Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

19 největších mýtů o análním sexu - 2. díl

5.červen 2019
19 největších mýtů o análním sexu - 2. díl

Přinášíme vám druhý díl článku o mýtech a nepravdách, které se týkají análního sexu. O čem všem jste byli přesvědčeni, že je to pravda? Proč jste anální sex odmítali a z čeho pramení vás strach? Možná dnes změníte názor, když zjistíte, že nic z toho ve skutečnosti nebylo pravdivé.

V dnešním díle se dozvíte 10 zbývajících mýtů o análním sexu. Jestliže jste prosvihli minulý díl článku, rozhodně neváhejte ani chvilku a přečtěte si ho také, protože ten obsahuje dalších 9 mýtů, které by vás mohly dělit od této vzrušující a velmi uspokojující praktiky. 

Mýty o análním sexu

Bude to bolet

Anální sex vůbec nemusí bolet. Jestli vás bolí, pravděpodobně jste udělali něco špatně. Většina žen i mužů popisuje tento zážitek jako uspokojující a někteří při něm dokonce mají orgasmus. Pokud vy a váš partner začnete pomalu, budete zasouvat nejprve malé předměty (jako jsou třeba prsty nebo anální hračky pro začátečníky) a postupně se propracujete k větším a budete používat velké množství lubrikačního gelu, bolest bude to poslední, na co budete myslet. Nebojte se tedy bolesti a raději se snažte dělat vše správně.

Jakmile to jednou bolí, už vždycky to bude bolet

Možná se vám stalo, že jste na to šli špatně, bolelo vás to, museli jste to zastavit, a tak jste si utvořili velmi špatnou zkušenost a strach z toho zkusit to znovu. Nemusíte se ale této praktiky vzdávat kvůli jedné nebo dvěma špatným zkušenostem. Většina z nich totiž pramení pouze z nedodržování instrukcí, které jsme uvedli v předchozím odstavci. Jsou jen tři věci, které musíte do puntíku splnit, abyste se přiblížili ke svému cíli - aby anální sex byl pro vás skvělým a uspokojujícím zážitkem. Možná ale, že splňujete úplně všechno a stejně se vám nedaří a bolí vás to. V takovém případě je velmi pravděpodobně na vině nedostatečné uvolnění svalů i vaší mysli. Zkuste uvolnit opravdu nejvíc, jak to půjde, a pokud i tak s tím budete mít problém, můžete si u toho dráždit i své intimní partie (nebo řekněte partnerovi, aby se o to postaral).

Jenom lehké ženy, prostitutky a gayové mají anální sex

Vždycky jste slýchali, že anální sex mají jenom špatní lidé, prostitutky nebo homosexuálové? Ten, od koho jste to slyšeli, pravděpodobně moc inteligence nepobral, nebo byl sám "vinen". Víte, jak se to říká, pod svícnem je největší tma... Samozřejmě to není pravda, dokonce spíše právě naopak. Anální sex se umístil na první příčce v průzkumu New York Magazinu, která zkoumal, co by chtěly heterosexuální páry vyzkoušet v sexu. Homosexuálové v tomto průzkumu nehlasovali a zbytek určitě nebyly jen prostitutky. Takže ano, dělají to lidé nehledě na jejich orientaci, rasu, povolání a jiné škatulky, do kterých by se dali zařadit. Obecně by se dalo říci, že platí, že pokud najdete na svém těle něco, co vám dělá dobře, měli byste experimentovat (ale pomalu a tou nejzdravější cestou). 

Anální sex může být bezbolestný, když se budete řídit radami od odborníků

Anální sex zachrání váš sexuální život

Sexuální terapeuté toto slýchají ve svých ordinacích poměrně často. Většinou se jedná o páry, které mají více než jeden sexuální problém. Často jde o ženy, které potlačují svou sexualitu a to stojí v cestě spokojenému sexuálnímu životu s jejím partnerem. Někteří muži považují anální sex za svatý grál, a pokud se jim podaří, aby se ho jejich manželky a přítelkyně zúčastnily, pak se všeobecně otevřou dveře sexuálním hrátkám. To ale nestačí, i další problémy, které dva ve vztahu mají, musí být vyřešeny a to nejlépe v dobu, kdy se oba cítí otevření dalším zkušenostem. Nikdo by nic neměl dělat ze strachu, že ho ten druhý opustí, když mu nevyhoví, protože pokud ano, už jen z tohoto důvodu si to daná osoba nebude užívat.

Váš partner vás poté nebude respektovat

Myslíte si, že když dostane to, co chce, už se o vás nebude zajímat nebo vás nebude respektovat? Stává se to velmi zřídka a často jen u bezpáteřních lidí, kteří by se s vámi stejně tak nebo tak časem rozešli nebo si za vás našli náhradu. Ale toto se nestává jen u análního sexu, ale u jakékoliv sexuální praktiky! Většina lidí v dnešní době navíc vidí anální sex jako normální součást sexuálního života. A pokud to oba považujete stále za tabu a i tak to chcete vyzkoušet, může vás to spolu velmi emocionálně spojit.

Způsobí vám to fyzickou nebo psychickou újmu

Provádění jakéhokoliv druhu sexu špatným způsobem ve vás může zanechat fyzickou újmu. Když to srovnáme se ženami a jejich vagínami: Vagína se sice sama lubrikuje, ale ne vždy to tak je na sto procent. Existuje mnoho důvodů, díky kterým se lubrikace zmírní nebo zastaví úplně. Když má žena i přesto styk a nepoužije lubrikační gel, vzniknou na sliznici mikrooděrky, které jsou pak pro ženu velmi nepříjemné a navíc se do nich může zanést infekce. Vzhledem k tomu, že anální otvor se nelubrikuje vůbec, tak mohou i v něm vzniknout tyto mikrooděrky. Nezapomínejte proto používat lubrikant, abyste těmto nepříjemnostem předešli a nemuseli se trápit žádnou fyzickou újmou. 

Psychickou újmu vám anální sex může přinést pouze tehdy, když vás do něj někdo nutí. Nenechte se partnerem dotlačit do sexuálních praktik, na které nejste připraveni nebo vám jsou nepříjemné. Sex by měl být o krásných intimních chvilkách spolu, které si oba dva užíváte, a ani jeden z vás by neměl trpět. 

Kondom je důležitá součást análního sexu

Při análním sexu nepotřebujete používat kondomy

To je mylná představa založená především na tom, že análním sexem nemohou ženy otěhotnět, a proto není kondom potřeba. Naprostá většina sexuálně přenosných nemocí se může přenést i přes anální otvor (například chlamýdie, kapavka, infekční hepatitida nebo HIV). Některé jsou dokonce ještě náchylnější k přenosu tímto stykem, protože výstelka análního otvoru je mnohem tenčí a může se snadno porušit, pokud ji bude ohrožovat velká frikce. Opět proto připomínáme, že lubrikační gel je naprosto nezbytný, stejně jako kondom. Pozor ale, nepoužívejte lubrikanty na olejové bázi! Většina kondomů je totiž vyrobená z latexu a olej latex narušuje, takže se jeho funkce velmi rapidně snižuje. Vyberte si lubrikant silikonový nebo na vodní bázi. Řešením může být ale také bezlatexový kondom, které se také vyrábějí.

Jakmile jednou povolíte partnerovi anální sex, už nebude chtít nic jiného

Tento bod se týká především obav žen. Není žádným tajemstvím, že si mnoho mužů užívá dodatečnou těsnost ženského análního otvoru oproti vagíně. Většina z nich se ale nechce připravit o "klasický" vstup, stále je svým způsobem uctívají. Anální sex se ale může stát běžnou sexuální aktivitou, kterou spolu budete provozovat a na tom není nic špatného.

Anální otvor se vytahá

Je to stejné jako s mýtem, že se vagína neskutečně vytahá po porodu - pouze nepravda, nic víc. Na konci 70. let se objevily zvěsti o skupině mužů, kteří provozovali tak moc análního sexu, že ve finále ztratili kontrolu nad svými střevními pohyby, resp. svěrači. Zdravé, pravidelné užívání si análního sexu k tomu výsledku nevede. Prostřednictvím pravidelného análního sexu se váš svěrač učí být uvolněnější, ale mnoho z toho má co do činění s vaší schopností uvolnit se psychicky. A všichni víme, že vagína pojme širokou škálu penisů, takže anus může také - se správným zavedením.

Je to velmi špinavá záležitost (doslova)

Toto je pravděpodobně jedna z největších mylných představ, na které můžete narazit. Konečník a dolní část rekta obsahují ve skutečnosti velmi málo fekálního materiálu, což znamená, že to tam není tak špinavé, jak si myslíte. Ne, neznamená to, že byste mohli bez následků střídat anální a vaginální sex (určitě ne v tomto pořadí), jedná se o dvě různá prostředí a vy byste tím mohly přenést bakterie, které jsou v konečníku naprosto neškodné, do prostředí, kde mohou začít škodit a vyvolávat vaginální infekce. Pokud chcete tyto dva druhy sexu střídat, udělejte si vždy nejdříve výlet do koupelny a umyjte si intimní partie antimikrobiálním mýdlem. Nebo večer análním sexem zakončete. Pokud se ale i přes to všechno bojíte, že se ve vašem análním otvoru ukrývají nějaké nečistoty, dojděte si na záchod a můžete použít i klystýr, abyste měli jistotu. Nutné to ale není.

Když se na anální sex dobře připravíte, a to především tak, že si nejprve nastudujete, jak správně na to, bude to pro vás příjemný zážitek. Pokud vám tato praktika přijde jako tabu nebo velmi intimní, provozujte to pouze s mužem nebo ženou, kterým věříte. I tak ale nezapomeňte používat kondom.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.