrá zpráva však je, že artyčoková srdíčka můžete koupit i konzervovaná! Můžete je přidávat do dipů nebo je jíst přímo ze sklenice, ale skvělým způsobem, jak je podávat, je zapékání se sýrem a strouhankou.

Chřest

Je otázkou, zda je tvar chřestu sugestivní, nebo ne. Jisté je, že chřest je skvělým zdrojem vitaminu E, který neuvěřitelně prospívá pokožce a podporuje tvorbu reprodukčních hormonů. Důležitou složkou pro zdravý sexuální apetit je histamin, který je zvyšován vitamínem B, další živina hojně obsažená v těchto stoncích. Můžete z něj dělat polévky nebo ho nakrájet do salátů, ale proč plýtvat krásou této zeleniny složitými úpravami, když ji můžete podávat jednoduše opečenou.

Rozprouděte svou touhu s afrodiziaky

Fíky

Traduje se, že fíky byly zakázaným ovocem, které způsobilo pád Edenu. Jejich romantická vůně a textura vzbuzují sexuální myšlenky, ale to není jediná věc, která dělá z fíků afrodiziakální potravinu. Je známo, že aminokyseliny, železo a draslík zvyšují výdrž, což by mohlo vést k delším hrátkám v ložnici. Fíky jsou samy o sobě lahodnou pochoutkou, ale dobré jsou i zapečené v koláčích, pečené nebo přidané do omáček. Pokud chcete něco lehčího, můžete si je nakrájet na plátky a přidat do salátu, kterým rande odstartujete.

Ústřice

Nejslavnější milovník na světě, Giacomo Casanova, si prý pochutnával na syrových ústřicích, aby se dostal do nálady na milování a udržel si ji. Tvrzení, že syrové ústřice jsou afrodiziakální potravinou, je podloženo i vědeckými poznatky. Bylo prokázáno, že kyselina D-asparagová v této hlubokomořské pochoutce zvyšuje produkci testosteronu a zinek je prospěšný pro mužský reprodukční systém. Lidé dávají přednost syrovým ústřicím na různé způsoby, s různými omáčkami a bylinkami. I když je nejbezpečnější požívat syrové ústřice připravené zkušenými odborníky, pokud se v těchto měkkýších vyznáte a máte v oblíbených kontaktech přidaného renomovaného prodejce, můžete si je připravit i doma.

Pikantní chilli papričky

Když se mluví o okořenění sexuálního života, většinou ho na obrázcích znázorňuje červená chilli paprička. Kapsaicin obsažený v chilli papričkách, který způsobuje jejich pálivost, může zvýšit hladinu testosteronu a zvýšit libido. Když k tomu připočteme, že pálivost způsobuje určitý stupeň bolesti, konzumace něčeho pálivého zvyšuje produkci endorfinů alias hormonu štěstí. Dochází ke zvýšené srdeční frekvenci a tělesné teplotě a tento jev může zvýšit vzrušení v sexy chvilkách. I když pravděpodobně není nejlepším nápadem na rande jíst syrové chilli papričky ani si dávat panáky pálivé omáčky, existuje nekonečné množství způsobů, jak do jídla zařadit pálivé chilli. Můžete uvařit pálivou omáčku, která bude hlavním chodem - to je ideální, protože doma můžete regulovat množství koření tak, aby to vyhovovalo oběma stranám. Například omáčka chimichurri se skvěle hodí na mořské plody, hovězí, vepřové a kuřecí maso, a dokonce i na vejce! Můžete si ji připravit těsně před schůzkou nebo si připravit větší množství a uskladnit ji v lednici, abyste ji mohli použít, kdykoli na ni dostanete chuť.

Meloun

Bylo zjištěno, že toto šťavnaté ovoce (nebo tedy zelenina) obsahuje enzymy, které uvolňují cévy v tříslech a mohou zvýšit libido. Většina enzymů potřebných pro afrodiziakální jev se sice nachází ve slupce, ale i tak si ho můžete na rande vychutnat. Můžete ho nakrájet na plátky a podávat na talíři, zkombinovat s trochou fety a olivového oleje jako předkrm. Můžete ho také grilovat a podávat se zeleninou. A ještě lépe ho můžete podávat s koktejly. Mlsejte ho s ginem, vodkou nebo alkoholem podle vlastního výběru. Jednoduchý melounový koktejl? Osvěžující melouno-mátové mojito!

Enzymy obsažené v melounu vám rozproudí krev a zvýší vaše libido

Řapíkatý celer

V tomto případě se přikláníme k řeckým příběhům. V Homérově Odyssei je Kalypsin dům obklopen divokým celerem a právě v něm drží Odyssea po dobu pětiletého románku. A Casanovova legendární výdrž kromě ústřic připisuje i této křupavé zelenině. Celer si získal pozornost jako superpotravina díky všem vitamínům a minerálům, které jsou mimořádně prospěšné nejen pro sexuální, ale i celkové zdraví. Je to ideální věc, kterou si můžete přibalit na rande v přírodě, zejména na piknik, protože se obvykle dává přednost čerstvému před vařeným. Ne všichni ale ocení jeho typickou chuť.

Banány

Jíst banán na veřejnosti může být celkem nepříjemné, takže budete muset být trochu kreativní. Zatímco většina afrodiziakálních potravin má největší účinky za syrova, u banánů je to po upečení! Nebojte se tedy připravit banánový chléb nebo jinou pochoutku z nich. Vzrušení se prý po konzumaci zvýší o 12 procent!

Mango

Toto lepkavé, sladké ovoce bylo korunováno králem ovoce, a to zaslouženě. Mango je bohaté na vitamíny a minerály, které pomáhají zlepšit zdraví pokožky, mozku a vlasů a zlepšují trávení a imunitu. Pro své afrodiziakální vlastnosti je také označováno za ovoce lásky. Ačkoli jeho konzumace v syrovém stavu může být dostatečně smyslná, existují i jiné způsoby, jak mango servírovat, které jsou působivější než pouhé rozkrojení. Například jeho podávání jako součást hlavního jídla může evokovat tropickou dovolenou a exotičtější místa. Přidejte mangový pokrm do svého kuchařského repertoáru, když už nic jiného, tak aspoň vědomí, že jste v kuchyni schopní, bude také pěkně sexy.

Vejce

Vejce byla symbolem plodnosti a zrození, ale to nevysvětluje, proč jsou na seznamu afrodiziak. Co to však vysvětluje, je jejich bohatství na vitamíny B6 a B5, které pomáhají vyrovnávat hormony a bojovat proti stresu. Obojí je pro zdravý sexuální apetit klíčové. Konzumace syrových kuřecích vajec je pro kulturisty a sportovce z posiloven docela běžná, protože jsou skvělým zdrojem čistých bílkovin, ale také se říká, že zvyšují vaši sexuální výdrž, pokud je pozřete těsně před sexem. Nejsme si však jisti, zda je toto ten nejlepší způsob, jak si na rande dát vejce. Raději zvolte smažená vajíčka k snídani, třeba se dočkáte pokračování nočního dovádění.

Afrodiziaka a způsoby jejich využití v ložnici

Afrodiziaka můžete jíst nejen u stolu, ale i v posteli. Navíc si s nimi můžete i hrát a užívat si jejich krásnou vůni.

Banán není sexy jen díky svému falickému vzhledu, ale i díky tomu, že po konzumaci zvýší vzrušení o 12 procent

Čokoláda

Čokoláda je všeobecně považována za jednu z nejromantičtějších potravin na světě. Používá se jako dárek na rande, výročích a dalších zvláštních příležitostech. V kakau se nachází tryptofan, stavební kámen serotoninu - chemické látky navozující dobrý pocit, spolu se stimulantem fenyletylaminem. Obě tyto chemické látky se uvolňují, když jste zamilovaní, takže není divu, že čokoláda může podnítit touhu. Čokoládové tyčinky a lanýže jsou vynikající, ale už jste vyzkoušeli čokoládový sirup na těle svého partnera? Božské.

Med

Sladká chuť, lepkavá a hedvábná struktura, není divu, že med je hitem na trhu lásky - nemluvě o tom, že je od starověku považován za afrodiziakální potravinu. Konzumace medoviny (alkoholického nápoje vzniklého kvašením vody a medu) po svatbě stojí za vznikem anglického slova líbánky - honeymoon. Med nejenže reguluje hladinu estrogenu a testosteronu, ale také oxidu dusnatého, který se v těle uvolňuje, když je člověk vzrušený. Pokapejte jím partnerovy erotogenní zóny a olízejte je nebo si ho trochu rozetřete na svá oblíbená místa na těle, aby ho mohl olíznout.

Vanilka

Vanilka je díky své vůni a chuti velmi přitažlivá. Tuto vůni v ložnici používaly už historické osobnosti, jako například královna Alžběta nebo Madame du Barry. Vanilka je důvěrně známá vůně a dokáže navodit pocity bezpečí a intimity, které mohou v ložnici znamenat velké věci. Jistě, vanilkové lusky asi nebudete rozhazovat po prostěradle, ale i vanilková zmrzlina nebo šlehačka vás může v ložnici pěkně rozpálit.

Skořice

Skořice je skvělé hřejivé koření. Je tak útulná a známá. Díky její vůni máte pocit, že vás někdo objímá, ale se skořicí se pojí i pikantnost, která vás nutí přemýšlet... Obalte části partnerova těla do skořicového cukru (nikoliv do samotné mleté skořice!) a užívejte si jeho sladkou pokožku.

Jahody

Jahody mají tak trochu tvar srdíčka, a to je nejspíš důvod, proč jsou takovým hitem pro ty, kteří chtějí se svým partnerem romantiku. A v tomto případě nemusí afrodiziakální vlastnosti pocházet ze samotného ovoce, ale z úsilí vynaloženého na jeho přípravu do ložnice. Namáčené jahody jsou pro postelové hrátky docela oblíbené a skutečnost, že jste si dali tu práci a vytvořili zábavný a nezapomenutelný sexuální zážitek, přispívá k přitažlivosti a vzrušení. Jahodami v čokoládě určitě nic nezkazíte.

Pro vzrušující zážitky v posteli spojte chuť jahod s čokoládou

Granátová jablka

Granátová jablka jsou kulinářským symbolem bohyně lásky Afrodity. Množství malých semínek v granátových jablkách je navíc spojováno s plodností a hojností. Bylo také zjištěno, že rubínově červená šťáva může pomoci snížit hladinu kortizolu, a tím zmírnit stres, což vám následně umožní soustředit se na milování a ne na problémy.

Lanýže

Jestli je něco, co o lanýžích ví každý, tak to, že jsou velmi aromatické. Vzácnost a bohatá chuť dodávají lanýžům romantický aspekt, tak proč je nepoužít v ložnici? Lanýžový olej je výdaj, který vám nemusí vadit, pokud díky němu bude váš sexuální život luxusnější i po té kvalitativní stránce. Použijte ho k masáži svého partnera nebo ho dokonce jen rozetřete do cestiček po těle...

Zázvor

Kořen zázvoru se často používá v léčitelství, ale je to i docela silné afrodiziakum. V Indii se dokonce používá jako lék na impotenci. Zázvor probouzí organismus, zvyšuje srdeční frekvenci a působí jako přírodní stimulant, přičemž zároveň dokáže podpořit relaxaci. Připravte si sladký zázvorový sirup, s nímž si můžete hrát během výkonu, a po něm si ho rozmíchejte v horké vodě, abyste se zregenerovali.

Třešně

Krásná červená barva a jemná slupka má v sobě tu svůdnou nevinnost, která je dělá tak neodolatelnými. Vzhled třešní však není jediným důvodem, proč jsou považovány za afrodiziakum. Také zvyšují produkci feromonů a podporují zdravý průtok krve. K dostání jsou pouze jednu sezónu v roce - díky jejich nepolapitelnosti jsou ještě víc sexy. Podělte se o třešně se svým partnerem nebo ho nakrmte šťavnatými plody ze stopky, abyste ho nažhavili. Předehra s třešněmi zní pěkně žhavě, ale je jen na vás, jak se je rozhodnete použít.

Mandle

V mandlích najdete mastné kyseliny, vitamín E, hořčík a vlákninu, které jsou nezbytné pro tvorbu testosteronu. Jejich vůně prý také vzrušuje osoby všech pohlaví. Mandle samotné nejsou jediným způsobem, jak si tento ořech vychutnat. Mandlové želé a sirupy mohou inspirovat k zajímavým sexuálním aktivitám.

Afrodiziaka a jejich konzumace mohou být trochu matoucí a zahlcující. Existuje tolik informací a tolik různých druhů afrodiziakálních potravin, že je těžké zjistit, kde začít.

Afrodiziakální potraviny mají blahodárné účinky nejen pro váš sexuální život

Nejčastější otázky o afrodiziakách

Jsou potraviny jediným druhem afrodiziak?

Ne. Afrodiziakem mohou být i vůně a zvuky. Levandule, jasmín nebo dokonce vanilka jsou silná afrodiziaka. Za afrodiziaka jsou považovány i zvuky sténání nebo dokonce hlas konkrétních lidí. Afrodiziaka jsou vlastně cokoli, co vás rozproudí, takže opravdu každému podle jeho gusta. Za afrodiziakální vůni se považuje i vůně koblih. Zkrátka zjistěte, co vás oba vzrušuje, a jděte do toho!

Je viagra afrodiziakum?

Ne, viagra není afrodiziakum. Abychom si to ujasnili, tato malá modrá pilulka vám sice pomůže dosáhnout erekce, ale ve skutečnosti vás nevzruší. I když lék prodlouží vaši erekci, nezvýší vaše libido. Proto pokud jste vy nebo vaše partnerka neměli sexuální apetit už předtím, viagra vám opravdu nepomůže.

Jaké jsou další výhody afrodiziakálních potravin?

Afrodiziakální potraviny jsou ve skutečnosti opravdu skvělé ingredience, které můžete zařadit do svého jídelníčku. Jsou dobré pro krevní oběh a bohaté na vitamíny v minerály. Udržování stálého přísunu afrodiziakálních potravin ve vašem každodenním jídle vám může pomoci udržet vyvážený jídelníček.

Má konzumace přílišného množství afrodiziakálních potravin negativní vedlejší účinky?

Cokoli, co konzumujete v extrémních dávkách, může škodit, ale nemá to nic společného s tím, že by potravina byla afrodiziakum. Stejně jako pití příliš velkého množství vody vás může "utopit" nebo příliš mnoho sushi může způsobit zvýšení hladiny železa, může nadměrná konzumace konkrétních afrodiziakálních potravin způsobit vlastní problémy. Přesto je konzumace jakékoli afrodiziakální složky s mírou, jak jsme již zmínili, velmi prospěšná pro vaše celkové zdraví. Do hry však vstupují i další faktory, například způsob přípravy zmíněných ingrediencí a jejich kvalita.

S afrodiziaky je to jako se vším v životě - každý člověk má své vlastní preference. Ano, mohou vám a vašemu partnerovi pomoci více si užít sexuální život. Afrodiziakální potraviny navíc fungují nejen díky svým vlastnostem, ale také díky tomu, že váš partner ocení úsilí a pečlivost, které jste do přípravy vložili. Nakonec je ale nejsilnějším afrodiziakem to, že dáváte partnerovi pocit, že si ho vážíte a že o něj pečujete.

Seznamte se s někým na naší sex seznamce a na prvním rande si dejte pořádnou porci afrodiziak!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.