Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

7 faktorů, které mají vliv na vaše orgasmy

16.březen 2018
7 faktorů, které mají vliv na vaše orgasmy

Nedaří se vám dosáhnout orgasmu tak často, jak byste jen chtěli? Existují různé faktory, které na to mají vliv, některé z nich by vás možná ani nenapadly.

Někdy vám dosažení vrcholu může připadat neromantické a vskutku těžké. Je zřejmé, že vaše sexuální manévry jsou důležité, ale nejsou jediným faktorem, který má vliv na vaše vyvrcholení. Výzkumy tvrdí, že spousta zdánlivě náhodných faktorů může ve skutečnosti hrát opravdu důležitou roli při snaze dosáhnout orgasmu. Tím máme na mysli vše, od vašeho těla až po vaše dovednosti. Chcete-li zachovat svůj sexuální život opravdu vzrušující, věnujte pozornost těmto náhodným vědecky podloženým faktorům, které zvyšují vaše šance na dosažení orgasmu.

Vaše vzrušující zprávy

Vaše vzrušující zprávy, které posíláte partnerovi, když jste zrovna při chuti, mohou mít skutečný vliv na váš orgasmus. Na začátku minulého roku se provedla studie o orgasmech zveřejněná v Archivu sexuálního chování. Studie zahrnovala více než 52 000 mužů a žen různých sexuálních orientací. Výzkumníci zjistili, že ženy, které dosahují orgasmu častěji, si velmi často s partnerem vyměňovaly lechtivé zprávy a vedly rozhovory po telefonu o tom, co chtějí dělat později při svých hrátkách. Studie také zjistila, že orgasmu můžete dosáhnout častěji, když si jednoduše řeknete, co chcete.

Vaše komunikační schopnosti

Nyní však dirty talk stranou. Jak dobře umíte s partnerem komunikovat o svých přáních a potřebách? Podle výzkumu hraje i komunikace velkou roli pro dosažení orgasmu. "Explicitní a přímá komunikace s partnerem je klíčová," uvedl David Frederick, hlavní autor studie Archivu sexuálního chování. Zjistilo se, že vyslovení slov "Miluji tě" během sexu je spojeno s častějšími orgasmy. Samozřejmě tohle platí pouze v případě párů v trvalém vztahu. Není-li to váš případ, nevěste hlavu a komunikujte se svým partnerem o svých fantaziích, přáních a potřebách. Ptejte se, po čem touží váš sex partner. Komunikace je klíčová, ať už máte vztah založený pouze na sexu anebo ne.

Vaše sebedůvěra

Může se zdát, že váš orgasmus je zodpovědností vašeho partnera (budeme-li upřímní, jeho dovednosti k tomu skutečně přispívají), vědci však také zjistili, že váš pocit sebedůvěry a spokojenosti s tělem je obrovským přínosem. Ve studii z roku 2016 zveřejněné v časopise Socioaffective Neuroscience and Psychology vědci zjistili, že sexuální sebevědomí je pro orgasmus důležitější než faktor, který se může zdát více zřejmý jako například to, jak často masturbujete nebo kolik sexuálních partnerů jste vystřídali. Bude to znít kýčovitě, ale když si budete říkat milé věci o svém těle, zvýší se pravděpodobnost, že se projeví vášnivý orgasmus. Místo kritizování svého nahého těla, najděte spodní prádlo, ve které se budete cítit tak sexy, že budete chtít nechat světla zapnutá.

Užijte si během sexu orgasmus

Vaše schopnost soustředit se

Díky romantickým komediím můžeme mít pocit, že se orgasmy prostě stávají - stačí jeden pohled a pohlazení, a je to. Ve skutečnosti však záleží na tom, jak dobře se dokážete soustředit. Podle studie z roku 2016 se může jednat o proces učení. Ženy s vysokou kapacitou pro orgasmus se "naučily, jak se plně soustředit na lásku", tvrdí autoři. Před začátkem svých hrátek si na chvíli odpočiňte, abyste se uvolnili. Došlo ten den k nepříjemné kritice ze strany vašeho šéfa? Odložte to na druhou kolej. Soustřeďte se na přítomnost se svým partnerem, díky které existuje větší pravděpodobnost, že dosáhnete orgasmu. 

Váš rodinný stav

Podle výzkumu na vašem partnerovi záleží, pokud jde o vaše šance na orgasmus, ačkoli ne tak, jak byste si mysleli. Zatímco partner se solidní technikou je součástí rovnice pro orgasmus, vědci také zdůraznili důležitost spokojenosti se vztahem. Obě studie z roku 2016 a 2017 zjistily, že spokojenost s vaším vztahem - ať už jste našli svou spřízněnou duši nebo jste našli vskutku dokonalého kamaráda - má to vliv na dosažení orgasmu. Jinými slovy, považujte to za další důvod, proč se nemusíte usadit. Pokud nejste ve vztahu šťastní, váš sexuální život by na to mohl doplatit.

Vaše tělo

Mnoho faktorů, které přispívají k vašemu orgasmu, jsou ve vaší kontrole, některé ale nejsou. Podle studie z roku 2011, publikované v časopise Hormones and Behaviour (Hormony a chování), může vzdálenost mezi klitorisem a močovým otvorem ovlivnit vaše šance na orgasmus. Alespoň během vaginální penetrace. Pokud je vzdálenost menší než dva centimetry, existuje větší pravděpodobnost, že dosáhnete vyvrcholení během pohlavního styku, než kdyby se vzdálenost rovnala třem centimetrům. Ruční stimulací během pohlavního styku však nic nezkazíte, pokud nebudete spokojeni.

Váš věk

Pravděpodobnost dosažení orgasmu zraje jako víno. Podle vědy se sexuální život ženy zlepší s věkem. Když vědci zkoumali trendy ve věkových skupinách ve studii z roku 2016, zjistili, že ženy středního věku hlásily častější výskyt orgasmů než ženy po dvacítce. To je pravděpodobně proto, že mnoho dalších faktorů, které jsou důležité pro dosažení orgasmu - důvěra a komunikace - se také zlepšují s přibývajícím věkem.

Věk je jen číslo. Ať už jste mladí, či ve zralém věku a máte chuť si s někým užívat, zkuste si na naší seznamce najít sex partnera, chybí-li vám parťák na společné chvíle strávené sexem.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.