Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

13 chyb, které děláte při používání kondomů

30.srpen 2022
13 chyb, které děláte při používání kondomů

Všichni jsme to zažili. Máme intimní, vzrušující chvilku s partnerem a jediné, co potřebujeme, je kondom. Pak ale začne tlak. Kde jsou?... Aha, tady, zastrčené v zadní kapse kalhot. Teď jen otevřít... Proč je to ale tak těžké? Proč se mi to nedaří? Ale ne..!

Kondomy nás chrání před pohlavními chorobami a dalšími překvapeními, na která nejsme připraveni. Navzdory tak malému balení existuje spousta velkých problémů, která mohou vzniknout při nesprávném použití kondomu.

Jeho používání není nikdy chybou. Muž však může s kondomem nadělat poměrně dost chyb. Už se ale nemusíte bát, že něco pokazíte. My vám kryjeme záda.

13 chyb při používání kondomu, kterých se musíte vyvarovat

Kondomy jsou při správném používání bezpečné a účinné. Při nesprávném použití však kondomy ztrácejí svou účinnost. Zde je 13 chyb, kterých se při používání kondomů musíte vyvarovat.

Předčasné odstranění kondomu

Jedním z nejhorších slov, která můžete při sexu slyšet, je "předčasné". To platí i pro kondomy. Kondomy jsou účinné pouze tehdy, pokud zůstanou nasazené. Jeho sejmutím před dokončením "práce" se vy i váš partner stáváte zranitelnými vůči tomu, čemu se snažíte vyhnout.

Aby kondom fungoval tak, jak má, měl by zůstat nasazený, dokud styk neskončí.

Pozdní nasazení

Stejně jako slovo "předčasné", ani slovo "pozdní" nechcete v souvislosti se sexem nikdy slyšet. Totéž platí i pro kondomy. Nasazení kondomu před zahájením pohlavního styku je jediným způsobem, jak se chránit. Předejakulát je stejně účinný jako ejakulát.

Také pohlavně přenosné choroby nečekají na ten správný okamžik. Zahájením pohlavního styku bez kondomu zvyšujete riziko problémů, které vznikají při nechráněném sexu. Nasaďte si kondom před pohlavním stykem a nechte ho nasazený, dokud neskončíte, abyste předešli jakýmkoli problémům.

Je prezervativ dostatečně velký?

Na velikosti záleží. Hodně. Mluvíme samozřejmě o kondomu. Co jste si mysleli?

Většina mužů alespoň jednou použila příliš malý nebo příliš velký kondom. Když je příliš malý, může přerušit krevní oběh. Vzhledem k tomu, že váš úd je závislý na průtoku krve, není to dobrá kombinace. Pokud je kondom příliš malý, je náchylnější k prasknutí.

Muži, kteří používají příliš malý kondom, mohou pociťovat méně příjemných vjemů. Je to pak takový zabiják nálady. Nesprávná velikost může vést i k dalším problémům. Příliš velký kondom může potenciálně sklouznout. To si nikdo nepřeje. Když si najdete kondom, který má pro vás ideální velikost, zvýšíte tím šanci, že to v ložnici pěkně rozbalíte.

Kontrola neporušenosti ochrany

Díra v kondomu se může vytvořit různými způsoby. Možná jste si nechali balíček vedle klíčů v kapse. Možná jde o výrobní vadu. Bez ohledu na původ, jakékoliv porušení povrchu prezervativu zmaří jeho účel.

Nejlepším způsobem, jak zkontrolovat, zda v kondomu není díra, je poslechnout si, zda z něj neuniká vzduch. Přiložte si zabalený kondom k uchu a jemně zatlačte na obě strany. Pokud uslyšíte únik vzduchu, kondom vyhoďte a použijte jiný. Jakmile je v kondomu díra, přestává být účinný. Nikdo nechce mít děravý kondom.

Dbejte na bezpečnost a vždy se přesvědčte, že je kondom neporušený

Kolikátého že je dnes?

Často přehlíženou chybou je použití prošlého kondomu. Noční rande může skončit špatně, pokud si nejprve dvakrát nezkontrolujete, kolikátého je. Kondomy zůstávají plně účinné jen po určitou dobu. Po uplynutí doby použitelnosti již není možné garantovat jejich ochrannou funkci. To znamená, že nejste chráněni - což je celý důvod, proč kondom používáte.

Než si vezmete kondom ze zásuvky nočního stolku, zkontrolujte datum spotřeby. Pokud se raději nechcete nechat v danou chvíli překvapit, kontrolujte data pravidelně. Jestliže to víte dopředu, můžete je vyměnit dříve, než se z toho stane problém. Nenechte si prošlým kondomem zkazit sexy chvilky.

Buďte jemní

Je zřejmé, že nemůžete čekat. Ta chvíle nastala a vy jste připraveni jít na to. Ale než roztrhnete obal kondomu, zpomalte. Tím, že ho roztrhnete z nesprávné strany, můžete kondom roztrhnout nebo natrhnout, čímž se stane nepoužitelným.

Než obal roztrhnete, nahmatejte vnější okraj kondomu. Poté ho posuňte na stranu, abyste se vyhnuli roztržení kondomu. Jakmile to uděláte, je bezpečné obal roztrhnout. A ať už to uděláte jakkoli, nepoužívejte k otevření žádné ostré předměty, a to včetně zubů. Nic není více frustrující než roztržený kondom. S kondomy zacházejte opatrně.

Prý snad existuje špatný způsob nasazení kondomu?!

Opravdu existuje určitý správný způsob, jak kondom nasadit, a proto jsou logicky všechny ostatní špatně.

Správný způsob je ujistit se, že se sroluje dolů, jakmile si ho nasadíte přes žalud. Pokud se kondom nesroluje dolů, je to špatně. Začněte znovu. Další skvělý důvod, proč se nespoléhat jen na jeden kondom.

Netlačte na něj, ale nasaďte ho hned napoprvé správně. Pokud ho nasadíte naruby, nemůžete ho použít. Smyslem kondomu je ochrana. Tím, že se ho penisem dotknete z vnější strany, váš partner již nebude chráněn. Pokud se to však stane, jednoduše použijte nový kondom.

Stistkněte špičku

Mezi špičkou kondomu a špičkou penisu musí být prostor. Toho docílíte tak, že jemně stisknete špičku kondomu. Tím umožníte únik přebytečného vzduchu. Poté vám zůstane dostatek místa pro sperma.

Pamatování na důležitost špičky přispívá k vašemu pohodlí a účinnosti kondomu.

Co musíte vědět o vztahu lubrikantu s kondomem

Každý má rád lubrikant. Hřeje, šimrá, vzrušuje. Špatný lubrikant však může mít pro váš kondom katastrofální následky.

Lubrikanty na bázi oleje mohou způsobit spoušť - rozpustí materiál kondomu a způsobí jeho prasknutí. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, nejlepší volbou jsou lubrikanty na vodní bázi.

Lubrikanty na vodní bázi nepoškozují kondom, ale přesto poskytují vytoužené potěšení.

Vyvarujte se chybám při použití kondomu

I při používání kondomu je nezbytné používat lubrikant. Správnou lubrikací snížíte tření o kondom. To zase zabraňuje protržení kondomu. Zvyšuje to také potěšení vaší partnerky. Lubrikant je nezbytný pro delší sexuální styk.

Kde se vzal ten kondom?

Skladování kondomů je stejně nezbytné jako jejich používání. Kondomy jsou nejúčinnější, pokud jsou skladovány při pokojové teplotě. Kapsa, peněženka nebo přihrádka v autě jsou sice pohodlné, ale nejsou vhodným místem pro jeho uložení. Kromě toho si představte ten trapas, když ve frontě u pokladny sledujete, jak vám kondom vypadl z peněženky. Vyšší teploty časem kondom rozloží a mohou způsobit jeho poškození.

Najděte si místo s pokojovou teplotou, kde budete kondomy uchovávat, dokud se neoteplí a nebudete je potřebovat. Ideální je noční stolek nebo skříňka v koupelně.

Připravit, pozor...!

Spontánnost je sexy. Plánování většinou moc ne (i když taky může za určitých okolností být). Nicméně být připraven je zásadní. Jak se říká, kdo je připraven, není překvapen...

Promluvte si o svém plánu ještě před sexem. Kdo má kondomy? Jakou velikost potřebujete? Máte lubrikant? Nikdo se nechce dostat do situace, kdy jsou oba psychicky i fyzicky připraveni, ale nemají ty správné pomůcky.

Plánujte dopředu. Když víte, že jste připraveni, je snazší si zážitek bezpečně užít.

Nemáte alergii na latex?

Alergie na latex jsou v případě kondomů na nic. Většina z nich je vyrobena z latexu. Nikdo nechce přejít od pulzování ke svědění.

Před použitím kondomu se zamyslete, zda nejste na latex alergičtí. Nebojte se; i když jste, můžete se bezpečně intimně sblížit. Kondomy z jehněčí kůže jsou jednou z nejběžnějších alternativ latexových kondomů.

Při nákupu kondomů tedy nehledejte jen správnou velikost, ale i správný materiál.

Nepropadejte mýtu o kondomech

Někteří muži mají ke kondomům odpor, protože si myslí, že sex s nimi je méně příjemný. To je mýtus, kterému byste neměli propadat. Sex s kondomem je stejně příjemný. A aby toho nebylo málo, sex s kondomem je bezpečnější. Co je lepší než mít uspokojivý sex a zároveň zůstat v bezpečí? Nic.

Nepodléhejte tomuto rozšířenému mýtu. A pokud tomu nevěříte, vyzkoušejte si sex s kondomem na vlastní kůži. Nebudete toho litovat.

Co si zapamatovat o chybách s kondomem?

Kondomy jsou nedílnou součástí sexu a intimity. Chrání vás před pohlavně přenosnými chorobami a dalšími nečekanými překvapeními. Vyzbrojeni znalostmi o tom, jakým chybám při použití kondomu se vyhnout, a nyní snad i účinným kondomem, budete připraveni prozkoumat rozkoš, která na vás čeká. Nezapomeňte, že správné načasování, nasazení, uložení a otevřená komunikace vytvářejí dokonalé prostředí pro potěšení vás, vašeho partnera i ochranu.

Snažte se kondom používat co nejsvědomitěji, abyste si mohli užívat bezpečný sex a nemuseli se zbytečně stresovat.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.