Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

9 nejčastějších zranění při sexu

18.červenec 2018
9 nejčastějších zranění při sexu

Sex je krásná činnost, na tom se asi shodne každý. Stejně ale jako při každé jiné činnosti, i při sexu se vám může stát nějaký úraz. Těmto nepříjemnostem se dá ale většinou velmi snadno předejít. Víte, jaké jsou ty nejčastější hrozby?

Pravidlo sexu číslo jedna je to, že by sex neměl za žádných okolností bolet. Většinou se to uvádí u penetrace (ať už do vagíny nebo konečníku), která může být za mnoha okolností bolestivá. Bolet ale mohou i jiné aktivity než penetrace samotná, resp. z nich mohou bolet jiné části těla. Lidé totiž dělají při sexu mnoho chyb a nezáleží na tom, zda jim je 18 nebo 50. My vám dnes prozradíme, co vše se vám při sexu může stát a jak se tomu co nejlépe vyhnout. Nikdo nechce mít na sex nepěkné bolestivé vzpomínky. Tyto informace byste měli sdílet se svým partnerem, protože by oba z páru měli vědět, co dělat, co nedělat a jak se zachovat, když se něco takového stane, nebo třeba když chcete zkoušet něco nového. 

Vaginální trhliny

Zní to příšerně, ale v podstatě se jedná o jedno z nejčastějších zranění, které vás může při sexu potkat. Jak to poznáte? Žena začne z vagíny lehce krvácet nebo ji velmi bolí, krvácení se ale nemusí objevit. Důvod, proč se to celé stalo, byl ten, že žena nebyla dostatečně lubrikovaná a i přesto probíhala penetrace. Tím se naruší jemná sliznice vagíny a trhlinky jsou na světě. 

Náprava: Napravit tento problém je naprosto jednoduché, stačí dostatečná lubrikace, a to ještě před tím, než muž do ženy poprvé vstoupí. "Může to znamenat pomalejší sex nebo klasické použití lubrikantu," říká Debby Herbenick, PhDr., vědecká pracovnice na Indiana University a autorka Sex Made Easy. Pokud děláte ale obě tyto věci a stejně se vám toto zranění stále opakuje, měly byste navštívit svého gynekologa, který vám možná předepíše určitá antibiotika a poradí vám, kde se může skrývat problém. Jestliže se vám to stává pouze jednou za čas a není to závažné, nemusíte to řešit. Většina těchto trhlinek se rychle zahojí sama. Pokud ale je trhlinka větší, hodně bolí nebo krvácí, bylo by lepší přeci jen lékaře navštívit. 

Spáleniny o koberec

Je skvělé, když si užíváte sex i někde jinde než v posteli. V takovém případě je riziko zranění ale také mnohem vyšší. Když se kupříkladu rozhodnete rozdávat si to na zemi a máte koberec, můžete se celkem ošklivě popálit. Tření v tomto případě není vůbec váš kamarád. 

Náprava: Sex na zemi nemusíte vynechávat. Stačí, když si pod sebe dáte třeba prostěradlo, které tření o koberec sníží, polštáře nebo deku. Dejte si ale pozor, co pod sebe dáváte, protože v zápalu vášně můžete rychle popadnout třeba svou košili do práce a víte, jak to občas při sexu dopadá... Můžete zkusit i jinou místnost, kde není koberec, ale ani to vás nemusí zachránit, i tak se vám může stát, že se poraníte. Jestliže už je pozdě a vy máte kolena nebo jiné části těla spálené, omyjte si tato místa studenou vodou a antibakteriálním mýdlem. Jestliže je rána hlubší a mohla by se vám do ní zanést infekce, naneste ještě antibakteriální mast a převažte obvazem. 

Tento koberec vypadá pohodlně, na klasické si ale dejte pozor!

Cizí předměty ve vagíně

Každý předmět ve vagíně je podstatě cizí, ale myslíme teď ty nebezpečné a ne penisy a ne erotické hračky, kterými se bezpečně uspokojujete. Ačkoliv i penis se může ve vagíně zaseknout (v takovém případě jen chvilku počkejte, než kontrakce odezní) a i hrátky s erotickou pomůckou se mohou zvrtnout (důležité je vybírat takové, které nepocestují dále, než sami chcete). Podle gynekologů jsou ale nejčastějšími cizími předměty, které ve vagíně nalézají, zapomenuté tampóny a ztracené kondomy

Náprava: Pokud se vám něco takového právě stalo, tak nepanikařte, naopak se zhluboka nadechněte a uklidněte se. Stává se to a rozhodně tu věc dostanete ze sebe pryč. Nejlepší bude, když počkáte zhruba 10-15 minut po tom, co jste měli sex. To je většinou doba, kdy se vagína dostane do normální, nevzrušeného stavu a je mnohem jednodušší z ní pak tu ztracenou věc dostat ven. Musíte být ale po celou dobu v klidu. Pak zkuste zasunout dva prsty a věc vyndat. Jestliže se vám stále nedaří, lékařskému ošetření se pravděpodobně nevyhnete.

Cizí předměty v konečníku

Více případů se sice zaznamenává s cizím tělesem ve vagíně, ale to proto, že vaginální "styk"  (resp. zasouvání předmětů do vagíny) má mnohem více lidí. Jinak je riziko větší u análního sexu, jelikož vagína "končí" dělohou, zatímco z análu může ztracený předmět putovat až do střev, protože tam žádná bariéra neexistuje. Proto tento předmět už často doma nezvládnete tak jednoduše vytáhnout zpět a musíte navštívit lékaře. Ti mají díky tomu spoustu historek o tom, co "tam" lidem našli, jako například růžový softbalový míček nebo obří bramboru. 

Náprava: Zaprvé byste neměli do análu zasouvat nic, z čeho byste mohli chytit infekci, jako například jídlo nebo předměty, které nejdou řádně umýt. Zadruhé byste se měli vyhnout předmětům, které nemají základnu, což znamená velkou část na konci předmětu, která brání zmizení předmětu v nekonečných hlubinách análu. Nejlepší volbou jsou anální kolíky. No a pokud se vám tam podaří něco "ztratit" i přes tyto rady, pak si asi moc gratulovat nebudete. Můžete se zkusit uvolnit a zkusit trochu zatlačit nebo nahmatat předmět rukou. Nejlepší ale bude, když se rovnou sbalíte a pojedete k lékaři. 

Zranění zad

Někdy vás může zradit poloha, jindy třeba postel, jindy záda samotná, kdy se prudce otočíte a je to tady. Co dělat?

Náprava: Dejte si na postižené místo zad led a chlaďte ho, abyste zmírnili otok. Poté, co otok ustoupí, použijte hřejivou podložku nebo polštářek, abyste uvolnili svaly. Vezměte si prášek proti bolesti a několik hodin odpočívejte a hýbejte se minimálně. Pokud se ale nemůžete skoro hnout, je na čase navštívit lékaře.

Bolest zad může při sexu přijít znenadání

Podráždění intimních partií z jídla

Je sexy si na sebe navzájem patlat šlehačku a pak ji slízat. Některá jídla, jako třeba kokosový olej, mohou posloužit i jako lubrikant. Ale většina všech jídel by se intimním partiím měla vyhnout obloukem. Nezřídka se stává i to, že partner sní nějaké pálivé jídlo a poté provádí orální sex svému partnerovi, který může skončit až s drobnými popáleninami. 

Náprava: Když vám partner popálí intimní partie jako ve výše zmíněném případě, jděte okamžitě pod sprchu a místo omyjte mýdlem (ačkoliv jindy se mýdlu spíše vyhněte, vy ale potřebujete dát pryč agresivní kapsaicin) nebo jej potřete mléčným, tučným produktem (tvaroh, jogurt, mléko). Úplně nejlepší ale bude se jídlu u intimních partií úplně vyvarovat a neprovádět orální ani manuální sex po pozření něčeho pálivého, či sáhnutí na to.

Infekce močových cest

Infekci močových cest můžete získat, když budete mít spoustu sexu. A kdo ji někdy měl, ví, že je to pořádná bolest.

Náprava: Žena by se měla ujistit, že je vždy dostatečně lubrikována, pokud ne, použít lubrikační gel. Už jsme totiž opět u trhlinek, přes které infekce vstoupí lépe a pravděpodobněji vás tedy postihne. Jestliže pocítíte pálivý pocit při močení nebo budete potřebovat na záchod často, navštivte co nejdříve lékaře, aby diagnózu potvrdil a začali jste se včas léčit. 

Kvasinková infekce

Sex samotný kvasinkovou infekci sice nezpůsobuje, ale častěji se objevuje u lidí, kteří jsou sexuálně aktivní. Většinou se tato infekce získá při přímém orálním sexu, nebo po orálním sexu a následném penetrativním styku. 

Náprava: Měli byste začít především tím, že byste se měli ujistit, že jsou vaše genitálie před sexem čisté. I pokud by to znamenalo, že po předehře půjdete do koupelny. Jestliže máte podezření na kvasinkovou infekci, navštivte lékaře, který vám předepíše lék proti kvasinkám, který budete užívat perorálně nebo vaginálně. Existuje i mnoho přírodních způsobů, jak kvasinky eliminovat. Pokud se ale potýkáte s touto infekcí častěji než 4x ročně, pak jste k ní pravděpodobně náchylnější a bude to chtít konzultaci s gynekologem.

"Zlomený" penis

Pokud čtete naše články častěji, pravděpodobně víte, že zlomený je v uvozovkách proto, že v penisu není žádná kost, která by se mohla zlomit. I tak je to ale velmi nepříjemná situace, která sice není tak častá jako předchozí, ale je dobré vědět, že se to může stát. A jak to poznat? Většinou uslyšíte křupnutí, které je následováno silnou bolestí, pohmožděninami a otokem. 

Náprava: Tato situace se často stává při velmi tvrdém sexu nebo při poloze obrácené kovbojky. Nebudeme vám říkat, abyste tyto věci ze svého sexuálního života vymazali, ale mějte se na pozoru a buďte trochu opatrnější. Pokud už se to stane, co nejrychleji se dostaňte na pohotovost. Nejlepší léčbou je chirurgický zákrok k odstranění krevních sraženin a opravení roztrženého těla penisu. A nikdy na něj nedávejte led a nestlačujte ho! To by mohlo vést ke zjizvení a impotenci.

Už víte, na co si dát pozor, teď zbývá si jen nějakého sexuálního partnera najít. Co to třeba zkusit na online erotické seznamce?

[Lil]

Zdroj:

https://www.womenshealthmag.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.