Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

8 mýtů o penisech: Kterému jste věřili vy?

23.listopad 2023
8 mýtů o penisech: Kterému jste věřili vy?

Vzhledem k velkému množství dezinformací na internetu může být těžké poznat, co je o našem těle fakt a co mýtus. A pokud jde o mužskou anatomii, zejména penis, existuje spousta mylných představ, které jsou tak běžné, že je považujeme za pravdu...

Doktorka Danae Maragouthakis z oxfordského start-upu Yoxly, který se zabývá sexuálním zdravím, souhlasila s tím, že pomůže vyvrátit některé mýty týkající se penisu a pokusí se vysvětlit, proč se jedná o pověry.

Zajímá vás, jestli sami věříte něčemu, co není pravda? Podívejte se níže na to, co doktorka Maragouthakis slýchá často...

Nejčastější mýty o penisu

Mýtus 1: Penis je sval

Omyl. Maragouthakis pro Metro.co.uk říká: "Někteří lidé se domnívají, že penis je sval, který lze cvičit pro zvětšení velikosti nebo zlepšení sexuální výkonnosti. Penis není sval. Vypadá jako sval, protože při erekci ztvrdne, když se naplní krví, ale ve skutečnosti je tvořen převážně houbovitou tkání a cévami."

"Když si někdo zlomí penis, poruší cévy, které v něm probíhají, a roztrhne měkkou tkáň. Je to neuvěřitelně bolestivé a opravdu nebezpečné, je to případ pro navštívení pohotovosti. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, protože pokud ohrozíte průtok krve do těchto tkání, mohou zemřít."

Pro někoho možná smutná zpráva, že se penis nedá cvičit, jako kdyby byl sval. Některé techniky na "cvičení" pro zvětšení nebo prodloužení penisu ale stejně existují a povíme vám o nich níže.

Mýtus 2: Délka penisu koreluje s velikostí ruky

Všichni jsme to už slyšeli. Lidé žertem zjišťují, zda má jejich partner velké ruce nebo nohy, protože "víte, co to znamená", ale ve skutečnosti je to zbytečné. A můžeme dodat, že na délce jako takové stejně až tak nezáleží.

Maragouthakis říká: "Neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak dát do souvislosti velikost něčí ruce nebo nohy s velikostí jeho penisu - není za tím žádný vědecký důkaz, který by to potvrdil. Nejsem si úplně jistá, kde se ten mýtus vzal, myslím, že je to pravděpodobně z pozorování, kdy si toho lidé všimli a navzájem si to sdělovali."

Protože - samozřejmě - v některých případech to bude pravda. Stejně jako v jiných to sedět nebude vůbec. Orientovat se podle toho opravdu nedá.

Mýtus 3: Všechny obřezané penisy jsou méně citlivé

Co na desenzibilizaci penisu kvůli obřízce říká věda? Maragouthakis pro deník Metro uvedla: "Literatura o této problematice se různí a každý člověk bude mít jiné zkušenosti. Existují studie, které říkají, že opravdu existují muži, kteří mají po obřízce snížený cit. Ale byly provedeny i jiné studie, kde muži snížení citlivosti nebo funkčnosti neuvádějí. Nepřísluší mi říkat muži, jak se cítí a necítí, ale vědecká literatura ukazuje, že ne každý, kdo podstoupí obřízku, pociťuje sníženou citlivost."

Může obřízka snížit pravděpodobnost nakažení se sexuálně přenosným onemocněním?

Podle amerického Centra pro kontrolu nemocí může mužská obřízka snížit šanci muže na získání HIV o 50-60 % při heterosexuálním styku s partnerkami s HIV.

"V klinických studiích bylo také prokázáno, že obřezaní muži mají ve srovnání s neobřezanými nižší pravděpodobnost získání nových infekcí syfilis (o 42 %), vředové choroby pohlavních orgánů (o 48 %), genitálního oparu (o 28 % až 45 %) a vysoce rizikových kmenů lidského papilomaviru spojených s rakovinou (o 24 % až 47 % )," uvádí se v dokumentu.

Je důležité si uvědomit, že v tomto bodě se názory České republiky a USA mohou lišit. Ve České republice není (v USA rutinní) mužská obřízka považována za způsob, jak snížit riziko pohlavně přenosných chorob.

Dr. Colm O'Mahony, odborník na sexuální zdraví z nemocnice Countess of Chester Foundation Trust v Chesteru, v rozhovoru pro BBC uvedl, že USA prosazující obřízku jako řešení vysílají špatný signál. Keith Alcorn z informační služby o HIV NAM rovněž varoval: "Musíme být opatrní, abychom nepřebírali důkazy z jedné části světa (v tomto případě z Ugandy) a nekriticky je neaplikovali na ostatní."

Bohužel penis není sval

Mužská obřízka bude mít jen malý vliv na riziko nákazy HIV u chlapců narozených v České republice, kde je riziko nákazy HIV heterosexuální cestou velmi nízké.

Mýtus 4: Cvičení na prodloužení penisu fungují a jsou bezpečná

Cviky na prodloužení penisu, hovorově nazývané "jelqing", znamenají natahování penisu buď rukama, nebo pomocí zařízení se závažím. Jelqingu se také říká dojení penisu. Tento druh prodlužování penisu na Instagramu Yoxly nedoporučují, protože může být nebezpečný. Palcem a ukazováčkem se hrne a "prodlužuje" penis, což samo o sobě zní celkem bezpečně, ale můžete si při tom ublížit. Od lehkých problémů se suchou kůží a nepříjemným pocitem během dne, přes otok na špičce penisu až po stav, kdy váš penis získá tvar baseballové pálky.

"Některé z těch věcí, které muži dělají, například že vezmou ochablý penis, uchopí jeho špičku a natahují ji různými směry, mohou vytvořit mikrotrhliny a způsobit vážnější poškození penisu," říká Maragouthakis. "Lidé si myslí, že se tyto trhliny zaplní jizvou a zvětší jim penis, ale to není pravda. Agresivní zacházení s penisem může způsobit zranění a navíc ho nezvětší - neexistuje nic, co by to vědecky potvrzovalo."

Maragouthakis říká, že to neplatí pro muže, kteří trpí onemocněním, jako je Peyronieho choroba, při níž dochází k abnormálnímu zakřivení penisu, kteří mohou potřebovat podobnou léčbu, ale u zdravých mužů by se to nemělo provádět.

"V tomto případě je důležitá sebeláska, sebepřijetí a snaha vyvrátit mýty a stereotypy o tom, co je na penisu nejdůležitější," říká Maragouthakis. "Jde především o to přijmout sám sebe," dodává Danae.

"Protahování penisu je neověřená praxe. Existují určité cviky nebo zařízení, o kterých se předpokládá, že zvětšují délku nebo obvod penisu. U žádného z nich není vědecky prokázáno, že by vedlo k dlouhodobému prodloužení penisu." Především bychom chtěli apelovat na zdravotní stránku, která by měla být prioritou.

Mýtus 5: Masturbace způsobuje problémy v sexu

Můžeme vás ubezpečit že masturbace nepovede ani k problémům v sexu, ani k erektilní dysfunkci. Naopak přiměřená masturbace je normální a zdravá sexuální aktivita. Má mnoho pozitivních účinků na tělo i psychiku: snižuje stres, úzkost a zlepšuje spánek. Navíc může skvěle sloužit jako nástroj k získání informací o vašich sexuálních preferencích, které pak můžete sdílet se svou partnerkou.

Mýtus 6: Všechny penisy jsou rovné

Penisy mohou mít různou velikost i různý tvar. Některé mohou být přirozeně zahnuté, což není důvod k obavám. Navštívit lékaře byste měli v případě nepřirozeného, velkého zahnutí a/nebo když vám jeho zakřivení způsobuje diskomfort.

Mýtus 7: Ejakulace = orgasmus

Někteří lidé věří, že ejakulace a orgasmus jsou jedna a ta samá věc, případně, že se jedna neobejde bez druhé. Jedná se ale o dva samostatné fyziologické procesy. Je proto možné zažít orgasmus bez ejakulace nebo ejakulaci bez orgasmu.

Mýtus 8: Čím větší, tím lepší

V sexuálním uspokojení hrají hlavní roli jiné věci než velikost penisu. Jedná se zejména o emocionální propojení mezi partnery, komunikaci a celkovou kompatibilitu. Mnoho žen ocení spíše tyto věci, plus techniku, rozmanitost a nápaditost než pouhou velikost. Některé ženy dokonce naopak spíše ocení menší velikosti, protože velké penisy jim způsobují bolestivý a nekomfortní sex.

Mýty jsou vyvráceny a vy se teď můžete s nově nabytými informacemi pustit do bezstarostného seznamování na erotické seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.