Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

10 faktů o orgasmech, které jste neznali

24.červen 2018
10 faktů o orgasmech, které jste neznali

Orgasmy nejsou nejdůležitějším aspektem a cílem sexu, jsou však jeho součástí. Co byste o nich měli vědět?

Orgasmy plné vášně jsou skutečně slastným vyvrcholením sexu. Je to silný pocit fyzického potěšení a pocitů, které zahrnují výboj nahromaděného erotického napětí. Ne mnoho lidí jej však doopravdy dosáhne. A mnoho lidí toho zároveň o orgasmech moc neví, neboť toho o orgasmech není moc známo a během minulého století se teorie o nich a jejich povaze dramaticky změnily. Například mnoho lékařů v 70. letech tvrdilo, že je normální, když ženy nezažívají orgasmus, až teprve o několik let později došli k názoru, že se pravděpodobně mýlí.

Patříte mezi lidi, kteří toho o orgasmech moc neví? Pak máte možnost si rozšířit své znalosti o orgasmech s následujícími fakty.

Orgasmy ulevují od bolesti

Trápí vás bolest hlavy? Možná byste nakonec měli mít sex a nevymlouvat se, že vás bolí hlava. Není to však bolest hlavy, od které vám může orgasmus ulevit. Existují určité důkazy, že orgasmus může zmírnit různé druhy bolesti, včetně bolesti z artritidy, bolesti po operaci a dokonce i bolesti během porodu. Dochází k tomu proto, že se během orgasmu uvolňuje chemická látka nazývaná oxytocin, která usnadňuje propojení, relaxaci a další pozitivní emocionální stavy. Úleva od bolesti pomocí orgasmu je však krátkodobá - obvykle pouze osm až 10 minut.

Použití kondomu nemá vliv na kvalitu orgasmu

Jestliže jste někdy přemýšleli nad tím, zda má kondom něco společného s kvalitou vašeho orgasmu, bylo to víceméně zbytečné. Mýty, že kondomy nevedou k dobrému sexu, jsou mylné, na kvalitu orgasmu nemají vůbec žádný vliv. Kondomy naopak mohou ve skutečnosti párům pomoci, aby strávili více času sexem, protože si nemusí dělat starosti s tím, aby penis rychle vytáhli, pokud se obávájí brzké ejakulace. Je-li muž proti nošení kondomu kvůli nedostatku citu, zvažte možnost ruční stimulace před pohlavním stykem, abyste oba měli příjemný zážitek.

Až 30 % žen má problém s dosažením orgasmu

Pokud jste někdy měli potíže vyvrcholit, nejste sami. Problém s dosažením orgasmu mají muži i ženy, procento žen je však mnohem vyšší než mužů. Podle statistik Plánovaného rodičovství má až 1 ze 3 žen problémy s dosažením orgasmu při sexu. A až 80 % žen má potíže s orgasmem z vaginálního pohlavního styku samotného. Klitoriální stimulace během pohlavního styku může pomoci, řešením problému však může být i léčba. Ženská sexuální dysfunkce, která zahrnuje neschopnost orgasmu, je velmi častá - podle některých průzkumů až 43 %. U některých žen může být nápomocná lokální terapie testosteronem nebo některými perorálními léky, ale jen málo lékařských postupů má solidní důkaz, který je potvrzuje. Ženská sexuální dysfunkce může být spojena s určitými zdravotními problémy, jedná se například o nemoci štítné žlázy, depresi nebo diabetes.

Stimulace bodu G zvyšuje pravděpodobnost na dosažení orgasmu

Víte, kde se nachází bod G? Dokážete jej identifikovat? "G" se vztahuje k Ernstovi Gräfenbergovi, německému gynekologovi, kterému je připisováno "objevení" tohoto bodu v 50. letech 20. století. Sexuální experti už dlouhou dobu vychvalují tuto oblast ženských genitálií, o které se lidé domnívají, že má velké množství nervových zakončení, fungující jako klíč k dosažení delšího a silnějšího orgasmu. Jedná se však o kontroverzní téma. Výzkumníci v Anglii nedávno vyvrátili existenci bodu G, a to i poté, co italští vědci údajně našli místo na ultrazvuku a publikovali své nálezy v Journal of Sexual Medicine. Sexuální pedagogové, jako je Ava Cadell z Los Angeles, i přesto podporují existenci bodu G a povzbuzují ženy k nalezení toho svého. Zatímco lokace může být u všech žen poněkud odlišná, nejčastěji se nalézá uvnitř pochvy a je charakterizován "hrubší" strukturou.

Orgasmy jsou vyvrcholením vášně a sexuálního napětí

Čím jste starší, tím lepší jsou vaše orgasmy

Existuje spousta věcí, na které si můžete stěžovat, pokud jde o věk, ale váš sexuální život se ve skutečnosti může zlepšit - konkrétně kvalita a četnost orgasmů. Čím jste starší, tím je jednodušší dosáhnout orgasmu. V jednom průzkumu bylo zjištěno, že 61 % žen ve věku 18 až 24 let dosáhly orgasmu, když měly naposledy sex, 65 % žen ve 30 letech a asi 70 % žen ve 40 a 50 letech. Přestože průzkum neuvedl, proč orgasmy jsou snazší s přibývajícím věkem, můžeme předpokládat, že když se ženy stanou sexuálně více zkušené, mají v ložnici větší sebevědomí, a proto si více užívají. Důvěra a intimita, kterou většina žen zažívá v dlouhodobých vztazích, může také zlepšit sexuální sebevědomí.

Střídáním sexuálních aktů dosáhnete pravidelných orgasmů

Pokud máte potíže s dosažením orgasmu během pohlavního styku, zvažte střídání sexuálních aktů. Pro ženy je mnohem jednodušší zažít orgasmus, když se zabývají různými sexuálními akty, narozdíl od jednoho. Například spojení vaginálního a orálního sexu nabízí vyšší pravděpodobnost dosažení orgasmu než kterýkoli z nich sám o sobě. Může to být proto, že více pohlavních aktů znamená, že lidé tráví více času sexem.

Vaše sexuální sebevědomí může ovlivnit kvalitu vašich orgasmů

Výzkum ukazuje, že to, jaký má žena pocit ze svých pohlavních orgánů, je spojeno s kvalitou jejích orgasmů. Každá pochva vypadá jinak a neexistuje žádný dokonalý vzor, jak by měla vypadat. Pokud nezažíváte žádné bolesti a nemáte žádné abnormální výtoky, rány nebo jiné zdravotní problémy, můžete se domnívat, že jste zdravé a normální. Zvyšte svůj potenciál na orgasmus tím, že zvýšíte své sebevědomí. Je důležité chovat se k sobě tak, jak byste chtěli, aby se ostatní chovali k vám. Jen se na sebe podívejte do zrcadla! Udělejte první krok k pocitu sebevědomí a poznejte sami sebe.

Mezi orgasmy existují mezery

I když je pravda, že malé procento mužů má problémy s orgasmem, sexuální experti tvrdí, že je to vzácné. Místo toho významné procento žen hlásí, že neměly orgasmus, když naposledy měli sex, i když si jejich partner myslel, že ano. Mezi orgasmy existují mezery. Zatímco 85 % mužů si myslí, že jejich partnerka dosáhla orgasmu během posledního sexu, pouze 64 % žen uvádí, že k tomu skutečně došlo. Je to komplikované, ale ženy, které se cítí pohodlně, chápou své tělo, co je vzrušuje a jak uspokojit svoji touhu, se často mohou naučit, jak dosáhnout orgasmu pravidelně.

K orgasmu může ojediněle dojít i bez genitální stimulace

Téměř každý někdy slyšel historky o ženách, které dosáhly orgasmu, když seděly ve vlaku, používaly běžecký pás nebo při masáži, ale to není žádná městská legenda. Odborníci tvrdí, že je to skutečný fenomén. Kdyby každý dosáhl orgasmu při běhu na běžícím pásu, byli bychom všichni fyzicky mnohem zdatnější. Teď ale vážně, proč k tomu vlastně dochází? Důvod spontánních orgasmů během určitých činností je dvojnásobný, jednak se zvyšuje krevní oběh v genitáliích a dochází k vibracím nebo kontaktu s klitorisem. Zvýšený průtok krve a celková relaxace masáže mohou také někdy vést k orgasmu.

Spoustě žen to chvilku trvá

Mnoha ženám dosažení orgasmu trvá déle než mužům, a to je zcela normální. Ve skutečnosti podle statistik vyžaduje většina žen nejméně 20 minut sexuální aktivity. Pokud muž často dosahuje orgasmu dříve než žena, existují způsoby, jak mu pomoci zpomalit. Duševní cvičení mohou někdy fungovat, osvědčeným způsobem však je i způsobení tlaku kolem základny penisu. Jestliže je předčasná ejakulace problém, měl by muž navštívit lékaře nebo urologa, aby našel nějaké techniky, které by mu mohly pomoci.

Přivést někoho k orgasmu můžete i na dálku a to tak, že se zaregistrujete na sex seznamce a vyzkoušíte sex přes internet.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.