Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

19 největších mýtů o análním sexu - 1. díl

4.červen 2019
19 největších mýtů o análním sexu - 1. díl

Chtěli byste vyzkoušet anální sex, ale brání vám v tom jakákoliv skutečnost, kterou jste někde zaslechli nebo přečetli? Nenechte se odradit, protože vůbec nemusí být pravdivá! Dnes a zítra vám představíme ty největší mýty o análním sexu, na které můžete narazit. Užívat si pak můžete s plnou parádou.

I když už anální sex nemusíme považovat za tabu, jakým bylo v minulosti, i tak se stále objevují mýty, kterým věří spousta lidí. Pokud máte také nějaké nejasnosti, tento článek vám může pomoci. Bolí to? Můžete mít z análního sexu orgasmus? A to teď má každý anální sex pravidelně, nebo má ho vůbec někdo? Na tyto a jiné otázky bude odpovídat anální chirurg Evan Goldstein z Bespoke Surgical; LGBT sex expert Kryss Shane; Daire Faust ze SmutGeek.com; Kat Van Kirk, PhD, klinická sexoložka a manželská a rodinná terapeutka; Terri Vanderlinde, sexuální poradkyně.

V našem prvním díle si probereme prvních 9 nejčastějších mýtů o análním sexu. Na další díl se zbytkem nepravd o této intimní praktice se budete moci těšit již zítra.

Mýty o análním sexu

Exkrementy se nachází v análním otvoru na stejném místě, kam vstupuje penis

Dr. Goldstein vysvětluje, že ve skutečnosti se stolice shromažďuje trochu výše v těle, konkrétně v esovité smyčce. Pokud budete jíst zdravě a dostatečné množství vlákniny, nebudete mít se shromažďováním  stolice problém a mělo by to stačit k tomu, aby byl kanál dostatečně čistý pro takové hrátky. "Lidé nám často nevěří, když sdělujeme takové informace, tak zkrátka zkuste vzít svou erotickou hračku a vyzkoušejte si to sami," doporučuje. Je to jednoduché a rychle se přesvědčíte, jak je to ve skutečnosti.

Transgender ženy mohou nahradit vaginální sex análním sexem

"Pokus o srovnání genderové identity se sexuálním aktem je naprosto nesprávný," vysvětluje Shane. "Ačkoliv anální sex a vaginální sex často zahrnují penetraci, transgender žena ji, stejně jako je tomu u všech lidí, nikdy nepotřebuje, aby se mohla angažovat v nějakém sexuálním jednání." Existuje spousta jiných způsobů, jak mohou transgender ženy mít sex.

O anální sex mají zájem pouze muži

Vůbec nepotřebujete penis k tomu, aby se vám líbil anální sex! "I mnoho žen si užívá anální sex, a to jak dávání, tak přijímání. Lesbické páry a nonbinární partneři si ho mohou užívat také a mnoho z nich si užívá anál pomocí hraček, prstů a rimmingu," říká Faust.

Nevěřte, že se o anální sex zajímají pouze muži!

Anální sex je stejný, jako ho vídáte v pornu

Je snad jakýkoliv sex stejný jako ten, který vídáte v pornu? "Anální sex vyžaduje přípravu," vysvětluje Shane. To může zahrnovat rozhovory o vzájemném souhlasu, o tom, zda máte nachystané kondomy a mnoho dalšího. Když to sledujete v pornu, anál se může jevit jako něco, co můžete spouštět spontánně, ale skutečný anál vyžaduje mnohem více péče a pozornosti a může jít pomaleji. "Abyste dosáhli úplného zasunutí a uspokojení obou partnerů, může to být běh na delší trať. Oba také musí souhlasit, že se budou svěřovat se svými pocity, které prožívají, dohodnout se na věcech a vědět, kdy to zastavit," dodává Shane.

Můžete se okamžitě dostat z nuly na sto a bude to tak správně

"Je důležité, abyste své anální svěrače nejprve trénovali, aby se do nich vešly nejdřív malé anální kolíky, jiné erotické hračky a pak penis, případně větší erotické hračky, a to vyžaduje čas," říká Dr. Goldstein. Stejně jako každý jiný sval, i vaše anální sfinktery potřebují periodické cvičení, aby se zvýšila flexibilita a celková elasticita. Dr. Goldstein doporučuje, abyste si nejprve připravili 3 různé velikosti erotických hraček, se kterými se budete propracovávat k větším průměrům. Snažte se vědomě relaxovat, abyste se mohli tomu přizpůsobit a pak to pomalu a jemně odstraňte - to vše pouze v jednom plynulém pohybu. Znovu je namažte lubrikačním gelem a opakujte stejně pomalu. Měli byste se pokusit tuto techniku praktikovat čtyřikrát až šestkrát, než přejdete k plnému proniknutí. Je naprosto v pořádku, když to bude trvat několik týdnů, než se doberete k análnímu sexu. Dr. Goldstein doporučuje, že byste měli procvičovat s těmito třemi velikostmi zhruba dva týdny, než se odhodláte k sexu s partnerem.

Nikdo ho neprovozuje

Můžete si být jistí, že tento mýtus je opravdu jen nepravdou. Možná to vychází z toho, že se k tomu někteří lidé poměrně neradi přiznávají svým kamarádům nebo známým. A proč také? Jedná se o intimní věc (nicméně stydět se za to rozhodně nemusíte!). Ale pokud jde o průzkumy, které jsou anonymní, lidé jsou mnohem více sdílní. Například výzkum z roku 2010 zjistil, že anální sex zkoušelo 40 % žen ve věku 20 až 24 let. A to není zrovna malé číslo. Toto číslo se rapidně zvedlo od roku 1992, kdy se ke zkušenosti s análním sexem přihlásilo pouze 16 % žen, jak jsme informovali v našem nedávném článku o tom, jaký bude sexuální život další generace. Navíc další výzkum, publikovaný v Journal of Sexual Medicine, zjistil, že 94 % žen, které anální sex vyzkoušely, prožily i orgasmus, což je rozhodně vede i k dalšímu experimentování s touto praktikou.

Anální sex provozují muži i ženy a stejně tak to obě pohlaví uspokojuje

Nejdřív potřebujete klystýr

Před análním sexem klystýr určitě nutně nepotřebujete. Samozřejmě, největší obavy všech lidí tkví v tom, že se bojí, že se uvolní stolice a "bude to všude" a podobné katastrofické scénáře. Zaprvé, je velmi nepravděpodobné, že budete opravdu stolice uvolní kvůli anální stimulaci. Ale pokud vám to opravdu nedá spát a bojíte, se že by se to mohlo stát, existuje pár věcí, které můžete udělat, abyste se nehodě vyhnuli. Nejprve byste se měli chovat tak, jako byste jeli někam na výlet, to znamená, nejdříve si dojít na záchod. Vyhněte se dost předem všem jídlům, která by vás mohla prohnat, ať už se jedná o pochybný fast food nebo potraviny jako například fazole, zelí, jídla s velkým množstvím chilli nebo nápoje s velkým množstvím kofeinu. 

V průběhu análního sexu vám možná bude připadat, že se vám na záchod chce, ale jde opravdu jen o pocit, protože penis bude stimulovat stejné svaly.

Nebude se vám to líbit, pokud nemáte prostatu

Muži díky prostatě prožívají anální sex o trochu jinak než ženy, opravdu to pro naprostou většinu mužů znamená velké uspokojení, které může (ale nemusí) končit ejakulacíStimulace prostaty je velké téma, o kterém by se měl více dozvědět každý muž, protože jestliže si toto uspokojení nedopřává, tak o hodně přichází. Zpět ale k ženám, které prostatu nemají. Může se díky tomu zdát, že to pro ně žádné uspokojení nepřináší, to je ale špatně. I v ženském análu jsou přítomna nervová zakončení (někdo dokonce říká, že se přes anál dá stimulovat i bod G), takže anální sex může být skvělý a uspokojující i pro ženy. Což dokládá i to, co jsme zmínili před chvílí - 94 % žen mělo orgasmus při své poslední zkušenosti s análním uspokojováním. No není to úžasné a jasně říkající, že to má smysl alespoň vyzkoušet?

Můžete na to hned skočit

Pokud jste pozorně četli předchozí řádky, tak již víte, že to není tak úplně možné. Mnozí lidé přirovnávají anální otvor k vagíně (pravděpodobně mají názor "díra jako díra"), a tak se k němu i tak chovají, ale opravdu to tak není. Největšími rozdíly jsou to, že análnímu otvoru mnohem déle trvá, než se přizpůsobí a roztáhne do požadované velikosti. A zadruhé se anální otvor sám nemůže lubrikovat, takže si nikdy nezapomeňte vzít k ruce i lubrikační gel. Pokud s touto praktikou teprve začínáte, Vanderlinde důrazně doporučuje dát si načas a začít nejprve s tenkými věcmi, například s prsty nebo malými erotickými pomůckami. "Někdy to zabere i několik pokusů v několika dnech," říká Vanderlinde. Proto buďte trpěliví a nikam zbytečně nespěchejte!

To je pro dnešní díl vše, ale nebojte, v tom zítřejším vás bude čekat ještě dalších 10 mýtů, se kterými se můžete nejčastěji setkat a mohou vás od této praktiky odrazovat. Pokud vás toto téma zajímá nebo byste chtěli anální sex zkusit poprvé, určitě na to nespěchejte a na druhý díl si počkejte, abyste měli všechny vědomosti. Už teď si ale můžete na erotické seznamce založit profil a zkusit najít někoho, kdo by si s vámi chtěl intimní chvilky užít, pokud doma nemáte partnera. Pokud nového partnera na sex nehledáte, určitě bude stát za to, když na toto téma přivedete konverzaci a zjistíte, jak se k tomu staví váš partner, to je totiž velmi důležité zjistit. 

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.